Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Internet od operatorów tel. komórkowej - wasze opinie o zasięgu i działaniu

internet 3G Orange T-mobile Plus telefonia komórkowa zasięg

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Żyjący bez internetu~

~Żyjący bez internetu~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2014 - 23:20

Mieszkam w Krupnikach , mam internet w T-mobile. Zasięg jest bardzo dobry , a internet praktycznie nie działa lub działa sporadycznie. Oczywiście limit jest zużyty w niewielkiej części.

Przestrzegam przed podpisaniem umowy. Bezużyteczne badziewie.

Przed podpisaniem umowy było pięknie ładnie , jakieś kolorowe mapki z zasięgami. Oczywiście w Krupnikach miało być idealnie , bo jakiś nowy maszt czy coś podobnego zbudowali itp.

Dodam że używam anteny zewnętrznej.

Jakie są wasze opinie o internecie od operatorów telefonii komórkowych w różnych okolicach?

#2 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2014 - 18:10

Zasięg a internet, to jest chyba trochę co innego.

Maszt masz prawie koło domu, bo stoi w pobliżu Elewatorskiej, może za blisko i dla tego masz problem, bo fale rozchodzą się wysoko ponad twoją anteną, taki problem mieli ludzie z TV którzy mieszkali zbyt blisko masztu w Krynicach.

Zwróć uwagę czy nie masz włączonej usługi bezpieczny internet.

Ja korzystam z internetu Orange Free na kartę, problemów raczej nie mam, prędkość przyzwoita, po za jednym, że czasem się urywa, wygląda to tak jak by było przepełnienie, sygnał na wskaźniku pokazuje zasięg na full, a wyświetla komunikat że brak sieci i trzeba na nowo wyszukać sieć i się połączyć, rzadko się zdarza więc się przyzwyczaiłem.

Korzystam czasem w Heya na kartę i również nie ma problemów, po za tym że szybko schodzą pakiety.

Testowałem również LTE z Plusa, i uważam że na to co reklamują  to w Białymstoku jesteśmy mocno do tyłu, ale nie jest źle, bo z Playa jest podobno dużo słabiej. Za to LTE z Plusa działa na full w  Choroszczy, obok szpitala.

Dodam że korzystam z tego mobilnie, stacjonarny mam z kablówki. 

#3 ~Żyjący bez internetu~

~Żyjący bez internetu~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2014 - 23:00

Bywa że działa całkiem normalnie , później nagle przestaje działać (nie ładują się strony lub ładują się kilka minut) pomimo bardzo dobrego lub dobrego zasięgu. Pomaga kilkukrotne rozłączenie się i ponowne połączenie się. Za którymś razem zatrybia. Jestem laikiem jeśli chodzi o technikę GSM , ale mam wrażenie że odbiornik operatora nie jest w stanie obsłużyć w tej samej chwili określonej ilości numerów. 

W każdym razie internet z T-Mobile działa bardzo słabiutko w Krupnikach , w zasadzie jest bezużyteczny w tej okolicy.

#4 Czytelniczka

Czytelniczka

VIP

• Użytkownicy
  • 964 postów

Napisano 21 czerwiec 2014 - 15:13

Ja mieszkam w Białym i też mam często ten problem - muszę się rozłączać i łaczyć ponownie.

Szczególnie często zdarza się to, kiedy mocno wieje.

#5 ~Żyjący bez internetu~

~Żyjący bez internetu~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2014 - 15:17

W miejscu w którym mieszkam nie było zainteresowanych operatorów świadczeniem dla mnie usługi dostarczania internetu drogą kablową. Skazany więc jestem na to badziewie z T-mobile.

Może ktoś ma jakiś pomysł w jaki sposób uzyskać normalne połączenie internetowe w takiej sytuacji? Liczę na rady fachowców.

#6 Integra

Integra

użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 21 lipiec 2014 - 10:32

W Białymstoku używałem plusa i t-mobile. Obydwaj - średnio, bez rewelacji, są dni, że wręcz cieżko...

#7 ~Żyjący bez internetu~

~Żyjący bez internetu~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2014 - 07:00

Dzwoniłem do T-mobila. Mają sprawdzić w ciągu 60 godzin od zgłoszenia. Jeśli potwierdzą że nie działa to będzie można rozwiązać umowę.

#8 ~Gość~

~Gość~

VIP

• Użytkownicy
  • 4487 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 07:14

Dzwoniłem do T-mobila. Mają sprawdzić w ciągu 60 godzin od zgłoszenia. Jeśli potwierdzą że nie działa to będzie można rozwiązać umowę.

Skoro mieszkasz w Krupnikach to czemu nie weźmiesz internetu z Bialnetu. Naprawdę dobry net mają. Wejdź na stronę Bialnetu i obcykaj. Po co się męczyć na mobilnym.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: internet, 3G, Orange, T-mobile, Plus, telefonia komórkowa, zasięg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych