Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak założyć własną firmę. Bezpłatne warsztaty :: zobacz komentowany artykuł

34 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2015 - 05:43

Masz jeszcze inne rozwiązanie.

90% usług typu taxi, handel na Madro czy Krywlanach, usługi remontowe czy fryzjer kupiło sobie hektar ziemi na papierze i nawet nie wie gdzie ta ziemia jest, ale płaci 200 zł co kwartał a minimalna emerytura z KRUS jest o 100 zł wyższa niż w ZUS...

co więcej mam napisać ?

Napisz, że: ROBOTNIKA trzeba zrównać z CHŁOPEM ! :(

#22 ~Daniel~

~Daniel~
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2015 - 10:10

Pracuje w firmie w ktorej moj szef czesto wyjajmoje pracownikow od innej firmie. Myslalem sam sie zajac leasingiem pracownikow ale niewiem czy do tego wystarczy zwykla.dzialalnosc gospodarcza czy mosial bym otwozyc posrednictwo pracy czy cos w ttm stylu

Super pomysł ,szczególnie jak teraz napłynie dużo murzynów do naszego kraju, będziesz ich wynajmował dla firm i dawał miskę ryżu dziennie a reszta hajsu dla ciebie,czysty zysk.

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2015 - 18:00

Szef i tak wynajmoje ludzi dlaniego bez ruznicy od koga aby sie kasa zgadzala. Czy ktas wie czy to moze byc zwykla dzialalnosc czy musze biuro zakladac

#24 ~Aneleczka~

~Aneleczka~
  • Goście

Napisano 19 luty 2016 - 20:13

Zawsze jak się chce założyć firmę to można wspierać się profesionalnym biurem rachunkowym czy doradczym jak Sigma Partner

#25 potecki.krz

potecki.krz

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 19:23

Musisz porządnie przemyśleć co chciałbyś robić bo zakladanie  firmy bez większego celu nie ma sensu, ja bardzo długo zastanawiała się nad swoją firmą ale w końcu się zdecydowałam i założyłam, musisz wiedzieć jak rozwinąć firmę dlatego to czego bedzei dotyczyla firma ma duże znaczenie, moi znajomi polecali mi aby wynając adres pod firmę bo wtedy znacznie prościej można sobie poradzić, poczytaj sobie o tym tutaj http://strefabiznesu.gda.pl/ może w jakiś sposób pomogło by to w ogarnięciu firmy jak już będziesz wiedzieć jaką chcesz założyć.

#26 mp24

mp24

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 16 luty 2017 - 11:13

Założenie firmy to nie problem. Utrzymanie się na rynku już tak. Jestem zdania, że każdy pomysł na biznes należy skonsultować z kimś, kto ma doświadczenie w jego prowadzeniu. Można też napisać o swoich planach na jednym, z wielu for internetowych (np. tym - http://forumdlabiznesu.pl/) i poprosić o opinię. Możliwości jest multum...

#27 ~piona~

~piona~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2017 - 22:42

Tylko że na forach to właściwie nie wiesz, czy osoba, która Ci doradza, faktycznie zna się na rzeczy. Ja, owszem czytałam wiele informacji w necie. ale nie brałam ich jako pewnik. Jak potrzebowałam porady to poszłam do księgowej (w moim przypadku tax care). Pomogła mi w założeniu firmy, doradziła jesli chodzi o wybór formy opodatkowania, ale też w zakresie optymalizacji podatkowej.

#28 ~Artur~

~Artur~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2017 - 13:08

Powodzenia wszystkim w biznesie w Bialistoko mieście seksu

i biznesu.

Jestem ciekaw jak ci wszyscy "mądrzy doradcy" poprowadzili by swoje biznesy hahahahaha

Szkolić ,pokazywać słupki  i klepać wyuczone regułki to każdy baran potrafi.

#29 ~Arnold~

~Arnold~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2017 - 22:17

Ale poprowadzić księgowość firmy już nie każdy, dlatego tylu ludzi korzysta. :)

#30 ~ewcia~

~ewcia~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 18:47

Własną firmę można założyć szybko, inna sprawa, żeby tą firmę prowadzić z głową i nie zostać z długami

#31 ~Ilona~

~Ilona~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2017 - 11:31

To prawda. Ale inaczej startujesz, kiedy masz firmę, która pomoże w doborze opodatkowania i ustawi Ci optymalizację kosztów tak, żeby jak najwięcej zostawało w kieszeni. Tax Care daje taką możliwość, a dodatkowo można skorzystać u nich z pomocy prawnej, więc wszystko masz w jednym miejscu - doradcę, księgowość i prawnika. Moim zdaniem to bardzo korzystny układ dla młodej firmy, która walczy o utrzymanie się na rynku.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2018 - 12:56

tu trzeba założyć coś czego nie ma, kościół samochodowy np. czy salon masażu piersiami;

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 13:44

80% tych "wykładowców" biznesu nigdy swojej firmy nie miała , tłuką tylko wyuczone regułki i pokazują wykresy na których jest ,że po roku prowadzenia swojej firmy będziesz miał swój dom i audi Q7 w ocieplonym garażu, nic tylko swój biznes zakładać.

#34 Drogowy

Drogowy

VIP

• Użytkownicy
  • 564 postów

Napisano 21 czerwiec 2018 - 21:22

To zakładaj też doradztwo kasy z rum-unii od groma na 1 firme.

#35 libero

libero

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 09 październik 2019 - 11:19

Zakładanie firmy krok po kroku jest prosto wyjaśnione tutaj https://portalwiedzy...-zalozyc-firme/ Krótko i temat omówione jest, którą formę działalności należy wybrać, konto bankowe, formę opodatkowania czy kody PKD.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych