Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Każdy z nas ma szlacheckie pochodzenie :: zobacz komentowany artykuł

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~polecam~

~polecam~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 12:38

.

#2 ~Chłop~

~Chłop~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 13:53

Taka z Was (nas?) szlachta jak z koziej pupy trąba. Przodkowie boso albo w łykowych łapciach orać wychodzili, a pola mieli tak rozległe, że jak pies usiadł na moim to ogon już na sąsiada polu miał! Ale o herbie to się bajdurzyło po pijanemu w żydowskiej karczmie przez pokolenia...
Chłopstwem jesteście - jak znakomita większość narodu - ot co!

#3 ~Pan~

~Pan~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 14:47

Taka z Was (nas?) szlachta jak z koziej pupy trąba. Przodkowie boso albo w łykowych łapciach orać wychodzili, a pola mieli tak rozległe, że jak pies usiadł na moim to ogon już na sąsiada polu miał! Ale o herbie to się bajdurzyło po pijanemu w żydowskiej karczmie przez pokolenia...

Nie mów za wszystkich bo widać żeś prostak. Ja natomiast jestem ze szlachty z czego jestem ogromnie dumny i nie jakiejś tam zaściankowej ale prawdziwej.

#4 ~prawdziwy putra~

~prawdziwy putra~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 14:47

Szlachta, przez was Polska już raz upadła!

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 15:01

folwarczniani z ruskich stepów wybrali raz "hrabiego" ,a potem zwykłego jak się okazało szczynukowa z wiadrem uwiązanym do ogona ,bo szczać się chciało.contagion should

#6 ~leonia zawzięta~

~leonia zawzięta~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 15:03

Nie mów za wszystkich bo widać żeś prostak. Ja natomiast jestem ze szlachty z czego jestem ogromnie dumny i nie jakiejś tam zaściankowej ale prawdziwej.

To tylko jeszcze napisz swoje IMIĘ i NAZWISKO. Wszyscy będziemy wiedzieli ktoś jest. Aha, może zdjęcie gdzieś wrzuć na net? Chętnie zobaczę jak wyglądasz, może kiedyś się spotkamy? ;) Jeszcze nie znam żadnego szlachcica.

#7 ~pol~

~pol~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 16:20

Do Chłopa- Szlachta z Podlaskich Zasciankow moze była i biedna ale wolna, pracowali na swoim i dla siebie,to że była przedmiotem drwin poprzedniego ustroju to tylko dlatego że potomkowie szlachty byli zagrozeniem dla nowego komunistycznego porządku, przynajmniej tak było na początku zmian ustrojowych. Owszem I Rzeczpospolita upadła ale II odrodziła się tylko dzięki szlachcie bo chłopstwu było obojetne w jakim kraju żyja zawsze mówili ze są tutejsi.Zydzi to byli nawet przeciwni odrodzeniu Polski
Ponadto zdaje się ze szlachcic opuszczając zascianek tracił szlachectwo. Tak więc w Białymstoku staje sie zwykłym mieszczuchem. A więc o co wojna?

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 17:40

folwarczniani z ruskich stepów wybrali raz "hrabiego" ,a potem zwykłego jak się okazało szczynukowa z wiadrem uwiązanym do ogona ,bo szczać się chciało.contagion should

Zacznij się leczyć trollu i nie zaśmiecaj każdego wątku swoimi urojeniami

#9 ~kaska~

~kaska~
  • Goście

Napisano 21 luty 2011 - 23:39

#10 ~kaska~

~kaska~
  • Goście

Napisano 21 luty 2011 - 23:40

#11 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 21 luty 2011 - 23:45

Niestety masz racje znakomita wiekszosc narodu to chlopstwo co widac i nieraz slychac.
Te chamstwo na kazdym kroku, cwaniactwo, rozpychanie sie lokciami i brak szacunku dla blizniego to typowe
cechy chlopskie, a taki jest co drugi Polak, na szczescie ocala nam jeszcze duza czesc szlachty do ktorej sie sama zaliczam (szlachta mazowiecka)i bedziemy kontynuowac nasze szlacheckie tradycje, bo bez nich bylibysmy kompletna holota.

#12 ~kulik~

~kulik~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2012 - 19:16

A ja też że strony babki szlachta i jestem dumny

#13 Wilk

Wilk

użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 132 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 19:26

Kto chce zobaczyć jak żyją potomkowie szlachty Polskiej nie się uda do miejscowości Pobikry.
Zapomniani przez Polskę która to pod rządami sowietów i ichnastępców do dzisiaj nie potrafi wynagrodzic krzywd które im uczyniła.Okupanci niemieccy mieli szacunek do nazwiska i tytułów. Po wkroczeniu sowietów nastała gehenna.Wywózki, prześladowania. Pałac zniszczony, tak samo jak park .Budynki ,to co pozostało w ruinie. Tak rządził PGR. Do dzisiaj nie mogą odzyskać swej własności odebranej im dekretem Bieruta. Sprawa utknęła w sądach w Warszawie. O zwrot zagrabionego mienia walczy samotnie pani Róża Grocholska. Wspaniała kobieta która nie tylko musi zajmować się chorym bratem i mężem to walczy w sądach o zwrot tego co im komusze państwo odebrało. Mieszkają w oficynie .Żyją bardzo skromnie. Tak umiera Polska i jej inteligencja.

#14 ~Konstanty~

~Konstanty~
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2013 - 12:15

Niestety masz racje znakomita wiekszosc narodu to chlopstwo co widac i nieraz slychac.
Te chamstwo na kazdym kroku, cwaniactwo, rozpychanie sie lokciami i brak szacunku dla blizniego to typowe
cechy chlopskie, a taki jest co drugi Polak, na szczescie ocala nam jeszcze duza czesc szlachty do ktorej sie sama zaliczam (szlachta mazowiecka)i bedziemy kontynuowac nasze szlacheckie tradycje, bo bez nich bylibysmy kompletna holota.

Do szlachty Tobie niesamowicie daleko, przede wszystkim z Twoim nastawieniem! Nie uczono w szlacheckim domu szacunku? Ty raczej nadal do holoty sie zaliczasz, to niejeden chlop ma lepsze wychowanie niz ty jako pseudo-szlachcianka.

#15 ~Kazimierz.~

~Kazimierz.~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 12:43

(...)

Użytkownik Moderator edytował ten post 07 styczeń 2014 - 12:58
Wyłącz Caps Lock na forum nie piszemy dużymi literami

#16 ~adam~

~adam~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 15:38

myślę że większość z nas ma żydowskie pochodzenie bo żydów przed wojną 2 światową nie brakowało, widać to po naszych żydowskich charakterkach gdzie jeden drugiego by za złotówkę sprzedał i oszukał aby tylko zarobić. A wy piszecie o jakiejś tam szlachcie, bliżej wam do żyda niż do szlachty

#17 dango123

dango123

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 19 luty 2014 - 14:44

Część jest zakamuflowana, wszystkie nazwiska przyrodnicze :)

#18 ~Jastrzębiec~

~Jastrzębiec~
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 00:05

Europa stała łaciną i tylko na Mazowszu każdy europejczyk mógł dogadać się z "wieśniakiem" chodzącym za pługiem, z wieśniakiem, który w swej chałupinie miał największy skarb, klejnot nadany przez Księcia lub Króla.

Dziś też jest tak, że tan co grzebie widłami w zwierzęcych odchodach okazuje się że jest intelektualistą i nie chwali się rodowymi korzeniami sięgającymi nadań 1295 roku. Dziś jest tak, że ten co na piedestale, z tytułami, z kasą i trendy okazuje się że jest tylko robolem. Cechy szlachetne zbierane przez pokolenia dziedziczy się w genach a nie w paragrafach. Na szczęście!   

#19 ~stefan~

~stefan~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2017 - 16:34

myślę że większość z nas ma żydowskie pochodzenie bo żydów przed wojną 2 światową nie brakowało, widać to po naszych żydowskich charakterkach gdzie jeden drugiego by za złotówkę sprzedał i oszukał aby tylko zarobić. A wy piszecie o jakiejś tam szlachcie, bliżej wam do żyda niż do szlachty

pewnie tylko ty masz i dla tego ciebie tak traktuja

#20 ~Rafal~

~Rafal~
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 18:26

Oj nie wszyscy jestesmy  Szlachcicami. Ta grupa to raczej uzurpatorzy niz szlachta. Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu ze w rodzinie szlacheckiej z tradycjami nie trzeba niczego szukać, gdyż szlachectwo należy do jednych z najwyższych wartości i jest pielęgnowane, jest też dostępna pełna wiedza o przodkach przekazywana z pokolenia na pokolenie w formie pisanej lub ustnej. Natomiast są też rodziny, a właściwie jednostki które odkrywają zbieżność nazwisk i szansę na wywiedzenie swego szlachectwa. W wielu przypadkach udaje się dowieść szlachectwa według uproszczonych zasad i nowi szlachcice stają się nagłymi orędownikami tradycji szlacheckich, czego ich rodzice i dziadkowie nie czynili, czego często nie byli nawet świadomi, a być może nawet wiedzieli że nie są szlachcicami? Czy to jest tradycja? Nie – to rzecz nabyta. Nie ma wartości, bo nie była przedmiotem troski, nie była pielęgnowana i przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych