Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

123 odpowiedzi w tym temacie

#1 adrian

adrian

VIP

• Użytkownicy
  • 1974 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 17:11

rowerzysta nie powinien wjeżdżać żeby nikt go nie potrącił, a kierowca autobusu poniesie odpowiedzialność za wypadek

#2 ~rozsądek~

~rozsądek~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 17:13

To jest właśnie efekt zmiany prawa z przed roku, że nie ma już obowiązku przeprowadzania roweru przez jezdnie, rowerzyści jadą szybko, jeżeli tylko zapali się wcześnie zielone światło dla pieszych to z szybkością wjeżdzają na jezdnię. Ja jako kierowca skręcając w prawo jestem w stanie zauważyć jedynie pieszych, jak nie ma pieszych to jadę i nagle BACH bo taki pacan wjechał mi pod koła.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia chyba potwierdzają moje słowa, bo chyba doszło do wypadku właśnie w takich okolicznościach.

Śmierć człowieka w wypadku komunikacyjnym jest smutna i tragiczna, ale także wyrazy współczucia kobiecie kierowcy, na pewno będzie miała teraz uraz i traumę do końca życia.

#3 ~Białostoczanka~

~Białostoczanka~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 17:17

jezu co się dzieje?? uwzieli sie na rowerzystach??

#4 ~janusz pawlacz~

~janusz pawlacz~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 17:30

Ostatni taki mi sie wpieprzył na ''późnym zielonym'' dla rowerzestów na Sikorskiego x Popiełuszki x Wrocławska, wjechał na pełnej szybkości. Dobrze, że jechałem wolno i uważnie, bo inaczej bym go potrącił.

#5 ~szuryk~

~szuryk~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 17:36

rowerzysta mimo wszystko powinien sam też uważać, nie jest jedynym użytkownikiem dróg i zachowując nalezytą ostrozność tego typu wypadki by nie występowały, widać że brawura czy to za kółkiem czy rowerem nie popłaca..

#6 ~adamb~

~adamb~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 17:38

To jest właśnie efekt zmiany prawa z przed roku, że nie ma już obowiązku przeprowadzania roweru przez jezdnie, rowerzyści jadą szybko, jeżeli tylko zapali się wcześnie zielone światło dla pieszych to z szybkością wjeżdzają na jezdnię. Ja jako kierowca skręcając w prawo jestem w stanie zauważyć jedynie pieszych, jak nie ma pieszych to jadę i nagle BACH bo taki pacan wjechał mi pod koła.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia chyba potwierdzają moje słowa, bo chyba doszło do wypadku właśnie w takich okolicznościach.

Śmierć człowieka w wypadku komunikacyjnym jest smutna i tragiczna, ale także wyrazy współczucia kobiecie kierowcy, na pewno będzie miała teraz uraz i traumę do końca życia.

Weź się kopnij w czoło, tam jest oznaczony przejazd dla rowerzystów. Ale w tym mieście rowerzysta/pieszy jak ma zielone światło musi przeżegnać się i uważnie rozejrzeć czy jakiś deb*** za kierownicą nie wyjedzie zza zakrętu bo zobaczył zieloną strzałkę. Miejski rowerek zabitego człowieka jakoś podważa tezę o brawurowym wjeździe na skrzyżowanie...

Druga kwestia to .e, którzy tak ustawili światła, że rowerzysta na jednym cyklu nie jest w stanie przejechać 1 (!) jezdni a na drodze dwujezdniowej czeka dwa cykle. Konsekwencja - właśnie, kto zdrów napierd... żeby zdążyć, ale leci na czerwonym. W Szwecji winnym wypadku jest też projektant, który stworzył drogę tak, że może spowodować wypadek. Panie Ostrowski - Białystok jest pełen takich pułapek!

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 17:39

Tyle, że autobus nr 17 na tym skrzyżowaniu jedzie prosto, a nie skręca.

#8 ~Stefan~

~Stefan~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 17:40

Rowerzysta na przejściu dla pieszych ma obowiązek zejść z roweru i przeprowadzić go na druga stronę. Natomiast na przejeździe rowerowym może przejechać i obowiązkiem kierującego samochodem (lub innym pojazdem znajdującym się na jezdni) jest umożliwienie bezpiecznego przejazdu. Z doświadczenia wiem, że o dziwo kierowcy zawodowi - m. in. kierowcy autobusów komunikacji miejskiej nijak tych przepisów nie znają.

#9 ~Rowerzysta~

~Rowerzysta~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 17:45

Autobus przecież jechał prosto. Któreś z nich musiało mieć czerwone i któreś z nich to zignorowało. Rower po pasach od zawsze trzeba było przeprowadzac, a po ścieżce rowerowej przebiegającej przez jezdnię zarówno teraz jak i wcześniej można było przejeżdżać......Wieć nie pisz bzdur

#10 ~piter.d~

~piter.d~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:17

Następny nie rozważny rowerzysta tak ? Kierowcy szukacie we wszystkim winy nie patrząc na siebie .Rozwagi drugi rowerzysta w ciągu dnia jadący ścieżką !!!!Z tym że ten rowerzysta nie miał najmniejszych szans na przeżycie.Wyrazy współczucia rodzinie.

#11 ~łukasz~

~łukasz~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:28

Taaa 74 lata i brawura. Chociaż dość mocno została uszkodzona szyba w autobusie. Ktoś musiał wymusić pierszeństwo.

#12 ~buuuuuu~

~buuuuuu~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:33

Ale Wy jesteście mądrzy, na pewno dziadziuś 70-letni brawurowo jeździł na rowerze, zanim coś napiszecie stuknijcie się w głowę i przemyślcie to raz jeszcze

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:55

Autobus to nie furmanka że powiesz: prrrrr i stoi. No ale lepiej wyjechać, wyjść tuż przed bo ma się pierszeństwo

#14 ~jak~

~jak~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:58

rowerzyści na ścierzce rowerowej traktują pieszych jak intruzów, na chodniku zaś nawet łaskawie nie użyją dzwonka - jadą na chama , jako piesza ich nie trawię a co dopiero gdybym była kierowcą , chyba łatwiej zatrzymać rower niż autobus , "królowie szos" na dwóch kółkach

#15 ~osszit~

~osszit~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:13

w Białymstoku pełno takich miejsc gdzie przejscia są zle skonstruowane.
ale ile razy bylem swiadkiem gdy samochod na chama przejeżdzal na czerwonym mimo iz rowerzysta mial zielone , przez glupote jest mnostwo stłuczek i tragedii. mentalnosc polskiego kierowcy . Ale i z drugiej strony mnostwo idiotow na rowerach pedzacych przez czerwone, wystarczy troche myslec , a warunki mamy takie ze ufac na drodze nie warto i mozna oberwac.

#16 ~Zenek~

~Zenek~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:30

same potrącenia i wypadki !! patrz jak wchodzisz na pasy rowerzystoo i spacerowiczu, a Ty kierowco oczy dookoła głowy! ehh... to ,że macie zielone nie znaczy ze jedziesz na pałe! trzeba być uważnym, bo w tym czasie ktoś inny może mieć też zielonee.e...

#17 ~jÓZEK~

~jÓZEK~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:40

rowerzyści na ścierzce rowerowej traktują pieszych jak intruzów, na chodniku zaś nawet łaskawie nie użyją dzwonka - jadą na chama , jako piesza ich nie trawię a co dopiero gdybym była kierowcą , chyba łatwiej zatrzymać rower niż autobus , "królowie szos" na dwóch kółkach

A CO PIESZA ROBI NA ŚCIEŻCE??? TO NIE MIEJSCE DLA PIESZYCH!!! NIECIERPIĘ PIESZYCH NA ŚCIEŻCE ROWEROWEJ (JAK SAMA NAZWA WSKAZUJE DLA ROWERÓW - NIE DLA PIESZYCH).

#18 ~greg~

~greg~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:44

Nie jestem entuzjastą kierowców autobusów, bo jeżdzą jak chcą i nagminnie wymuszają pierwszeństwo wg zasady: duży może więcej ale w tym przypadku to szkoda mi kierowcy.
Te głupie przepisy ze ścieżkami rowerowymi a szczególnie przecinajace jezdnię sa CHORE!!!! ile ludzi musi zginąć by ktoś to zmienił. Sam jeżdzę i widzę jak rowerzyści wykorzystują swoje pierwszeństwo nie bacząc na konsekwencje. Też jeżdżę rowerem ale jak dojeżdżam do ulicy to 3 razy sie rozgladam pomimo,że mam pierwszeństwo a dlaczego: a dlatego, że rower mogę zatrzymać w każdej chwili a auto potrzebuje parę metrów. Poza tym auto mozna wyklepać a człowieka już nie. Rowerzyści a szczególnie młodzi jeżdżą jak chcą i robia co chcą na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych i do tego jeżdża pod prąd i maja wszystko w du***. W tym przpypadku to nieszczęśliwy wypadek, gdyż nie uważam, że 73 latek zrobił cos nie tak.
Nastepna sprawa to sie pytam co na to nasze chore prawo???? ja jako kierowca auta itp musze posiadać PJ a rowerzysta po 18 roku życia dowód i może jeździć po ulicach (nie musi znać przepisów) a jest takim samy uczestnikiem ruchu jak każdy kierowca. Za komuny jak nie miałeś karty rowerowej to zapomnij, że jeździłeś "legalnie" po ulicy rowerem.

#19 caterplan

caterplan

praktykant

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:46

Co z tego kto ma pierwszeństwo... Na cmentarzu niestety jest najwięcej właśnie takich co jadą bo maja pierwszeństwo. Z drugiego kierunku jedzie idiota i nieszczęście gotowe. Nawet jeśli rowerzysta miał pierwszeństwo to chyba miał tez oczy i powinien hamować. W tym "pojedynku" przegrał.

#20 Bóg Honor Ojczyzna

Bóg Honor Ojczyzna

STOP aborcji - wybierz życie

• Użytkownicy
  • 1204 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:51

Autobus to nie furmanka że powiesz: prrrrr i stoi. No ale lepiej wyjechać, wyjść tuż przed bo ma się pierszeństwo

Nie ośmieszaj się, otóż właśnie zatrzymać ciężki autobus w miejscu jest baaaardzo łatwo, tyle że pasażerowie lądują na przedniej szybie.
Autobus to nie 1 tonowa osobówka że w poślizg wpadnie, to moloch ważący prawie 15 ton a im cięższy pojazd i im więcej kół, tym szybciej hamuje.

Ostatni taki mi sie wpieprzył na ''późnym zielonym'' dla rowerzestów na Sikorskiego x Popiełuszki x Wrocławska, wjechał na pełnej szybkości. Dobrze, że jechałem wolno i uważnie, bo inaczej bym go potrącił.

Kolejny śmieszny gość.
Rowerzysta miał zielone i się wpieprzył?!
Ty się wpieprzyłeś bo skoro rowerzysta miał zielone to ty czerwone lub co najmniej zieloną strzałkę umożliwiającą skręt dopiero po całkowitym zatrzymaniu.

...jeżeli tylko zapali się wcześnie zielone światło dla pieszych to z szybkością wjeżdzają na jezdnię. Ja jako kierowca skręcając w prawo jestem w stanie zauważyć jedynie pieszych, jak nie ma pieszych to jadę i nagle BACH bo taki pacan wjechał mi pod koła.

Jako kierowca masz obowiązek zatrzymać się na czerwonym, w dodatku gdy skręcasz ZAWSZE pierwszeństwo ma pieszy i rowerzysta http://www.luz.legnica.pl/bledy

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ul. prez. Kaczorowskiego, wypadki, potrącenia, rowerzyści, autobusy, ruch drogowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych