Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

KLUB DOBRYCH PROGRAMÓW ---Uwaga oszuści

545 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~łapiak~

~łapiak~
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2012 - 18:15

czy daliście się nabrać

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2012 - 19:11

ja nie nabralem sie. zalozylem konto zaplacilem i jest ok ;) super portal

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2012 - 19:18

Badziew i przekręt jakich mało. Zasada działania osławionego "pobieraczka".

#4 ~Dan~

~Dan~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2012 - 09:26

trzeba być zrobionym po pijaku aby primo zarejestrować się, a po drugie płacić za DARMOWE programy.

#5 Suchy

Suchy

stały bywalec

• Użytkownicy
  • 2095 postów

Napisano 06 lipiec 2012 - 10:03

Portal dobre-programy .pl(nie mylić z dobreprogramy.pl), to witryna stosującą nieuczciwe praktyki graniczące z phishingiem http://www.mywot.com...re-programy.pl. Rejestracja na rzeczonym portalu, jak w przypadku pobieraczerk. pl, skutkować będzie prędzej, czy później wezwaniami do zapłaty i zastraszaniem pozwami i windykacją.

Pomóż głodnym dzieciom.
http://www.pajacyk.pl/index.php

„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.”
Albert Einstein

#6 ~Rysiek~

~Rysiek~
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2012 - 14:09

Gówniany i naciągający ludzi serwis. Omijać z daleka.

#7 ~Karolina~

~Karolina~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2012 - 16:43

kurcze właśnie też dostałam takiego maila i się troszkę przestraszyłam...

co robić?

#8 Suchy

Suchy

stały bywalec

• Użytkownicy
  • 2095 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 18:05

kurcze właśnie też dostałam takiego maila i się troszkę przestraszyłam...

co robić?

Poszukaj w necie, jest tam sporo informacji o tym klonie(co do taktyki działania)niesławnego już pobieraczka. Tu masz trochę info o tych przewalańcach.
http://m-forum.pl/os...-t75977-15.html
http://nt.interia.pl...gramypl,1798145
http://technologie.g...a_kwejk_pl.html
Tu masz próbkę:> http://poradnikwebma...my-rachunek.php <
".....Jeżeli zarejestrowaliście się już w serwisie www.dobre-programy.pl, nie kasujcie wszystkiego z komputera co miało jakiś związek z założeniem konta na owej stronie. Zachowajcie wszystkie materiały (e-maile, otrzymane rachunki itd.). Następnie skontaktujcie się z powiatowym, rzecznikiem konsumentów lub zgłoście to dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: 800 007 707 (pn-pt od 9:00 do 17:00).

Natomiast gdy dostajecie wezwania do zapłaty od portalu www.dobre-programy.pl, a nie zakładaliście tam konta, to musicie jak najszybciej zgłosić ten fakt na najbliższym komisariacie Policji. Jest to zwyczajna próba wyłudzenia pieniędzy o której należy powiadomić odpowiednie organy....".
Powodzenia. :)

Użytkownik Suchy edytował ten post 09 lipiec 2012 - 18:06

Pomóż głodnym dzieciom.
http://www.pajacyk.pl/index.php

„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.”
Albert Einstein

#9 ~Katarzyna~

~Katarzyna~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2012 - 20:39

No ja dałam sie wrobic zarejstrowałam sie,poczym wyszlam z tamtad,niestety rachunek i wezwanie przedsadowe dostalam.Co robic?

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 08:16

No ja dałam sie wrobic zarejstrowałam sie,poczym wyszlam z tamtad,niestety rachunek i wezwanie przedsadowe dostalam.Co robic?

Miałem to samo (zarejestrowałem lecz nic nie pobierałem) przyszło wezwanie na kosmiczną kwotę lecz nic z tym nie zrobiłem po prostu "olałem" jak do tąd (1,5 roku) i do teraz nic. Jeśli nic nie pobrałaś to kładź na to i tyle. Jak będą nękać dalej to kolega wyżej dobrze radzi do Rzecznika Praw ... pozdro

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 08:16

Miałem to samo (zarejestrowałem lecz nic nie pobierałem) przyszło wezwanie na kosmiczną kwotę lecz nic z tym nie zrobiłem po prostu "olałem" jak do tąd (1,5 roku) i do teraz nic. Jeśli nic nie pobrałaś to kładź na to i tyle. Jak będą nękać dalej to kolega wyżej dobrze radzi do Rzecznika Praw ... pozdro

#12 ~jas~

~jas~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 12:11

Witam, też dostałam takiego maila. Niewiele rzeczy ściągam z neta jeśli chodzi o programy. Jak sprawdzić czy rzeczywiście pobierałam cokolwiek od nich i czy moge od nich zarządać potwierdzenia kiedy i co pobierałam?

#13 ~d~

~d~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 08:50

MOŻE JEDNAK ZAPŁACIĆ?? DOSTAŁAM TAKIEGO MAILA: ZAWIADOMIENIE
Szanowna Pani,
działając na podstawie art. 19 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U.2002.144.1204), w związku z § 6 ust. 2 regulaminu usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, niniejszym zawiadamiamy Panią, iż:
w dniu 20.07.2012
nastąpi przekazanie dostępu do zabezpieczonych przez spółkę G&G Ltd. danych eksploatacyjnych powiązanych z Pani danymi osobowymi. Zasadność oraz celowości przekazania dostępu do wskazanych danych, specjalistom z Forensics Group – jako wykwalifikowanemu podmiotowi w rozumieniu punktu 3 Załącznika nr 4 regulaminu usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, wynika z konieczności:
1. ustalenia oraz udokumentowania okoliczności faktycznych naruszenia przez Panią warunków udzielonej licencji członkowskiej na korzystanie z programu komputerowego Downloader Gold,
2. przygotowania wniosku o wydania sądowego postanowienia w przedmiocie ujawnienia Pani danych osobowych,
3. przygotowania prywatnego aktu oskarżenia przeciwko Pani jako sprawczyni przestępstwa naruszenia majątkowych praw autorskich do korzystania z programu Downloader Gold zgodnie z art. 115 ust. 3 w związku z art. 17 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631).
Informujemy, iż działania zlecone specjalistom Forensics Group obejmują umocowanie do dokonywania wszelkich czynności faktycznych oraz prawnych, niezbędnych do wykrycia oraz ukarania sprawcy naruszeń majątkowych praw autorskich do programu komputerowego Downloader Gold – w tym koordynację działań podejmowanych przez zleceniobiorcę wspólnie z organami ścigania, kontakty z dostawcą usług internetowych ISP dla adresu IP użytego w momencie rejestracji oraz operatorem poczty elektronicznej świadczącym usługę dla Pańskiego adresu email.
Z poważaniem,
Klub Dobrych Programów

#14 ~d~

~d~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 08:51

I CIĄG DALSZY:

POUCZENIE

Niniejszym pouczamy Panią, iż:
a) zgodnie z art. 477 kodeksu cywilnego, koszty ponoszone przez wierzyciela w celu dochodzenia przysługujących mu wymagalnych wierzytelności, obciążają w całości dłużnika pozostającego w zwłoce,
B) w przypadku opłacenia usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów należy niezwłocznie przesłać potwierdzenie dokonania płatności na adres: bok@dobre-programy.pl - dodatkowe koszty powstałe z powodu braku poinformowania wierzyciela o całkowitym uregulowaniu zadłużenia, obciążają dłużnika.
c) administratorem udostępnianych danych zabezpieczonych w toku realizacji usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, zgodnie z ustawą z 9 września 2002 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2009.201.1540 ) pozostaje wyłącznie spółka G&G Ltd., gwarantująca przestrzeganie prawnych zasad przetwarzania danych osobowych i eksploatacyjnych,
d) informacje dotyczące Forensics Group dostępne są pod adresem witryny internetowej: www.forensics-group.com

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 13:54

a co za niedorozwoje podają prawdziwe dane w internecie. To raz.

#16 ~efi301~

~efi301~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2012 - 08:04

też mam taki problem siedzialem sobie i bawiłem się na dormowych programach i nagle to mi wyskoczylo te badziewie teraz mnie nękają i męczą co zrobic czy placic czy olac te badziewie

#17 ~Przerażona Patrycja~

~Przerażona Patrycja~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 09:20

Niestety dałam się wkręcić w to i teraz wysyłają mi zawiadomienia i straszą sądem. Jestem przerażona bo podałam dane ojca. Co ja mam zrobić?!

#18 ~done~

~done~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 10:31

Wlasnie dzwonilam do prawnika. jezeli sie podalo falszywe dane, nie ma sie czym przejmowac, wiadomosci oznaczac jako spam. absolutnie odradzaja wplacanie jakichkolwiek pieniedzy. z tego co czytalam na innych forach, nikt nigdy nie dostal zadnego pisemnego wezwania do sadu (te elektoniczne sa niewazne). "firma" (ktora w rzeczywistosci firma nie jest) nie posiada zadnych uprawnien do pobierania oplat. nie dajcie sie zastraszyc ich prawniczym zargonem ktory stosuja w mejlach. Nie odpisujcie i po prostu o tym zapomnijcie. ludzie ktorzy wypowiadaja sie pochlebnie o tym portalu albo robia sobie swiadomie jaja albo sa zwiazani z ta "firma". powtarzam: nie placcie, a mejle albo oznaczajcie jako spam albo pozostawiajcie bez odpowiedzi:) zwykle naciaganie:)

#19 ~niol~

~niol~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2012 - 16:18

Wlasnie dzwonilam do prawnika. jezeli sie podalo falszywe dane, nie ma sie czym przejmowac, wiadomosci oznaczac jako spam. absolutnie odradzaja wplacanie jakichkolwiek pieniedzy. z tego co czytalam na innych forach, nikt nigdy nie dostal zadnego pisemnego wezwania do sadu (te elektoniczne sa niewazne). "firma" (ktora w rzeczywistosci firma nie jest) nie posiada zadnych uprawnien do pobierania oplat. nie dajcie sie zastraszyc ich prawniczym zargonem ktory stosuja w mejlach. Nie odpisujcie i po prostu o tym zapomnijcie. ludzie ktorzy wypowiadaja sie pochlebnie o tym portalu albo robia sobie swiadomie jaja albo sa zwiazani z ta "firma". powtarzam: nie placcie, a mejle albo oznaczajcie jako spam albo pozostawiajcie bez odpowiedzi:) zwykle naciaganie:)

jeju dziekuje ze to napisałaś ,bo juz gorąco mi sie zrobiło ...i chcialam leciec na policje ..ohhh co zaaa ulgaa

#20 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2012 - 09:36

zapłać, zachowaj potwierdzenie, wyślij im maila z potwierdzeniem i podkreśl żeby przestali przesyłać Twoje dane osobowe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych