Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Kto kupuje teraz mieszkania po 6500zl za m2?

83 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Franek~

~Franek~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 08:14

6500zl za metr życzą sobie w Białymstoku. Chyba musicie zarabiać jak w Warszawie skoro kupujecie takie apartamenty po 35m2? Nie zazdroszczę głupoty tylko poprostu nie rozumiem jej. Sam buduje dom tylko systemem zleconym i powiem Wam, że taki 100m2 zbudujecie pod klucz za 400tys. Ja buduje 200m2 więc to inne już pieniędze. Przyjmuje się, że pod klucz średnio wykończenie domu to 3600zl za m2. Wy placicie 6500zl za gole ściany a gdzie jeszcze wykończenie.

#2 ~art~

~art~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 08:43

Bo dom budujesz za miastem, dlatego takie niskie ceny.

W mieście trzeba zapłacić pół miliona za działkę i drugie pół za budowę domu. Razem twarda bańka. Mieszkanie jest znacznie tańsze.

Na wsi dom zbudujesz za 3600 za metr + działka za 100 tysięcy, ale tam mieszkania też są dużo tańsze. np. powiat bielski, hajnowski itp - jest sporo mieszkań do kupienia za 50-70 tysięcy.

Zawsze mieszkanie w bloku wychodzi o połowę taniej niż dom w tej samej lokalizacji. Chyba że porównujesz mieszkanie w mieście z domem na wsi - wtedy faktycznie cenowo wychodzi podobnie.

Poza tym dla wielu osób blok blisko centrum  jest dużo wygodniejszy niż dom za miastem, i wolą za ten komfort zapłacić więcej.

#3 Drogowy

Drogowy

VIP

• Użytkownicy
  • 651 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 08:56

są i po 5600 i blisko centrum tylko poszukaj

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 09:23

albo uzywki szukaj po 4000-4500

#5 ~chłop PANISKO~

~chłop PANISKO~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 15:04

słyszałem, że kupują rolnicy swoim dzieciom, już kiedy zaczynają naukę w mieście lub pózniej - teraz jest ponoć dużo bogatych rolników, którzy kupują mieszkania za gotówkę bez kredytów.

#6 ~Krzysiek~

~Krzysiek~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 15:33

słyszałem, że kupują rolnicy swoim dzieciom, już kiedy zaczynają naukę w mieście lub pózniej - teraz jest ponoć dużo bogatych rolników, którzy kupują mieszkania za gotówkę bez kredytów.

Prawda. Umnie w rodzinie z wioski kupili już 2 mieszkania za gotówkę. Pamiętaj, że dobrze rozwinięte gospodarstwo to porządna firma. Jeżeli inwestują w traktory po 350-400 tys to co to było kupić dla takiej "firmy" mieszkanie? Nie ma też co zazdrościć. W mieście może kokosow nie mam tylko te 3000zl na miesiąc ale za 8h dziennie od pn do pt. Urlopy, zwolnienia itd. Na wiosce zasowasz od rana do nocy, od poniedziałku do niedzieli i brak zwolnień oraz urlopów. Wiem jak jest bo mam teściów na wsi. Inna sprawa wszyscy jadą prawie na kredytach z nożem na gardle.

#7 ~Franek~

~Franek~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 15:37

Bo dom budujesz za miastem, dlatego takie niskie ceny.
W mieście trzeba zapłacić pół miliona za działkę i drugie pół za budowę domu. Razem twarda bańka. Mieszkanie jest znacznie tańsze.
Na wsi dom zbudujesz za 3600 za metr + działka za 100 tysięcy, ale tam mieszkania też są dużo tańsze. np. powiat bielski, hajnowski itp - jest sporo mieszkań do kupienia za 50-70 tysięcy.
Zawsze mieszkanie w bloku wychodzi o połowę taniej niż dom w tej samej lokalizacji. Chyba że porównujesz mieszkanie w mieście z domem na wsi - wtedy faktycznie cenowo wychodzi podobnie.
Poza tym dla wielu osób blok blisko centrum jest dużo wygodniejszy niż dom za miastem, i wolą za ten komfort zapłacić więcej.

Zgadzam się w 100%. Przyznam, że pobudowalem się 7km od Białegostoku. Niestac by mnie bybyło w Białymstoku na działkę za 500tys bo za tyle mam fajny dom. Jednak świadomość wydania 500tys na mieszkanie w bloku gdzie mieszka setki ludzi mnie przeraża. Mam swoje podwórko i 2 sąsiadów. Kto co lubi. Pozdrawiam.

#8 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 16:29

Prawda. Umnie w rodzinie z wioski kupili już 2 mieszkania za gotówkę. Pamiętaj, że dobrze rozwinięte gospodarstwo to porządna firma. Jeżeli inwestują w traktory po 350-400 tys to co to było kupić dla takiej "firmy" mieszkanie? Nie ma też co zazdrościć. W mieście może kokosow nie mam tylko te 3000zl na miesiąc ale za 8h dziennie od pn do pt. Urlopy, zwolnienia itd. Na wiosce zasowasz od rana do nocy, od poniedziałku do niedzieli i brak zwolnień oraz urlopów. Wiem jak jest bo mam teściów na wsi. Inna sprawa wszyscy jadą prawie na kredytach z nożem na gardle.

Nie prowadziliby tzw podwójnej księgowości nie mieliby noża na gardle. Nie lepiej spać spokojnie? 

#9 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 16:47

słyszałem, że kupują rolnicy swoim dzieciom, już kiedy zaczynają naukę w mieście lub pózniej - teraz jest ponoć dużo bogatych rolników, którzy kupują mieszkania za gotówkę bez kredytów.

Też sporo słyszałem. Jak i to że trzeba wiedzieć z kim kolaborować (czytaj: kogo popierać czynem).

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 17:24

Zgadzam się w 100%. Przyznam, że pobudowalem się 7km od Białegostoku. Niestac by mnie bybyło w Białymstoku na działkę za 500tys bo za tyle mam fajny dom. Jednak świadomość wydania 500tys na mieszkanie w bloku gdzie mieszka setki ludzi mnie przeraża. Mam swoje podwórko i 2 sąsiadów. Kto co lubi. Pozdrawiam.

brawo ty

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 17:37

Jednego "zapracowanego" w mediach pokazali jak z "John'a Deere" zachwalał że biednym dają, ale nie pochwalił sie jaki ma dochód w rodzinie na głowę. Dzieci innych "zasłużonych" rodziców są tak "pracowite" że muszą polegać na "dojściach". Nawet wyjątkowo nieradni znajdują ponoć etaty w policji jak etat fizycznego w urzędzie nie wypali stąd pewnie tyle się słyszy np o nieumiejętnościach w interpretacji litery prawa, nadinterpretacji prawa w posługiwaniu się słowem, pałką, paralizatorem czy np bronią. 

#12 ~ropson~

~ropson~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 19:30

Pewnie,że wioskę stać ,od 2004 na wiochę płynie rzeka pieniędzy od kiedy jesteśmy w Unii,

i oni w kredyty na 30 lat się nie bawią tylko gotówka w większości przypadków, tylko teraz takie proste pytanie do wieśniaków co ich pcha do tego "miasta".

Bez znajomości w biedastoku czeka robota w biedronce, biazecie,ochronie itp za śmieszne pieniądze, jeśli ja bym miał do wyboru swoje gospodarstwo a robotę w elicie białostockich firm to sory ,ale wybrałbym już robotę u siebie na roli a na te śmieszne miasteczko to miałbym wyjeb.ne

co najwyżej nową bemką na zabawę podjechać.

#13 ~biały~

~biały~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:28

Pewnie,że wioskę stać ,od 2004 na wiochę płynie rzeka pieniędzy od kiedy jesteśmy w Unii,

i oni w kredyty na 30 lat się nie bawią tylko gotówka w większości przypadków, tylko teraz takie proste pytanie do wieśniaków co ich pcha do tego "miasta".

Bez znajomości w biedastoku czeka robota w biedronce, biazecie,ochronie itp za śmieszne pieniądze, jeśli ja bym miał do wyboru swoje gospodarstwo a robotę w elicie białostockich firm to sory ,ale wybrałbym już robotę u siebie na roli a na te śmieszne miasteczko to miałbym wyjeb.ne

co najwyżej nową bemką na zabawę podjechać.

To wracaj na ojcowiznę i pokaz co potrafisz.

#14 ~Bulli~

~Bulli~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:58

Kto kupuje mieszkania w Białymstoku w cenie jakie są w Poznaniu czy Gdańsku które są bogatymi miastami? No proszę, to jest proste.Rodzice ze wsi swoim dzieciom. Wystarczy spojrzeć ile aut jest z BWM,BNM. Nie kupią dziecku mieszkania w Wys. Mazowiecki czy Mońkach bo to większe wsie gdzie pełno pijaków pod biedronka
Łomża to wiocha i obciach,to zostaje Bstok- cytuje dziewczynę z Wys.Mazowiecka.
Ceny sztucznie podwyższane bo jak ktoś tu wspomniał porządne gospodarstwo to firma z dotacja że złej UE. Deweloper/sprzedawca to wie,taki "wieśniak" przychodzi,nie marudzi i płaci.

#15 ~Krzysiek~

~Krzysiek~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 22:45

Kto kupuje mieszkania w Białymstoku w cenie jakie są w Poznaniu czy Gdańsku które są bogatymi miastami? No proszę, to jest proste.Rodzice ze wsi swoim dzieciom. Wystarczy spojrzeć ile aut jest z BWM,BNM. Nie kupią dziecku mieszkania w Wys. Mazowiecki czy Mońkach bo to większe wsie gdzie pełno pijaków pod biedronka
Łomża to wiocha i obciach,to zostaje Bstok- cytuje dziewczynę z Wys.Mazowiecka.
Ceny sztucznie podwyższane bo jak ktoś tu wspomniał porządne gospodarstwo to firma z dotacja że złej UE. Deweloper/sprzedawca to wie,taki "wieśniak" przychodzi,nie marudzi i płaci.

Dobrze powiedziane. To nie te czasy, że na wiosce 5 hektarów i 2 konie. Teraz w większości to potężne firmy z rocznym przychodem od 0,5mln do kilku milionów. Przychodu nie mylić z dochodem. Prawda jest taka, że większość jest bogatych narazie tylko w rozmowach a tak naprawdę to dluznicy na setki i miliony a nie na dziesiątki tysięcy złotych. Zobaczymy jak będzie wyglądała Polska wieś za 10-20 lat. Już z 15 lat temu pamiętam uczyli w szkole, że w każdej wsi zostanie tylko kilku ogromnych gospodarzy. Ciekawe co będzie z resztą co tak ładuje kasę w mieszkania teraz. Pytanie nasowa się gdzie Wy wszyscy "inwestorzy" byliście jeszcze 3 lata temu kiedy były ceny 40% niższe.

#16 ~Mlodyczlowiek~

~Mlodyczlowiek~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 22:51

Większość ludzi nie potrafi inwestować pieniędzy. Jedyna formę jaka znają to lokata i kupno mieszkania pod wynajem. Są to 2 najłatwiejsze formy "inwestycji", które nie potrzebują myślenia. Inwestycja, która nie wymaga myślenia jest tylko na pozór łatwa i dająca duże zyski. Lokaty przez obecną inflację to tylko strata gotówki a kupywanie mieszkań w szczycie to przejaw głupoty. Popatrzcie na wykresy i rok 2008.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2020 - 06:46

najgorzej jest kupic jednostronne przy ulicy i w wieżowcu a takich 50%, bedą płakać za rok 2 jak się przespią tam;

#18 ~Bulli~

~Bulli~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2020 - 19:41

najgorzej jest kupic jednostronne przy ulicy i w wieżowcu a takich 50%, bedą płakać za rok 2 jak się przespią tam;

Jak ktoś niema większych pieniędzy to kupi w wieżowcu mieszkanie na wybudowanych przez złych komunistów osiedli z drzewami,szkołami czy parkami.

#19 Drogowy

Drogowy

VIP

• Użytkownicy
  • 651 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 19:51

O wiele lepiej na tych starych miedzach, są place zabaw, przestrzeń jakaś, parkingi, zieleń, normalne sklepy nie złodziejskie lidle czy biedy i trochę fajniejsi ludzie, z innej gliny ;

#20 Drogowy

Drogowy

VIP

• Użytkownicy
  • 651 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 19:54

ps. i wszyscy się znają a nie tylko walą drzwiami jak w dziadbudzie czy u rogasia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych