Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 luty 2016 - 13:39

No cóż, jakoś mnie to nie dziwi. Przecież pies na łańcuchu to taka polska tradycja - jak radośnie wyszczebiotał poseł Kłopotek. Na wsi to widok codzienny. A spróbuj zwrócić uwagę, to cię wyśmieją albo pogonią. Zamiast sterylizacji pozwala się suczce czy kotce zachodzić w ciążę, a później wraz z potomstwem wywozi się gdzieś do lasu. Co bardziej litościwi wywożą w pobliże jakiś instytucji - szkoły, ośrodka zdrowia i mają czyste coś, co sami nazywają sumieniem, bo może znajdzie się ktoś, kto pieska lub kotka przygarnie, albo tylko nakarmi.

#2 kmp87

kmp87

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 12 luty 2016 - 21:13

Temu pieskowi można pomóc, podaję link fundacji na fb:

https://www.facebook...97620936931937/

Znajduje się też tam prośba o datki pieniężne na pokrycie zadłużenia w lecznicy:

"Bardzo prosimy o wsparcie. Mamy kilkutysięczny dług w lecznicy. 
Ratujemy zwierzęta razem z Wami!

Fundacja Pomocy Zwierzętom VITA CANIS
Puciłki 31, 16-100 Sokółka
nr konta 13 2030 0045 1110 0000 0404 5450
z dopiskiem: Marko
DZIĘKUJEMY!"

#3 ~dog~

~dog~
  • Goście

Napisano 14 luty 2016 - 14:02

weterynarze zarabiaja kupe kasy na wypieszczonych pupilach domowych, wiec w ramach humanitarnej pomocy moga czasem zrobic zastrzyk czy wysterylizowac pacjenta, to naprawde kosztuje niewiele, a zarobia na bogatych wlascicielach rozpieszonych i pachnacych zwierzakow...

#4 ~Jan~

~Jan~
  • Goście

Napisano 14 luty 2016 - 17:36

Jest to zwykle swinstwo, a zwyrodnialcowi nalezaloby zalozyc na szyji obroze tzw.kolczatke !!!

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 luty 2016 - 06:27

Złe traktowanie zwierząt jest rzeczą normalną w naszym rejonie. Jesteśmy wierzący a zwierzęta traktujemy jak rzecz z którą można zrobić co się chce. Są przypadki że ludzie dobrze traktują zwierzęta i je kochają ale nie raz nie stać ich na leczenie i do tego wtedy powinny być fundacje które pomogą, do tego też jeszcze nie dorośliśmy. Obecne organizacje pro zwierzęce zajmują się bezpańskimi zwierzętami albo odbieraniem zwierząt. Leczą skutek a nie przyczynę, a tak nie powinno być. Jeśli ludzie wiedzieliby że mogą się do nich zgłosić nawet w pomocy karmienia, leczenia bez konsekwencji zabrania zwierzaka na pewno coś by się zmieniło. Znam organizację która paru mieszkańcom pomogła w postawieniu kojców by pies nie był na łańcuch, innym ludziom pomogli wyszkolić psa by nie uciekał. Ja uważam że od tego trzeba zacząć wyjść do ludzi i dowiedzieć się gdzie mają problem ze zwierzakiem i im w tym pomóc, a nie zobaczyć skutek bezradności rolnika i cieszyć się tym że odebrano psiaka w złym stanie bo to pomoże organizacji w otworzeniu portfeli ludzi

#6 ~jola~

~jola~
  • Goście

Napisano 15 luty 2016 - 06:47

Złe traktowanie zwierząt jest rzeczą normalną w naszym rejonie. Jesteśmy wierzący a zwierzęta traktujemy jak rzecz z którą można zrobić co się chce. Są przypadki że ludzie dobrze traktują zwierzęta i je kochają ale nie raz nie stać ich na leczenie i do tego wtedy powinny być fundacje które pomogą, do tego też jeszcze nie dorośliśmy. Obecne organizacje pro zwierzęce zajmują się bezpańskimi zwierzętami albo odbieraniem zwierząt. Leczą skutek a nie przyczynę, a tak nie powinno być. Jeśli ludzie wiedzieliby że mogą się do nich zgłosić nawet w pomocy karmienia, leczenia bez konsekwencji zabrania zwierzaka na pewno coś by się zmieniło. Znam organizację która paru mieszkańcom pomogła w postawieniu kojców by pies nie był na łańcuch, innym ludziom pomogli wyszkolić psa by nie uciekał. Ja uważam że od tego trzeba zacząć wyjść do ludzi i dowiedzieć się gdzie mają problem ze zwierzakiem i im w tym pomóc, a nie zobaczyć skutek bezradności rolnika i cieszyć się tym że odebrano psiaka w złym stanie bo to pomoże organizacji w otworzeniu portfeli ludzi

To w czym problem zakładaj organizację, która w swoim profilu będzie się ty zajmowała. Masz rację ludziom jest ciężko, tylko czy to powód, żeby gnębić słabszych.

Akurat Ci Państwo z tej fundacji mają dług za leczenie (tak przeczytałam), oni likwidują skutki, to prawda. Ale jakby leczyli przyczynę to nie mieliby za co pomagać teraz. Tak więc

działaj i walcz z przyczynami, popieram. Wszystkiego na raz nie ogarniesz. Swoim postem generalizujesz i nie dajesz motywacji do działania ludziom społecznikom. Może czas zadziałać samemu.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 luty 2016 - 08:02

To w czym problem zakładaj organizację, która w swoim profilu będzie się ty zajmowała. Masz rację ludziom jest ciężko, tylko czy to powód, żeby gnębić słabszych.

Akurat Ci Państwo z tej fundacji mają dług za leczenie (tak przeczytałam), oni likwidują skutki, to prawda. Ale jakby leczyli przyczynę to nie mieliby za co pomagać teraz. Tak więc

działaj i walcz z przyczynami, popieram. Wszystkiego na raz nie ogarniesz. Swoim postem generalizujesz i nie dajesz motywacji do działania ludziom społecznikom. Może czas zadziałać samemu.

I wróciliśmy do punktu wyjścia. Ja do fundacji nie mam zastrzeżeń a wręcz się cieszę że jest i pomaga zwierzakom, nie skrytykowałam ich a zostałam zaatakowana. Więcej empatii i zrozumienia ludzi, mniej butności i arogancji. Vita Canis pomagajcie zwierzakom życzę wam powodzenia

#8 ~Jola~

~Jola~
  • Goście

Napisano 15 luty 2016 - 18:09

I wróciliśmy do punktu wyjścia. Ja do fundacji nie mam zastrzeżeń a wręcz się cieszę że jest i pomaga zwierzakom, nie skrytykowałam ich a zostałam zaatakowana. Więcej empatii i zrozumienia ludzi, mniej butności i arogancji. Vita Canis pomagajcie zwierzakom życzę wam powodzenia

I kto to mówi. A kto pierwszy zatakował  "...bo to pomoże organizacji w otworzeniu portfeli ludzi". JA NIE JESTEM Z FUNDACJI. NIE POMAGAM. Ale nie lubię ludzi, którzy sami krytukują (atakują) a potem sie dziwią że ktos odpowiada tym samym. U kogo to trzeba mniej butności i arogancji? Po co te wywody na koniec, "... cieszyć się tym że odebrano psiaka w złym stanie". Co to dało?

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2016 - 08:02

Jak się ma piesek?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zwierzęta, maltretowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych