Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak się ma Gmina Zawady w 2017 r.

56 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Teresa~

~Teresa~
  • Goście

Napisano 15 październik 2018 - 17:57

Byłam dzisiaj w UG i żadnej kartki z długiem na ścianie nie widziałam. Pewnie nowa skarbnica jeszcze nie umie długów gminnych policzyć! Jak Jarek zostanie wójtem i dojdzie do dokumentów to raz dwa policzy i kogo trzeba rozliczy! Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie, co to będzie!!!

#42 ~snake-księgowy-rewident~

~snake-księgowy-rewident~
  • Goście

Napisano 15 październik 2018 - 19:31

jest super, jest super więc o co nam chodzi, jest goło i wesoło ale nie dla wszystkich...odnośnie długu to obecny wódz powinien dostać Nobla za bezstresowe podejście do długu gminnego. a my po wyborach dostaniemy wszyscy Jobla jak zobaczymy ile jest na minusie. a faktycznie żadnej kartki z obecnym długiem nie widać... ale za to patrzą na nas same VIPy z płotów a ten w okularach jest lepszy od radaru bo jak wywali gały na ulicę to same auta zwalniają i na parkingu pusto jest wokół...i na lezce i pod gminą i pod bankiem.to sie chwali bo potrzebny jest nam godny reprezentant, żarliwy patriota, katolik i gospodarz co się zowie.ale banery wyborcze są wypasione.ps. widziałem nawet byłego VIPa, słuch o nim zaginął a tu proszę jest na zdjęciu sprzed paru lat i obiecuje, że wszystko dla nas wyborców zrobi... 

#43 ~snake-księgowy-rewident~

~snake-księgowy-rewident~
  • Goście

Napisano 15 październik 2018 - 19:31

jest super, jest super więc o co nam chodzi, jest goło i wesoło ale nie dla wszystkich...odnośnie długu to obecny wódz powinien dostać Nobla za bezstresowe podejście do długu gminnego. a my po wyborach dostaniemy wszyscy Jobla jak zobaczymy ile jest na minusie. a faktycznie żadnej kartki z obecnym długiem nie widać... ale za to patrzą na nas same VIPy z płotów a ten w okularach jest lepszy od radaru bo jak wywali gały na ulicę to same auta zwalniają i na parkingu pusto jest wokół...i na lezce i pod gminą i pod bankiem.to sie chwali bo potrzebny jest nam godny reprezentant, żarliwy patriota, katolik i gospodarz co się zowie.ale banery wyborcze są wypasione.ps. widziałem nawet byłego VIPa, słuch o nim zaginął a tu proszę jest na zdjęciu sprzed paru lat i obiecuje, że wszystko dla nas wyborców zrobi... 

#44 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 15 październik 2018 - 21:20

Byłam dzisiaj w UG i żadnej kartki z długiem na ścianie nie widziałam. Pewnie nowa skarbnica jeszcze nie umie długów gminnych policzyć! Jak Jarek zostanie wójtem i dojdzie do dokumentów to raz dwa policzy i kogo trzeba rozliczy! Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie, co to będzie!!!

za to wie jak się robi na dwa fronty.

#45 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 16 październik 2018 - 15:04

za to wie jak się robi na dwa fronty.

Zabezpiecza sie na przyszlosc... gdzie bedzie miala lepiej , no gdzie ? malowana lala musi patrzec do przodu , co czyni od zawsze. Za Pawla miala dobrze , za obecnego nie ma zle to i za przyszlego krzywdy nie zrobia. Pewnie ma jakies ukryte walory , ot i co , a J. pewnie immunitet obiecal , zawsze sie pare glosow z Koloni przyda.

#46 ~snake-nocny marek~

~snake-nocny marek~
  • Goście

Napisano 16 październik 2018 - 21:23

po co nadawać tak na kogo, po prostu szok!!!ja tego nie rozumiem, w tych trudnych czasach wychodzą z ludzi najgorsze instynkty i sączą jad w internecie.lepiej obejrzeć serial turecko o sulejmanach, przeczytac 2 harlekiny, wieczorem wydoic mucki a nie obgadywac bliznich!czepiacie po kolei wszystkich najpierw babki-emerytki, teraz pracowników, a kogo jutro? dług gminny nie powstał sam lecz dzieki poziomowi intelektualnemu ludzi, których wybralismy na nasze władze,powtarzam sami ich wybraliśmy, nikt ich nie zrzucił nam na spadochronie, to po co biadolic po niewczasie, a że ktoś patrzy z plakatu na ulice to moze i dobrze bo widzi wszystko nawet jak ktos sie sssskrada do gminy, banku i do sąsiada!teraz spac bo gasnie zaraz swiatło, a mucki rano zarycza....  

#47 ~snake-kuzyn zaskrońca~

~snake-kuzyn zaskrońca~
  • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 21:16

sssory, że tak późno odzywam się ale robota nie może zaczekać, odbiór mleka. dzisiaj wszyscy mówili o wyborach i potrzebach zmian na lepsze, dla lepszego i godniejszego życia nas mieszkańców gminy, jak dowiedziałem sie dzisiaj panuje u nas głód przed którym nas uratowano sprowadzając kontyngent 44 ton żywności, aż się wzruszyłam!dziś też w gminie było szkolenie RODO z pokazem praktycznym jak postępować z dokumentacja, widziałam jak nanieśli na salę gdzie odbywają się stypy całe naręcza dokumentów i szkolili niektórych radnych i paru zawadziaków. to dobrze że tak nas wyszkolą, wiedzy nigdy za dużo, tylko czemu nie ogłosili tego że jest szkolenie i kto szkolił, bo od RODO jest jeden spec w Zawadach a na sali go nie było tylko patrzył z plakatu...z rana była akademia dla przedszkolaków i nawet ja jako matka dostałam balona...czy powtórzą to szkolenie bo też chcę wiedzieć jak postępować z dokumentami...czuc ze są wybory bo ulotek pełno wszędzie, a jak doczytałem, że jeden zlikwidował kolejki w gminie (pewnie skierował je do opieki) to innowacja i kreatywność, że nie każdy by na to wpadł. to chyba żywcem wzięte z kraju kwitnącej wiśni lub osobisty wynalazek kandydata, tylko czemu on ma taką minę na zdjęciu jakby... (zresztą nie mój interes).a na ryneczku z rana były zakłady kto wygra i obstawiam sam na pana Wądołowskiego, a którego to zobaczycie już 22 października. dobranoc bo psy szczekają, mućki ryczą, światło w zawadach zgasło i ktoś się sssskrada

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 październik 2018 - 08:14

Jak wszyscy słyszeliśmy PIS zafundował włodarzom samorządowym obniżkę pensji. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych miało spowodować obniżenie uposażenia m.in. wójtów. Spójrzmy i uczciwie przeanalizujmy wynagrodzenie Wójta Gminy Zawady.
Wynagrodzenie z 2018 (po zmianie przepisów) 9.600,00 zł:
Wynagrodzenie zasadnicze                          4.700 zł
Dodatek funkcyjny                                        1.900 zł
Dodatek specjalny                                        2.060 zł
Dodatek za wieloletnią pracę                          940 zł
Wynagrodzenie z 2016 (przed zmianą) 9.600,00 zł:
Wynagrodzenie zasadnicze                          5.900 zł
Dodatek funkcyjny                                        1.110 zł
Dodatek specjalny                                        1.410 zł
Dodatek za wieloletnią pracę 20% wynagrodzenia zasadniczego (1.180 zł)

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 październik 2018 - 08:16

Zauważacie jakieś zmiany ??????.. Reasumując Radni Gminy Zawady dając obniżkę dali również podwyżkę. Tu się zmniejszyło tu się zwiększyło, a wójt przymusowej obniżki nawet nie odczuł. A teraz przeanalizujmy dochód wójta i jego najbliższych współpracowników (świty) z tytułu zatrudnienia w UG Zawady w poszczególnych latach. Miało być skromniej, czy tak jest? Założenie Kaczyńskiego legło w gruzach. A wynagrodzenie włodarza gminy ma się coraz lepiej. Doskonale obrazują to dochody osiągnięte z tytułu wynagrodzenia. A więc:
Wójt Gminy Zawady
w 2016 r. uzyskał 116.948,68 zł, co daje 9.995,72 zł miesięcznie + 800,00 zł (dieta za komisje)
w 2017 r. uzyskał 138.333,03 zł, co daje 11.527,75 zł miesięcznie + 3.000,00 zł (dieta za komisje),
Skarbnik Gminy Zawady
w 2016 r. uzyskała 89.745,03 zł, co daje 7.478,75 zł miesięcznie
w 2017 r. uzyskała 88.938,28 zł, co daje 7.411,52 zł miesięcznie + 3.600,00 zł (dieta za komisje)
Zastępca skarbnika Gminy Zawady
w 2016 r. uzyskała 40.900,00 zł, co daje 3.408,33 zł miesięcznie
w 2017 r. uzyskała 46184,72 zł, co daje 3.848,73 zł miesięcznie
Sekretarz Gminy Zawady
w 2016 r. uzyskał 86.418,88 zł, co daje 7.201,53 miesięcznie
w 2017 r. uzyskał 86.806,88 zł, co daje 7.233,91 zł miesięcznie
Reasumując- tendencja wzrostowa.
Burmistrz Tykocina :
w 2016 r. uzyskał 144.477,09 zł, co daje 12.039,76 zł miesięcznie
w 2017 r. uzyskał 155.717,15 zł, co daje 12.976,43 zł miesięcznie
Skarbnik Gminy Tykocin
w 2016 r. uzyskała 94.357,80 zł, co daje 7.863,15 zł miesięcznie
w 2017 r. uzyskała 100.297,45 zł, co daje 8.358,12 zł miesięcznie
Sekretarz Gminy Tykocin
w 2016 r. uzyskał 92.613,28 zł, co daje 7.717,77 zł miesięcznie
w 2017 uzyskał 95.509,84 zł, co daje 7.959,15 zł miesięcznie
Wójt Gminy Kobylin :
w 2016 r. uzyskał 131.868,50 zł, co daje 10.989,04 zł miesięcznie
w 2017 r. brak danych na stronie BIP
Skarbnik Gminy Kobylin
w 2016 r. uzyskała 142.202,04 zł, co daje 11.850,17 zł miesięcznie
w 2017 r. brak danych na stronie BIP
Sekretarz Gminy Kobylin
w 2016 r. uzyskał 74.288,25 zł, co daje 6.190,69 zł miesięcznie
w 2017 brak danych na stronie BIP
Porównując zarobki na tle innych gminy bierzcie pod uwagę przede wszystkim wielkość gminu, liczbę ludności, wpływy z podatków, doświadczenie, zakres obowiązków, staż pracy i tym podobne.

#50 ~Pani~

~Pani~
  • Goście

Napisano 19 październik 2018 - 10:05

Skarbnika Gminy Zawady zastępuje Zastępca Skarbnika a tą z kolei zastępuje "ksìęgowa" czy jak tam zowie się ta 3 Pani pracująca w księgowości. Jedna drugą zastępuje. za co im płacimy? wój lekką ręką wydaje kase na wynagrodzenia a kasy na remont mostu w Łaśi szuka u ludzi, dlaczego tych środków nie poszuka w urzędzie.warto się nad tym zastanowić i podziękować Pani, która jest zbyt leniwa by to zrozumieć.

#51 ~snake-uświadomiony wyborca~

~snake-uświadomiony wyborca~
  • Goście

Napisano 19 październik 2018 - 18:41

a ja jako mieszkanka tej gminy mam pytanie do szefa gminy a mianowicie, czy przewiduje  mieszkancom gminy zrekompensowanie utraconych dochodow z racji wzrostu stawki za 1 ha przeliczeniowy, dla nie zorientowanych przypominam, ze stawka wzrosła o ponad 800 złote za hektar, a drugie pytanie to czy z racji tego ze ciagle byl w pracy to nie chodził na urlop wypoczynkowy,nic tez takiego nie robil aby nie isc na urlop tylko go zbieral aby dostac ekwiwalent dobre parenascie tysiecy zlotych., czy jak przegra w niedziele to bedzie sądził sie z gminą o wypłacenie ekwiwalentu?wojtowie z sąsiednich gmin mieli i czas i chęć aby wykorzystać urlop...ssssądzę, że jednak nie przepuści takiej okazji na otarcie łez!chę też odnieść się do wcześniejszych wpisów: zostawcie pracowników w spokoju oni i tak mają ciężko, że pracują pod rządami takiego.....

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2018 - 19:02

Bies przegrał wybory to i snejki wyzdychali!

#53 ~snejk~

~snejk~
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 09:40

w polsce 'c' nic sie nie zmienia. tylko doplaty i rekompensaty byscie chcieli. wezcie sie do prawdziwej roboty i przestancie oczekiwac, ze uczciwie pracujacy Polacy beda was nadal utrzymywac z podatkow

#54 ~Polarez~

~Polarez~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 15:55

Absolutna porażka Biesa i pikulaka brawo p.przewodniczacy.

#55 ~Beata~

~Beata~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 18:32

idź do kibla

#56 ~Rązsądny radny~

~Rązsądny radny~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2018 - 17:33

Nie sądź bo sam będziesz sądzony ! A władza nie jest ci dana do końca życia !

#57 ~snake-andrzejkowy-wodzirej~

~snake-andrzejkowy-wodzirej~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2018 - 16:58

na zawadzkim balu wyborcza muzyka, wszyscy tańczą godnie snejk pod stołem bryka.... a co to była za impreza wczoraj w gminie? było głośno, ktoś wywalił się na slizgawce przy straży i rozbił nosa, a co niektórzy z fantazją palili cygara  bez banderoli przy tablicy poświęconej s.p.  obok drzwi wejściowych! a napis na gminie jest super, tylko nie wszystkim jest wesoło ale cieszmy się, jak Titanic tonąl też muzyka grała... a ludzie tańcowali aż skry z obcasów leciały...ps. co za dureń zrobił ślizgawkę przy straży?jak kto złamie nogie to wtedy nie będzie winnego!

ps. wszystkim Andrzejom i nie tylko życzę wszystkiego naj! naj!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych