Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Inkubator Przedsiębiorczości Idea Bank


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~IdeaBank~

~IdeaBank~
 • Goście

Napisano 15 wrzesień 2011 - 09:57

Myśleliście ostatnio o posiadaniu własnej firmy? Macie dobry pomysł, ale brakuje Wam kapitału na jego realizację? Chętnie rozpoczęlibyście własną działalność gospodarczą, ale brakuje Wam doświadczenia? Idea Bank wyszedł z propozycją, która rozwiąże wszystkie Wasze problemy!
Inkubator przedsiębiorczości Idea Banku nie jest zwykłym inkubatorem. Po raz pierwszy w Polsce bank zgłasza chęć sfinansowania zupełnie nowego biznesowego projektu.

W ramach Inkubatora Przedsiębiorczości Idea Bank wybierze 30 najlepszych planów biznesowych i założy spółkę z młodymi przedsiębiorcami. Wszystkie wybrane osoby będą musiały wnieść 70% kwoty kapitału założycielskiego, co będzie równe 70% udziałów w spółce. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 150 tys. zł. Spłata kredytu udzielonego na preferencyjnych warunkach będzie rozłożona na 5 lat. Idea Bank zobowiązuje się do pokrycia wszystkich kosztów przygotowania odpowiedniej dokumentacji i założenia spółki.

Spółkę z Idea Bankiem może założyć każdy. Nie ma ograniczeń wiekowych, preferowanej branży czy wymaganego doświadczenia w prowadzeniu własnej firmy. Wystarczy świetny pomysł, resztą zajmuje się Idea Bank. Laureaci Inkubatora Przedsiębiorczości mają także szanse zostać jednym ze słuchaczy Akademii Biznesu – miesięcznego szkolenia, prowadzonego przez dr Leszka Czarneckiego oraz najlepszych menedżerów z całej grupy Getin Holding. Wszyscy uczestnicy takiego kursu stają przed szansą na zdobycie niezbędnej wiedzy o sprzedaży, marketingu, makroekonomii, księgowości, finansach oraz zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Aby zgłosić chęć udziału w Inkubatorze Przedsiębiorczości Idea Banku wystarczy wypełnić formularz znajdujący się pod adresem:

http://ideabank.pl/i...edsiebiorczosci

Zgłoszenia można wysyłać najpóźniej do 6 listopada! Nie czekaj, wyślij swój formularz już teraz!

#2 bemiz

bemiz

  praktykant

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 26 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 10:09

Bardzo fajny pomysł, dobry dla ludzi, którzy nie mają własnego kapitału, ale mają świetne pomysły... Nie wiem dokładnie, jakie są zasady takiej współpracy, na pewno bank sporo na tym zarabia, ale jeśli dla obu stron byłoby to korzystne, to dlaczego nie...

#3 ~huraks~

~huraks~
 • Goście

Napisano 19 grudzień 2012 - 15:56

Są jeszcze lepsze metody na prowadzenie biznesu, na podobnych zasadach. Choćby AIC. Słyszeliście o American International Corporation? Działa się pod zagraniczną firmą, nie płaci się podatku vat, nie ma kosztów zusu. Płaci się im za obsługę 9% - na tle aip wygląda to bardziej niż korzystnie. Czy ktoś z was prowadzi w ten sposób biznes?

#4 ~czurska~

~czurska~
 • Goście

Napisano 20 grudzień 2012 - 15:49

Ale 9% czego? Osiagniętego dochodu? No to średnio opłacalne dla firmy, która dużo zarabia. Przy 10 tysiącach to jest aż 900 złotych. Przecież AIP ma jakoś 300 zlotych? Czemu uważasz, że tak jest korzystniej?

#5 ~pawel nawrot~

~pawel nawrot~
 • Goście

Napisano 21 grudzień 2012 - 15:51

900 złotych to mniej niż koszty zusu w Polsce. Jeśli firma ma w Polsce 10 tysięcy dochodu brutto, to zapłaci z tego 2300 vatu, jakiś 1500 złotych dochodowego, 1000 złotych zusu. Ile zostanie? Chyba tym sposobem już masz odpowiedź na pytanie, czy aic jest opłacalne.

#6 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 22:11

Witam
Dostałam propozycję stworzenia spółki komandytowej z Idea Bank, czy warto podjąć takie wyzwanie? Czy nie ma ukrytych kruczków? Ktoś skorzystał z inkubatorów przedsiębiorczości?

#7 venus

venus

  użytkownik

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • PipPipPipPip
 • 83 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 11:41

ja nie korzystałam, ale jak na razie z tego co widze to idea bank jest dosyc drogim bankiem dla przedsiębiorców, więc wejście z nimi współke może wiązać się z tym, że musisz dzielić się z nimi wiekszością zysku

#8 riadsk

riadsk

  początkujący

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 13 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 23:05

Idea Bank podobno jest uważany za jeden z gorszych banków, nie wiem jak jest w praktyce generalnie, ale PKO BP ma chyba lepsze inkubatory.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych