Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

123 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bóg Honor Ojczyzna

Bóg Honor Ojczyzna

STOP aborcji - wybierz życie

• Użytkownicy
  • 1204 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:52

...to ,że macie zielone nie znaczy ze jedziesz na pałe! trzeba być uważnym, bo w tym czasie ktoś inny może mieć też zielonee.e...

Mistrzostwo świata :lol: :lol: :lol: :lol:
Jeżeli kierujący samochodem ma zielone i zamierza skręcić normalne jest że i pieszy ma zielone o ile nie jest to sygnał S-3 czyli bezkolizyjny.
Kierujący samochodem podczas skrętu ma bezwzględny obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym i rowerzystom bo tak stanowią przepisy.
Zaś w kodeksie drogowym nie ma ani krzty wzmianki o tym, żeby pieszy czy rowerzysta idąc czy jadąc na zielonym ustępował pierwszeństwa samochodowi.
Musi ustąpić wtedy kiedy podchodzi czy podjeżdża do przejścia bez sygnalizacji świetlnej, a nie wtedy kiedy pali mu się zielone.
A co powiecie na niewidomych, czy oni też mają się rozglądać?
Sygnał informujący o zapaleniu się zielonego pozwala im przejść na drugą stronę jezdni, jak więc chcecie żeby nie wpadli pod samochód skoro wy najzwyczajniej w świecie ignorujecie sygnalizację?
Każdemu można zarzucić że niespodziewanie wtargnął na jezdnię, nawet niewidomemu.
Lub okazać trochę zrozumienia i pomyśleć, że skręcając w prawo rowerzyści i piesi pojawią się po prawej więc w tą stronę patrzę, tylko ta strona mnie interesuje.

Użytkownik Bóg Honor Ojczyzna edytował ten post 12 lipiec 2012 - 20:02

#22 ~słońce~

~słońce~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:54

W tym miejscu problem polega na tym, że na drugiej jezdni wcześniej się zapala zielone światło dla pieszych, a nadal od strony centrum jest zielone dla aut jadących prosto i skręcających w stronę Waszyngtona (lewoskręt). Jadąc prawie każdego dnia Wyszyńskiego i czekając na możliwość skrętu w prawo widzę, jak piesi mimo czerwonego światła wchodzą na jezdnię nie patrząc, że jadą samochody od centrum. Może teraz zmienią ustawienia sygnalizacji, bo ona przyczyniała się do tego, że ludzie narażali się na niebezpieczeństwo - jak widać, to najprawdopodobniej doprowadziło do tragedii.

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:57

w Białymstoku pełno takich miejsc gdzie przejscia są zle skonstruowane.
ale ile razy bylem swiadkiem gdy samochod na chama przejeżdzal na czerwonym mimo iz rowerzysta mial zielone , przez glupote jest mnostwo stłuczek i tragedii. mentalnosc polskiego kierowcy . Ale i z drugiej strony mnostwo idiotow na rowerach pedzacych przez czerwone, wystarczy troche myslec , a warunki mamy takie ze ufac na drodze nie warto i mozna oberwac.

taka sytuacja mogła miec miesce tylko wtedy gdy samochód ma czerwone ale skręca w prawo i ma zielona strzałkę. I uwierz mi że nawet przy najlepszych chęciach kierowcy nie jest w stanie zauważyć pędzącego rowerzysty najeżdżającego z prawej, bo samochód jest tak ustawiony że kierowca midzi max 10 metrów z prawej strony, (z lewej nie mam zadnych problemów). Dlatego głupota ze strony ustawodawcy było danie pierszeństwa rowerom na przejazdach. A rowerzyści jakos specjalnie sie nie domyslają że kierowca może tych szybko jadących nie widzieć.
I tez jestem za wprowadzeniem kart rowerowych dla wszystkich bez względu na wiek, ja taka swego czasu zrobiłam i wiem jak to jest po jednej i po drugiej stronie.

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 20:00

Rowerzyści w Białym są ignorantami jeżdżą jak chcą i nawet jak mają pod drugiej stronie ścieżkę to trzeba jeszcze ustąpić im miejsca bo jak nie to zwyzywają od różnych jak im uwagę się zwróci. Święte krowy!

#25 ~Mariusz~

~Mariusz~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 20:01

Słuchaweczki w uszach a reszta w d...pie.
To jest obraz białostockiego rowerzysty, niestety. Uratowałem przynajmniej pięciu jeśli nie od śmierci to na pewno od kalectwa!!!
A jak się z takim zrównam na światłach to pytam po co ci słuchawki?
Odp. Ja nie słucham muzyki. To co w uszy zimno?
Dziadziuś śp. w tym wieku nie powinien bez opiekuna ruszać w miasto nie mówiąc, że na rowerze.
Współczuję pani kierującej autobusem.
Dziadowska pensja a odpowiedzialność non stop za życie i zdrowie przewożonych ludzi, kierowców, ludzi wokół i autobus. Niech się pani trzyma, mam nadzieję, że to nie była pani wina.

#26 ~jurek~

~jurek~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 20:21

Prawo mamy jakie mamy. Od momentu kiedy się pojawiły te nowe przepisy wspomniałem że jest kwestią czasu, kiedy w Białymstoku będą wypadki. Pierwsza rzecz jest taka, że szczególnie młodzi rowerzyści jeżdżą bezmyślnie zjeżdżając z dużą prędkością z chodnika na przejśćie dla pieszych nie sygnalizując wcale tego. Mając zieloną strzałkę zatrzymam się przed pieszym, ale przed takim szaleńcem już nie zdąrzę. Druga sprawa to ścieżki rowerowe przecinające ulice w naszym mieście. Niektóre przecinają ulice pod takim kątem, że są duże problemy z widocznością. Przy prędkościach z jakimi jeżdżą rowerzyści i tej słabej widoczności trudno w takiej sytuacji o całkowite zachowanie bezpieczeństwa, jeśli choćby jedna ze stron nie zachowa zdrowego rozsądku.

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 20:29

Nie jestem entuzjastą kierowców autobusów, bo jeżdzą jak chcą i nagminnie wymuszają pierwszeństwo wg zasady: duży może więcej ale w tym przypadku to szkoda mi kierowcy.
Te głupie przepisy ze ścieżkami rowerowymi a szczególnie przecinajace jezdnię sa CHORE!!!! ile ludzi musi zginąć by ktoś to zmienił. Sam jeżdzę i widzę jak rowerzyści wykorzystują swoje pierwszeństwo nie bacząc na konsekwencje. Też jeżdżę rowerem ale jak dojeżdżam do ulicy to 3 razy sie rozgladam pomimo,że mam pierwszeństwo a dlaczego: a dlatego, że rower mogę zatrzymać w każdej chwili a auto potrzebuje parę metrów. Poza tym auto mozna wyklepać a człowieka już nie. Rowerzyści a szczególnie młodzi jeżdżą jak chcą i robia co chcą na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych i do tego jeżdża pod prąd i maja wszystko w du***. W tym przpypadku to nieszczęśliwy wypadek, gdyż nie uważam, że 73 latek zrobił cos nie tak.
Nastepna sprawa to sie pytam co na to nasze chore prawo???? ja jako kierowca auta itp musze posiadać PJ a rowerzysta po 18 roku życia dowód i może jeździć po ulicach (nie musi znać przepisów) a jest takim samy uczestnikiem ruchu jak każdy kierowca. Za komuny jak nie miałeś karty rowerowej to zapomnij, że jeździłeś "legalnie" po ulicy rowerem.

masz rację , mało tego chore prawo zmusza teraz nawet dzieci do jazdy po ulicy!nie masz wyboru-po chodniku jeździć nie możesz!i nikogo nie obchodzi ,że nie znasz przepisów

#28 ~pawelek~

~pawelek~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 20:42

Ciężko mi uwierzyć w to, co właśnie przeczytałem. Czy Szanowna Redakcja Porannego zdaje sobie sprawę, jaką robi wiochę, umieszczając w artykule jako drugie zdanie, że autobusem kierowała kobieta? I co z tego? To znaczy, że to musi być jej wina? WTF? A wydawało się, że jesteśmy w Europie. Gdyby czarnoskóry kierował autobusem, też byłaby to jedna z kluczowych informacji? Albo np. ateista?
Kosmos. Dziennikarski bruk...

#29 ~K2~

~K2~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 20:45

współczuję rodzinie , fatalny ten czwartek dla rowerzystów, ja zostałem potrącony na antoniuku , ja prosto laska z naprzeciwka w swoje lewo , zahamowała mi n ramie :D na całe szczęście nie jechałem za szybko bo było to z 300m od domu dopiero , skończyłoby się fatalnie , nie poraz 1 , uderzenie przy prędkości roweru 30km/h w tylne koło , nie polecam , Pani uciekła z miejsca wypadku ok godz 10 rano w biały dzień
ta samą droga wracałem , wyleciał pan z podporządkowanej i wywala mi się pod koło , co robi ( pan na oko 70lat) w klakson , miałem ochotę zatrzymać rower podejść i wyrwać mu tą kierownicę z klaksonem i pokazać znak , mniejsza, od jakiegoś czasu próbuję jeździć po ulicach , mniej wprawnym nie polecam , dziś na wiadukcie dąbrowskiego 206-tka przeleciała koło mnie na kartkę papieru , ja miałem 40 ponad na liczniku , szkoda gadać , mają w du*** dopóki nie zabiją , dlatego przy każdym nawet najmniejszym incydencie sugeruję dzwonić na policję , karać , ile wlezie , przy lekkich uderzeniach wpadać na maski potem schodząc jeszcze poskakać , niech się ......uczą
kolejna sprawa to pisie na ścieżkach ...kij ze starszymi Paniami ale matki z dziećmi jak na placu zabaw hasają, ale to nic najlepsze sa parkowane samochody na ścieżkach , permanentnie przy aliorze na przeciwko Rocha
ogólnie lepiej brać rower na dach zdejmować za miastem i śmigać po lesie

#30 ~DJ Buhh~

~DJ Buhh~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 21:49

Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, potrącony 74-latek, jadący ścieżką rowerową, zginął na miejscu.

Pytanie brzmi: co autobus robił na ścieżce rowerowej? Jezdni nie miał?

To jest właśnie efekt zmiany prawa z przed roku, że nie ma już obowiązku przeprowadzania roweru przez jezdnie, rowerzyści jadą szybko, jeżeli tylko zapali się wcześnie zielone światło dla pieszych to z szybkością wjeżdzają na jezdnię.

Doucz się przepisów kmiocie. Obowiązku prowadzenia roweru po przejeździe nie ma i nigdy nie było.

Owszem, kmiocie, był. Kiedy w PoRD nie było czegoś takiego jak ścieżka rowerowa oraz przejazd rowerowy. Wówczas rowerzysta mógł przeciąć jezdnię tylko i wyłącznie przejściem dla pieszych przy jednoczesnym zejściu z roweru. Widziałeś gdzieś w Białymstoku przejazd dla rowerów 20 lat temu?

Ja jako kierowca skręcając w prawo jestem w stanie zauważyć jedynie pieszych, jak nie ma pieszych to jadę i nagle BACH bo taki pacan wjechał mi pod koła.

To spal sobie prawo jazdy, bo najwyraźniej nie odróżniasz przejazdu rowerowego od przejścia dla pieszych.

Czy widzisz w tym zdaniu brak rozróżnienia przejazdu rowerowego od przejścia dla pieszych? Ja nic takiego nie stwierdzam.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 21:57

Zobacz, jak kierowca autobusu łamie przepisy

http://www.tvnwarsza...pisy,27821.html

#32 ~DJ Buhh~

~DJ Buhh~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 21:57

Co wy kurna tylko o tych zielonych strzałkach? Czy jedyne kolizje to takie, gdzie auto i rower jadą w prostopadłych kierunkach? A co z równoległymi?

Mistrzostwo świata :lol: :lol: :lol: :lol:
Jeżeli kierujący samochodem ma zielone i zamierza skręcić normalne jest że i pieszy ma zielone o ile nie jest to sygnał S-3 czyli bezkolizyjny.
Kierujący samochodem podczas skrętu ma bezwzględny obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym i rowerzystom bo tak stanowią przepisy.
Zaś w kodeksie drogowym nie ma ani krzty wzmianki o tym, żeby pieszy czy rowerzysta idąc czy jadąc na zielonym ustępował pierwszeństwa samochodowi.

A nie pomyślałeś mistrzuniu, że kierowca mając zielone światło przy skręcie w prawo, chce przepuścić pieszych i rowerzystów mających na swoim przejściu/przejeździe także zielone światła, ale nie jest w stanie wszystkich zauważyć? Mało to sytuacji gdy jakiś kretyn zap|er*ala do przejazdu 30 km/h swoim rowerkiem? Pieszy porusza się wolno, i skręcający kierowca dojeżdżając do przejścia spokojnie widzi pieszych którzy w ciągu 5 sekund mogą znaleźć się na przejściu. A co z pędzącym rowerzystą, którego kierowca ma za sobą? I jeszcze jeśli przejazd rowerowy jest tak skonstruowany, że kierowca stając przed przejazdem nie stoi prostopadle do ściezki, tylko ścieżka graniczy z jezdnią? Tak jak np. tu: http://maps.google.c...001206&t=h&z=20

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:10

Tak jest na wschodzie

a jak jest w Polsce?

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:11

A w Polsce jest tak

#35 ~Rowerzysta~

~Rowerzysta~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:15

Film zrealizowano w ramach projektu „Rowerowe przyspieszenie -- kampania edukacyjno­‑promocyjna na rzecz rozwoju komunikacji rowerowej i popularyzacji idei zrównoważonego transportu w Polsce".

#36 ~TBS~

~TBS~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:17

I tu jeszcze ostrzeżenie dla rowerów,osiedle TBS,ostatni zakręt 90 stopni przed ostatnim przystankiem,często tamtędy jeżdzę rowerem bo ścieżka dopiero na Konstytucji.Ostatnia po prostu zjechałem z jezdni na łąkę,gdyż długi autobus ledwo na tym zakręcie wywinął i gdym nie uciekł to ameno,także uważajcie!!!!

#37 ~ktos..~

~ktos..~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:19

Mieszkam u zbiegu skrzyżowania tych ulic i powiem wam że to było nieuniknione, sygnalizacja na tym skrzyżowaniu nie ma prawa tak działać jak działa do tej pory !!!! Światła zielone dla pieszych powinny się zapalać równocześnie w tym samym czasie po obu stronach ulicy tym czasem na tym przejściu na którym doszło do potrącenia pierwsze światło zapala się po drugiej stronie ulicy, dopiero później po tej po której zginął rowerzysta, według mnie to jest karygodne, ile razy przy mnie ludzie sugerując się że z drugiej strony piesi zaczęli już przechodzić z tej także przechodzili mimo że jest czerwone, tak nie powinno być ...

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:19

#39 ~ania~

~ania~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:28

Fatalnie jest ustawiona sygnalizacja świetlna na wielu skrzyżowaniach, zielona strzałka w prawo i jednoczesne zielone dla rowerzystów ze ścieżki i mamy tragedię gotową, Panie Ostrowski weź się Pan do roboty a nie tylko szablonami się posługujesz

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:29

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKI. TAKIEGO CYKLISTĘ TRAFIŁEM I CO NIECO MU POMOGŁEM ...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ul. prez. Kaczorowskiego, wypadki, potrącenia, rowerzyści, autobusy, ruch drogowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych