Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Likwidacja Lasu Solnickiego


108 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 maj 2018 - 17:09

„Lotnisko” Białystok "z którego nikt nie poleci" Uwaga, hucpa pod tytułem "idą wybory, więc wyrzućmy miliony złotych w błoto" rozkręca się w najlepsze! (…) by wydać Wasze 44 mln zł na lotnisko, z którego nikt nie poleci. Białostoczanie, Podlasianie: Udostępnijcie ten wpis! Szybkie o co chodzi: - budowa prawdziwego lotniska pasażerskiego na Podlasiu to ok. 300 mln zł - władza mówi, że nie wybuduje bo nas na to nie stać - równocześnie właśnie zwiększyła wydatek na remont pasa na Krywlanach do 44 mln zł - zwiększyła, bo remont ma się zakończyć w 2018 roku w okolicach wyborów samorządowych - władza "sprzedaje" to nam jako "budowę lotniska", przeciętna osoba tak to rozumie (i zapewne zagłosuje) - z Krywlan po remoncie nadal nie będą latać żadne samoloty pasażerskie! Dlaczego? - nie zostanie zbudowany terminal pasażerski, czyli miejsce gdzie przychodzisz "na samolot" (czyli to, co ludzie rozumieją jako lotnisko). Nie ma gdzie nadać bagażu, przejść przez check-in itd. To jest tylko remont pasa!

- wyremontowany pas będzie dopuszczał lądowanie tylko małych prywatnych samolotów (do 50 pasażerów)

- LOT, Ryanair, WizzAir i inne linie nie mają takich samolotów

- jedyna linia jaka operuje w Polsce i ma takie samoloty to SprintAir, ale:

- powtórzę: nie będzie terminala pasażerskiego, więc nawet jakby chcieli od nas latać, to nie będą mogli

 #22 ~VOX POPULI !~

~VOX POPULI !~
 • Goście

Napisano 07 maj 2018 - 10:07

wyglądałoby na to, że władza olewa lud prosty i tyle.#23 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 maj 2018 - 04:40

Widzę właściciel szalasu w olmontach zakłóca rzeczywistość :)
Lotnisko będzie i maszyny rejsowe tez bedą.
Londyn city czy insbruck funkcjonują to i Białystok będzie.

#24 ~Kierowca Bombowca~

~Kierowca Bombowca~
 • Goście

Napisano 08 maj 2018 - 05:16

Widzę właściciel szalasu w olmontach zakłóca rzeczywistość :)
Lotnisko będzie i maszyny rejsowe tez bedą.
Londyn city czy insbruck funkcjonują to i Białystok będzie.

Rejsowy maszyny?
Chyba do Baciut. Latający EN57 :-)))))
Jak sprzedajesz kit, to trzeba było iść na szklarza a nie do urzędu.

#25 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 05:04

Jak budowa lotniska idzie?

#26 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 10:25

pas za pól roku a lotnisko to za 15 lat#27 ~Kierowca Truskawkowca~

~Kierowca Truskawkowca~
 • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 19:08

Lecim lecim :-)

#28 towarzysz_andrzej_1981

towarzysz_andrzej_1981

  zasłużony

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 303 postów

Napisano 15 maj 2018 - 15:16

Już 70 hektarów Lasu Solnickiego zostało przeznaczonych do wycinki aby zbudować pas startowy dla lokalnych biznesmenów zajmujących się w chwilach wolnych przelotami nad Białymstokiem. Las przy Dojlidach Górnych przestanie praktycznie istnieć a od strony ul. Ciołkowskiego zostanie wyrżnięty do targowiska. 

 


 

 

To przykra wiadomość.

Transport lotniczy powinien być zarezerwowany tylko do nagłych wypadków, tylko tam gdzie nie można sprawnie dojechać na lądzie (głównie dla pogotowia ratunkowego, straży pożarnej) i sporadycznie do celów naukowych. Używanie samolotów i innych maszyn latających na masową skalę, zwłaszcza do indywidualnego transportu, lub rozrywki, jest wyjątkowo paskudną imitacją postępu (a raczej pseudo postępu) cywilizacyjnego. Nawet nie rozpisując się tu już o zbrodni na przyrodzie i hałasie (czyli o obniżeniu jakości życia zwykłych ludzi).


Użytkownik towarzysz_andrzej_1981 edytował ten post 15 maj 2018 - 15:54


#29 ~szlocham alechem~

~szlocham alechem~
 • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 18:17

O kilku lat dostajemy super nowoczesne dreamlinery firmy Boeing. Pierwsze egzemplarze nie trafiają do USA, żydowskiego Izraela, Niemiec, Francji… tylko na rynek polski.

Czy to nie jest zastanawiające?

„Po trwającym 9,5 godz. rejsie w piątek ok. godziny 9. rano wylądował w Warszawie pierwszy z zamówionych przez PLL LOT samolotów typu Boeing 787–9 Dreamliner. Nowa maszyna przyleciała prosto z fabryki w Everett w USA. Drugi B787–9 spółka ma odebrać w kwietniu, trzeci na przełomie maja i czerwca. Ostatni samolot LOT spodziewa się otrzymać na początku 2019 r. Wówczas polski przewoźnik będzie miał w swojej flocie w sumie 12 dreamlinerów” –  pisze  tvp info.

 

Będą wiać z Polin czy raczej MOST II ?

 #30 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 18:59

„Lotnisko” Białystok "z którego nikt nie poleci" Uwaga, hucpa ........................ale:

- powtórzę: nie będzie terminala pasażerskiego, więc nawet jakby chcieli od nas latać, to nie będą mogli

 

 

 

TAM JEST TYLKO PŁOT i rozpoczęta budowa pasa - Niczego więcej nie ma, a między innymi nie ma certyfikacji, a bez certyfikacji nie mogłyby się odbywać pasażerskie loty rozkładowe.

TO SĄ UTOPIONE PIENIĄDZE. Nikt o zdrowych zmysłach nie powinien budować lotniska w środku miasta, to jest chore.#31 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 05:10

To peryferia nie srodek i hala bedzie ale zs 15 lat jak wytną wszystko

#32 ~Nielot~

~Nielot~
 • Goście

Napisano 18 maj 2018 - 10:20

Dla garstki fanów lotnictwa i lokalnych biznesmenów Tadeusz Truskoalski postanowił zlikwidować znaczącą część lasów w Białsymstoku.  Urząd Miasta chwali się, że wytnie ponad 80 ha Lasu Solnickiego. Mieszkańcy Dojlid, Olmont i Izabelina zameldowani w B-stoku oraz działkowcy powinni pamiętać przy urnach wyborczych,  że hałaśliwy Tor dla palaczy gumy i innych mentalnych gimnazjalistów to nie jest szczyt tego co może im zaproponować ekipa rządząca miastem. Liczba uciążliwych przelotów nad domkami zdecydowanie wzrośnie a lasu nie będzie.#33 Viking

Viking

  użytkownik

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 88 postów

Napisano 20 maj 2018 - 04:07

Wycinać las tak by zrobić 2500 pasa startowego.
Biznesmenów opłatami sie wyrzuci do suwalkow.

Wyciąć do ostatniego drzewa i zrobić pas na co najmniej 2500 metrów. Jest wystarczająco miejsca, tylko trzeba to wyciąć. Można zasadzić w innym miejscu nawet i trzy razy więcej i po problemie. Miasto musi mieć lotnisko, aby się rozwijać. #34 Viking

Viking

  użytkownik

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 88 postów

Napisano 20 maj 2018 - 04:16

Krywlany: lepiej sprzedać drogie tereny w mieście pod osiedla mieszkaniowe i za tę kasę wybudować 10 lotnisk poza miastem. (...)

 

Białystok potrzebuje za to terenów na inwestycje, biznes, tworzenie miejsc pracy, w sąsiedztwie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, by firmy nie uciekały z Białegostoku do okolicznych gmin jak np. Choroszcz, Zabłudów, Juchnowiec, Wasilków itp.

 

Przeczysz sam sobie. Inwestycje i miejsca pracy są tylko tam, gdzie jest lotnisko w dzisiejszym świecie. Nie chodzi tu o hodowle krów, tylko biznes, który może być silnie rozwojowy.#35 Viking

Viking

  użytkownik

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 88 postów

Napisano 20 maj 2018 - 04:21

„Lotnisko” Białystok "z którego nikt nie poleci" (...)

- jedyna linia jaka operuje w Polsce i ma takie samoloty to SprintAir, ale:

- powtórzę: nie będzie terminala pasażerskiego, więc nawet jakby chcieli od nas latać, to nie będą mogli

 

Terminal może być początkowo w małym budyneczku tymczasowym. Mały ruch, mały budyneczek. #36 ~Kierowca Bombowca~

~Kierowca Bombowca~
 • Goście

Napisano 20 maj 2018 - 06:08

Taaaaaa... Może być też w małym namiociku. Albo pod małym parasolikiem.
O to właśnie chodzi, że tumany robią ten króciutki pasik, i o żadnym 2500 nawet nie można myśleć. Jak się obudowało podejścia wieżowcami, to co, z tego, że NIBY jest miejsce na 2500?

#37 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 maj 2018 - 10:06

bedzie z czasem malutkie lotnisko nam samolot, 1 dziennie wystarczy#38 towarzysz_andrzej_1981

towarzysz_andrzej_1981

  zasłużony

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 303 postów

Napisano 22 maj 2018 - 19:27

Wyciąć do ostatniego drzewa i zrobić pas na co najmniej 2500 metrów. Jest wystarczająco miejsca, tylko trzeba to wyciąć. Można zasadzić w innym miejscu nawet i trzy razy więcej i po problemie. Miasto musi mieć lotnisko, aby się rozwijać. 

To bzdura, że miasto musi mieć lotnisko aby się rozwijać. Miasto do rozwoju potrzebuje przede wszystkim zdroworozsądkowych planistów, którzy nie będą szukać własnych korzyści majątkowych w procesie planowania infrastruktury i konkretnych stref. Miasto potrzebuje ludzi, którzy rozwiążą najpierw bardziej przyziemne problemy mieszkańców -  ograniczenie hałasu, smogu i innych zanieczyszczeń, usprawnienie i doprowadzenie infrastruktury centralnego ogrzewania do domków i innych budynków w obrębie miasta, usprawnienie infrastruktury kanalizacyjnej. Miasto potrzebuje administratorów, którzy nie wchodzą w brudne interesy z kapitalistami.#39 Viking

Viking

  użytkownik

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPip
 • 88 postów

Napisano 24 maj 2018 - 18:43

To bzdura, że miasto musi mieć lotnisko aby się rozwijać. Miasto do rozwoju potrzebuje przede wszystkim zdroworozsądkowych planistów, którzy nie będą szukać własnych korzyści majątkowych w procesie planowania infrastruktury i konkretnych stref. Miasto potrzebuje ludzi, którzy rozwiążą najpierw bardziej przyziemne problemy mieszkańców -  ograniczenie hałasu, smogu i innych zanieczyszczeń, usprawnienie i doprowadzenie infrastruktury centralnego ogrzewania do domków i innych budynków w obrębie miasta, usprawnienie infrastruktury kanalizacyjnej. Miasto potrzebuje administratorów, którzy nie wchodzą w brudne interesy z kapitalistami.

 

Towarzyszu, bzdury to Ty piszesz. Dlaczego Bialystok jest takim zadupiem w tej chwili?

Odpowiedz jest prosta. Brak lotniska. Nikt się nie wybierze do miejsca, gdzie nie ma lotniska w pobliżu, aby inwestować. Te wszystkie rzeczy o których wspomniałeś są do zrobienia po zrobieniu lotniska TYLKO. #40 ~Dziurawe Gacie vikingów~

~Dziurawe Gacie vikingów~
 • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 19:52

Towarzyszu, bzdury to Ty piszesz. Dlaczego Bialystok jest takim zadupiem w tej chwili?

Odpowiedz jest prosta. Brak lotniska. Nikt się nie wybierze do miejsca, gdzie nie ma lotniska w pobliżu, aby inwestować. Te wszystkie rzeczy o których wspomniałeś są do zrobienia po zrobieniu lotniska TYLKO. 

Ten geniusz wpłynął do kiepeły po piwie czy po wódzie?

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych