Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Latarnie na ul.Grodzieńskiej

70 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~MADMAX~

~MADMAX~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2018 - 14:51

Szacun wszystkim !!

Kilka spostrzeżeń ....

Latarnie - ktoś słusznie zauważył - poustawiane bez sensu. Co projektant miał na myśli nie wiem ...

Droga dla rowerów - dla mnie osobiście przerost formy nad treścią. Droga super - ale z czym się łączy ... Dobry temat na absurdy drogowe do TVN TURBO

Rondo - po co tam ta kostka? 4 razy szybciej i taniej byłoby wylać asfalt. A tak mamy niekończące się objazdy ...

No cóż - jaki Kucharz - takie placki.

#42 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2018 - 16:14

Szacun wszystkim !!

Kilka spostrzeżeń ....

Latarnie - ktoś słusznie zauważył - poustawiane bez sensu. Co projektant miał na myśli nie wiem ...

Droga dla rowerów - dla mnie osobiście przerost formy nad treścią. Droga super - ale z czym się łączy ... Dobry temat na absurdy drogowe do TVN TURBO

Rondo - po co tam ta kostka? 4 razy szybciej i taniej byłoby wylać asfalt. A tak mamy niekończące się objazdy ...

No cóż - jaki Kucharz - takie placki.

Jeszcze dobrze byłoby,gdyby ktoś kompetentny powiedział ile toto żre prądu i dlaczego latarnie są tak gęsto powstawiane.Czy przypadkiem ledy nie byłyby tańsze w utrzymaniu?

#43 ~rodowity mieszkaniec~

~rodowity mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 14:32

Jeszcze dobrze byłoby,gdyby ktoś kompetentny powiedział ile toto żre prądu i dlaczego latarnie są tak gęsto powstawiane.Czy przypadkiem ledy nie byłyby tańsze w utrzymaniu?

Oświetlenie ul. Grodzieńskiej i Białostockiej kosztowało powyżej 1 milina zł. Są to lamy sodowe o mocy 100 W. Wszyscy teraz montują oświetlenia Led-owe tylko nie nasz Burmistrz. Gratuluje pomysłu :-) ciekaw jestem kto będzie za te pomysły naszych włodarzy płacił 

#44 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 16:15

Oświetlenie ul. Grodzieńskiej i Białostockiej kosztowało powyżej 1 milina zł. Są to lamy sodowe o mocy 100 W. Wszyscy teraz montują oświetlenia Led-owe tylko nie nasz Burmistrz. Gratuluje pomysłu :-) ciekaw jestem kto będzie za te pomysły naszych włodarzy płacił 

Dodajmy jeszcze,że te "słoiki"zawieszone na słupach bardzo szybko się brudzą(co już widać na ul.Białostockiej).

#45 ~Podróżnik~

~Podróżnik~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 19:53

Za Pełkowskiego nic nie było za Bielawskiego Wasilków się rozwija.

A ludzie , którzy nic nie robią tylko krytykują.

#46 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 20:12

Za Pełkowskiego nic nie było za Bielawskiego Wasilków się rozwija.

A ludzie , którzy nic nie robią tylko krytykują.

Bo jest za co.A skąd wiesz,że ludzie nic nie robią?

#47 ~Podróżnik~

~Podróżnik~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 20:23

Bo jest za co.A skąd wiesz,że ludzie nic nie robią?

Ludzie krytykują innych za to czego nie lubią u siebie. Są to osoby nieszczęśliwe. Do przemyślenia..........

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 20:29

Proszę podaj jeden przykład wskazujący na rozwój Wasilkowa.
W mojej opinii wszystko jest realizowane w jednym celu. Chodzi o sukces wyborczy. Wszyscy za to zapłacimy. Kredyt 15 mln. będziemy spłacać razem w podatkach. Jak tylko nasz burmiszcz wygra wybory to podniesie daniny. Tak zrobił po poprzedniej wygranej.
Zmiany tak, tylko racjonalne, wpływające na rozwój a nie na nabijanie kasy dla znajomych królika.
Wystarczy sprawdzić kto te lampy sprzedał. Wystarczy sprawdzić kto robi wszystkie projety w gminie np basen i inne przebudowy. W tym roku przewidziano 1 mln na basen bez wbicia łopaty.
Nie powinienem tego pisać z jednego powodu - kontrkandydaci obecnego burmistrza nie dają gwarancji na coś lepszego. Ale po wszystkich przemyśleniach wolę zmiany niż to co jest obecnie. Głosować trzeba bo to nasz obowiązek. Od nas zależy kto nas będzie łupił. A może w końcu kiedyś przyjdzie ludzki pan.

#49 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 20:33

W mojej opinii wszystko jest realizowane w jednym celu. Chodzi o sukces wyborczy. Wszyscy za to zapłacimy. Kredyt 15 mln. będziemy spłacać razem w podatkach. Jak tylko nasz burmiszcz wygra wybory to podniesie daniny. Tak zrobił po poprzedniej wygranej.
Zmiany tak, tylko racjonalne, wpływające na rozwój a nie na nabijanie kasy dla znajomych królika.
Wystarczy sprawdzić kto te lampy sprzedał. Wystarczy sprawdzić kto robi wszystkie projety w gminie np basen i inne przebudowy. W tym roku przewidziano 1 mln na basen bez wbicia łopaty.
Nie powinienem tego pisać z jednego powodu - kontrkandydaci obecnego burmistrza nie dają gwarancji na coś lepszego. Ale po wszystkich przemyśleniach wolę zmiany niż to co jest obecnie. Głosować trzeba bo to nasz obowiązek. Od nas zależy kto nas będzie łupił. A może w końcu kiedyś przyjdzie ludzki pan.

Widać takiego na horyzoncie?

#50 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2018 - 08:25

Bardzo mądra i rozsądna wypowiedź. Pozdrawiam 

#51 ~Bu~

~Bu~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2018 - 09:54

Bardzo mądra i rozsądna wypowiedź. Pozdrawiam 

Panowie i Panie głosować a nie rozprawiać a tak w ogóle to kandydować do dzieła bo nas ta sokólska stonka zeżre!

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2018 - 14:03

Spytałem w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie odnośnie tych słupów i lamp i jeszcze kilku innych rzeczy, które mi się średnio podobają.

I chciałbym trochę ponarzekać, ale ich tłumaczenie ma sens:

- lampy są wymieniane ponieważ PGE realizuje inwestycje kablowania linii komunalnej i likwidacji słupów, na których są zawieszone miejskie latarnie, więc na przełomie roku 2018/19, gdyby nie obecna inwestycja burmistrza nie byłoby ani żaróweczki. Czyli klapa. Co do słupów to zaprojektowali to architekci dla całego Wasilkowa i sukcesywnie będą się pojawiały na innych ulicach w centrum. A koszt to ok. 600 tys zł.

Chciałem ponarzekać ale nie wyszło...

#53 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2018 - 19:24

Spytałem w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie odnośnie tych słupów i lamp i jeszcze kilku innych rzeczy, które mi się średnio podobają.

- lampy są wymieniane ponieważ PGE realizuje inwestycje kablowania linii komunalnej i likwidacji słupów, na których są zawieszone miejskie latarnie, więc na przełomie roku 2018/19, gdyby nie obecna inwestycja burmistrza nie byłoby ani żaróweczki. Czyli klapa. Co do słupów to zaprojektowali to architekci dla całego Wasilkowa i sukcesywnie będą się pojawiały na innych ulicach w centrum. A koszt to ok. 600 tys zł.

Rozumiem,że ledy byłyby droższe przy zakupie i przy utrzymaniu?

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2018 - 20:34

Nie wiem kim jesteś. Czy ta twoja historia jest prawdziwa?

Załóżmy, że tak. W takim razie ktoś cię  oszukał. Te 600 tyś.(a może 750 tys.) to koszt tylko jednej części oświetlenia - przy ul Grodzieńskiej. Co więcej kwota ta nie obejmuje projektów robionych w Sokółce.

Odnośnie inwestycji PGE to zastanów się tylko czemu gmina robi swoją niezależną instalację przed PGE. Tak żeby tylko zdążyć przed pracami PGE. Inwestycja ta powinna być robiona wspólnie w tym samym czasie. Finansowanie należało podzielić. Obecnie gmina zrobiła wszystko na swój koszt łącznie z likwidacją starych słupów PGE.

Jeżeli chodzi o wygląd lamp narzucony przez architektów to koń (sokólski oczywiście) by się uśmiał. Nawet projektant z Sokółki wprost nazywa te lampy parkowymi.

Ja to lubię jednak ponarzekać. Przecież tak fajnie mieszkać w jednym wielkim parku. Tylko czemu jest tu taki duży ruch tranzytowy do Sokółki? Samochody mimo objazdów i innych niedogodności jakoś nie chcą przestać jeździć po tym naszym parku. Teraz to nawet na kostce można drift poćwiczyć.

#55 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2018 - 20:44

Czy jest na tym forum ktoś 'kumaty",kto wyrazi opinię (fachową) na temat opłacalności oświetlenia ulic lampami ledowymi a tymi które są obecnie zamontowane(słoiki parkowe)?

#56 ~Kazia~

~Kazia~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 17:03

Mnie nurtuje coś innego . Dlaczego zwęża się  jezdnię o co najmniej 0,5 m ,a zostawia się jakieś bezsensowne paski zieleni od chodnika do ogrodzenia.Po co, może z myślą o spacerujących psach?

#57 Zdzisiek Bomba

Zdzisiek Bomba

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 15:54

I już leży latarnia na ulicy Grodzieńskiej (Znaczy się do dzisiaj rano leżała) rozwalona. Pracownicy robią chyba kanalizacje i uszkodzili lampę, leżała wywalona na ziemi, kto ją odkupi? Kto odpowiada za wstawienie latarni na tym odcinku, PRZED generalnym remontem drogi, rozwalenie przejścia by zrobić kanalizacje i wstawienie ścieżki rowerowej + chodników? 
Panie burmistrzu prosimy o dochodzenie w tej sprawie, nie może tak być, że nasze pieniądze są tak bezmyślnie zuużywane (wstawienie za dużej ilości latarni i przed remontem), już z tego co naliczyłem dwie zostały do tej pory rozwalone (jedna pod hortenem pare miesięcy temu).

#58 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 17:37

I już leży latarnia na ulicy Grodzieńskiej (Znaczy się do dzisiaj rano leżała) rozwalona. Pracownicy robią chyba kanalizacje i uszkodzili lampę, leżała wywalona na ziemi, kto ją odkupi? Kto odpowiada za wstawienie latarni na tym odcinku, PRZED generalnym remontem drogi, rozwalenie przejścia by zrobić kanalizacje i wstawienie ścieżki rowerowej + chodników? 
Panie burmistrzu prosimy o dochodzenie w tej sprawie, nie może tak być, że nasze pieniądze są tak bezmyślnie zuużywane (wstawienie za dużej ilości latarni i przed remontem), już z tego co naliczyłem dwie zostały do tej pory rozwalone (jedna pod hortenem pare miesięcy temu).

Robotnicy układający kanalizację demontują słupy oświetleniowe,bo sprzęt kopiący nie "wyrabia" się w takim "natłoku" latarni.Nowy burmistrz powinien sprawdzić dlaczego latarnie zostały postawione przed generalnym remontem ulicy,dlaczego tak gęsto i czy demontaż i montaż słupów będzie doliczony do kosztów budowy kanalizacji.

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2019 - 21:41

Prorok czy co?

#60 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 luty 2019 - 11:02

Prorok czy co?

Nie prorok,tylko logicznie myślący (w przeciwieństwie do tych co zamontowali parkowe latarnie na przelotowej ulicy)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych