Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

jaki żwirek dla kota ?

53 odpowiedzi w tym temacie

#41 zosiaa89

zosiaa89

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 13:33

Witam, ja używam tradycyjnego, który się zbryla, kiedyś kupiłam silikonowy, to mój kocurek nie chciał się w ogóle do niego załatwiać. 

#42 japco

japco

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 12:13

Żwirek dla kota powinien przede wszystkim wchłaniać zapach. Dla mnie jest to nie do wytrzymania, a codziennie przecież nie będę zmieniać.

#43 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:12

Witam,

Znalazłam świetny żwirek i wymyśliłam jak przerobić kuwetę żeby wszystko pasowało idealnie!

Od miesięcy poszukiwałam żwirku, który by się nie nosił po całym mieszkaniu i był łatwy w utrzymaniu w czystości. Mam 2 koty i mieszkam w bloku a niedawno urodziłam córkę i żwirek rozsypany po całej podłodze ni wchodził w grę.

Do rzeczy.

Kupiłam pellet opałowy (iglasty) (30 kg za ok 45 zł z kurierem włącznie). Pellet to drewniane wałeczki które powstają z wiór. Generalnie pali się tym w piecu ale niczym nie ustępuje zoologicznej wyściółce dla zwierząt a jest sporo tańszy. 

Pellet pachnie lasem :) Kocią kupę można wyrzucać do toalety, wiadomo, jednak z siku już gorzej.

Pellet w postaci wałeczków w ogóle się nie nosi na łapach!!!!

ALE

Pod wpływem wody/wilgoci rozpada się on na wiórki (więc trudno to złapać łopatką do czyszczenia). Szkoły są dwie, albo wymieniać całą kuwetę co 2-3 dni (dla mnie uciążliwe i kosztowne) albo próbować łapać wiórki co jest baaaardzo czasochłonne. Przy małym dziecku potrzebowałam wymyślić szybszy i prostszy sposób czyszczenia.

Kupiłam kuwetę przesiewową, z sitkiem na dnie. Wymyśliłam, że będę przesiewać wiórki a na górze zostaną tylko czyste wałeczki. Jednak kratka była za szeroka. Kupiłam więc siatkę ogrodniczą o oczkach 5x5mm i przyczepiłam do dna. Teraz jest idealnie! 

Jestem bardzo z siebie dumna! Czyszczenie kuwety to chwila - przesiane wiórki wyrzucam do toalety. Żwirek się wreszcie NIE NOSI.

I do tego jest ekonomicznie :)

#44 Fajko

Fajko

lubię placki

• Użytkownicy
  • 2622 postów

Napisano 16 kwiecień 2016 - 15:49

W Lidlu 10zł za 10kg, sprawdza się.

#45 ~karolina~

~karolina~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2016 - 14:10

ja zamawiam benka na apetete.pl najczęściej właśnie silikonowy i jestem jak najbardziej zadowolona

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2016 - 09:02

lidlowski jest dobry i tani i nie zawracać gitary.

#47 Marek44

Marek44

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 23:48

Ja używam z żoną dla naszego kotka betonitowy i jesteśmy zadowoleni jednak nigdy nie kupowaliśmy innego więc nie mamy porównania. W sklepie Pani nam ten poleciła i od razu nam się spodobał 

#48 ~Cocatiel~

~Cocatiel~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2016 - 22:46

Ja nie używam żwirku do kociej kuwety, ale do kuwety moich myszy. Żwirek chłonie zapach i nie maszę zmieniać co 3 dni. Dodaję do tego parę trocin i gotowe. Trociny są mięciutkie. Granulki są super, ale same są bardzo twarde.

#49 Liberada Piotr

Liberada Piotr

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 14:29

no raczej sama sie nie wyczyści :P a co do zwirku, to moja zona ostatnio tylko lawendowy kupuje. 

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2017 - 20:06

jak dla mnie (dla kota :-)) najlepszy żwirek to zooya. lubię ekologicznie. Poleciła mi go koleżanka od gryzonia, super. polecam wypróbować.

#51 ~Patka~

~Patka~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 09:06

Ja polecam żwirek bentoninowy Prince . Dostępny w rossmanie za 13zł . Próbowałam rożne zwirki i ten jest świetny . Wystarcza na długo i stosunkowo jest nie drogi. Nie śmierdzi. Nie polecam za to żwirku plastikowego , jest beznadziejny.

#52 funnycat

funnycat

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 30 czerwiec 2018 - 20:47

Wszystkie nasze koty używają żwirku firmy benek (tego bez zapachów). Próbowaliśmy już różnych żwirków, ale ten fajnie się bryluje i nie śmierdzi :) Cenowo poniżej benka nie znaleźliśmy nic ciekawego. Co do żwirków sylikonowych, czy eko itd. To nie wiem, nie próbowaliśmy :) 

#53 ~brejdek~

~brejdek~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 14:36

Dobry? Słaby? Ktoś z was go używał?

empik.com/higieniczny-zwirek-dla-kota-catsan-5-l-mars,p1142574325,gadzety-p

Ewentualnie jaki jeszcze ma sens z tych żwirków na podobnym poziomie cenowym?

Tzn. możemy wydać więcej, ale wolelibyśmy na tym przystać. `

#54 ~kot Filemon~

~kot Filemon~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2018 - 06:51

Czysty.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych