Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

Koszt budowy domu

783 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~To tylko ja :)))~

~To tylko ja :)))~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2013 - 20:50

Witam. Stoję przed dylematem. Mieszkanie czy budowa domu. Czy ktoś z Państwa orientuje sie jaki jest mniejwięcej koszt budowy domu w okolicach Białegostoku? Chodzi mi o dom 130m2, dach moze być dwuspadowy, prosta bryła. Czy zmieszczę się w granicach 300tysł zł w stanie deweloperskim? lub ewentualnie wykończenie jednego piętra pod stan deweloperski?

Proszę o rady działkę mam. Czy warto ryzykować w tej kwocie czy lepiej dać se spokój i kupić jakieś przewartościowane Białostockie mieszkanie?

pozdrawiam i prosze o poważną dyskusje

#2 ~e~

~e~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:16

kup sobie szeregówkę za 300sta nie da rady a jakaś normalna szeregówka(nie tandetna) jak sprzedaż działkę z wyposażeniem wyjdzie, na dom kiedys zarobisz

#3 Grzegorz25

Grzegorz25

Multikonto - Gupik, Pan Grzegorz, Suprasl, Mieszkaniec Grabówki

• Użytkownicy
  • 1961 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:31

w Zabłudowie są tanie działki [ sporo tansze niż w Białymstoku ] co prawda trochę daleko , ale w 200 - 300 tys spokojnie się zmiescić :)

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2013 - 22:22

za 400 tys. wybudujesz śmiało

#5 ~To tylko ja :)))~

~To tylko ja :)))~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2013 - 10:42

kup sobie szeregówkę za 300sta nie da rady a jakaś normalna szeregówka(nie tandetna) jak sprzedaż działkę z wyposażeniem wyjdzie, na dom kiedys zarobisz

Mam juz działke okolice Choroszczy niedawno zakupiona. Do Białegostoku 8km też kawałek ale zadowolony jestem. Pisze Pan, ze za 200-300tys wybuduje dom i wykoncze? Ma Pan jakieś doświadczenie tzn. budował Pan domek lub jakiś Pana znajomy?

pozdrawiam

#6 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2013 - 11:19

Witam, zależy z jakich materiałów będzie budowany dom a w szczególności jak skomplikowany będzie dach. Dwuspadowy czy wielospadowy, cały odeskowany pokryty dachówką ceramiczną czy blachodachówką? My wiosną zaczynamy budowę domku http://archon.pl/got...4d1cfe8544,2273
znaleźliśmy firmę która wybuduje kompleksowo (usługa z materiałem) stan deweloperski w granicy 300tys.
pozdrawiam

#7 miskoziolek

miskoziolek

VIP

• Użytkownicy
  • 2579 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 11:35

Witam, zależy z jakich materiałów będzie budowany dom a w szczególności jak skomplikowany będzie dach. Dwuspadowy czy wielospadowy, cały odeskowany pokryty dachówką ceramiczną czy blachodachówką? My wiosną zaczynamy budowę domku http://archon.pl/got...4d1cfe8544,2273
znaleźliśmy firmę która wybuduje kompleksowo (usługa z materiałem) stan deweloperski w granicy 300tys.
pozdrawiam

a koszt działki?w zależności od lokalizacji i wielkości to może być następne 150tys...Lepiej kupić coś do remontu tak za 200-250tys. i jeszcze na remont zostanie

#8 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2013 - 11:52

a koszt działki?w zależności od lokalizacji i wielkości to może być następne 150tys...Lepiej kupić coś do remontu tak za 200-250tys. i jeszcze na remont zostanie

działeczkę mamy własną, firma zobowiązała się wykonanie stanu deweloperskiego w 4 m-ce. Jesienią planujemy przeprowadzkę. Z remontami różnie może być, a nowe ( elektrooszczędne) to nowe.
pozdrawiam

#9 fan

fan

VIP

• Użytkownicy
  • 7243 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 11:56

Przecież pisze że ma już działkę. Na muratorze należy szukać wątków z podobnymi pytaniami. Są tam domy wybudowane nawet za 200 tysięcy,ale pracy własnej było tam sporo. Za 300 tysięcy wyjdzie dom do 110m2 użytkowej, bez garażu w bryle i z dachem płaskim lub co najwyżej dwuspadowym. Żadnych wykuszy, balkoników, tarasików i wtedy starczy nawet na wykończeniówkę. Za te same pieniądze mieszkanie to wyjdzie w granicach 60m2 w developerce, więc na wykończenie zabraknie. Wszystko to piszę w oparciu o własne doświadczenia. Mieszkamy w podobnym domu.

#10 miskoziolek

miskoziolek

VIP

• Użytkownicy
  • 2579 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 11:59

działeczkę mamy własną, firma zobowiązała się wykonanie stanu deweloperskiego w 4 m-ce. Jesienią planujemy przeprowadzkę. Z remontami różnie może być, a nowe ( elektrooszczędne) to nowe.
pozdrawiam

To duży plus jeżeli działka już jest ale nie każdy ma a to dodatkowy koszt.Za 200tys już można nie duży dom do remontu kupić a pozostałe 100 na remont wystarczy spokojnie...ale jeżeli ktoś ma na działkę to pewnie że lepiej postawić nowy a 300tyś powinno wystarczyć.pozdro ;)

#11 miskoziolek

miskoziolek

VIP

• Użytkownicy
  • 2579 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 12:08

Przecież pisze że ma już działkę. Na muratorze należy szukać wątków z podobnymi pytaniami. Są tam domy wybudowane nawet za 200 tysięcy,ale pracy własnej było tam sporo. Za 300 tysięcy wyjdzie dom do 110m2 użytkowej, bez garażu w bryle i z dachem płaskim lub co najwyżej dwuspadowym. Żadnych wykuszy, balkoników, tarasików i wtedy starczy nawet na wykończeniówkę. Za te same pieniądze mieszkanie to wyjdzie w granicach 60m2 w developerce, więc na wykończenie zabraknie. Wszystko to piszę w oparciu o własne doświadczenia. Mieszkamy w podobnym domu.

budowa domu na własnej działce to koszt 2000-2500za m2 to połowa tego co trzeba dać za mieszkanie w bloku a potem jeszcze całe życie płać jakiś bezsensowny czynsz 300-600zł...Tylko we własnym domu czujesz że masz "własność"i sąsiedztwo nie jest tak dokuczliwe ^_^

#12 fan

fan

VIP

• Użytkownicy
  • 7243 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 12:27

Nie do końca jest tak słodko, ale na pewno lepiej niż w bloku. Należy jednak pamiętać o tym co poza domem. Nikt raczej nie liczy ogrodzenia, bramy, ewentualnej wiaty na auto lub choćby na drewno kominkowe lub do kotła. Podjazdy, kostka, trawniki, jakieś oświetlenie.... Sporo tego....

#13 miskoziolek

miskoziolek

VIP

• Użytkownicy
  • 2579 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 12:35

Nie do końca jest tak słodko, ale na pewno lepiej niż w bloku. Należy jednak pamiętać o tym co poza domem. Nikt raczej nie liczy ogrodzenia, bramy, ewentualnej wiaty na auto lub choćby na drewno kominkowe lub do kotła. Podjazdy, kostka, trawniki, jakieś oświetlenie.... Sporo tego....

Wszystko da sie ogarnąć :) a przyjemność rozpalenia latem grylla ze znajomymi na własnym podwórzu bezcenna ^_^

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2013 - 18:46

przez 10 lat cena za 1 minutę rozmowy z tel komórkowego spadła 10 razy z 2zł do 20gr czas na 10x spadek cen mieszkań:)

NIE WARTO ZADŁUŻAĆ SIĘ JAK NIEWOLNIK: proekologiczny dom z gliny za 10 tys zł zamiast rakotwórczego betonu, cementowo kamiennej jaskini =pruski mur-surowa glina w szkielecie drewnianym bez wypalania odwiedź Mazury i Warmię -
http://www.biobudownictwo.org
http://www.rakstop.e...l/www/prze1.htm
http://www.rakstop.e...2005/index.html
już dzisiaj jest możliwa budowa domu w alternatywnych technologiach do tradycyjnych "betonowych jaskiń - skorup" lub nietrwałych budowli w szkielecie drewnianym. taki pokazowy dom z gliny za10 tys zł można zobaczyć np. w Przełomce na Suwalszczyźnie - do tego o lepszych właściwościach klimatycznych, z użyciem tradycyjnych materiałów (glina), i zapomnianej techniki, nieco unowocześnionej: ziemie mam za darmo, glinę też, trochę drewna blachy i rur np. z rozbiórek= recyklingu, koszty to ew. okno i drzwi, mały dom nie wymaga pozwoleń

http://www.effata.ns...id=55&Itemid=62 Dom z gliny od starożytnego Egiptu i Chin do gwiazd Hollywood

http://ciekawe.onet....leria-mini.html
1600 lat przed powstaniem Nowego Jorku istniało już miasto zbudowane z gliny, którego budynki sięgały 11. piętra. Po dziś dzień stoi w tym samym miejscu: na środku jemeńskiej pustyni. Shibam, bo o tym mieście mowa, liczy sobie ponad 7 000 mieszkańców. Pierwsze zapiski dotyczące istnienia na tym obszarze prymitywnej osady naukowcy datują na III wiek p.n.e.

http://www.sfora.pl/...50431/4#2096623

http://wnetrza.onet....-miniatury.html

http://www.sfora.pl/...o-trzeba-g51281

#15 miskoziolek

miskoziolek

VIP

• Użytkownicy
  • 2579 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 19:18

Rafałku a sam mieszkasz w bloku z rakotwórczej płyty :) dlaczego skoro to jest taki tani dom z ekologicznej gliny jeszcze go nie zbudowałeś za pieniądze które wyłudzileś? :D

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2013 - 19:46

Rafałek co najwyżej zbuduje coś ze swojego klocka. I taki typ mówi innym jak mają żyć.

#17 miskoziolek

miskoziolek

VIP

• Użytkownicy
  • 2579 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 20:00

nawet z klocka nic nie zbuduje bo dwie lewe ręce ma ^_^

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2013 - 20:11

dom z gliny , taki na pokaz stoi w Doktorcach. Rafik nawet dnia w nim by nie przemieszkał. Prącie by mu zmarzło!

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2013 - 21:05

dom z gliny , taki na pokaz stoi w Doktorcach. Rafik nawet dnia w nim by nie przemieszkał. Prącie by mu zmarzło!

a ono to ma?

#20 ~kleo~

~kleo~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2013 - 22:31

Jakikolwiek temat nie będzie poruszony , stali bywalcy/ patrz wyżej-użytkownicy/
i tak zaśmiecą g......
Mieszkam od roku, jesienią zamknąłem ostatnie tematy, które zaliczają się do stanu devoloperskiego.
Podobny metraż, dach wielospadowy.Garaż w bryle budynku.Jeden element w kategoriach fanaberii- "Kukułka z oknami owalnymi- złamanie bryły dachu i element ozdobny.
Stan surowy otwarty - 78 tys.
Stan devoleperski -+206 tys
Materialy użyte do budowy - pułap średni, górna półka stanu średniego.Warto zainwestować w stolarkę zewnętrzną, dobre docieplenie połaci dachowych.Wyjdzie w praniu, czyli kosztach ogrzewania.
Co mógłbym odłożyć na póżniej aby coś zostało na wykończenie:/ piszesz, że masz 300 tys/
1.Polbruk - 11 tys
2.Ogrodzenie i napęd do bramy wjazdowej - 17 tys.
3.Rekuperacja - ok.14 tys - sam rekuperator / 10 tys / możemy wstawić póżniej.
4.Mam kominek z płaszczem wodnym- ok.15 tys- możemy wstawić zwykły.
5.Odkurzacz centralny - samo urządzenie 2tys.
Przez 3 lata szukałem szeregówki lub bliżniaka / moje wygodnictwo lub strach przed budową/. Oglądałęm , słuchałem zwłaszcza ekip, które to budowały do stanu devoleperskiego - tragedia , jeśli chodzi o wykonanie i użyte materiały.
Licz się z codziennymi wizytami na budowie i godzinami spędzonymi w necie.Naprawdę można zaoszczędzić tysiące zł.
Powodzenia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych