Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ile dać księdzu po kolędzie :: zobacz komentowany artykuł

133 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Parafianin~

~Parafianin~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 18:04

Akurat w tym konkretnym przypadku w Niewodnicy większy parking jest bardzo potrzebny i to chyba potrzebny dla ludzi którzy przyjeżdżają a nie dla proboszcza. Cieszę się że w końcu wyszedł z inicjatywą w tej sprawie. Jak ktoś chodzi do kościoła piechotą i nie potrzebuje to niech nie daje na to ofiary. Jeśli chodzi o tego proboszcza to na pewno nie można mu zarzucić że dużo zbiera ofiar.

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 19:05

ty pieprzony zboczeńcu nie podrzywaj się pod Jezusa hamie jeśli potrzyj się pod allaha to ci tam łeb szybko ukręco

#43 ~parafianin~

~parafianin~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:10

Niech konserwator zabytków sprawdzi, czy proboszcz zrobił wszystko zgodnie ze sztuką konserwatorską w kościele.

#44 ~parafianin~

~parafianin~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:12

Toż w tej parafii jedna osoba deklarowała się, że pomoże zrobić parking. Czyżby niewygodny człowiek dla proboszcza???? A może sam woli pleban zbierać ofiary i je upłynnić?

#45 ~Jurek~

~Jurek~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:24

Ani grosza nie dostanie pasożyt..jedyne co może dostać to kopa po rękach.do roboty niech sie wezmą

#46 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:53

A ja zawsze daje ksiedzu.....3 sekundy potem spuszczam psy

Nie wiem jak i gdzie, ale wiem że są parafie gdzie chodzą i pytają czy się przyjmie księdza, po co pisać takie głupoty, wystarczy zgłosić że się nie przyjmuje i ksiądz nie przyjdzie. U mnie jakoś na siłę się nie wpycha, nawet nie wiem kiedy będzie chodził.

#47 ~Stały gość~

~Stały gość~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:56

Jak co roku to samo się przerabia, ile dać księdzu? U Św. Wojciecha już wiedzą żę po 100 zeta za rok. Jak by co to rada ekonomiczna przypomni o zaległościach. Może w innych parafiach też są stałe stawki za te usługi, redaktor z Porannego mógłby się wysilić i pobiegać dowiedzieć się o cenniki u źródeł i poinformować czytelników. 

#48 ~ff~

~ff~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:56

A Poranny to ma w tej nagonce jakiś interes ?Może kasa fifti ?

#49 ~Hue hue~

~Hue hue~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:57

Niech konserwator zabytków sprawdzi, czy proboszcz zrobił wszystko zgodnie ze sztuką konserwatorską w kościele.

Ale ksiądz to dobry konserwator gdyż młodych chłopaków konserwuje na przyszłe lata swoim kluczem

#50 ~Hue hue~

~Hue hue~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:59

Ani grosza nie dostanie pasożyt..jedyne co może dostać to kopa po rękach.do roboty niech sie wezmą

To za wysoka elita żeby się za robotę wzięli jeszcze rączki sobie zniszczą a ludzie sami ich uczą bo sąsiad dał tyle to ja dam więcej... Żal ludzie to banda kret... Co uczy kleow darmowej kasy

#51 ~PArafianiN~

~PArafianiN~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 21:53

Jak tam dobrze pan ksiądz proboszcz zarządza to ciekawe dlaczego w święto zmarłych nie umiał się zorganizować i posprzątać cmentarza. Zapewne nie starczyło środków od wiernych na wywóz śmierci.

#52 ~Ryba zjadła robaka~

~Ryba zjadła robaka~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 22:43

Przed kościołem jest nowy parking. Jakoś się mieścimy - my parafianie. Wydaje mi się, że proboszcz chce zrobić sobie "parking" przed plebanią bo tam jest strasznie. Zwykły człowiek musi pracować latami, wręcz za.ać żeby zrobić sobie podwórko a ksiądz proboszcz chce to zrobić natychmiast. Ksiądz proboszcz też dostaje pensję z kurii co miesiąc za to że jest proboszczem. Może niech z tych pieniędzy odłoży i zrobi sobie parking przed swoją posesją.

#53 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 23:04

Co za brednie!!! Ludzie ogarnijcie się... banda idiotów i nierobów siedzi i wypisuje głupoty na szmatławym porannym.. jak trzeba to dam a jak ktoś nie daje to i nich się od... nie wypowiada a Poranny tak szybko wykasował życzenia świąteczne jak składali biskupi i katoliccy i prawosławni ... ruski brukowiec

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2018 - 08:01

Kasa z kolędy idzie na prywatne potrzeby ksieciunia. To są złote żniwa dla sukienkowych.

#55 ~boski~

~boski~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2018 - 09:12

Kolęda , to opryskiwanie mieszkania zaczarowaną wodą , często kranówką i modlitwa nic nie warta na capu łapu , Przede wszystkim chodzi o kasę do , której "komornik" z obrazkiem bohatera biblijnego uważa , że MU SIĘ NALEŻY . Czego się szwenda ?.

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2018 - 10:24

Skarbówka poluje na Polaków za paragon za zapałki, wzywa nowożeńców ile i za co dostali kasy do łapki i w kopertę.Baby ze skarbówki czają się aby za wymianę żarówki w samochodzie po godzinach dopieprzyć mechanikowi mandat 500 zł.

Jak klecha chodzi z parobkiem i tacą po kościele,żebra po kolędzie -paragonu nie wystawia.

Co robi Sarbówka i je siły zbrojne-baby?

#57 ~Wlad~

~Wlad~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2018 - 14:21

Najprościej, nie przyjmować, i po problemie. A jak ktoś chce, niech płaci, ja nie płacę i mam się dobrze. ;)

#58 ~marta~

~marta~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2018 - 16:44

Na prostytutki jakoś musi pieniędzy nazbierać pasożyt

#59 ~Paweł~

~Paweł~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2018 - 16:46

Przyjąc można jak ktos ma ochote , ale koperty - Nigdy !

#60 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2018 - 17:56

Do Szanownego Administratora.

Jest mi bardzo przykro, że moja wypowiedź jako osoby myślącej inaczej, mającej inne odczucia została wykasowana.

Zapewniam Państwa, że większość osób wie jak należy przygotować się do kolędy. Wie też w jakiej wysokości może złożyć dobrowolną ofiarę kolędową.Tego uczyli nas Rodzice i Dziadkowie. My też pielęgnujemy tę piękną tradycję.

Warto odwiedziny kolędowe przeżyć w duchu radości bożonarodzeniowej, w duchu modlitwy, serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Naprawdę warto.

Dlaczego więc na forum tyle wulgarności, brutalności i prowokacji ? 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych