Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jak powinna wyglądać "normalna" oferta pracy

41 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2017 - 13:48

Pracodawco jeśli zamieszczasz ogłoszenie (lub oferujesz coś poszukującym pracy), które jest ofertą pracy to podawaj:

1.wymagania

2.obowiązki

3.warunki pracy

4.czas (zmianowość, godziny i dni)

5.wynagrodzenie

6.dane teleadresowe (adres, telefon i mail (maile typu "rekrutacja1234567@, pracujtu/tam/z nami, stefan.podlaski@".... to nie maile!)

Pracownik MA PRAWO wiedzieć czy wstępnie mniej więcej się nadaje, gdzie aplikuje i jakich zarobków może się spodziewać. Szanuj swój czas i czas i kandydatów. To NIENORMALNE żeby ukrywać rekrutacje i nie podawać tych wszystkich szczegółów w tym wynagrodzenia. Co to jest do jasnej ciasnej,  że "szczegóły podczas rozmowy kwalifikacyjnej"? Ten "stary" tryb myślenia musi się zmienić. Jeśli nie ma takich informacji to albo osoba pisząca takie ogłoszenie jest ograniczona albo jest świadomym cwaniakiem ze starą mentalnością, myślącym mniej więcej tak-"wszyscy bezrobotni są zdesperowani i będą pracować za psie grosze (najniższa krajowa) a ja mam w kim przebierać i wybiorę takiego, który stanie nawet na głowie, żeby na mnie robić o każdej porze i w każdych warunkach"...

Ogarnijcie się!

#2 ~Daniel~

~Daniel~
  • Goście

Napisano 24 luty 2017 - 14:04

uuu trochę się zagalopowałeś ,pamiętaj ,że to Bialistoko i te miasto ma swoje prawa, za 1500 zł netto tu pracuje pewnie z 60 % pracowników, reszta to budżetówka i ciepłe posadki .

Duże bezrobocie i masa zdesperowanych co chcą pracować właśnie za takie pieniądze szczególnie ci z akalic .

Ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej taki jeden co przyjechał na blachach BIA i był chyba z Łap, chciał robić za połowę stawki która była ustalona  byle tylko dostać robotę i na takich własnie pajacach "biznesmeny" od siedmiu boleści mają coraz bardziej grubsze portfele i większe brzuchy, tego nie przeskoczysz pewnie jeszcze parę dobrych lat musi minąć.

#3 ~Mańkov~

~Mańkov~
  • Goście

Napisano 27 luty 2017 - 14:42

Kiedys goscia na rozmowie zapytalem o pieniadze. To mi powiedział, ze to dopiero mi powie po jednym dniu pracy, że zobaczy jak pracuje itd, i że dopiero wtedy będziemy rozmawiać o pieniądzach hah. oczywiście podziękowałem

#4 ~Gość 2~

~Gość 2~
  • Goście

Napisano 27 luty 2017 - 23:06

Mam zasadę, że nigdy nie odpowiadam na oferty pracy, w których nie ma nazwy firmy.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 luty 2017 - 00:53

Mam zasadę, że nigdy nie odpowiadam na oferty pracy, w których nie ma nazwy firmy.

Odpowiednie podejście do tego typu "ofert" pracy.  Tylko frajerzy wysyłają CV "na pałę" pod takie oferty i tworzą błędne koło...

#6 ~Bonzo~

~Bonzo~
  • Goście

Napisano 28 luty 2017 - 13:36

Kiedys goscia na rozmowie zapytalem o pieniadze. To mi powiedział, ze to dopiero mi powie po jednym dniu pracy, że zobaczy jak pracuje itd, i że dopiero wtedy będziemy rozmawiać o pieniądzach hah. oczywiście podziękowałem

To zależy w jakiej branży pracujesz, wyobraz sobie ustalenie stawki dla  tynkarza , 70 % z nich pogonisz po pierwszym dniu pracy bo  to partacze i szkoda na nich nerwów  a są tacy co  

300 złotych dziennie potrafią zarobić, więc wszystko zależy od umiejętności.

#7 ~mankov~

~mankov~
  • Goście

Napisano 28 luty 2017 - 21:31

To zależy w jakiej branży pracujesz, wyobraz sobie ustalenie stawki dla  tynkarza , 70 % z nich pogonisz po pierwszym dniu pracy bo  to partacze i szkoda na nich nerwów  a są tacy co  

No coś w tym jest. 

#8 ~menda87~

~menda87~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2017 - 15:37

Jest coś takiego jak umowa na okres próbny :].

#9 ~Bonzo~

~Bonzo~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2017 - 07:51

Jest coś takiego jak umowa na okres próbny :].

Oj chłopie chłopie za długo już w tej budżetówce pracujesz, czas w końcu przejrzeć na oczy , masz szanse ,zaczyna się wiosna  w budowlance pełno roboty, idz do firmy i poproś najpierw o umowę na czas próbny a potem o pracę , jak dostaniesz umowę to stawiam ci skrzynkę wódki.

Przestaniesz w końcu pitolić że każdy pracuje na umowę , w Polsce nie ma bezrobocia a średnia pensja to 4000 tysiące znam paru takich jak ty i mi się nimi wymiotować chce.

#10 ~Gość 2~

~Gość 2~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2017 - 09:42

Odpowiednie podejście do tego typu "ofert" pracy.  Tylko frajerzy wysyłają CV "na pałę" pod takie oferty i tworzą błędne koło...

Nie rozumiem ludzi, którzy odpowiadają na oferty pracy, w których nie ma nazwy firmy, a potem narzekają, że firma jest nie w porządku.

Gdyby firma była w porządku, to by przecież podała swoją nazwę.

Wtedy każdy może zdobyć informacje na jej temat.

A tak kupują kota w worku, a potem narzekają, że kot wyleniały.

#11 ~menda87~

~menda87~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2017 - 21:42

Oj chłopie chłopie za długo już w tej budżetówce pracujesz, czas w końcu przejrzeć na oczy , masz szanse ,zaczyna się wiosna  w budowlance pełno roboty, idz do firmy i poproś najpierw o umowę na czas próbny a potem o pracę , jak dostaniesz umowę to stawiam ci skrzynkę wódki.

Przestaniesz w końcu pitolić że każdy pracuje na umowę , w Polsce nie ma bezrobocia a średnia pensja to 4000 tysiące znam paru takich jak ty i mi się nimi wymiotować chce.

Zaraz Ci napiszę jak mnie znasz. Jestem kobietą. Nie pracuję w budżetówce tylko u "prywaciarza", który nie jest ze mną spokrewniony w żaden sposób, nie jest moim kochankiem, ani nie miałam znajomości przy znalezieniu roboty. Mam umowę o pracę na czas nieokreślony. Sama zarabiam "na rękę" 2600 w Białymstoku i uważam, że to zajebiście mało. W Polsce jest bezrobocie i nie wiem jaka jest średnia krajowa, ale ch*j mnie to obchodzi :).

#12 ~Bonzo~

~Bonzo~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2017 - 07:34

Zaraz Ci napiszę jak mnie znasz. Jestem kobietą. Nie pracuję w budżetówce tylko u "prywaciarza", który nie jest ze mną spokrewniony w żaden sposób, nie jest moim kochankiem, ani nie miałam znajomości przy znalezieniu roboty. Mam umowę o pracę na czas nieokreślony. Sama zarabiam "na rękę" 2600 w Białymstoku i uważam, że to zajebiście mało. W Polsce jest bezrobocie i nie wiem jaka jest średnia krajowa, ale ch*j mnie to obchodzi :).

Zapomniałaś jeszcze dodać ,że straszna z Ciebie   menda :)

#13 ~menda87~

~menda87~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2017 - 16:23

Zapomniałaś jeszcze dodać ,że straszna z Ciebie   menda :)

Bym "polubiała", ale  to nie ta strona ;P

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 marzec 2017 - 14:25

Tak jest tylko w oficjalnej propagandzie wschodnia pl bezrobocie masakryczne co dzieje się w Białymstoku to można poczytać nie mówiąc już o pomniejszych słyszałem jak jest w łomży czy ostrołęce ,umowa jakakolwiek na budowie to fikcja większość pracuje na czarno sezonowo ,ostatnio na tvp 3 był program studio polska zdaje się mówili jak wygląda ,,rynek pracy '' i jak ludzie zarabiają ,jak sa traktowani , jak działa PIP kto oglądal ten nie ma złudzeń

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2017 - 23:25

Białostoccy pracodawcy wciąż lecą starym trybem i nie potrafią lub nie chcą zamieścić pełnej oferty pracy (początek tematu). Wolą tracić swój czas i czas innych na rozmowach "na miejscu". Kiedy to się zmieni...

#16 ~FIDEL CASTRO~

~FIDEL CASTRO~
  • Goście

Napisano 27 maj 2017 - 17:01

Białostoccy pracodawcy wciąż lecą starym trybem i nie potrafią lub nie chcą zamieścić pełnej oferty pracy (początek tematu). Wolą tracić swój czas i czas innych na rozmowach "na miejscu". Kiedy to się zmieni...

bo to chamy

#17 ~Ronald~

~Ronald~
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 10:27

bo to chamy

fakt

#18 ~Roman~

~Roman~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2017 - 13:40

BO MAJĄ nas w du p i e! 

#19 ~Mądra~

~Mądra~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2017 - 13:32

:) nigdy nie odpowiadam na ofertę bez wysokości wynagrodzenia i nazwy firmy. 

#20 ~Edyta~

~Edyta~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2017 - 12:04

słusznie zrobiłeś! 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych