Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

123 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Jaco~

~Jaco~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:29

ja jako kierowca auta itp musze posiadać PJ a rowerzysta po 18 roku życia dowód i może jeździć po ulicach (nie musi znać przepisów) a jest takim samy uczestnikiem ruchu jak każdy kierowca

Niestety tu się mylisz. Rowerzysta nawet jeżdżąc tylko na podstawie dowodu musi znać przepisy i je stosować. Jeśli złamie przepis lub np spowoduje wypadek to jest osądzany za ich nieznajomość.

#42 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:31

Wiekszość rowerzystów na ścieżkach to idioci. Wpieprzają się często na drogę wymuszając pierwszeństwo. Kretyn myśli że jak ma zielone światło to ma pierwszeństwo a nie zawsze tak jest. Też jest uczestnikiem ruchu i wjeżdzając na jezdnie musi ustąpić pojazdom które często też w tym momencie mają zielolone światło. Przykład: skrzyżowanie na obwodówce. Samochód sręcający w ul. 1000-lecia ma zielone, rowerzysta też. Czeto tam widziałem i doświadczyłem groźnych sytuacji i wszystko prze rowerzystów imbecylów. Myślą, że jak maja wyznaczony pas to nie muszą sie rozglądać betony jedne. A teraz ginie rowerzysta beton a niewinna kobieta będzie miała kłopoty.

#43 Hawajczyk

Hawajczyk

zasłużony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 292 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:32

jeżeli kierowca PKS widział ze z naprzeciwka się zamknęły szlabany to po co wjechał? i tyle w tym temacie....

#44 Hawajczyk

Hawajczyk

zasłużony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 292 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:34

Wiekszość rowerzystów na ścieżkach to idioci. Wpieprzają się często na drogę wymuszając pierwszeństwo. Kretyn myśli że jak ma zielone światło to ma pierwszeństwo a nie zawsze tak jest. Też jest uczestnikiem ruchu i wjeżdzając na jezdnie musi ustąpić pojazdom które często też w tym momencie mają zielolone światło. Przykład: skrzyżowanie na obwodówce. Samochód sręcający w ul. 1000-lecia ma zielone, rowerzysta też. Czeto tam widziałem i doświadczyłem groźnych sytuacji i wszystko prze rowerzystów imbecylów. Myślą, że jak maja wyznaczony pas to nie muszą sie rozglądać betony jedne. A teraz ginie rowerzysta beton a niewinna kobieta będzie miała kłopoty.

co powiesz o rowerzystach przejeżdzających na przejsciu ? przez przejscie dla rowerow moze to i przez te moze? mandaty ku*rwa po 500zl im walic za to..

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:35

Dla PANI/PANA kierowcy na opamiętanie

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:37

Nie ośmieszaj się, otóż właśnie zatrzymać ciężki autobus w miejscu jest baaaardzo łatwo, tyle że pasażerowie lądują na przedniej szybie.
Autobus to nie 1 tonowa osobówka że w poślizg wpadnie, to moloch ważący prawie 15 ton a im cięższy pojazd i im więcej kół, tym szybciej hamuje.

Bzdura roku... Idąc tym tropem rozumowanie pociąg powinien mieć drogę hamowania mierzalną w cm, a nie kilkuset metrów... Chyba sie wagarowało z lekcji fizyki, co? O pędzie i bezwładności pewnie nie słyszałeś?

#47 ~Echo~

~Echo~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:44

Mając zieloną strzałkę zatrzymam się przed pieszym, ale przed takim szaleńcem już nie zdąrzę.

Najsmutniejsze jest to, że bardzo wielu kierowców jest niedouczonych w tej kwestii jak Pan. Mając zieloną strzałkę kierujący pojazdem ma obowiązek zatrzymać się niezależnie od tego czy widzi kogoś wkraczającego na przejście dla pieszych (wieżdżającego na przejazd rowerowy) czy też nie!!!

#48 ~Dark~

~Dark~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:47

Marcin chyba sam jestes idiotą... znasz takie coś że "nieświadomość prawa szkodzi"? nbajpierw poznaj przepisy a potem sie wypowiadaj.
Po pierwsze rowerzysta na sciezce zawsze ma pierszenstwo przed pojazdami skręcającymi -przecinającymi tą ściezkę..tak jak i piesi. No chyba ze bylo czerwone dla rowerzysty, ale w takim wypadku i autobus mial czerwone, ewentualnie strzalke...a wtedy musi i tak się zatrzymac przed swiatłami...nie wygląda mi jednak na jakie kolwiek oznaki zatrzymania jak rowerzysta zginął na miejscu.

a po drugie moze policja wezmie się za tych baranów z autobusów, traktuja ulice jak własne podworko. wjazd z przystanku na ulice nie patrzac czy cos jedzie za nim to standard. "no jak to.. jest naklejka zeby przepuscic autobus:" .w d to mam jak kierunek włącza się w momencie ruszenia i wjechania na drogę.. niech sie teraz kierowca ogarnia i pouczy to wszystkich .

Niektórzy z Was mają moze na samochodach naklejki "patrz w lusterka" w odniesieniu do motorów.. dla autobusów trzeba to nakleic na przednią szybę przed oczy z dopiskiem "popatrz zanim zajedziesz komus drogę i spowodujesz zagrozenie"

przepisy wyraznie mówią ze kierujący nie ma prawa włączać sie do ruchu jezeli spowoduje to koniecznosc nagłego hamowania jadących za nim pojazdow. i tu nawet nie ma co syskutowac.

...ale sie rozpisalem..

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 23:03

Dla ludzi o mocnych nerwach

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 23:15

Marcin chyba sam jestes idiotą... znasz takie coś że "nieświadomość prawa szkodzi"? nbajpierw poznaj przepisy a potem sie wypowiadaj.
Po pierwsze rowerzysta na sciezce zawsze ma pierszenstwo przed pojazdami skręcającymi -przecinającymi tą ściezkę..tak jak i piesi. No chyba ze bylo czerwone dla rowerzysty, ale w takim wypadku i autobus mial czerwone, ewentualnie strzalke...a wtedy musi i tak się zatrzymac przed swiatłami...nie wygląda mi jednak na jakie kolwiek oznaki zatrzymania jak rowerzysta zginął na miejscu.

Co prawda nie do mnie to skierowane , ale pozwolę sobie na komentarz .

Czytając komentarze zadziwia mnie tok myślenia takich ludzi jak w/w
Podczas kursu nauki jazdy wpaja się młodym kierowcom zasadę ograniczonego zaufania , i to pomimo że w ruchu miejskim ewentualne kolizje kończą się zazwyczaj na wizycie u blacharza . W związku z tym zadziwia mnie reprezentowane tu licznie przekonanie o pierwszeństwie pieszych , czy rowerzystów .
Bo co ci (jeden z drugim) z tego , że na nagrobku będzie wygrawerowane - Zginął śmiercią tragiczną w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przez kierowcę autobusu na przejściu dla pieszych .
Satysfakcji z wyroku już żaden z tych poległych nie doświadczy , baaa nie doświadczy nawet rodzina , bo jeżeli sprawca był trzeźwy , to dostanie co najwyżej wyrok w zawiasach.
Odszkodowań w Polsce też sąd wysokich nie przyznaje , więc rodzina na tym nie skorzysta .

Ludzie tu się rozchodzi o wasze życie bądź zdrowie ! Chcesz przejść , rozejrzyj się , jak widzisz jakiegoś szaleńca zbliżającego się do przejścia , który najwyraźniej nie ma zamiaru uszanować twojego pierwszeństwa to go przepuść , niech jedzie na złamanie karku !
Ale nie ! Czytając wasze posty , mam wrażenie , że piszą je sami nieśmiertelni z przekonania !
Kolejna sprawa to statystyki policyjne ! Te pokazują wyraźnie że wina w zdarzeniach z udziałem pieszych jest rozłożona 50/50 , więc tak samo często zmotoryzowani są sprawcami , jak i piesi !
Kierowca jest tylko człowiekiem , może być zmęczony , może się zagapić , więc odłużcie dumę , i swoje przeświadczenie o pierwszeństwie na bok , myślcie o sobie , o własnej rodzinie , bliskich !

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 23:19

Co prawda nie do mnie to skierowane , ale pozwolę sobie na komentarz .

Czytając komentarze zadziwia mnie tok myślenia takich ludzi jak w/w
Podczas kursu nauki jazdy wpaja się młodym kierowcom zasadę ograniczonego zaufania , i to pomimo że w ruchu miejskim ewentualne kolizje kończą się zazwyczaj na wizycie u blacharza . W związku z tym zadziwia mnie reprezentowane tu licznie przekonanie o pierwszeństwie pieszych , czy rowerzystów .
Bo co ci (jeden z drugim) z tego , że na nagrobku będzie wygrawerowane - Zginął śmiercią tragiczną w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przez kierowcę autobusu na przejściu dla pieszych .
Satysfakcji z wyroku już żaden z tych poległych nie doświadczy , baaa nie doświadczy nawet rodzina , bo jeżeli sprawca był trzeźwy , to dostanie co najwyżej wyrok w zawiasach.
Odszkodowań w Polsce też sąd wysokich nie przyznaje , więc rodzina na tym nie skorzysta .

Ludzie tu się rozchodzi o wasze życie bądź zdrowie ! Chcesz przejść , rozejrzyj się , jak widzisz jakiegoś szaleńca zbliżającego się do przejścia , który najwyraźniej nie ma zamiaru uszanować twojego pierwszeństwa to go przepuść , niech jedzie na złamanie karku !
Ale nie ! Czytając wasze posty , mam wrażenie , że piszą je sami nieśmiertelni z przekonania !
Kolejna sprawa to statystyki policyjne ! Te pokazują wyraźnie że wina w zdarzeniach z udziałem pieszych jest rozłożona 50/50 , więc tak samo często zmotoryzowani są sprawcami , jak i piesi !
Kierowca jest tylko człowiekiem , może być zmęczony , może się zagapić , więc odłużcie dumę , i swoje przeświadczenie o pierwszeństwie na bok , myślcie o sobie , o własnej rodzinie , bliskich !

Nieśmiertelni czasami też są śmiertelni

#52 pracoholik

pracoholik

VIP

• Użytkownicy
  • 1001 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 23:49

znowu ta żenująca dyskusja znawców prawa ruchu drogowego :lol:

#53 ~białka~

~białka~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 00:02

W tym miejscu problem polega na tym, że na drugiej jezdni wcześniej się zapala zielone światło dla pieszych, a nadal od strony centrum jest zielone dla aut jadących prosto i skręcających w stronę Waszyngtona (lewoskręt). Jadąc prawie każdego dnia Wyszyńskiego i czekając na możliwość skrętu w prawo widzę, jak piesi mimo czerwonego światła wchodzą na jezdnię nie patrząc, że jadą samochody od centrum. Może teraz zmienią ustawienia sygnalizacji, bo ona przyczyniała się do tego, że ludzie narażali się na niebezpieczeństwo - jak widać, to najprawdopodobniej doprowadziło do tragedii.

Trochę mi twój post wygląda na rozdwojenie jaźni: najpierw opisujesz dokładnie DURNOTĘ PIESZYCH przechodzących na CZERWONYM, a później wyciągasz z tego wniosek, że sygnalizacja jest winna temu, że ludzie narażali się na niebezpieczeństwo!

To nie sygnalizacja jest winna - tylko ludzka głupota!!

#54 ~awe~

~awe~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 00:27

"W 74-letniego mężczyznę jadącego rowerem uderzył autobus komunikacji miejskiej kierowany przez 53-letnią kobietę. " - ja wiedziałem że coś będzie z tymi kobietami kierowcami w autobusach , no i proszę dowód na to że kobiety nie powinny jeździć

#55 ~ocestou~

~ocestou~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 04:13

A co w tym dziwnego? Widząc jak kierowcy jeżdżą nawet po chodnikach wcale mnie ten wypadek nie dziwi.

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 04:20

Współczuję głupoty, bo musisz z nią jakoś żyć. Tylko po co okazujesz ją publicznie?

#57 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 04:39

A CO PIESZA ROBI NA ŚCIEŻCE??? TO NIE MIEJSCE DLA PIESZYCH!!! NIECIERPIĘ PIESZYCH NA ŚCIEŻCE ROWEROWEJ (JAK SAMA NAZWA WSKAZUJE DLA ROWERÓW - NIE DLA PIESZYCH).

ta...a czemu w takim razie rowerzyści jeżdzą po chodnikach a nie po ulicy-jak nie ma ścierzek rowerowych?? (jak sama nazwa wskazuje chodnik jest do chodzenia a nie jeżdżenia rowerami)! TO MNIE WKURZA!! zwłaszcza ze mam małe dziecko a rowerzyści jeżdżą jak szaleni!!

#58 ~piter.d~

~piter.d~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 04:56

ta...a czemu w takim razie rowerzyści jeżdzą po chodnikach a nie po ulicy-jak nie ma ścierzek rowerowych?? (jak sama nazwa wskazuje chodnik jest do chodzenia a nie jeżdżenia rowerami)! TO MNIE WKURZA!! zwłaszcza ze mam małe dziecko a rowerzyści jeżdżą jak szaleni!!

Jeżdzą po chodnikach bo mają do tego prawo jeżeli chodnik ma 2.5 metra szerokości i nie ma obok drogi dla rowerów .Tak więc proszę się nie wkurzać i pilnować dziecko.

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 05:17

Nie ośmieszaj się, otóż właśnie zatrzymać ciężki autobus w miejscu jest baaaardzo łatwo, tyle że pasażerowie lądują na przedniej szybie.
Autobus to nie 1 tonowa osobówka że w poślizg wpadnie, to moloch ważący prawie 15 ton a im cięższy pojazd i im więcej kół, tym szybciej hamuje.

Ośmieszasz się własnie Ty gościu. Autobus ma o jeden zestaw kół więcej niż osobówka, a masa wielokrotnie większa powoduje wydłużenie drogi hamowania. Z Twojej "teori" wynikało by że skoro np. pociąg ma więcej kół to powinien w miejscu stawać. Waży tylko z 400 ton, a kół ma 48 przy 5 wagonach i lokomotywie. Tir tez się w miejscu zatrzymuje. A w twojej teoori rower powinien hamować wieeeele metrów bo tylko 2 kółka i tylko parę kilo + kierujący.

Przejdz się takimi pojazdami prowadząc i spróbój pohamować. Ja miałem taką okazję więc Twoje bzdury mnie rozwalają. Jak nie masz okazji pojeździć to spróbuj wyjść przed jadący każdy z tych pojazdów. Niestety efektów nie opiszesz. Hamowanie autobusu już ten rowerzysta sprawdził. Efekt znasz

#60 ~TAK TAK~

~TAK TAK~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 05:40

Mistrzostwo świata :lol: :lol: :lol: :lol:
Jeżeli kierujący samochodem ma zielone i zamierza skręcić normalne jest że i pieszy ma zielone o ile nie jest to sygnał S-3 czyli bezkolizyjny.
Kierujący samochodem podczas skrętu ma bezwzględny obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym i rowerzystom bo tak stanowią przepisy.
Zaś w kodeksie drogowym nie ma ani krzty wzmianki o tym, żeby pieszy czy rowerzysta idąc czy jadąc na zielonym ustępował pierwszeństwa samochodowi.
Musi ustąpić wtedy kiedy podchodzi czy podjeżdża do przejścia bez sygnalizacji świetlnej, a nie wtedy kiedy pali mu się zielone.
A co powiecie na niewidomych, czy oni też mają się rozglądać?
Sygnał informujący o zapaleniu się zielonego pozwala im przejść na drugą stronę jezdni, jak więc chcecie żeby nie wpadli pod samochód skoro wy najzwyczajniej w świecie ignorujecie sygnalizację?
Każdemu można zarzucić że niespodziewanie wtargnął na jezdnię, nawet niewidomemu.
Lub okazać trochę zrozumienia i pomyśleć, że skręcając w prawo rowerzyści i piesi pojawią się po prawej więc w tą stronę patrzę, tylko ta strona mnie interesuje.

no pewnie, zatrzymaj autobus a zatrzymaj rower ,co do świateł - nie wiadomo jak było, AUTOBUS POWINIEN BYĆ POJAZDEM UPRZYWILEJOWANYM I TYLE!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ul. prez. Kaczorowskiego, wypadki, potrącenia, rowerzyści, autobusy, ruch drogowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych