Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

L.O.T.E.R.I.A P.I.T.O.W.A

164 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Pit~

~Pit~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 22:01

Wzrost w wysokości 14% rok do roku jest jednym z najwyższych wzrostów z wpływów z podatku PIT w gminach pow. 10 tyś. mieszkańców w historii Polski po 1997 roku. Tak wysoki wzrost jest ewenementem (w większości miejscowości są spadki lub do 2% wzrosty) i OGROMNYM sukcesem.

#22 ~zainteresowany~

~zainteresowany~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 22:11

Jak zweryfikować to co napisałeś Pit? Gdyby była to prawda to podejrzewam ze bylibyśmy już w tvnie, że niePisowcy też potrafią rządzić A łuckiewicz dostałby trójkę w PO-KO hehe

#23 ~Pit~

~Pit~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 22:22

hiehie i pewnie taką propozycję dostanie nie tylko od PO-KO. Wasilkow do 2017 roku miał wzrostu od 0,5 do 2% co było znacznie powyżej średniej krajowej. A nagle 14%. Radzę władzom jeżeli w ogóle czytają to forum, aby zainteresowały się takim wzrostem. Dlaczego się tym media nie interesują? Bo w demokracji ważniejszy jest piękny mural i udane dni Wasilkowa no i Wi-Fi za 60 tyś., a nie 14% wzrost liczby osób rozliczających PIT hiehie co przełoży się pewnie na około 2,5 milionowy wzrost dochodów. To nie jest wiadomość medialna - ach demokracja.

#24 ~zainteresowany~

~zainteresowany~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 22:33

Nic nie kumam. Skąd wziąłeś te 2,5 mln? Przecież kurzde nooo. Z kim nie gadam to fajny mural, oddział zamknięty, zenek, wi-fi, budżet obywatelski, fajne nagrody w loterii, super moak i inne .y. Gdzies tam na stronie urzedu podano ze ciesza sie ze taki wzrost osob z pitow i tyle. A z tego co piszesz to ten sukces przykrywa inne czapką a o nim cisza.

#25 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 22:55

Nie no, nie mogę. Zainteresowany wytłumaczę Ci:

większość ludzi wie co to jest wi-fi, obrazek namalowany zwany muralem, chodnik, bułka, droga tak? TAK

większość ludzi nawet nie wie że płaci podatki, a, że pit wpływa do gmin jest dla nich abstrakcją tak? TAK

dziennikarze to też ludzie tak? TAK

Mam nadzieje, że przekazałem Ci dlaczego w mediach nie ma nic o skuteczności loterii, a jest o muralu czy nagrodach w loterii.

Dziękuję!

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 05:09

Uważasz że dziennikarz nie wie że płaci podatek? Nie obrażaj i nie równań ich z sobą

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 05:12

Ten od sportu pewnie nie wie że podatek zasila budżet gminy ale ten od spraw gospodarczych a i owszem. Więc jak nic tvn24 dział biznes i gospodarka

#28 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 08:57

Macie racje, ogolnie jest tak ze infotmacje naprawde istotne są znane jedynie garstce osob.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 10:00

Hm to może jakaś kampania informacyjna, rozdać ulotki dzieciom. Przy przyjmowaniu do placówek finansowanych przez gminę żądać okazania pity. Ustalić jasne zasady regulaminy przyjęcia

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 10:01

Hm to może jakaś kampania informacyjna, rozdać ulotki dzieciom. Przy przyjmowaniu do placówek finansowanych przez gminę żądać okazania pity. Ustalić jasne zasady regulaminy przyjęcia

#31 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 11:51

Loteria była znakomitym pomysłem bo wszyscy są zadowoleni, gmina bo ma wzrost dochodów i mieszkańcy bo w końcu coś mają z mieszkania w Wasilkowie i rozliczania się tutaj.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 13:11

[quote name="gość" post="1575663" timestamp="1560595892"]Loteria była znakomitym pomysłem bo wszyscy są zadowoleni, gmina bo ma wzrost dochodów i mieszkańcy bo w końcu coś mają z mieszkania w Wasilkowie i rozliczania się tutaj.[/quot
Dobrze że wzrosły dochody Władza bedzie mogła popisać się w nowych inwestycjach :)

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 13:28

Aby robić inwestycje musi podnieść opłaty za śmieci. Te pieniądze z dodatkowych pitów już wydała na loterie, bilbordy i nagrody

#34 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 14:35

Opłaty za śmieci to inna sprawa. Ja uważam że powinno być od metraż każdy by płacił przynajmniej,albo każdy po równo. Loteria super szkoda że bez nagrody ale nie mam szczęścia niestety. Może za rok.

#35 ~wiem co mówię~

~wiem co mówię~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 14:37

Opłaty za śmieci mogą iść tylko na śmieci a nie na żadne inwestycje.

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 15:15

Taka tylko na śmieci. Ale trzeba zwolnić te zabezpieczone z budżetu gminy. Więc na ich miejsce pieniądze z podwyżki

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 15:19

Oczywiste jest że od metrażu najlepiej. Są takie domy gdzie mieszka 1 osobą i te same z 5 osobami. To super że zapłacą tyle samo. Niech emeryt sfinansuje system dla rodziny z 3×500+ i kartą dużej rodziny

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 15:21

Bo karta dużej rodziny daje możliwość zniżek a 500+ nie wlicza się do dochodu. A emerytura, zasiłek stały, renta do dopiero super dochód. Tych stać żeby płacić

#39 ~PouliPouli~

~PouliPouli~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 15:37

A więc tak: Jeżeli podwyższa opłaty śmieciowe to za wszystko zapłaci mieszkaniec, jeżeli nie podwyższa - to też za wszystko zapłaci mieszkaniec z portfela i podatków. Bo budżet gminy to nic innego jak podatki. Z tym ze około 1mln zł mniej na inwestycje. Mądry mieszkaniec przy tak postawionej sprawie będzie prosił o podwyższenie opłat smieciowych bo czy tak czy tak to on zapłaci całość, a dodatkowo uwolni 1mln złotych. Sprawa jest prosta a jakimś cudem znów wygrywa populizm i demagogia czyli niewiedza

#40 ~PouliPouli~

~PouliPouli~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2019 - 15:38

A więc tak: Jeżeli podwyższa opłaty śmieciowe to za wszystko zapłaci mieszkaniec, jeżeli nie podwyższa - to też za wszystko zapłaci mieszkaniec z portfela i podatków. Bo budżet gminy to nic innego jak podatki. Z tym ze około 1mln zł mniej na inwestycje. Mądry mieszkaniec przy tak postawionej sprawie będzie prosił o podwyższenie opłat smieciowych bo czy tak czy tak to on zapłaci całość, a dodatkowo uwolni 1mln złotych. Sprawa jest prosta a jakimś cudem znów wygrywa populizm i demagogia czyli niewiedza

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych