Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

logistyka: innowacyjne technologie materiałowe czy międzynarodowe stosunki gospodarcze?

logistyka studia praca msg

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Artur~

~Artur~
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2013 - 22:16

Dostałem się na logistykę: innowacyjne technologie materiałowe i międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Łódzkim.

1. Który kierunek wybrac?

2. Bardzo boję się matmy, bo ciężko mi idzie, i muszę poświęcac dużo energii i czasu. 

3. Po jakim kierunku jest więcej szansy znalezienia pracy?

4. Czy jest możliwośc przeniesienia się z logistyki ze specjalizacją na ogólny kierunek logistyka?

5. Jakie cechy charakteryzują osobę pracującą w tej dziedzinie (logistyce)? MSG i logistyka są do siebie podobne, kierunki na tym samym wydziale ekonomiczno-socjologicznym.

6. Czym się różni praca (proszę chociażby parę punktów napisac)?

Jeszcze chiałbym dodac, że jestem obcokrajowcem. 3 lata poświęciłem na naukę chemii, biologii i fizyki, próbując studiowac 1 semestr na chemii kosmetycznej, na intensywnych kursach maturalnych i w Studium jęz. pol. dla cudz. o profilu chemiczno-biologicznym. Chiałem dostac się na stomatologię, bo po niej nie trzeba martwic się o pracę i zarobki. To był bardziej wybór rodziców; zgodziłem się tylko z powodu przyszłych zarobków i niektórych moich cech charakteru. Nie udało się zdac egzaminu, ponadto nie jest to moją pasją. Byłem kilka razy u doradcy zawodowego, gdzie dowiedziałem się, że najbardziej pasujące kierunki dla mnie to turystyka, administracja, stos.miedz i europiestyka i logistyka. Udało się dostac się na te dwa, o które pytam się. Posiadam sertyfikat języka angielskiego na poziomie B2. Znam łotewski, polski, rosyjski i angielski. Nienawidzę matmy - bardzo ciężko mi idzie, zawsze miałem problem z nią, ale dawałem sobie radę. Teraz mieszkam w Wielkiej Brytanii, póki nie zaczęli się studia. Zamierzam szukac pracy na ten okres czasu.

Proszę o pomoc, muszę zdecydowac się, który kierunek wybrac. Dziękuję!

#2 Paulo

Paulo

ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 428 postów

Napisano 27 lipiec 2013 - 16:39

Zostań na logistyce i olej międzynarodowe stosunki gospodarcze bo zostaniesz magistrem bezrobocia.

Matma na logistyce to podstawa. Dodatkowym atutem jest to, że znasz rosyjski który w branży TSL(głównie w PL) się przydaje. A po studiach sądzę że nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy, czy w Polsce czy w UK.

#3 ~killsometime~

~killsometime~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2013 - 15:18

Zostań na logistyce i olej międzynarodowe stosunki gospodarcze bo zostaniesz magistrem bezrobocia.

Matma na logistyce to podstawa. Dodatkowym atutem jest to, że znasz rosyjski który w branży TSL(głównie w PL) się przydaje. A po studiach sądzę że nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy, czy w Polsce czy w UK.

Z powodu tej matmy mogę wyleciec po pierwszym semestrze... nadzieja jest tylko na samego siebie, profesorów (konsultacje), a także w skrajnym przypadku dodatkowe odpłatne korepetycje.

Nie znajdę pracę z tyloma językami po MSG? Na studiach wybiorę - francuski.

#4 ~Radek~

~Radek~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2013 - 16:44

Nikt Ci nie doradzi kolego, w tym kraju nic nie wiadomo co będzie na topie,

czy w ogóle coś będzie za 3,5 lat.

Najlepiej stąd uciekaj !!!

#5 Paulo

Paulo

ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 428 postów

Napisano 30 lipiec 2013 - 12:57

Z powodu tej matmy mogę wyleciec po pierwszym semestrze... nadzieja jest tylko na samego siebie, profesorów (konsultacje), a także w skrajnym przypadku dodatkowe odpłatne korepetycje.

Nie znajdę pracę z tyloma językami po MSG? Na studiach wybiorę - francuski.

Ale na logistyce nie masz materiału z liceum. Wystarczy dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić. Czy z tym masz też problem?

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2013 - 14:57

Olej studia i zapisz sie na kurs chinskiego.

Ze znajmoscia tego jezyka w polsce bedziesz zarabial wiecej niz innowacyjny technolog a nawet fizyk :)

#7 ~reksio~

~reksio~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 09:59

olej wszystkie te kierunki !!!!  uczelnie prześcigają sie w wymyślaniu nowych "ciekawych" kierunków aby zwabic jak najwiekszą liczbę studentów a co za tym idzie i pieniążków.Studentów jest coraz mniej po pierwsze niż demograficzny po drugie ludzie zorientowali sie że studia w wiekszości przypadków niczego nie gwarantują a "klany" na uczelni musza się z czegos utrzymać. jesli juz decydujesz się na studia to postaraj sie wybrac kierunek który da Ci konkretny zawód bądź umozliwi Ci zrobienie dodatkowych uprawnień.W Polsce jest bardzo wiele zawodów do których trzeba mieć ukończone konkretne studia. 

Widze że twoje kierunki są związane z zarządzaniem - szczerze jeśli nie wiesz co będziesz robił i czy znajdziesz pracę albo nie masz kapitału na własny biznes daruj sobie te kierunki.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: logistyka, studia, praca, msg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych