Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

43 odpowiedzi w tym temacie

#21 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 22 luty 2010 - 08:51

CYTAT(ja @ 22.02.2010, 07:54:30) <{POST_SNAPBACK}>
A jaka karma najlepsza będzie dla szczeniąt, oczywiście z suchych ??

Każda firma ma w swojej ofercie karmy dla szczeniąt.

A którą firmę wybrać, to już zależy głównie od możliwości finansowych właściciela no i stanu zdrowia szczeniaka. Jeżeli jest alergikiem, czy ma problemy z nerkami, trzustką itd, to należy się skontaktować z weterynarzem, bo wtedy wchodzi w grę karma specjalistyczna.

Jeżeli nie ma problemów zdrowotnych - to wybór jest duży.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 18:19

Porady życiowe osób z zewnątrz czynione z własnej woli i wynikające z ich obserwacji mojego życia - ignoruję i olewam. Nie znoszę mądrowania się, że dana osoba coś wie lepiej na temat mojego życia. Jasne, wiadomo - wszystkie scenariusze już zostały napisane, ale ja chce przeżyć swoje życie sama o nim decydując. A jak ktoś mi mówi - Maurycjo, ależ to dla Twojego dobra, kiedyś zrozumiesz dziewczynko, że to ja miałam rację (tak - miałam, bo kobiety mają taką uroczą przypadłość pod tytułem "poradnictwo") - mam ochotę gryźć i zostawić taką osobę na forever.

#23 ~~mocarze~~

~~mocarze~~
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 19:54

CYTAT(? @ 22.02.2010, 08:16:34) <{POST_SNAPBACK}>
żadna.
cyckę nadstaw.
jak nie masz mleka , daj ogłoszenie w sobotnim porannym, w pupilach.
kurier na pewno znajdzie zasiarzoną

Człowiek jest tylko człowiekiem a pies,mądrym stworzeniem.Przepraszam za tę przenośnię ,ale czytając wypowiedzi Tych ciągle na ,,nie,,i najwięcej krytykujących i obrażających,dam za przykład psa który boi się wszystkiego,jest małą rasą ledwie widoczną bo większy nie urośnie,najbardziej są szczekliwe, wredne,albo ze strachu kąsają.Czy Ci ,,anonimowi goście,, nie są tego przykładem.

#24 monia3a

monia3a

użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 23 luty 2010 - 08:50

Ostatnie moje tymczasowe maluszki dostawały starter z hilsa, zajadały się nim i wszystko było OK

#25 e-pazur.com

e-pazur.com

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 23 luty 2010 - 13:41

Karma Profilum zawiera w swoim składzie siarę, i jest w rozsądnej cenie jak na taką karmę. Ale polecam także karmę Brit - staje się coraz popularniejsza - i jest to klasa Premium.

#26 monia3a

monia3a

użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 24 luty 2010 - 10:53

CYTAT(e-pazur.com @ 23.02.2010, 13:41:00) <{POST_SNAPBACK}>
Karma Profilum zawiera w swoim składzie siarę, i jest w rozsądnej cenie jak na taką karmę. Ale polecam także karmę Brit - staje się coraz popularniejsza - i jest to klasa Premium.

Szkoda, że nie macie w swojej ofercie karmy bosch smile.gif bo ceny macie dość konkurencyjne w szczególności animondę i bozitę w puszkach dla kotów. Polecam wszystkim kotolubnym - karma super!

#27 ~szef kuchni~

~szef kuchni~
  • Goście

Napisano 25 luty 2010 - 00:40

CYTAT(monia3a @ 24.02.2010, 10:53:45) <{POST_SNAPBACK}>
Szkoda, że nie macie w swojej ofercie karmy bosch smile.gif bo ceny macie dość konkurencyjne w szczególności animondę i bozitę w puszkach dla kotów. Polecam wszystkim kotolubnym - karma super!

smacznego!

#28 e-pazur.com

e-pazur.com

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 25 luty 2010 - 13:31

Bosch i Sanabelle będą dostępne, mamy dostęp do tych karm.

Mamy dziś promocję, wpisując kod rabatowy "bialystokkupujetaniej" dostajesz 5% zniżki na zakupy.
Kod ważny do 26.02.2010 godz 10.00 - więc prędko na www.e-pazur.com !

#29 ~zoofan~

~zoofan~
  • Goście

Napisano 27 luty 2010 - 23:50

CYTAT(e-pazur.com @ 23.02.2010, 13:41:00) <{POST_SNAPBACK}>

Od kiedy takim znawcą jesteś ?

#30 ~zoofan~

~zoofan~
  • Goście

Napisano 27 luty 2010 - 23:55

wITAM
Dla pieska Acana junior z kurczaczkiem 40% mięska , 30% owsa , 30% jajka za 12,75 /kg tylko w sklepie na Białostoczku
Dla adulta Acana z jagnięcinką i jabłkiem w równie dobrych proporcjach za 14.20 /kg .

#31 ~zoofan~

~zoofan~
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 18:01

Ja uważam , że bardzo dobrą karmą i w miarę dostępną jest ACANA . Stosować można również Purinę . Z beznadziejnie słabe uważam karmy firmy Mars ( wszystkie ) .

#32 ~czytam_etykiety~

~czytam_etykiety~
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 18:18

CYTAT(zoofan @ 28.02.2010, 18:01:21) <{POST_SNAPBACK}>
Ja uważam , że bardzo dobrą karmą i w miarę dostępną jest ACANA . Stosować można również Purinę . Z beznadziejnie słabe uważam karmy firmy Mars ( wszystkie ) .

A purina to tak beznadziejnie mocna?

Skład: zboża (min. 4% ryżu), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% jagnięciny), produkty pochodzenia roślinnego ( min 0,5% pulpy buraczanej), oleje i tłuszcze, minerały, warzywa (min. 0,5% cykorii).

Więc co ją odróżnia od Whiskaczy?

Klientom też taką ściemę wciskasz?
Nie kupuję w zoologikach - sprzedawcy zawsze polecają to, co akurat chcą sprzedać - w supermarkecie sam czytam skład i nikt mnie nie naciąga!

#33 ~~mocarze~~

~~mocarze~~
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 20:29

Prawda popieram,przyznam że czytając nazwy i w skład której co wchodzi jestem zacofana,temat rzeka, tyle zostało wymienionych nazw że prawdę mówiąc nie wiem którą bym wybrała każda jest zachwalana ale nie na każdą kieszeń . Nie ma wzmianki dla jakiego psa jest ta karma są psy aktywne uprawiające sport albo takie co leżą na kanapie .Sucha karma jest wygodą dla właściciela psa i to człowiek wymyślił jak zapchać żołądek swojemu pupilowi.Oczywiście swoim psom daję czasami karmę tą popularną dostępną w każdym sklepie,ale co mięso to mięso...

#34 ~zoofan~

~zoofan~
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 21:48

CYTAT(czytam_etykiety @ 28.02.2010, 18:18:09) <{POST_SNAPBACK}>

Skład: zboża (min. 4% ryżu), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% jagnięciny), produkty pochodzenia roślinnego ( min 0,5% pulpy buraczanej), oleje i tłuszcze, minerały, warzywa (min. 0,5% cykorii).

Nie kupuję w zoologikach - sprzedawcy zawsze polecają to, co akurat chcą sprzedać - w supermarkecie sam czytam skład i nikt mnie nie naciąga!

Dla mnie możesz kupować gdzie chcesz . Ale puriny przynajmniej nie sprzedają na stacjach benzynowych . A w supermarkecie to rzeczywiście super karmę kupisz hihihihihi. ja swoim klientom polecam zawsze Acanę . Zresztą u mnie każdy dostaje karmę gratis żeby sprawdzić co piesek bedzie jadł .

#35 ~zoofan~

~zoofan~
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 21:50

Zresztą w Marsie 2 razy trafiły mi się w świeżo otwartym worku tłuściutkie bialutkir robaczki .

#36 ~wilk~

~wilk~
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 21:58

Ja natomiast swoim psom podaję kości zmielone w Wilku . Kości z ...... idiotów

#37 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 08:36

CYTAT(czytam_etykiety @ 28.02.2010, 18:18:09) <{POST_SNAPBACK}>

Purina jest karmą z tzw. średniej półki. I też są dwie puriny: słabsza: cat chow, lepsza: pro plan.

Jeżeli kogoś nie stać na lepszą karmę, lepiej karmić puriną niż whiskasem czy kitekatem. W supermarketach suchą karmę kupuję w ostateczności, szczególnie że nie ma tam dobrych jakościowo karm. Odrzucam od razu sztucznie barwione.
Z mokrych, kupuję gdzie popadnie, bo moje koty np. jedzą tylko whiskas i kitekat. Tych droższych jakoś nie chcą smile.gif. Ale też zaobserwowałam taką zależność, że saszetki tych firm kupione w supermarketach, nie chcą jeść, zaś kupione w zoologicznych a i owszem. Zresztą, od razu widać, że to inne saszetki.

Ale wszystko zależy od samych zwierząt. Nie można powiedzieć, że ta czy tamta karma jest najlepsza. Bo jedne zwierzęta będą jadły orijen, inne nie.

Moje psy nie chciały jeść orijena, który czytając skład, jest karmą jedną z lepszych. Inna sprawa, że cena jest dość wysoka i przy moich 140 kg, trochę drogo to wychodzi. Poza tym należy sprawdzić jak reagują na daną karmę, jakie robią koopy (prosty test: im większa koopa przy tej samej ilości karmy oznacza, że więcej się nie trawi).

Swego czasu karmiłam Bewi Dogiem, ale w pewnym momencie się zepsuła i mi strasznie psy przytyły. Potem próbowałam Brita, ale też coś nie pasowało. Spróbowałam Boscha i na tym pozostałam. Koopy są ładne, psy nie tyją, sierść jest ładna.

#38 ~Gigarond~

~Gigarond~
  • Goście

Napisano 29 maj 2015 - 10:00

Na portalu o psach mojpies.com wyczytałam o karmie Magnusson. Wcześniej miałam jedną z "tych" bardziej znanych i była ok, ale mój pies zdecydowanie woli Magnussona.

#39 ~Falimierka~

~Falimierka~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2015 - 09:18

Ja tylko Rocal Canin. Wcześniej piesek miał inną i się rozchorował. Teraz myślę nad ubezpieczeniem dla psów, takim o jakim mowa na bezpiecznypupil.pl, bo wtedy mam przynajmniej darmowego weterynarza...

#40 kamila2655

kamila2655

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 00:24

u mnie tylko jedzenie gotowane:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych