Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jeden mord, dwie historie? :: zobacz komentowany artykuł


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Recenzent~

~Recenzent~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2007 - 10:16

No proszę. Od kiedy to Jan Radkiewicz jest ze Stacewicz?? Przecież ten facet pochodzi z Nałóg.Więc niech tu takich bzdur nie piszą więcej.Już dla starego dziadka nazwy miejscowości się chrzanią.Ale złość i wstręt o Białorusinów ciągle w nim jest wielki.Cięgle szuka czegoś aby pokazać że to Białorusini są bee a Polacy cacy.Jak starano się o postawienie pomnika pomordowanych furmanów to wiecle szanowny pan Radkiewicz protestował najgłośniej.

#2 ~mario~

~mario~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2007 - 12:32

A czyj Ty jesteś recenzent, chyba od Łukaszenki?

#3 ~(Anonimowy)~

~(Anonimowy)~
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2007 - 03:14

mario Ty tylko o Łukaszence, dobrze się czujesz ? co ma Łukaszenka do autora postu. Władcy marionetek chyba Cię opętali.

#4 ~Tomasz~

~Tomasz~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2007 - 12:38

j.w.

#5 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2007 - 03:38

Dlatego, że co poniektóre organizacje są święte i nie mają prawa być krytykowane. A członkowie tych organizacji to jak święte krowy i mają monopol na męczeństwo i zakłamywanie historii. Dlatego jak np.: jeden członek "jedynie słusznej armii" zostaje zabity w niewyjaśnionych okolicznościach to od razu stawia mu się pomnik i z góry zakłada się, że został on zamordowany. Natomiast jak "jedynie słuszna armia" (banda ?) chodziła po lasach i mordowała tutejszą-rdzenną ludność to o tym nie wolno mówić bo to godzi w "prawdziwych jedynie słusznych patriotów", którzy mają "jedynie słuszny monopol na patriotyzm i reprezentują jedynie słuszne poglądy", inne poglądy już nie mogą być patriotyczne, choćby białe było białe, a czarne czarne. To jest taka mentalność Kalego. Czysta obłuda i zakłamanie. Wracając do furmanów, a w zasadzie zwykłych ludzi, którzy zostali zamordowani to na tym przykładzie widać tą całą obłudę i zakłamanie, chociaż ja tego nie rozumiem.

#6 ~historyk~

~historyk~
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2007 - 14:20

Furmanów było 7 choć niektóre źródła podają że 9 a już widzę cyfrę 79. To już lekka przesada. Zaraz się okaże że 779

#7 ~Tomasz~

~Tomasz~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2007 - 12:26

nic przeciwko tylko pytam dlaczego odmowiono postawienia pomnika furmanom zamordowanym przez Burego w okolicach Bielska. Zabito 79 osob.

#8 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2007 - 05:28

Co za wybitnie zdolny człowiek z tego pana Radkiewicza. W 1942 r. już jako osesek należał do Ruchu Oporu. I jako osesek dostał rozkaz zbadania sprawy mordu. Zdolny człowiek. On nawet sam wierzy w to, co w swojej chorej wyobraźni wymyśli. Zdolny człowiek.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych