Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

jaki żwirek dla kota ?

34 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~zoofan~

~zoofan~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2010 - 18:29

Witam
Jaki Państwo preferują żwirek do kuwety ? betonitowe , silikonowe , drewniane , zbrylające , niezbrylające ?

#2 ~zoofil~

~zoofil~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 12:38

Bentonit... silikon śmierdział i chrzęścił pod łapkami. Drewniany był za lekki i wygrzebywał go z kuwety.

#3 monia3a

monia3a

dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 08:27

Moje koty nie chciały korzystać ze żwirku silikonowego i drewnianego.
Cały czas kupuję im Super Benka zbrylającego.

#4 e-pazur.com

e-pazur.com

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 15:32

Żwirek to jedna z podstawowych potrzeb kota. Z praktyki własnej były testy najrozmaitszych żwirków, tutaj zamieszczam recenzje:

1. Hilton Compact

Na plus była dostępność tego produktu, kocurek zaakceptował od razu, drobny, całkiem wydajny, zbrylał się.
Na minus to przyklejanie do kuwety

2. Hilton Silikonowy

Na plus - nie zaobserwowaliśmy plusów
Na minus, kot nie dał rady się załatwić, siuśki śmierdziały pomimo eksploatacji zgodnie z instrukcją

3. Hilton o większych granulkach od Compacta (nie pamiętam jaki)

Pozytywy Compacta
Na minus - mniej wydajny

4. Cat`s Best Eko Plus

Pozytywy: super wydajny, przyjemny zapach, ładne zbrylone kulki, nie przywiera, koty go polubiły, łatwiejszy w sprzątaniu po rozsypaniu na podłogę, z bentonitem była masakra gdy się go zmoczyło!
Minusy: lekki, przez co koty miały ubaw wygrzebując go z kuwety; przykleja się do łapek, futra i nosi po całym mieszkaniu, wczepia się w dywan
5. Cat`s Best Nature Gold

Pozytywy: większość z Cat`s Best Eco Plus, ma większe granulki więc nie powinien się nosić
Minusy: Cena/wydajność... droższy, mniej wydajny, a nosił się tak samo

6. Benek Compact Lawenda

Plusy: takie jak wszystkie bentonity, do tego drobne ziarenka więc ekonomiczny bardziej, występuje w wersji 20kg (co się bardziej opłaca niż 20L), zapach całkiem znośny, bryłki nie rozpadają się, aż tak nie przywiera do kuwety żeby skrobać go łamiąc łopatkę.
Minusy: żwirek aktualnie w fazie testów... no jak się rozsypie i się go zmoczy to się maże po podłodze

Tak jak każdy lubi inny papier toaletowy (czy to z 1 warstwy, czy 4 - choć nie zależnie od tego i tak każdy składa go na pół) tak i każdy kot ma inne preferencje. Najważniejsze to zadowolony kot, i żeby nie było problematyczne sprzątanie!

A swoją drogą, to jakie kuwety macie?

Bo się zastanawialiśmy czy nie kupić krytej - w ramach walki z rozsypywaniem... tylko nie wiem czy będą chciały się załatwiać.

#5 karina1002

karina1002

reporter

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 16:28

CYTAT(e-pazur.com @ 23.03.2010, 15:32:56) <{POST_SNAPBACK}>
A swoją drogą, to jakie kuwety macie?

Bo się zastanawialiśmy czy nie kupić krytej - w ramach walki z rozsypywaniem... tylko nie wiem czy będą chciały się załatwiać.

Ja w końcu takową kupiłam, bo koty mają taaaaki rozmach przy zakopywaniu, że połowa znajdowała się poza kuwetą laugh.gif

Ale musiałam zdjąć drzwiczki, bo nie wyczaiły o co chodzi tongue.gif

No i plusem jest trudniejszy dostęp dla psów.......

Jestem zadowolona, koty myślę też.
Pamiętać trzeba, aby dobrać odpowiednią wielkość do gabarytów kota, co by nie musiał kot dwiema łapami być w środku, a dwiema na zewnątrz biggrin.gif

#6 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 09:17

Jak długo moderator będzie tolerował autoreklamę pazura, zoofana mellow.gif

#7 e-pazur.com

e-pazur.com

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 24 marzec 2010 - 14:10

CYTAT(ja @ 24.03.2010, 09:17:44) <{POST_SNAPBACK}>

Witam

Moje posty nie są jedynie autoreklamą. Jak widać powyżej piszę o własnych obiektywnych (no może bardziej subiektywnych) doświadczeniach. Posiadam 2 koty, więc mam czym się podzielić. Linki do produktów są po to aby można było zobaczyć o czym piszę, nie są nachalne. Baner pod postami każdy może mieć jaki tylko zechce, np do ulubionej strony. W swoich postach otwarcie nie zachęcam, ani nie nakłaniam do zakupów.

Jeśli administrator będzie miał jakieś obiekcje, jak najbardziej się zastosuję.

Pozdrawiam!

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 18:11

[quote name='ja' date='24.03.2010, 09:17:44' post='248729']

schroniska przestali sie czepiac to nowy obiekt znalezli angry.gif
a co jest zlego w reklamowaniu sie ????? przeziec nikt nikomu nie robi krzywdy , nie nakazuje , nie narzuca itd
wiec w czym problem masz "JA"

#9 monia3a

monia3a

dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 24 marzec 2010 - 19:09

CYTAT(karina1002 @ 23.03.2010, 16:28:01) <{POST_SNAPBACK}>
Ja w końcu takową kupiłam, bo koty mają taaaaki rozmach przy zakopywaniu, że połowa znajdowała się poza kuwetą laugh.gif

Ale musiałam zdjąć drzwiczki, bo nie wyczaiły o co chodzi tongue.gif

No i plusem jest trudniejszy dostęp dla psów.......

Ja też taką kupiłam dla moich kociastych smile.gif

Na początku nie chciały z niej korzystać właśnie przez drzwiczki, zdjęłam i po jakimś czasie załozyłam, teraz jest OK choć mój Oskar kopie z takim rozmachem, że pomimo drzwiczek mam zawsze piach na podłodze.

#10 ~Anitka~

~Anitka~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2010 - 11:37

Każdy używa innego i swojego chwali a ja używam bentonitowego Hiltona bo mam malo pieniędzy a on jest dobry i co najważniejsze na moją kieszeń i dodatkowo jest kilka rodzajów, i zapachowe i takie co się zbrylają.

#11 ~Mirek~

~Mirek~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2011 - 10:35

Każdy używa innego i swojego chwali a ja używam bentonitowego Hiltona bo mam malo pieniędzy a on jest dobry i co najważniejsze na moją kieszeń i dodatkowo jest kilka rodzajów, i zapachowe i takie co się zbrylają.

Ja polecam Litter Kwitter

#12 młoda997

młoda997

starszy dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 12:25

witam. ja kupuję zwykły betonowy żwirek dla swojego kota. kupuję go w cerrfourze za 4 zł. dobrze się zbryla i jak dla mnie jest ok. :-)

#13 ~viki~

~viki~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2011 - 10:02

Używał ktoś z Was żwirków które pochłaniają "siuśki" i nie trzeba przez jakiś czas wybierać? Zastanawiam się czy nie kupić takiego http://e-pazur.com/i...-vera-7-days-4l wydaje się dobry, ktoś już korzystał?

#14 ~B.~

~B.~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2011 - 15:05

Używał ktoś z Was żwirków które pochłaniają "siuśki" i nie trzeba przez jakiś czas wybierać? Zastanawiam się czy nie kupić takiego http://e-pazur.com/i...-vera-7-days-4l wydaje się dobry, ktoś już korzystał?

Takiego moje koty nie używały, na podobnej zasadzie działają żwirki silikonowe (ten chyba nie jest??) i mogę śmiało polecić, naprawdę wchłaniają, naprawdę nie ma przykrego zapachu, ale sprzątać i tak trzeba codziennie bo kotki mają to do siebie, że robią nie tylko siku :) Tylko czasem jest problem z akceptacją silikonowego żwirku, niektóre koty nie chcą się podobno załatwiać to takiego.. Wtedy trzeba wprowadzać stopniowo, mieszać ze zwykłym bentonitem.

#15 ~viki~

~viki~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 11:11

Kupiłam ten różowy żwirek - fajny, niesamowicie pachnie, nie trzeba odświeżacza w łazience ;) siuśki wchłania i nic nie czuć, kupki to wiadomo trzeba wywalić do kibelka. Zobaczymy tylko czy wystarczy na tyle co piszą... A kota nie miała problemów z załatwieniem się.

#16 ~Kaska33~

~Kaska33~
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2012 - 11:37

ja używam bezwonnego Bazyla, bo silikonowe nie odpowiadają mojemu kotu, drewniane roznosi po mieszkaniu na łapkach, a te tanie z sieciówek trzeba wymieniać codziennie. Lepiej kupować żwirek z górnej półki i się nie martwić.

#17 ~madziula~

~madziula~
  • Goście

Napisano 18 październik 2012 - 14:42

ja używam bezwonnego Bazyla, bo silikonowe nie odpowiadają mojemu kotu, drewniane roznosi po mieszkaniu na łapkach, a te tanie z sieciówek trzeba wymieniać codziennie. Lepiej kupować żwirek z górnej półki i się nie martwić.

ja pododnie jak kaska33 uwazam ze bazyl jest naprawde ok. nie jest drogi a faktycznie nie ma czegos takiego jak poszukiwania kamyczkow po mieszkaniu. a kazdy kto deptnal zaspany na zwirek w lazience wie o czym mowie :)))

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 październik 2012 - 18:21

najlepszy to żwirek o granulacie o przekroju 1-3 cm. Kocur zagrzebując fekalia ściera sobie pazurki! :lol:

#19 ~Kociara~

~Kociara~
  • Goście

Napisano 18 październik 2012 - 19:41

Moje koty używają drewnianego pelletu.W sklepach zoologicznych występuje pod nazwą Pinio i jest to podkład dla zwierząt.Drogi.A ja kupuję to samo pod nazwą pellet i worek 15kg kosztuje mnie 13zł.Starcza na 3 miesiące.
Ale droga do przestawienia kotów na pellet była długa i bolesna.

#20 Ja i Kicia

Ja i Kicia

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 22 październik 2012 - 09:18

Baśka - mój kot też roznosił inne na łapkach i też używamy Bazyla, ale lawendowego:) polecamy ja i Kicia :P

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych