Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Komunia - prezenty i obyczaje :: zobacz komentowany artykuł

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Filutka~

~Filutka~
  • Goście

Napisano 02 maj 2008 - 22:13

Największa głupota z tymi prezentami... Przecież jest to uroczystość religijna. Dziecko powinno czekać na spotkanie z Jezusem a nie na prezenty. A jeśli już one są, to niech będą skromne, by nie przysłoniły wymowy i sacrum tego dnia. Ja myślę, że otrzymany pezent powinien odzwierciedlać charakter uroczystości I- Komunijnej. Jak najbardziej wskazana Biblia, programy multimedialne o treści religijnej (są takie), wartościowa książka czy album. Wiem, że przeciwnicy zaraz mnie zakrzyczą, ale drodzy rodzice i goście-to wasze zabieganie o "pokazanie się" i obsypanie dziecka drogimi prezentami jest po prostu śmieszne i z całej uroczystości czyni profanację.

#2 ~furia~

~furia~
  • Goście

Napisano 04 maj 2008 - 14:28

To jest jakas nastepna polska choroba,jak zreszta wiele innych.Moja corka przystepowala do Komunii w kosciele austriackim,wiec nie musiala chodzic na te bzdurne spotkania przedkomunijne,proby i ten caly cyrk.Komunia kojarzyla sie jej z uroczystoscia,a nie z prezentami.Chcialabym rowniez dodac,ze to bierzmowanie powinno obchodzic sie uroczysciej,a o tym jakos rodzice w Polsce,kraju przeciez KATOLICKIM,zapominaja!!!
Pozdrawiam wszystkich,ktorzy naprawde maja nierowno pod sufitem,zachowajcie jakies proporcje!Furia

#3 ~qwe~

~qwe~
  • Goście

Napisano 04 maj 2008 - 15:25

A to Polska właśnie. W pełnej krasie.

#4 ~kolo~

~kolo~
  • Goście

Napisano 05 maj 2008 - 11:26

A JA KUPIŁAEM SWOJEMU MAŁEMU NA KOMUNIĘ NAJNOFSZY LAPTOP HP ZA 7600 PLN, SKÓTER SUZUKI ZA 9000 PLN I JAKIŚ BADZIEWNY HINSKI KŁAD ZA 5500 PLN. ICO WY NA TO BIEDACY?

#5 ~Więrzący myślący~

~Więrzący myślący~
  • Goście

Napisano 05 maj 2008 - 13:02

DLACZEGO BIERZMOWANIE JEST DOPIERO KILKA LAT PO PIERWSZEJ KOMUNII? SKORO KOMUNIĘ PRZYJMUJĄ PEŁNOPRAWNI KATOLICY, TO PO CO ICH BIERZMOWAĆ? JEŻELI JEST POTRZEBA BIERZMOWANIA TO ZNACZY, ŻE PEŁNOPRAWNYM KATOLIKIEM STAJE SIĘ DOPIERO PO BIERZMOWANIU, WIĘC NIE WOLNO DAĆ KOMUNII OSOBIE NIEBIERZMOWANEJ.

#6 ~lol~

~lol~
  • Goście

Napisano 05 maj 2008 - 19:45

A JA KUPIŁAEM SWOJEMU MAŁEMU NA KOMUNIĘ NAJNOFSZY LAPTOP HP ZA 7600 PLN, SKÓTER SUZUKI ZA 9000 PLN I JAKIŚ BADZIEWNY HINSKI KŁAD ZA 5500 PLN. ICO WY NA TO BIEDACY?

wpier się naucz pisac po polskiu analfabeto ! a nie się chwalić lepiej za tą kasę weź lekcje języka polskiego

#7 ~kolo~

~kolo~
  • Goście

Napisano 06 maj 2008 - 06:48

wpier się naucz pisac po polskiu analfabeto ! a nie się chwalić lepiej za tą kasę weź lekcje języka polskiego

LUDZIE, PO JAKIEMU ON PISZE???

#8 ~bambi7~

~bambi7~
  • Goście

Napisano 06 maj 2008 - 10:47

Największa głupota z tymi prezentami... Przecież jest to uroczystość religijna. Dziecko powinno czekać na spotkanie z Jezusem a nie na prezenty. A jeśli już one są, to niech będą skromne, by nie przysłoniły wymowy i sacrum tego dnia. Ja myślę, że otrzymany pezent powinien odzwierciedlać charakter uroczystości I- Komunijnej. Jak najbardziej wskazana Biblia, programy multimedialne o treści religijnej (są takie), wartościowa książka czy album. Wiem, że przeciwnicy zaraz mnie zakrzyczą, ale drodzy rodzice i goście-to wasze zabieganie o "pokazanie się" i obsypanie dziecka drogimi prezentami jest po prostu śmieszne i z całej uroczystości czyni profanację.

Ja miałem komunię w 1989r. - dawało się jakieś prezenty (ja dostałem kalkulator, jakiś niewyszukany zegarek + rower-składak na spółkę z siostrą), ale mało kto dostawał coś drogiego, bo nie robiło się z tego wielkiego szumu jak teraz. Obecnie to jest taka komercja, że szok - dzieci nic nie rozumieją co tak naprawdę oznacza pierwsza komunia (cel: przyjść do kościoła zrobić co trzeba, a później juz tylko prezenty). Po co dla 8-latka laptop za 3 tysiące? Przecież dla takich dzieci nie ma jeszcze gier, które by wymagały tak mocnego laptopa. A nawet jak "dobiora się" do jakichś nowszych produkcji, to i tak są to gry dla nich zbyt skomplikowane....

Rodzice na punkcie komunii mają takiego samego "zajoba" jak ostatnio te laski, które wydają kilka tysiecy na studniówkę, żeby dobrze wyglądać - trzeba używać trochę rozumu, nawet gdy coś takiego zdarza się raz w życiu....

#9 ~lol~

~lol~
  • Goście

Napisano 06 maj 2008 - 12:44

ja miałem komunię w 1998 roku komputer,laptop.komórka mogłem se pomarzyć ja dostałem kasę 800 zeta i tak dużo i tak wszystko mi starzy zabrali pierwszy komputer kupiłem se nie całe 2 lata temu a komórkę niecałe 4 miesiące temu po co gówniarzy rozpieszczać sam takich luksusów nie miałem

#10 ~furia~

~furia~
  • Goście

Napisano 06 maj 2008 - 21:32

DLACZEGO BIERZMOWANIE JEST DOPIERO KILKA LAT PO PIERWSZEJ KOMUNII? SKORO KOMUNIĘ PRZYJMUJĄ PEŁNOPRAWNI KATOLICY, TO PO CO ICH BIERZMOWAĆ? JEŻELI JEST POTRZEBA BIERZMOWANIA TO ZNACZY, ŻE PEŁNOPRAWNYM KATOLIKIEM STAJE SIĘ DOPIERO PO BIERZMOWANIU, WIĘC NIE WOLNO DAĆ KOMUNII OSOBIE NIEBIERZMOWANEJ.

A slyszales wierzacy o sakramentach swietych????Bo moze ty taki wierzacy,jak ja Cameron Diaz.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2008 - 08:26

Co się porobiło

#12 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2009 - 18:38

CYTAT(kolo @ 5.05.2008, 11:26) <{POST_SNAPBACK}>

may na to ze ty jestes egoistka i niestety twoje dziecko wyrosnie na kogos bezdusznego jak ty i co tu mowic o wiarze skoro ty kupujesz taie prezenty dla dziecka juz na komunie swieta to popatrz za kilka lat jakie to dziecko bedzie dla cieboie bo napewno pozjada rozumy bedzie zapatrzone na kase ale ona szczescia nie daje zdrowie rozum i rezolutnosc tak ale kasa i kogo ty nazywasz biedakami pamietaj jeszcze nikt w polsce nie doszedl do kasy bez przekretow. ty gruboskurna lub gruboskurny kretynie badz kretynko .

#13 ~ad~

~ad~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2009 - 20:19

CYTAT(kolo @ 5.05.2008, 11:26) <{POST_SNAPBACK}>

zalosne...

#14 ~ania~

~ania~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2009 - 12:39

zgadzam sie ze co do komuni z tymi prezentami to totalna przesada. Ja jak bylam mala dostalam medalik z jesusem , owszem zloty ale z tematem religijnym!! ale dzici dzis bylyby zawiedzione. mozna oczywiscie zrobic liste juz do polski doszla moda i zbietrac pieniadze a nie rzeczy. Lista marzen takie robi.

#15 leuke

leuke

aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 24 kwiecień 2009 - 12:56

Ja dostałem rower - składak, aparat fotograficzny (chrzestna była w USA) i zegarek. Z zegarka i aparatu się nie pocieszyłem za długo bo rodzice zabrali z obawy, że ukradną. Na rowerze mogłem jeździć tylko przy bloku. w tym roku siostrzeniec ma komunię i planuję zakupić mu zegarek dziecięcy i nie będę ukrywać, że za duzo wydawać nie będę

#16 ~MOONIA222~

~MOONIA222~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2009 - 13:59

CYTAT(leuke @ 24.04.2009, 13:56:42) <{POST_SNAPBACK}>
Ja dostałem rower - składak, aparat fotograficzny (chrzestna była w USA) i zegarek. Z zegarka i aparatu się nie pocieszyłem za długo bo rodzice zabrali z obawy, że ukradną. Na rowerze mogłem jeździć tylko przy bloku. w tym roku siostrzeniec ma komunię i planuję zakupić mu zegarek dziecięcy i nie będę ukrywać, że za duzo wydawać nie będę

Nie każdy czeka na niewiadomo jakie prezenty.
Ja dostałam na komunię zegarek w komplecie z długopisem i medalik.Nie ważne były prezenty,i swojemu synowi też tłumaczę że Komunia to nie prezenty.Nie spodziewamy się żadnych drogich prezentów...a raczej mój syn się nie spodziewa.
Myślę że 300 zł to na ślub kogoś dalszego z rodziny,a nie dla dziecka na Komunię.Nie każdego zresztą stać na tak duży wydatek.Śmiać mi się chce jak ludzie zapraszają po 40 osób na Komunię pociechy i płacą po 100-120 zł za osobę....Ciut nie wesele.....He he ...nie te czasy.Ja robię w domu,przychodzi najbliższa rodzina na obiad i poczęstunek.A na wesele....też za 100 -120za osobę to idę w sierpniu...do brata

#17 ~bulgaribulgari~

~bulgaribulgari~
  • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 13:35

Ja kupiłem bratankowi świecące rolki, poza kopertą oczywiście, w której nie powiem ile było wink.gif

Strasznie się zajarał tymi rolkami, na początku trudno było mu utrzymać równowagę, ale potem rozkminiliśmy, że trzeba jeździć trzymając jedną nogę z przodu w linii prostej jak na ślizgawce, potem śmigał jak zły, nawet dał pojeździć bo rolki pasują na każdy but

Mieliśmy z tego niezły ubaw biggrin.gif

Polecam wszystkim:
http://www.prezentsh...wietliste

#18 ~EDYTKA~

~EDYTKA~
  • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 14:12

CYTAT(kolo @ 5.05.2008, 12:26:14) <{POST_SNAPBACK}>

i ciesz się że z ciebie bogaty idiota.Będziesz płakał jak ci się smarkazc na drzewie roztrzaska.To nie prezenty dla dziecka kretynie,słownik by się przydał bo jak synuś robi tyle błędów co tatuś to gratuluję tępaka

#19 ~trufla~

~trufla~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2010 - 10:13

CYTAT(kolo @ 5.05.2008, 12:26:14) <{POST_SNAPBACK}>

#20 ~trufla~

~trufla~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2010 - 10:14

fajne masz marzenia - spoko to nic nie kosztuje

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych