Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

jaki żwirek dla kota ?

53 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 18:24

Baśka - mój kot też roznosił inne na łapkach i też używamy Bazyla, ale lawendowego:) polecamy ja i Kicia :P

a ten bazyl to wydajny jest?

#22 Ja i Kicia

Ja i Kicia

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 24 październik 2012 - 08:24

Zależy co to znaczy dla Ciebie wydajny:)
według mnie jest:p 1 opakowanie wystarcza na około półtora miesiąca :)

#23 Ja i Kicia

Ja i Kicia

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 24 październik 2012 - 08:25

Zależy co to znaczy dla Ciebie wydajny:)
według mnie jest:p 1 opakowanie wystarcza na około półtora miesiąca :)

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 19:33

połtora miesiąca to jest całkiem całkiem. musze go spróbować. dzieki !

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 21:56

połtora miesiąca to jest całkiem całkiem. musze go spróbować. dzieki !

nie zatkaj się! Będzie problem z trawieniem!

#26 Ja i Kicia

Ja i Kicia

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 08 listopad 2012 - 15:24

proszę bardzo;)

ps. może rzeczywiście go nie jedz :P

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2012 - 23:05

proszę bardzo;)

ps. może rzeczywiście go nie jedz :P

Zdanie zawsze zaczynamy z dużej litery!
Dlaczego nie umiesz poprawnie pisać w języku ojczystym?

#28 Ja i Kicia

Ja i Kicia

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 13 listopad 2012 - 15:09

Drogi Gościu,

Nie wiedziałam, że tak dużą wagę przywiązujesz do słowa pisanego na forum, gdzie z definicji wymienia się krótkie zdania, bądź też równoważniki zdań.
Przepraszam, że poczułaś lub poczułeś się urażony.

;)

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 17:54

Drogi Gościu,

Nie wiedziałam, że tak dużą wagę przywiązujesz do słowa pisanego na forum, gdzie z definicji wymienia się krótkie zdania, bądź też równoważniki zdań.
Przepraszam, że poczułaś lub poczułeś się urażony.

;)

Z definicji należy zawsze pisać poprawnie w języku ojczystym!
Małpy mogą ryja drzeć i językiem migowym się posługiwać, i z tym im dobrze.
Jeżeli zaliczasz siebie do stada małp pisz jak uważasz, jeżeli zaś człowiekiem , to pisz tak jak zostałaś w szkole nauczona.
Tyle.

#30 ~paula~

~paula~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2012 - 13:16

kiedys bylam bardzo uprzedzona do bentonitu - tak jak ktos juz pisał powyzej - niezbyt ladnie on tam pachnie. ale teraz wiem ,ze to zalezy tez od jakosci. kupilam bazyla bezzapachowego i te problem odszedl w najlepsze. nie czuc nic.

#31 ~Gola~

~Gola~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2012 - 17:46

Ja również używam lawendowego Bazyla. Mam nawet eko torbe Bazyla:)

#32 ~wiola~

~wiola~
  • Goście

Napisano 07 luty 2013 - 08:57

Witam, piszę ponieważ mam dość nie typowy temat pracy inżynierskiej o żwirkach dla kotów i chciałabym przeprowadzić ankietę wśród forumowiczów o tym jakie żwirki wolą koty Ankieta dotycząca kocich preferencji co do wyboru żwirków. Wypełnienie formularza jest anonimowe i dobrowolne. Wyniki nie zostaną wykorzystane do żadnych celów komercyjnych.

Ankieta

1 Płeć respondenta
kobieta
mężczyzna
3Ilość kotów w domu
1
2
3

4Ilość kuwet przypadających na jednego kota
1
2
3
5 Jaki rodzaj żwirku stosował Pan /Pani na początku opieki nad kotem
Żwirki bentonitowe
Żwirki z substancji organicznych
Żwirki silikonowe

6 Jaki rodzaj żwirku preferuje Pana /Pani kot
Żwirki bentonitowe
Żwirki z substancji organicznych
Żwirki silikonowe

7 Czy zdaje sobie Pan /Pani sprawę jakie żwirki są polecane przez weterynarzy
Tak
Nie

8 Skąd bierze Pan/Pani wiedzę na temat opieki nad kotem
szkoła, uczelnia, inne instytucje edukacyjne
media (telewizja, radio, Internet)
innych ludzi (otoczenie społeczne, lokalne grupy)
inne (skąd?)……………………………

#33 ~kari~

~kari~
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2013 - 17:19

Mój kot załatwia obecnie swe potrzeby w niejakiego "Milusia" lawendowego. Bentonitowy zbrylający. Jak na razie jesteśmy zadowoleni :). Nie roznosi się szczególnie, nie śmierdzi - delikatnie zalatuje lawendą :) zbryla pięknie - troszkę przykleja się do dna kuwety ale nie ma tragedii.

Wcześniej były bentonity z najniższej półki  carrefour , następnie z rossmana jakiś tam ale wszystkie śmierdziały niesamowicie. Potem zainwestowałam w cats best eco plus zbrylający ale wcale nie starczał na tak długo i roznosił się okropnie. W porównaniu do ceny - nie opłacał się (nie wiem czy to mój kot tyle sika czy ja nie potrafię wytrzymać bez sprzątania). Potem niejaka "Kicia" z allegro drewniany niezbrylający. Ogólnie ok pomijając roznoszenie.... Po rozpadnięciu się był wszędzie :D i trochę uciążliwy w sprzątaniu. Ale nie śmierdział a to u nas ważne bo nos mojego narzeczonego nie toleruje kocich siuśków :)

A mój kocurek? Istny anioł jeśli chodzi o żwirki. :) :D Zapachowe czy nie, drewniane, bentonitowe, drobne czy te grube bardzo. Tylko silikonowego nie mieliśmy... Jakoś mi się wizualnie nie podoba... Wygląda jak resztki plastiku. 

#34 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2013 - 08:46

Używałam wielu żwirków, ale mój kot nie może się do nich przekonać. Ma dopiero 4 miesiące, ale chciałabym go jak najszybciej nauczyć krozystania ze żwirka. Czy używał ktoś tego (reklama-sklep) Jakie są Wasze opinie? I jak nauczyć kota, żeby z niego korzystał? :)

Użytkownik Moderator edytował ten post 02 grudzień 2013 - 09:41

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2013 - 23:39

Używałam wielu żwirków, ale mój kot nie może się do nich przekonać. Ma dopiero 4 miesiące, ale chciałabym go jak najszybciej nauczyć krozystania ze żwirka. Czy używał ktoś tego (reklama-sklep) Jakie są Wasze opinie? I jak nauczyć kota, żeby z niego korzystał? :)

pokaż dla kota jak to się robi! :)

#36 ~betoniarz~

~betoniarz~
  • Goście

Napisano 14 październik 2015 - 11:27

Ja dla swojego kociaka kupuję na zmianę piasek silikonowy kwiatowy albo lawendowy z Vitapolu. Mam jeszcze inne zwierzątka i generalnie ufam tej marce.

#37 Kosma

Kosma

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 21 październik 2015 - 12:10

Witam
Jaki Państwo preferują żwirek do kuwety ? betonitowe , silikonowe , drewniane , zbrylające , niezbrylające ?

Jesli dla jednego kota to polecam sylikonowy - bardzo tanio wychodzi na zooplusie, bo za 3 worki daje się około 35zł. jeden worek starcza na około 3-4tyg. Miałam drewniany i te ekologiczne strasznie się roznoszą. betonitowy jest ok, jeśli wyrzucasz codziennie śmieci, bo w toalecie tego nie spóścisz. Ja mam mało śmieci więc nie chcę latać codziennie z kocimi odchodami ;)

#38 ~czs~

~czs~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2015 - 11:29

Mogę polecić żwirek Casti. Mamy trzy koty i żwirek daje radę, nawet jeśli trochę "przeleży", zapach nie staje się tak nieznośny jak przy zwykłym bentonitowym żwirku. castipetcare.com/product/casti-zwirek-silikonowy-classic/

#39 ~Agata~

~Agata~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2015 - 22:31

ja rozne stosuje żwirki i drozsze tansze niestety kazdy ma jakies wady a to sie nie zbryla a to sie rozsypujea to za drogi jedno co moge napisac to czy tani czy drogi zawsze trzeba sprzatać wietrzyć wtedy w domu nie śmierdzi polecam proszki neutralizujce zapachy dosypuje do kuwety z zwirkiem bezapachowym i mam pachnacego Benka np lawenowego .

#40 Ferro

Ferro

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 17 luty 2016 - 16:31

Kota mają moi rodzice - moim zdaniem to mały terrorysta, bo najchętniej wychodziłby na dwór załatwiać swoje potrzeby a z kuwety korzysta w ostateczności. No i jego zdaniem żwirek jest jednorazowy - nie skorzysta z tego samego żwirku drugi raz, na szczęście nie zwraca uwagi na to, co mu się wsypuje do kuwety. 
Rodzice mają domek, więc mogą go wypuszczać na podwórko kiedy tylko chce, ale dla nas to, jak wymagający jest kot rodziców, jest argumentem za nieposiadaniem kota ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych