Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Poranek

Poranek

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 09:36

Jaką karmę i gdzie kupujecie dla swoich psów? Ja już sobie znalazłam najtańszą opcję (na e-karma.pl, przez internet) i najlepszą karmę (taste of the wild). Jest bardzo dobrej jakości, psu smakuje i jest aktywny. To owczarek, a karma jest dla dorosłych psów ras dużych. To najniższa ceną na nią jaką znalazła. A wy czym karmicie psiaki? Gotujecie im czy raczej karma sucha i mokra?

#2 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 10:54

Temat rzeka smile.gif

I czy to nie jest aby reklama danej karmy? wink.gif

Każdy pies jest inny, każdy ma inne preferencje żywieniowe.

Jeden pies będzie jadł daną karmę i będzie ok, drugi przy tej karmie dostanie alergii.
Jeżeli pies jest chory, to może wymagać specjalistycznej diety.

Czy gotowana, czy sucha - to zależy od ilości psów, możliwości finansowych, zdolności kulinarnych rolleyes.gif

Ja przy 4 psach nie podejmuję się gotować - dla 140 kg, nic innego bym nie robiła smile.gif

A karmię boschem. Kupuję internetowo.

#3 Poranek

Poranek

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 11:28

Ja mam jednego psa i kota, ale z gotowania rezygnuję bo nie mam czasu. A psu ta właśnie smakuje. Zresztą jada też inne, na przykład platinum edition, to nie reklama;) Internetowo jest zdecydowanie bardziej opłacalnie, kupowałam jakiś czas temu pedigree w sklepie, ale strasznie przepłacałam, względem cen w e-karmie.

#4 ~Psi Salon~

~Psi Salon~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 13:58

Moje Pupilejedzą sucha karmę kotki i sunia sa na royal canin dla suni od czasu do czasu gotuje ryż z warzywami i piersia z kurczaka.
Sucha karma zmniejsza osadzanie się kamienia na zębach.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 17:46

CYTAT(Psi Salon @ 19.01.2010, 13:58:27) <{POST_SNAPBACK}>
Moje Pupilejedzą sucha karmę kotki i sunia sa na royal canin dla suni od czasu do czasu gotuje ryż z warzywami i piersia z kurczaka.
Sucha karma zmniejsza osadzanie się kamienia na zębach.

gnata z szynki daj. Skutek taki sam będzie-i zdrowiej dla pupila

#6 ~~gosc~~

~~gosc~~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 06:56

Eukanuba jest ok

#7 monia3a

monia3a

użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 13:32

Jakiś czas temu gotowałam psom a teraz karmię boschem

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2010 - 13:12

CYTAT(monia3a @ 20.01.2010, 13:32:50) <{POST_SNAPBACK}>
Jakiś czas temu gotowałam psom a teraz karmię boschem

Jeśli już, to boshem.
Bosch to producent sprzętu AGD.

#9 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 13:29

CYTAT(Gość @ 21.01.2010, 13:12:51) <{POST_SNAPBACK}>
Jeśli już, to boshem.
Bosch to producent sprzętu AGD.

Niestety boschem, nie boshem:

http://www.telekarma...&...ek1&start=0

#10 ~bobek~

~bobek~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2010 - 10:58

Czy w Białymstoku jest jakaś """agencja towarzyska"" dla psów? Bo w tv oglądałem program zagraniczny w którym właściciele takiego przybytku twierdzili że maja duże zapotrzebowanie na oferowane usługi itd. Może warto u nas coś takiego zorganizować, przypuszczam że by ten interes się opłacił. Jest sporo fanatyków którzy zapłacą spore pieniądze aby ich piesek się zabawił w miłym towarzystwie płci przeciwnej.
Jako ze się udzielacie w tym temacie, to i reklama mogłaby być niezła tych usług- co za tym idzie pieniążki.

#11 ~zygfryd~

~zygfryd~
  • Goście

Napisano 13 luty 2010 - 00:57

Ja polecam Orijena -> http://keko.pl/pl/ka...ult-13-5kg.html
70% mięsa, 30% warzyw i owoców, jedna z najlepszych karm, a moje psiaki za nią przepadająsmile.gif

#12 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 13 luty 2010 - 12:49

CYTAT(zygfryd @ 13.02.2010, 00:57:15) <{POST_SNAPBACK}>
Ja polecam Orijena -> http://keko.pl/pl/ka...ult-13-5kg.html
70% mięsa, 30% warzyw i owoców, jedna z najlepszych karm, a moje psiaki za nią przepadająsmile.gif

Kiedyś jak dużo czytałam o karmach suchych, faktycznie wyszło na to, że orijen jest jedną z najlepszych karm. Nie jakiś hills czy royal.

Ale moje jakoś nie chciały jeść, może i dobrze, bo strasznie droga jest smile.gif

Ale jak ktoś karmi karmą droższą, to orijen też polecam.

#13 monia3a

monia3a

użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 14 luty 2010 - 14:28

Orijen to bardzo dobra karma, polecam!!!

Ostatnio słyszałam też opinię, że dość dobry zrobił się Brit - nie kupowałam więc nie wystawię opinii. Brit jest karmą ze średniej półki.

#14 ~~mocarze~~

~~mocarze~~
  • Goście

Napisano 14 luty 2010 - 21:49

Witam w chwili obecnej firm produkujących suchą karmę jest zatrzęsienie może i się zgodzę czym droższa karma tym ma więcej składników odżywczych i jest dużą wygodą dla właściciela, sypnie do miski obok naleje wody żeby zwierzak popił i brzuch zapełniony.Ja nie jestem zwolenniczką takiego karmienia oczywiście nie jestem przeciwna suchej karmie ale wolę jednak tradycyjne karmienie psów.Dzisiaj coraz więcej psów choruje, mają alergię , nie wiedzą jak zabrać się za surowe mięso a od śmierdzącej kości dostanie zatrucia albo ucieknie.Kiedyś byłam w Augustowie nad jeziorem widziałam jak właściciel rzucał swoim psom surową rybę, byłam zaskoczona jak one umieją spałaszować coś takiego ale widocznie od małego były tak karmione .Trzeba też mieć na uwadze dokarmiając psy głodne suchą karmą gdyż jedząc łapczywie mogą mieć poważne problemy z przetrawieniem gdyż karma w żołądku pęcznieje co może doprowadzić do skrętu kiszek i śmierci psa ,ale ta uwaga dotyczy tylko tym którzy mają pierwszego pieska w swoim życiu.

#15 ~~mocarze~~

~~mocarze~~
  • Goście

Napisano 14 luty 2010 - 21:56

Witam w chwili obecnej firm produkujących suchą karmę jest zatrzęsienie może i się zgodzę czym droższa karma tym ma więcej składników odżywczych i jest dużą wygodą dla właściciela, sypnie do miski obok naleje wody żeby zwierzak popił i brzuch zapełniony.Ja nie jestem zwolenniczką takiego karmienia oczywiście nie jestem przeciwna suchej karmie ale wolę jednak tradycyjne karmienie psów.Dzisiaj coraz więcej psów choruje, mają alergię , nie wiedzą jak zabrać się za surowe mięso a od śmierdzącej kości dostanie zatrucia albo ucieknie.Kiedyś byłam w Augustowie nad jeziorem widziałam jak właściciel rzucał swoim psom surową rybę, byłam zaskoczona jak one umieją spałaszować coś takiego ale widocznie od małego były tak karmione .Trzeba też mieć na uwadze dokarmiając psy głodne suchą karmą gdyż jedząc łapczywie mogą mieć poważne problemy z przetrawieniem gdyż karma w żołądku pęcznieje co może doprowadzić do skrętu kiszek i śmierci psa ,ale ta uwaga dotyczy tylko tym którzy mają pierwszego pieska w swoim życiu.

#16 ~Chead honcho~

~Chead honcho~
  • Goście

Napisano 14 luty 2010 - 22:04

Zgadzam się z panią. Latem karmię swoje psy tylko i wyłącznie surowym mięsem . Psy jak byki. Żadnej suchej karmy.
Zimą kasza jęczmienna na wywarze z mięsa z dodatkiem warzyw.
Sucha karma to dla leniuchów.

#17 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2010 - 22:30

A ja stanowczo odradzam karmienie psa kaszą nawet z extra dodatkami. Kasza nie ma żadnych właściwości! Lepiej już psy karmić ryżem, płatkami, makaronem. Jak to mawia moja sąsiadka kasza z jednej strony wchodzi a z drugiej wychodzi po drodze po sobie nie zostawia nic.

Ja swoje psy karmię jedzeniem gotowanym: jedna część to ryż, druga mięso a trzecia to warzywa. Psy mają się dobrze, są zdrowe i szczęśliwe. Dostają czasem bały ser, ryby, żółtka, a za owocami to wręcz szaleją.

#18 karina1002

karina1002

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 15 luty 2010 - 08:55

CYTAT(gość @ 14.02.2010, 22:30:29) <{POST_SNAPBACK}>
A ja stanowczo odradzam karmienie psa kaszą nawet z extra dodatkami. Kasza nie ma żadnych właściwości! Lepiej już psy karmić ryżem, płatkami, makaronem. Jak to mawia moja sąsiadka kasza z jednej strony wchodzi a z drugiej wychodzi po drodze po sobie nie zostawia nic.

Ja swoje psy karmię jedzeniem gotowanym: jedna część to ryż, druga mięso a trzecia to warzywa. Psy mają się dobrze, są zdrowe i szczęśliwe. Dostają czasem bały ser, ryby, żółtka, a za owocami to wręcz szaleją.

Dokładnie,
lepsze od kaszy jest ryż i makaron. Zawsze gotowane jedzenie będzie lepsze od suchej, gotowej - na pewno bardziej przyswajalne niż sucha. Tylko trzeba zwrócić uwagę na proporcje, żeby nie było że głównym składnikiem jest ryż albo makaron.

#19 ~dogerka~

~dogerka~
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 18:20

A ja ostatnio kupiłam karmę Brit, ciekawa oferta w dobrej cenie, i sunia wcina bez grymaszenia...a wybredna jest

Kupiłam tutaj http://e-pazur.com/i...15kg-2kg-gratis mają darmową dostawę, bo to sklep z Białegostoku, kurier wniósł na 4 piętro biggrin.gif

#20 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 07:54

A jaka karma najlepsza będzie dla szczeniąt, oczywiście z suchych ??

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych