Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

61 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~aga~

~aga~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 11:10

Szkoda, że ci co tworzą rozkłady nigdy nie jeżdżą autobusami. Przecież każdy ma swoje czetry kółka, które parkuje pod urzędem.

#2 z_okolicy

z_okolicy

aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów

Napisano 07 kwiecień 2015 - 11:14

Nie wiem po co tworzycie kolejny artykuł - ja wklejam swoją opinię spod poprzedniego:

"W takim razie zapraszam szanowne państwo z BKM z p. Prokopem na czele żeby zademonstrowali mieszkańcom Białegostoku jak należy przesiadać się między autobusami w stadzie.

Najczęściej jest tak, że kierowca autobusu nr 1 w stadzie nie czeka nawet na pasażerów autobusu nr 2, tylko czym prędzej zamyka drzwi, tak żeby przypadkiem nikt nie zdążył wsiąść. O pasażerach autobusu nr 3 w "stadzie" nie warto nawet wspominać. A przecież na największych przystankach zdarzają się stada 4 i 5 członowe.

Gdyby autobusy nie jeździły stadami, przesiadki też byłyby możliwe tylko trzeba byłoby poczekać kilka minut. Ponadto autobusy w stadach blokują się nawzajem i mogą powodować spóźnienia. Nie mówiąc już o sensowniejszym wykorzystaniu buspasów gdyby nie było stad.

Poza tym bardzo często jeden za drugim jadą autobusy poruszające się tą samą trasą (np. 10 i 11 od przystanku Wiejska/Pogodna w kierunku Kleosina). Po co? Czy tu też ktoś miałby się przesiadać z 10 na 11 lub odwrotnie?

Prawda jest taka, że w BKM nie potrafią sensownie ułożyć rozkładu jazdy. Puszczanie autobusów stadami jest prostsze z planistycznego punktu widzenia. Ułatwianie życia pasażerom nie ma z tym nic wspólnego."

Mam też bardzo konkretne pytanie do p. Prokopa - jakiego programu używa się w BKM do planowania rozkładów jazdy. Czy używa się jakiegokolwiek?

#3 ~w~

~w~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 11:18

Cóż robić - trzeba czekać. Ważne, że prezydent i prezes komunikacji są zadowoleni.

#4 ~123~

~123~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 11:56

Gdybyśmy zrobili linię, która nie jedzie prosto do celu, lecz ma bardzo krętą trasę, stracilibyśmy pasażerów.

Autobus nr 14 ma krętą trasę i do centrum jedzie 40 minut.

#5 ~pasażer~

~pasażer~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 11:57

I oczywiście trzeba zmieniać standardowo rozkład co kilka miesięcy który jest robiony na podstawie nie wiadomo czego i pozytywnie nie wpływa. przykład dojazd z "sypialni" miasta - os. zielone wzgórza do centrum na przesiadkę na linię nr 100 by zdążyć na 8 do pracy Wasilkowie. Rok temu pasowało idealnie po chwili zmienione tak że nic z tego. I dodatkowo jazda kierowców którzy mogą bez konsekwencji odjeżdżać z przystanku 5minut spóźnionym i nic sobie z tego by to zmiejszyć nie robią

#6 ~Eva~

~Eva~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 12:04

Pan Prokop to chyba nigdy autobusem nie jechał. Jeżeli kilka autobusów jedzie o tej samej godzinie, to jak mam się przesiąśc do innego, skoro najpierw muszę wyjśc z tego, którym jadę, przedrzeć się przez tłum ludzi, który z tych kilku autobusów wysiada i wsiąśc do kolejnego? To jest czasem niewykonalne dla zdrowej młodej osoby. A co mają powiedzieć ludzie starsi i niepełnosprawni, mający problemy z poruszaniem się?  Moim zdaniem lepiej byłoby, gdyby autobusy jeździły jednak w kilkuminutowych odstępach.

#7 ~bezsens~

~bezsens~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 12:26

czesto na przystanku sie mlony mieszczą jak 3-4 stają

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 12:31

Od 5 lat jeżdżę autobusem na politechnikę. Pasują mi autobusy linii 3, 6, 16. Linie 3 i 16 jadą ZAWSZE razem... a przecież mają prawie taką samą trasę... efekt jest taki, że albo zdążysz na linię 316 jak to nazywam albo czekasz 15 minut... Dlaczego tak jest panie PROKOP?!

Poza tym druga sprawa... o godzinie 8.15 zaczynają się zajęcia na uczelniach w Białymstoku. Dlaczego autobusy w okolicach 7.45 są "krótkie" a nie długie przegubowe. Jazda "na śledzia" to też celowy zamysł? 

#9 ~yoo~

~yoo~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 12:31

Artykul niestety polega na prawdzie. Przykladowo-przystanek Wiejska/Pogodna w kierunku centrum. Jezdze z niego codziennie do pracy. Autobusy linii 3 i 16 w tym kierunku oraz z powrotem praktycznie jezdza razem przez cale miasto /od Kawaleryjskiej do Wasilkowskiej/, max w odstepie 2,3 min. jeden od drugiego, a pozniej trzeba czekac pol godziny na nastepne stado 3 i 16. Reasumujac rozklad jazdy ulozony jak komu pasuje, a nie pod pasazera. Podobne przyklady mozna by mnozyc, gdzie sens gdzie logika ?

#10 ~durnota~

~durnota~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 12:36

I czesto po tej gromadzie 25 minut nic nie jedzie !

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 12:43

Jak byś rozkładu nie ułożył, zawsze będzie źle.

#12 ~kuot~

~kuot~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 12:47

jezeli ktos sobie nie radzi z ulozeniem rozkladu, powinien niestety odejsc z tego stanowiska, bo obowiazki go niestety przerastaja

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 12:47

Dlaczego?!

Wystarczy ulozyc rozklad tak by na przystankach w centrum miasta odjezdzal jeden autobus co 5-6 minut.

Niby proste a jednak nie dla kazdego.

#14 ~beton~

~beton~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 12:50

I czesto po tej gromadzie 25 minut nic nie jedzie !

Dokładnie tak jest !

Jak mam się przesiąść w stronę centrum  z autobusu nr 2 na linię nr 1 na przystanku Branickiego (baranowicka )

gdzie o godzinie 21:22  dwa autobusy są o tej samej godzinie !! 

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 13:11

Dokładnie tak jest !

Jak mam się przesiąść w stronę centrum  z autobusu nr 2 na linię nr 1 na przystanku Branickiego (baranowicka )

gdzie o godzinie 21:22  dwa autobusy są o tej samej godzinie !! 

czekasz jak wszyscy na następny. od tego są przystanki

#16 ~parkour~

~parkour~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 13:11

uważam, że na wszystko dobry jest parkour. Ja parkourem z Grabówki na lecę Antoniuk 5-7 min. Podstawa to dobre odbicie i nieskrzyżowanie się w trakcie lotu z innym parkourowcem:) 

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 13:13

Gdzie są tramwaje? Na tzw. małej obwodnicy ma być tramwaj! Subito!

#18 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 13:17

Lektura artykułu wywołała moje najwyższe oburzenie. Przedstawiciel BKM całkowicie ignoruje skargi mieszkańców i to nie pierwszy raz. ANI SŁOWA O GOTOWOŚCI CHOCIAŻ ICH analizy!!!  BKM wie lepiej co jest dobre dla pasażerów od samych pasażerów. Widać szkołę prezydenta Truskolaskiego.

A przecież z tym puszczaniem autobusów stadami w celu umożliwienia przesiadek to kompletna bzdura. Aby to działało kilka autobusów w centrum przesiadkowym musiałoby STAĆ kilka minut, by faktycznie pasażerowie mogli się przesiąść. Obecnie jest tak, że jadąc autobusem patrzę sobie, jak inny, na który chciałabym się przesiąść odjeżdża mi sprzed nosa, a na następne stado muszę czekać 20 min.         

Czy naprawdę nie ma sposobu, aby urzędnicy w tym mieście przyswoili zasadę, że mają nam służyć a nie nami rządzić?  Potrzeby i życzenia mieszkańców powinny być punktem wyjścia do planowania rozkładów. Oni przecież po to są, by zaspokajać nasze potrzeby, za to biorą pensje!

Mam wielką nadzieję, że temat będzie kontynuowany.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 13:26

- Załóżmy, że jadę dziewiątką i chcę dotrzeć do osiedla TBS. Żeby to zrobić, mogę się przesiąść do autobusów linii: 24, 18 i 7.

NO SUPER

I jak zdążę, to się przesiądę, a jak nie zdążę PRZEBIEC do drugiego autobusu? Czekam aż za 15 minut przyjadą kolejne trzy

PROKOP TY BARANIE

Widząc rozkłady z regularnymi odstępami na 4/14 liczyłem na ODROBINĘ, przynajmniej odrobinę normalności i myślenia. Niestety, przeliczyłem się

Gdyby odjeżdżały 3 autobusy co 5 minut zamiast 3 razem co 15, dostępność komunikacyjna byłaby zdecydowanie większa! Pasażerów też pewnie więcej - potencjalny pasażer poczeka 15 minut tylko i wyłącznie z przymusu, podczas gdy 5 minut to czas akceptowalny dla prawie każdego.

#20 ~na sygnale~

~na sygnale~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 13:27

a ja mam pytanie do szanownego dyrektora BKM: jak dostać się z os. Białostoczek na cmentarz Miejski, c. Farny, cm. prawosławny czy Cerffura kiedy zlikwidowaliście 27 jadące w tamta stronę? Wcześniej droga taka rzeczoną 27-mką trwała 15 minut, a teraz trzeba jechać 26, 20 lub 102 do Jurowieckiej, tam wsiąść , przejść na 2 światłach na "cudowne" centrum przesiadkowe i poczekać na 100 lub 9 łaskawcy z bkm, żal bo taka przeprawa zajmuje obecnie co najmniej godzinę...ale kogo to obchodzi?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: BKM, komunikacja, autobusy, stado, rozkład jazdy, Prokop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych