Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~teka~

~teka~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 22:52

Ceny uśrednione ogólnopolskie, nie mają nic z rzeczywistością podlaską. Ogólnie pierdoły.

#2 ~Mat~

~Mat~
  • Goście

Napisano 09 luty 2018 - 06:52

Ja jestem (będę) na etapie ogrodu a tak to praktycznie dom mam wykończony i koszty tego to 930 tys. Podejrzewam ze różnica wynika z jakości materiałów

#3 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 09 luty 2018 - 06:59

Bzdury. 

#4 ~elfiok~

~elfiok~
  • Goście

Napisano 09 luty 2018 - 07:57

Ceny uśrednione ogólnopolskie, nie mają nic z rzeczywistością podlaską. Ogólnie pierdoły.

To znaczy że ta kwota 400 tys. jest za niska czy wysoka jak na rzeczywistość podlaską?

#5 ~dom dom~

~dom dom~
  • Goście

Napisano 09 luty 2018 - 14:26

@teka, powiedz mi, czy to oznacza, ze te ceny z tego artykułu są za niskie czy za wysokie, bo się pogubiłem. Ewentualnie za ile Twoim zdaniem da się taki domek pod Białymstokiem zbudować przy takich samych parametrach, bo właśnie planuję budowę czegoś podobnego i temat bardzo mnie kręci.  

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 luty 2018 - 04:49

1mln to kosztuje gotowy dom we Francji czy Hiszpanii maksymalnie 1h jazdy autem do morza.

#7 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 10 luty 2018 - 08:57

Koszty budowy będą rożne w moim mieście powiatowym dwa domy u znajomych podobny metraż też takie koszty. Koszty rosną wraz z podejściem inwestora jak jest na budowie raz na tydzień nie mając pojęcia o co chodzi i wszystko robią firmy to koszty mogą być dwa razy wyższe. Oczywiście jeszcze dużą rolę odegrają materiały. Brak dobrych rzemieślników będzie podnosił koszty budowy coraz bardziej. Ja nie znam osobiście za wielu młodych w wieku 20-25 lat hydraulików, elektryków, murarzy itp. Są to zawody z przyszłością lecz ciężkie.

#8 ~model~

~model~
  • Goście

Napisano 12 luty 2018 - 19:13

Witam,

buduję taki dom w Białymstoku.

Jakby budować normalnie to wyjdzie 400 tysięcy, (liczę tylko sam budynek z instalacjami i kostką koło domu)przy normalnych fundamentach i oszczędzaniu na materiałach. Buduję w wysokim standardzie, bardzo solidnie z dobrych i solidnych materiałów i wyjdzie mnie 500 tyś zł. Buduje mi ekipa 3 majstrów cały czas i zejdzie jakieś 14 miesięcy bo w czerwcu się wprowadzam. Przy domu z poddaszem trzeba liczyć 3000 zł m2 domu pod klucz z wyposażeniem. Ps. zanim zacząłem się budować to liczyłem że wystarczy mi spokojnie 400 tyś ale trzeba dać 500 bo robocizna jest bardzo droga. pozdrawiam

#9 ~Basia~

~Basia~
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 14:26

Najlepiej zlecić takie zadanie firmie, która zajmuje się profesjonalnie budową domów od A do Z. Wtedy będziesz mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Mogę Ci polecić firmę Fachman z Mielca - jestem pewna, że będziesz zadowolony z ich pracy. 

#10 ~wiking~

~wiking~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2018 - 21:38

Też szukam podobnego metrażu z poddaszem to biuro projektowe homekoncept ma takie projekty u siebie na stronie. Tam przy każdej pozycji jest kosztorys uproszczony i zestawienie, można też zamówić szczegółowy kosztorys. Są średnie ceny rynkowe, ale aktualne.

#11 luka

luka

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 11:26

Pomiary geodezyjne terenu umożliwiają uzyskanie niezbędnych informacji, na podstawie których specjaliści mogą dokładnie obliczyć podstawę, stworzyć szkic przyszłej struktury. Profesjonalna geodezja i geologia, jakościowo wykonane badania terenowe są gwarancją niezawodności, trwałości budynków i konstrukcji. Również geodezja może być wymagana przy zakupie i sprzedaży ziemi, kiedy trzeba wyjaśnić granice, podczas wykonywania prac nad projektowaniem krajobrazu. :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Budowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych