Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

jazda rowerem w Łapach -apel

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Łapiak~

~Łapiak~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 10:07

Mam prośbę do mieszkańców Łap: błagam - nie wjeżdżajcie nagle na przejścia na pasach jadąc rowerem. Np. przejście dla pieszych na ul. Sikorskiego koło przejazdu. Rowerzyści nagminnie przejeżdżają na pasach nie patrząc na samochody. To grozi poważynm wypadkiem.  

#2 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 14:27

Nie mam pojęcia jak to jest Wsiadasz na rower - i jedziesz sobie gdzie chcesz i jak chcesz Ze nie znasz przepisów drogowych .? Nikt cię o to nie zapyta ‚ bo to inni na ciebie musza uważać - a co..? Kiedyś trzeba było mieć kartę rowerowa - No i oczywiście zdać egzamin ‚ by ja dostać Dziś jest - jak kto chce Przecież to sia w głowie nie mieści ‚ by uczestnik ruchu drogowego / kierowca/ jeździł bez prawa jazdy - przecież rower to tez pojazd i powinien być tak traktowany - tymczasem wyglada na pojazd uprzywilejowany

#3 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 17:55

Nie mam pojęcia jak to jest Wsiadasz na rower - i jedziesz sobie gdzie chcesz i jak chcesz Ze nie znasz przepisów drogowych .? Nikt cię o to nie zapyta ‚ bo to inni na ciebie musza uważać - a co..? Kiedyś trzeba było mieć kartę rowerowa - No i oczywiście zdać egzamin ‚ by ja dostać Dziś jest - jak kto chce Przecież to sia w głowie nie mieści ‚ by uczestnik ruchu drogowego / kierowca/ jeździł bez prawa jazdy - przecież rower to tez pojazd i powinien być tak traktowany - tymczasem wyglada na pojazd uprzywilejowany

Nie bądź śmieszny. Ryba psuje się od głowy. Co tam jakiś rower czy jakiś wiejski rowerzysta jak politycy (Serafin, Zawisza), dziennikarze (Najsztub), ba,  nawet policjantka Alicja Majchrzyk -- jedna z funkcjonariuszek pracująca w Komendzie Powiatowej Policji w Trzebnicy jeździ bardzo niebezpiecznie, stwarzając zagrożenie na drodze dla siebie i pozostałych pasażerów, a także, że... prowadzi samochód bez uprawnień. A to tylko kropla w morzu..

#4 ~Feliks~

~Feliks~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 19:26

Mam prośbę do mieszkańców Łap: błagam - nie wjeżdżajcie nagle na przejścia na pasach jadąc rowerem. Np. przejście dla pieszych na ul. Sikorskiego koło przejazdu. Rowerzyści nagminnie przejeżdżają na pasach nie patrząc na samochody. To grozi poważynm wypadkiem.

Ani jadąc chodnikiem nie zwracają uwagi na pieszych. Chociaż czasami drą mordę aby ich przepuścić.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2019 - 06:44

A najlepsza jest jazda rowerem po 16.00 bez żadnego oświetlenia ,bez odblasków i nie chodnikiem :( Oj dużo tych ryzykantów w Łapach!

#6 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2019 - 15:18

Ani jadąc chodnikiem nie zwracają uwagi na pieszych. Chociaż czasami drą mordę aby ich przepuścić.

Poza jednym wypadkiem śmiertelnym na przejściu dla pieszych z udziałem rowerzysty chyba statystyki dotychczas nie odnotowały wypadków śmiertelnych na chodnikach? A jak wyglądają statyski wypadków na jezdniach z udziałem rowerzystów?

#7 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2019 - 15:22

A najlepsza jest jazda rowerem po 16.00 bez żadnego oświetlenia ,bez odblasków i nie chodnikiem :( Oj dużo tych ryzykantów w Łapach!

To jeździli w lipcu i sierpniu tak jeździli, teraz nie bo wcześniej słońce zachodzi.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2019 - 18:04

To jeździli w lipcu i sierpniu tak jeździli, teraz nie bo wcześniej słońce zachodzi.

Nie piszę o lipcu czy sierpniu,tylko o obecnym miesiącu,
Właśnie nie zorientowali się że słońce dawno zaszło a oni świateł nie używają!!!

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2019 - 18:21

Poza jednym wypadkiem śmiertelnym na przejściu dla pieszych z udziałem rowerzysty chyba statystyki dotychczas nie odnotowały wypadków śmiertelnych na chodnikach? A jak wyglądają statyski wypadków na jezdniach z udziałem rowerzystów?

Mnie jako pieszego nie interesują statystyki wypadków. Jeżeli przepisy zabraniają jazdy rowerem po chodniku, a ktoś boi się jeździć jezdnią, to niech siedzi w domu. Idąc tym tropem, to kierowcy aut osobowych bojący się trów, też powinni jeździć ciągami pieszymi. Wiesz ile wypadków na ulicach powodują tiry, a ile samochody osobowe na chodnikach??

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2019 - 19:45

Samochody porównujesz do rowerów? D.bil

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2019 - 21:01

Samochody porównujesz do rowerów? D.bil

Gdy kończą się argumenty, zaczynają wyzwiska. Ale czego wymagać od plebsu...

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2019 - 21:57

Gdy kończą się argumenty, zaczynają wyzwiska. Ale czego wymagać od plebsu...

Sam obrażasz, pewnie piszesz o sobie.

#13 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2019 - 12:20

Mnie jako pieszego nie interesują statystyki wypadków. Jeżeli przepisy zabraniają jazdy rowerem po chodniku, a ktoś boi się jeździć jezdnią, to niech siedzi w domu. Idąc tym tropem, to kierowcy aut osobowych bojący się trów, też powinni jeździć ciągami pieszymi. Wiesz ile wypadków na ulicach powodują tiry, a ile samochody osobowe na chodnikach??

Idąc twoim tropem, to jakiś goj musiał nieźle połechtać twoje ego, że tak przebiegle chcesz go trafić na ulicy a nie na chodniku  :lol:

#14 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2019 - 23:05

Zaznaczam ze na Sikorskiego można jeździć rowerem po chodniku bo jest oznaczona jako ścieżka rowerowa 

#15 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2019 - 03:54

Zaznaczam ze na Sikorskiego można jeździć rowerem po chodniku bo jest oznaczona jako ścieżka rowerowa 

Idąc takim tokiem rozumowania to był już taki wypadek, że posługujący się nawigacją kierowca wylądował w rzece  :lol:

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2019 - 11:43

Przejechałem dużą część Polski, nie mówiąc już o Europie (ale to już za wysoki poziom ewolucji). Tylko tu mam problemy ze skrętem w lewo, bo inni użytkownicy najwyraźniej nie widzą we mnie współtowarzysza ruchu drogowego. Bywało, że jadąc musiałem zejść na chodnik, bo pomimo dawania znaku ręką o skręcie nikt nawet nie zwolnił. A pierwszy raz w życiu widziałem zablokowane (z premedytacją) rondo. Kierowcy wjeżdżają na rondo specjalnie, żeby nikt ich nie uprzedził. Niesamowite! Zbudowali rondo i teraz nie wiemy jak się zachować? Wieś. 

#17 ~ANTY~

~ANTY~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2019 - 16:43

W którym  miejscu?????????????????

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych