Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~wert~

~wert~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 07:11

potrzebna jest likwidacja KONTRAKTACJI  a nie NFZ

#2 ~gość 7~

~gość 7~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 07:28

Panie posle Tyszkiewicz,po 8 latach waszych rządów,po latach reform pani Kopacz i Arłukowicza  w słuzbie zdrowia jest tak dobrze jak nigdy nie było.Szacun :)

#3 ~Gosć~

~Gosć~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 07:29

Wypowiedź pielęgniarki po agroturystyce daje bardzo prostą i skuteczną metodę natychmiastowego ulepszenia systemu ochrony (obrony) zdrowia. Mianowicie jedna biurokracja (ta niepotrzebna i droga) zastąpiona zostanie drugą biurokracją (tą potrzebną i tanią :D ). To przecież takie proste. Można tej pielęgniarce już wybaczyć wybryk medialny, że sama będąc za ochroną życia chciała wieszać rodaków...

#4 ~K&.~

~K&.~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 07:40

Jednen ch... Ja się lecze prywatnie (odpłatnie) i na wizytę u lekarza czekam 2 dni, a do specjalisty idę bez żadnego skierowania. 

Bo czekajac na wizytę u lekarza z NFZ to można zejść z tego świata zanim człowiek się wizyty doczeka.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 08:01

Zlikwidowac NFZ i wyrzucic darmozjadow na zielona trawke :)

Mam nadzieje ze pozniej taki sam los czeka inne relikty epoki komunizmu jak  PUP i US.

#6 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 08:35

Zlikwidowac NFZ i wyrzucic darmozjadow na zielona trawke :)

Mam nadzieje ze pozniej taki sam los czeka inne relikty epoki komunizmu jak  PUP i US.

Za komuny to pomijająć kwestię rozwoju technologii każdy miał dostep do słuzby zdrowia,nie czekał latami na wizytę u specjalisty etc.I nigdy nie było zadnego NFZ.Człowieku nie bredz.A urzedy skarbowe czy prace to takze relikt komuny w Anglii,Niemczech.Usa i na całym swiecie ;)

#7 ~berek~

~berek~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 11:01

UWAŻAM ŻE podstawową oopiekę zdrowotna powinno zgodnie z KONSTYTUCJA zapewnic państwo !

Dochodzi do absurdów-

zawożę moja teściową lat 86 -emerytka do szpitala /lat temu kilka/ i  nie jest przyjęta bo ...........brak ostatniego odcinka emerytury , a ten z książeczka rencisty jest u synowej , a synowa jest w sanatorium . I szpital odmawia przyjęcia teściowej , a stan jest dośc powazny.

- sąsiad pracuje w firmie majacą siedzibę w Krakowie , ale pracuje i mieszka w Białymstoku , sasiad spada z drabiny na         deske z dwoma gwożdziami i przebija stope , zawożę na Bialówny , nie przyjmuja bo nie ma ubezpieczenia , jade do NFZ tam stwierdzaja ze do nich nie wpływają skladki, dzwoni sasiad do firmy do swego szefa , ten jakoś tam załatwia oświadczenie kogoś z firmy że składki oplacone, NFZ w Bialymstoku w końcu znajduje ale skladki są opłacone w Krakowie , wobec tego nfz daje papierek że sa składki i po 3 godzinach sąsiad dostaje zastrzyk przeciw tężcowi czy takie coś.

Mam wypadek jestem w szpitalu na izbie przyjęc godzina ok 20-21 , na izbie chirurgii sporo pacjentów z tego może 3/4 to CZERWONE-NOSY  pijani         i maja opieke , tylko by sobie poszli............

#8 ~Pacjent~

~Pacjent~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 11:01

Pani Krynicka pisze Pani > Jeżeli w planach część zadań NFZ ma przyjąć minister zdrowia a Część Wojewódzkie Urzędy Zdrowia / przy wojewodzie / to biurokracja nie będzie potrzebna  <  Jak znam życie  to  przy tworzeniu tych organizacji które mają zastąpić obecny NFZ  zatrudnionych zostanie  2 a może 3X tylu pracowników co obecnie jest w NFZ ." Dziwnie " brzmi mi te Pani sformułowanie  , że  BIUROKRACJA NIE BĘDZIE POTRZEBNA ????? 

#9 ~henryk~

~henryk~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 11:53

Posłanka Krynicka w jednym słowie: TRAGEDIA

#10 ~piguła~

~piguła~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 12:51

Teraz Pan Robert  Tyszkiewicz jest autorytetem w dziedzinach medycznych ?

#11 ~lek~

~lek~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 13:07

UWAŻAM ŻE podstawową oopiekę zdrowotna powinno zgodnie z KONSTYTUCJA zapewnic państwo !

Dochodzi do absurdów-

zawożę moja teściową lat 86 -emerytka do szpitala /lat temu kilka/ i  nie jest przyjęta bo ...........brak ostatniego odcinka emerytury , a ten z książeczka rencisty jest u synowej , a synowa jest w sanatorium . I szpital odmawia przyjęcia teściowej , a stan jest dośc powazny.

- sąsiad pracuje w firmie majacą siedzibę w Krakowie , ale pracuje i mieszka w Białymstoku , sasiad spada z drabiny na         deske z dwoma gwożdziami i przebija stope , zawożę na Bialówny , nie przyjmuja bo nie ma ubezpieczenia , jade do NFZ tam stwierdzaja ze do nich nie wpływają skladki, dzwoni sasiad do firmy do swego szefa , ten jakoś tam załatwia oświadczenie kogoś z firmy że składki oplacone, NFZ w Bialymstoku w końcu znajduje ale skladki są opłacone w Krakowie , wobec tego nfz daje papierek że sa składki i po 3 godzinach sąsiad dostaje zastrzyk przeciw tężcowi czy takie coś.

Mam wypadek jestem w szpitalu na izbie przyjęc godzina ok 20-21 , na izbie chirurgii sporo pacjentów z tego może 3/4 to CZERWONE-NOSY  pijani         i maja opieke , tylko by sobie poszli............

Trafne uwagi. Dawno już mówiłem znajomym że do lekarza aby się dostać wystarczy w kiosku kupić Konstytucję i pokazać  zapis o opiece medycznej Państwa. Sprawdzanie źródła ubezpieczenia było absurdalne i utrzymywało zbędną biurokrację. Wszyscy i tak w rezultacie otrzymywali darmowa pomoc.

#12 ~TESLA~

~TESLA~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 15:00

Jest oczywiste, że im mniej biurokracji tym wiecej naszych pieniedzy ze skladek powinno trafiac do lekarzy. Należałoby też zlikwidować molocha urzędniczego o nazwie ZUS. O ile wiecej kasy zostało by na leczenie. Z naszych skladek utrzymywane są dziesiatki tysiecy urzedników. Sytuacją idealna było by gdyby kazdy prywatnie mogł sie ubezpieczyć bez pomocy panstwa, gdzie marnotrawi sie nasze pieniadze. Wszystko co panstwowe musi byc drogie i nieopłacalne. Swoją droga jezeli ubezpieczenie panstwowe jest takie super to dlaczego jest przymusowe i  egzekwowane pod groźbą kary. Czyżby ludzie byli tak głupi i nie wiedzieli co dla nich jest dobre?

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 15:05

Trafne uwagi. Dawno już mówiłem znajomym że do lekarza aby się dostać wystarczy w kiosku kupić Konstytucję i pokazać  zapis o opiece medycznej Państwa. Sprawdzanie źródła ubezpieczenia było absurdalne i utrzymywało zbędną biurokrację. Wszyscy i tak w rezultacie otrzymywali darmowa pomoc.

Zbędne jest nawet płacenie jakichkolwiek składek, gdyż nawet ci, którzy po1989 roku nie przepracowali ani dnia mają takie same świadczenie medyczne ja ci, którzy regularnie co miesiąc sumiennie odprowadzali składki. Te same kolejki, te same długie terminy i ten sam lekarz...

#14 wsztok_fm

wsztok_fm

VIP

• Użytkownicy
  • 570 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 16:14

Żartowniś. Nie wystarczy kupić, nie wystarczy przeczytać - a nie zrobiłeś tego - trzeba zrozumieć.
Konstytucja gwarantuje to, że  władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej ...

To oznacza - zgodnie z tym do czego dążyła partia Tyszkiewicza - że dostęp może być bezpłatny a może być odpłatny. Jeżeli wszyscy będą dodatkowo płacić, to będzie równo.

To tylko wierzchołek góry lodowej.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 18:11

Żartowniś. Nie wystarczy kupić, nie wystarczy przeczytać - a nie zrobiłeś tego - trzeba zrozumieć.
Konstytucja gwarantuje to, że  władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej ...

To oznacza - zgodnie z tym do czego dążyła partia Tyszkiewicza - że dostęp może być bezpłatny a może być odpłatny. Jeżeli wszyscy będą dodatkowo płacić, to będzie równo.

To tylko wierzchołek góry lodowej.

Nieprawda. "Równy" oznacza dokładnie to , że osoby w takiej samej SYTUACJI mają taki sam dostęp do takich samych świadczeń (tak brzmi sentencja wyroku sądowego w pewnej sprawie , gdzie wyjaśniono sens konstytucyjnego słowa "równy"). Co oznacza, że płacący regularnie składki zdrowotne nie jest w tej samej sytuacji co bezrobotny nie płacący tych składek. A jednak w polskich realiach obaj "równo" korzystają z tego samego zakresu usług medycznych. Do diaska.

#16 ~Oburzona~

~Oburzona~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2017 - 23:20

Chcę zarejestrować dziecko do okulisty a miła Pani mówi,że mam się wybrać do lekarza rodzinnego..do jej pediatry może ona coś zdiagnozuje bo u nich terminy na przyszły rok.Mówię Pani że to chyba jakieś jaja i nie mam tu na myśli terminów,które już nikogo nie szokują lecz to,że każe mi iść z tak dosyć istotną sprawą jaką jest wzrok do lekarza,który ma trochę inne preferencje niż badanie wzroku.Idę więc następnego dnia prywatnie do okulisty,który przepisuje dziecku okulary więc logicznie rzecz biorąc przez rok wzrok by się pogorszył jeżeli teraz wada jest minimalna.Pytam się więc jak pewnie prawie wszyscy ludzie po co odciągają mi składki za co płace skoro skorzystać z niczego nie mogę co mi się należy? Wypłacajcie nam te pieniądze będzie nas stać na każdego prywatnego specjalistę,który łaski nie robi,że zbada.I tak trzeba płacić i tak bo jak ktoś wcześniej wspomniał czekając na jakąkolwiek wizyte z NFZ można doczekać tylko śmierci.Polecam nam wszystkim ksztalcić się medycznie i zrobić specjalizacje na wszystko,niedługo jak się sam nie wyleczysz to Cię lekarze wykończą jak doczekasz u nich terminu,bo niestety coraz większości nawet badać się nie chce.Pani doktor w przychodni całodobowej dla dzieci oburzona faktem ze jej przerywam pogawędkę bada dziecko patrząc mu w gardłoi stwierdza ze to lekkie zaziębienie,gdzie dziecko od rana ma głos jakby kulke w gardle miało,nawet na moją prośbę dziecka nie osłuc. bo po co pani doktor to wróżkai omnibus - wie wszystko,na drugo dzień idę do innej przychodni angina z zapaleniem;;histori takich miliony i każdy z nas je ma więc pytam się..po co NFZ-cie istniejesz?Doić można krowy na pastwisku bądź jeśli wolicie w chlewie a nie nas.Nie pozdrawiam.

#17 ~tylko robole płacą~

~tylko robole płacą~
  • Goście

Napisano 14 październik 2017 - 14:48

Likwidacja ZUS, byłaby dobrym pretekstem do likwidacji KRUS i do zrównania składek, przy okazji należałoby zacząć pobierać składki np. od sędziów i wszystkich innych zawodów - jakby wszyscy płacili to nie byłoby problemów. 

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2017 - 20:53

Likwidacja ZUS, byłaby dobrym pretekstem do likwidacji KRUS i do zrównania składek, przy okazji należałoby zacząć pobierać składki np. od sędziów i wszystkich innych zawodów - jakby wszyscy płacili to nie byłoby problemów. 

ROLNICY, TO NAWET pit-A NIE PŁACĄ -taką mamy sprawiedliwość.

#19 ~nie chca płacić ?~

~nie chca płacić ?~
  • Goście

Napisano 30 październik 2017 - 13:54

ROLNICY, TO NAWET pit-A NIE PŁACĄ -taką mamy sprawiedliwość.

NIECH PŁACĄ

#20 ~Ewa-Ewa~

~Ewa-Ewa~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 11:33

Leczenie sanatoryjne to dopiero fikcja.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych