Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

61 odpowiedzi w tym temacie

#41 Pan Grzegorz

Pan Grzegorz

Multikonto - Gupik, Mieszkaniec Grabówki, Grzegorz25, Suprasl

• Użytkownicy
  • 1768 postów

Napisano 07 kwiecień 2015 - 15:56

a ja mam pytanie do szanownego dyrektora BKM: jak dostać się z os. Białostoczek na cmentarz Miejski, c. Farny, cm. prawosławny czy Cerffura kiedy zlikwidowaliście 27 jadące w tamta stronę? Wcześniej droga taka rzeczoną 27-mką trwała 15 minut, a teraz trzeba jechać 26, 20 lub 102 do Jurowieckiej, tam wsiąść , przejść na 2 światłach na "cudowne" centrum przesiadkowe i poczekać na 100 lub 9 łaskawcy z bkm, żal bo taka przeprawa zajmuje obecnie co najmniej godzinę...ale kogo to obchodzi?

jedziesz 22 z Radzymińskiej i na p. Sienkiewicza - Ryska przesiadasz się na 9 lub 100

#42 ~bez pleców~

~bez pleców~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 16:13

To wszystko wina pasażerów. Powinni jeździć tak jak wymyślili ludzie bez mózgów ale z plecami.

Czyli jeżeli zgodnie z rozkładem jako pierwszy przyjeżdża autobus linii 1 a następnie 7, 9, 12, 21 to porządny pasażer powinien jechać autobusem linii 1 i przesiąść się na kolejny dowolny.

W żadnym wypadku nie powinien jechać autobusem linii nr. 7 z zamiarem przesiadki na autobus linii nr. 1.

Ludziom z plecami takie pomysły nie podobają się.

#43 ~Kierowca~

~Kierowca~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 16:19

A dlaczego kierowcy nie wpuszczają pasagerów pierwszymi drzwiami? A? Moim zdaniem podjeżdżając na przystanek powinni otworzyć wszystkie drzwi, a cwaniaki otwierają tylko środkowe i tylne. Moim zdaniem ryzykują, bo ktoś podejdzie i z desanta weźmie.

A dlaczego kierowcy nie wpuszczają pasagerów pierwszymi drzwiami? A? Moim zdaniem podjeżdżając na przystanek powinni otworzyć wszystkie drzwi, a cwaniaki otwierają tylko środkowe i tylne. Moim zdaniem ryzykują, bo ktoś podejdzie i z desanta weźmie.

Co ty ............ (za przeproszeniem ) ? 

Jak jest zima to zazwyczaj się nie otwiera 1 drzwi , powód ? - Ty wsiadasz w kurtce i jedziesz kilka przystanków, a kierowca musi jeździć w koszuli lub polarze i do kabiny idzie zimno ...  Najpierw naucz się myśleć , a potem  dopiero pisz... 

A druga sprawa: wsiadacie jak bydło  i zamiast zająć miejsce siedzące , stajecie jak te barany pod same drzwi ... Chcecie być szybciej w domu ?  To kur*a odejdź od tych drzwi. 

Użytkownik Opiekun Forum edytował ten post 07 kwiecień 2015 - 17:12
Nie bluzgaj!

#44 ~DJ Buhh~

~DJ Buhh~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 17:04

Jak to jest, że w Warszawie można ogarnąć kilkakrotnie większą liczbę linii, a w Białymstoku nie? Po stolicy człowiek sprawnie się przemieszcza, a tu czekanie na stada co najmniej 15 minut.

Bo w Warszawie myślą jak ułatwić życie pasażerowi - u nas wychodzą z założenia, że to pasażer ma czekać na autobus, a nie odwrotnie.

Że niby jazda stadami jest by ułatwić pasażerowi podróż? To chyba jakiś żart. Niestety z takimi sternikami to my będziemy Polską C po wsze czasy. Przykre, ale prawdziwe.

W zeszłym roku chciałem dostać się autobusem z osiedla "Przemysłowa" do centrum. Był to sobotni wieczór, a więc autobusy już tak często jak w środę rano nie jeżdżą. Dostępne linie to 1, 15,17 i 101. Dochodzę sobie do Baranowickiej, przystanek Chłodnia a tu patrzę jeden autobus mi ucieka. Cóż, może zaraz będzie następny. Niestety drugi za chwilkę też uciekł. Podchodzę do gablotki z rokładami i zbaraniałem:

101 - odjechał o 19:28, następny 20:31,

17 - odjechał o 19:31, następny 20:10,

1 - odjechał o 19:32, następny 19:54,

15 - odjechał o 19:33, następny 20:09.

Czy tam naprawdę pracują ludzie, którzy mają do tego właściwe kwalifikacje? Nie sądzę. Nie dało się do ciasnej jasnej tak ułożyź odjazdów, by 17-kę albo 15-kę wcisnąć gdzieś w połowie między kursami 1-ki?

Jak to robią w Warszawie? Z Marek do Wileńskiego są 2 linie, jadące główną ulicą Marek, a potem Radzymińską i al. Solidarności:

- 718 która jeździ 7 dni przez cały dzień

- 805 która wspomaga tę pierwszą tylko w godzinach szczytu i ma nieco krótszą trasę w Markach.

Jak ułożono tam rozkład:

718, Marki, przystanek Wspólna, kierunek Warszawa

16: 06 21 36 51
17: 06 21 36 51
18: 06 21 36 51

805, Marki, przystanek Wspólna, kierunek Warszawa

16: 13 28 43 58
17: 13 28 43 58
18: 13 28 43

Kursy tej 805-ki są idealnie wplecione w połowie między kursy 718-ki. Da się?

#45 ~mc dmuch~

~mc dmuch~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 17:20

To siedź sobie w tej warszawce jak tutaj źle

#46 ~DJ Buhh~

~DJ Buhh~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 17:29

Tylko kotlety do słoików spakuję i jadę. Bak już zalany.

#47 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 17:59

A ty dalej siedź na przystanku i czekaj pół godziny na następny autobus.

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 18:08

A ty dalej siedź na przystanku i czekaj pół godziny na następny autobus.

Kolega pewnie nie jeździ autobusem, tylko jest dumny ze swojego Passata B5 w TDI

#49 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 18:11

Ja również nie lubię białostockiej komunikacji, ale staram się jakoś sobie radzić, trzeba umieć z tego korzystać, większość miasta przechodzę pieszo.

A tak trochę poważniej, korzystam z aplikacji na telefon, DHKM to podstaw, np. często jestem w centrum mam do wyboru 3 przystanki w pobliżu, wchodzę w aplikację i widzę gdzie będzie najszybciej autobus który mi pasuje. Inną aplikacją chociaż niezbyt lubiana przeze mnie jest "Jak dojadę", również bywa przydatna i pokazuje dojazd z przesiadkami.

I nie chodzi tu o reklamę tych aplikacji, one naprawdę się przydają, często wiadomo czy warto czekać na autobus czy lepiej iść pieszo.

#50 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 18:13

Kolega pewnie nie jeździ autobusem, tylko jest dumny ze swojego Passata B5 w TDI

Tak się składa że korzystam z komunikacji i to często gdyż mam darmową.

#51 ~gaworek~

~gaworek~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 18:34

Truskolaski ty magistrze i doktorze prezydencie od siedmiu boleści masz nadzór nad  BKM i strefą płatnego parkowania i nic nie rozumiesz nawet kretyn by zauważył ilu ludzi pracuje w BKM a ilu w strefie płatnego parkowania i jakie są efekty,pani dyrektor Czaczkowska ze strefy radzi lepiej niż Prokop,Wyszkowski i Jakubowska (święta trójca BKM) razem wzięci.

#52 ~kontrola~

~kontrola~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 20:19

Co ty ............ (za przeproszeniem ) ? 

Jak jest zima to zazwyczaj się nie otwiera 1 drzwi , powód ? - Ty wsiadasz w kurtce i jedziesz kilka przystanków, a kierowca musi jeździć w koszuli lub polarze i do kabiny idzie zimno ...  Najpierw naucz się myśleć , a potem  dopiero pisz... 

A druga sprawa: wsiadacie jak bydło  i zamiast zająć miejsce siedzące , stajecie jak te barany pod same drzwi ... Chcecie być szybciej w domu ?  To kur*a odejdź od tych drzwi. 

pani w szkole mówiła: Nie mów "tych" jak ich nie pokazujesz:). A przepisy pan kierowca zna? W regulaminie stoi napisane:"wsiadanie i wysiadanie odbywa się wszystkimi drzwiami" - słyszał? WSZYSTKIMI! Nałożyć kurtkę i otwierać drzwi. I śmierdzące szczotki pozabierać do swojej budki, bo ktoś wyrzuci przez okno. OK?

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 01:28

W Białymstoku komunikacją miejską i rowerami miejskimi jeździ biedota lub młodzież.

To wstyd jeśli dojrzałego człowieka nie stać na zakup prostego samochodu i tłoczy się z innymi jak trzoda, zdany na łaskę lub niełaskę komunalnego zakładu transportu zbiorowego, podczas gdy korków w mieście nie ma. 

O wyższej klasie auta nie wspomnę,  przeciętny białostoczan takich pieniędzy przez całe życie nie uzbiera. 

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 06:06

W Białymstoku komunikacją miejską i rowerami miejskimi jeździ biedota lub młodzież.

To wstyd jeśli dojrzałego człowieka nie stać na zakup prostego samochodu i tłoczy się z innymi jak trzoda, zdany na łaskę lub niełaskę komunalnego zakładu transportu zbiorowego, podczas gdy korków w mieście nie ma. 

O wyższej klasie auta nie wspomnę,  przeciętny białostoczan takich pieniędzy przez całe życie nie uzbiera. 

Oho, ktos ze zmywaka wrócił paskiem TDI :D

#55 ~m~

~m~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 07:48

Tak samo idiotycznie tłumaczono konieczność klikania przy każdym wejściu do autobusu.

Powinni zatrudnić kogoś kto przy kłamstwie wysila się choć trochę.

#56 z_okolicy

z_okolicy

aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów

Napisano 08 kwiecień 2015 - 09:12

No to sobie popisaliśmy, oburzyliśmy się, podaliśmy kilka przykładów absurdalnych rozwiązań w rozkładzie jazdy. Temat był na topie przez kilka godzin, pojawiło się kilkadziesiąt wypowiedzi. W sumie wypowiedziało się nie więcej niż 20, może 30 osób choć mam wrażenie, że świadomych problemu jest znacznie więcej mieszkańców Białegostoku.

I co? Ano nic.

Czy ktoś z tą wiedzą coś zrobi? Czy któryś z dziennikarzy podejmie temat i "pogrilluje" szefostwo BKM i nie zadowoli się sztampowymi odpowiedziami "stada umożliwiają przesiadki". Czy kierownictwo BKM, z p. Prokopem na czele, samo z siebie odpowie na nasze zarzuty i czy w końcu coś zmieni w funkcjonowaniu komunikacji?

Niestety, nic z tego naszego pisania nie wyniknie. Dlaczego? Bo im wolno. Bo mają nas w d.... Bo oni rządzą nie po to żeby nam mieszkało się w mieście przyjemniej, tylko po to  żeby mieć pracę. Mieszkańcy są zbędnym dodatkiem to takich instytucji jak BKM czy Urząd Miejski. Smutne, prawda?

Nasza demokracja to taka niby-demokracja, demokracja rytuału. Odbywa się rytuał (wybory), na kogoś głosujemy, coś wybieramy i nic się nie zmienia. Wybrana władza i tak robi to co jej wygodne, a nie to co ułatwia życie wyborcom. Niestety, dzieje się tak i na szczeblu lokalnym i na szczeblu krajowym.

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 11:36

Nawet gdyby zatrudnić specjalistów z Michigan by ułożyli rozkład jazdy, jakiego jeszcze Białystok nie widział, to i tak będą bidować jak to źle, niedobrze. Wszystkim nie dogodzisz. Wypuść na ulicę jeszcze raz tyle autobusów to będą pisać, że tłok i na ulicach, że miasto nie ma na co pieniędzy wydawać itd.

#58 BSTOK 5 - Białystok na 5

BSTOK 5 - Białystok na 5

Piszę co myślę.

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 265 postów

Napisano 08 kwiecień 2015 - 12:14

@ BSTOK 5 - Białystok na 5

To ile osób jeździ daną linią często właśnie zależy od częstotliwości jej kursowania, często trasy się pokrywają, więc komu będzie się chciało jechać autobusem który jeździ co godzinę jak są częściej. Ja np. lubię jeździć 29, co z tego że długa trasa, ale praktyczna, i jak mam czekać pół godziny to pojadę innym, stąd autobusy są puste.

I jeszcze jedna sprawa, nie ma u nas linii okrężnych, wszystkie jadą przez centrum. Wielu osobom pasowała by linia z Dziesięcin do Starosielc bez przesiadek, taka linia mogła by jeździć z Białostoczka przez Dziesięciny, TBS, Starosielce, Zielone W. i na Nowe Miasto i to by była linia okrężna, a ludzie z osiedli bez problemu mogli by dojechać do zakładów pracy w Starosielcach, gdzie ich jest dużo.

Nie zgadzam się. Linie takie jak : 11 (chyba że Dworzec PKP to centrum), 22, 23 (chyba że dworzec PKS to centrum), 25 (chyba że Białostoczek to centrum), 27 (jak 23), 29 (jak 11,23,27) nie zajeżdżają do centrum. Inne się tylko o nie ocierają (8,17,28). Nie stanowią one najszybszego połączenia osiedla (Zielone Wzg - 8 , Słoneczny Stok - 17,28, Wygoda-28) z centrum (rozumianym jako ul. Piłsudskiego, Lipowa, Sienkiewicza, Pałacowa). Stanowią dojazd do instytucji z osiedli i pomiędzy instytucjami. Przykładowo 8 jest dobrym połączeniem do pracy na Składową (Bażantarnia), dojazd do uczelni (wyprowadzjące się wydziały UwB - Składowa, Politechniki, Uniwersytetu Medycznego), Szpitala, UwB na Warszawskiej, dojazd do kościoła ze Skłodowskiej do Fary itp. 

Być może nieprecyzyjnie nazwałem linie okrężnymi, bo jak widzę zrozumiałeś to jako kółko wokół centrum nie zajeżdżając do centrum. Ja to rozumiem jako okrężną drogę do centrum, nie najkrótszą, najszybszą, ale zahaczającą jak najwięcej punktów w okolicy. 

Jak ktoś z TBSów chce do centrum dostać się szybko to najprawdopodobniej pojedzie 24,a nie 17-tką zahaczając o Słoneczny Stok, Marczuk, Składową, Pogodną, Wiejską, Kaczorowskiego by dostać się pod Pałac Branickich... 

#59 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 21:08

Według mnie dworzec to jest również centrum, nie można się ograniczyć do 3 głównych ulic. 8 jedzie przez całe centrum, co do 25 się zgodze że jest trochę okrężna. Ale nie rozumiem dla czego komunikacja ma służyć tylko na łączenie osiedli z centrum, a nie np. osiedla z sąsiednim osiedlem i może właśnie dla tego mamy taką komunikację a nie inną. Ja nie pracuję, ale jeżdżę często do miasta, z odległego osiedla. ale nie tylko do centrum, chciałbym również dojechać w inne miejsca bez przesiadek i właśnie dla tego pasują mi te linie okrężne i nie przeszkadza mi to że długo jedzie, ale właśnie to że jeździ rzadko.

#60 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2015 - 13:13

A ja bym chciała umieć zrobić naleśnika. Ale pewnych rzeczy poprostu się nie da!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: BKM, komunikacja, autobusy, stado, rozkład jazdy, Prokop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych