Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Huczenie, buczenie, rezonans w bloku w Białymstoku

Huczenie buczenie rezonans Białystok

62 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2018 - 19:20

Wentylacja elektryczna traktowana jest po macoszemu. Mieszkańcy na razie zwracają uwagę, że coś stuka i właśnie sądzą, że to wentylacja. Deweloper i obecny zarządca (zmieniliśmy w tym roku) tłumaczy, że ona zimą praktycznie nie chodzi i włącza się tylko jak jest większa ilość spalin w garażach, wówczas świeci się panel do garaży. Ciężko tą informację podważyć. Kominy mieszkaniowe są sprawdzane, włącza się nawet jakaś czujka jak ktoś przedobrzy z paleniem papierosów i otwiera klapy dymne (ktoś z ostatniego piętra to zgłasza, ja tego nie rozumiem). Obecnie puka, u niektórych buczy i u mnie oraz nad pompami trzęsie. 

U mnie w bloku na górze napalone  że siekierę można powiesić a klapy ani drgną, nie wiadomo jak to działa, ale pewnie ustawili mniejszą czułość żeby za często nie przychodzić.

Co do wentylacji to nie wiem czy może stukać, ale na pewno będzie huczeć czy przenosić wibracje.

#42 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2018 - 19:26

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Wiem co się dzieje u mnie w mieszkaniu, ale chciałabym znać przyczynę tego i usunąć usterkę. Nie wiem nawet od jakiego majstra mogę zacząć: elektryk, hydraulik, kominiarz, filozof... Do elektryka dzwoniłam, jak mówię, że mi podłoga drży to nawet nie chce się za to brać. Kierowca z tramwaju nie jest mi potrzebny, on trzęsie się cały czas.

Tu nie trzeba szukać fachowca, trzeba samemu pochodzić, posłuchać i znaleźć przyczynę, a później ściągnąć kogoś z administracji i pokazać palcem co jest nie tak.

Jakieś dźwięki czy wibracje nie biorą się z powietrza, coś je gdzieś wytwarza. Jak nie potrafisz sama to znajdź jakichś facetów postaw im flaszkę albo dwie i znajdą. 

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2018 - 20:13

Tu nie trzeba szukać fachowca, trzeba samemu pochodzić, posłuchać i znaleźć przyczynę, a później ściągnąć kogoś z administracji i pokazać palcem co jest nie tak.

Jakieś dźwięki czy wibracje nie biorą się z powietrza, coś je gdzieś wytwarza. Jak nie potrafisz sama to znajdź jakichś facetów postaw im flaszkę albo dwie i znajdą. 

Po dwóch flaszkach to sąsiedzi mogą słyszeć nowy rezonans, buczenie i wibracje.

#44 ~b~

~b~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2018 - 20:33

Po dwóch flaszkach to sąsiedzi mogą słyszeć nowy rezonans, buczenie i wibracje.

Jak Ci dokucza buczenie to zamieszkaj przy AL. Niepodległości.

#45 ~Nadwrażliwa~

~Nadwrażliwa~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2019 - 15:37

Jednak poszukałam fachowca - zaprosiłam nadzór budowlany. Stwierdzili, że pompa ciśnieniowa wodna zbyt głośno chodzi. W mieszkaniu i przy pompie drgania/wibracje były podobne, dźwięki wydawały się kompletnie inne. Zapewnienia dewelopera, przekonywały mnie, że to nie ona. Na razie pompa jest wyłączona - pukania ustały, drgania w znacznym stopniu są mniejsze. Ale, jakieś są. 

#46 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2019 - 20:38

Jednak poszukałam fachowca - zaprosiłam nadzór budowlany. Stwierdzili, że pompa ciśnieniowa wodna zbyt głośno chodzi. W mieszkaniu i przy pompie drgania/wibracje były podobne, dźwięki wydawały się kompletnie inne. Zapewnienia dewelopera, przekonywały mnie, że to nie ona. Na razie pompa jest wyłączona - pukania ustały, drgania w znacznym stopniu są mniejsze. Ale, jakieś są. 

Teraz weź elektryka, niech się przeleci po rozdzielniach w bloku i wyłącza zasilanie, w ten sposób sprawdzi się czy jest to działanie wewnątrz, bo jeżeli nie ustanie to znaczy że z zewnątrz. Najlepiej każda klatka oddzielnie żeby było wiadomo dokładniej w którym miejscu. 

#47 Drogowy

Drogowy

VIP

• Użytkownicy
  • 566 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 06:21

Gratulacje, warto jest szukać.

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2019 - 21:52

Ja mieszkam w Warszawie, mam też to samo. Czuję się jakbym miała za przeproszeniem już .ca. Nie wszyscy to słyszą. To szumi, buczy. Czasem właśnie ciało drga albo jakby podłoga drgała. :( CO TO JEST. To trwa już od jakiś kilku miesięcy. Myślałam że tylko to tutaj jest ale widzę że w całej Polsce :( To jakiś koszmar. Ja śpię ze słuchawkami na uszach byle w ogóle spać :( Co to może być. Czasem bywa cicho :/

#49 ~ok~

~ok~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2019 - 12:57

prosze o konkrety

#50 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2019 - 19:29

Ja mieszkam w Warszawie, mam też to samo. Czuję się jakbym miała za przeproszeniem już .ca. Nie wszyscy to słyszą. To szumi, buczy. Czasem właśnie ciało drga albo jakby podłoga drgała. :( CO TO JEST. To trwa już od jakiś kilku miesięcy. Myślałam że tylko to tutaj jest ale widzę że w całej Polsce :( To jakiś koszmar. Ja śpię ze słuchawkami na uszach byle w ogóle spać :( Co to może być. Czasem bywa cicho :/

Nową linię metra otworzyli.

#51 ~Nadwrażliwa~

~Nadwrażliwa~
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 09:31

Pompa po paru dniach została włączona, chodzi inaczej ale i tak jest to uciążliwe. Wpadłaś na taki sam pomysł ze słuchawkami jak ja. Kolejny etap to słuchanie telewizji w słuchawkach. Na telefon ściągnęłam aplikację do sprawdzania nagłośnienia. Wg dewelopera i zarządcy 35-40db to nie problem, tłumaczenie: lodówka głośniej chodzi. A, że ten dźwięk (syk, pomruk) na początku powoduje drgania mięśni i ciarki na plecach (jakbyś oglądała horror), to dla większości nieistotne.

#52 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2019 - 07:53

Pompa po paru dniach została włączona, chodzi inaczej ale i tak jest to uciążliwe. Wpadłaś na taki sam pomysł ze słuchawkami jak ja. Kolejny etap to słuchanie telewizji w słuchawkach. Na telefon ściągnęłam aplikację do sprawdzania nagłośnienia. Wg dewelopera i zarządcy 35-40db to nie problem, tłumaczenie: lodówka głośniej chodzi. A, że ten dźwięk (syk, pomruk) na początku powoduje drgania mięśni i ciarki na plecach (jakbyś oglądała horror), to dla większości nieistotne.

Zamienimy sie na mieszkania? 

Ja , gdy w tle horror, szybciej dochodzę.

#53 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2019 - 07:56

Nie masz tak zle. Ja czasami także widzę jakieś stworki pełzające po suficie i pościeli.

#54 ~Yte~

~Yte~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 13:27

Bzzzz

#55 ~nicker~

~nicker~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2019 - 02:16

Tak rozmawiałam, wcześniej nikt się nie przyznawał. Obecnie wiem, że sąsiedzi z naprzeciwka czuli drgania - wyprowadzili się, a mieszkanie wynajmują starszej Pani. Obok nich słyszą buczenie. 

a może to wcale nie w bloku , bo buczenie niskotonowe słychać w chyba całym kraju 

#56 ~nicker~

~nicker~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2019 - 02:16

Tak rozmawiałam, wcześniej nikt się nie przyznawał. Obecnie wiem, że sąsiedzi z naprzeciwka czuli drgania - wyprowadzili się, a mieszkanie wynajmują starszej Pani. Obok nich słyszą buczenie. 

a może to wcale nie w bloku , bo buczenie niskotonowe słychać w chyba całym kraju 

#57 ~PiotrG~

~PiotrG~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2019 - 02:28

Mieszkam na osiedlu leśna dolina na szasrych szeregów w bloku długim, 3 pietra połaczenie 9 i 11. Od kilku dni cos buczy i huczy w bloku, sprawdzalismy to nie w piwnicy, ale na wyzszych pietrach. Jest to bardzo uciażliwe, to jakieś drgania, huczace, jakaś aparatura, która chodzi cały dzień i noc. Nie wiem jakim celom służy ale nie daje ludziom spokojnie żyć.Jak sie usiadzie to tak jakby cały organizm drgał to jest takie odczucie i niemiłe dla ucha buczenie, jak dzwiek rezonansu. Jak długo to bedzie trwało, bo juz ludzie z tym n ie wytrzymują

to wcale nie musi być u was w bloku , te niskie dźwięki słyszalne są w całym kraju i nie tylko . Sprawdź temat HUM NOISES . Ciężki temat , całe domy drżą. Niektórzy na to nie zwracają uwagi ale problem jest i to WIELKI.

#58 ~s~

~s~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2019 - 07:35

A może macie szumy uszne? może piszczeć buczeć-

#59 ~heca hecą ale...~

~heca hecą ale...~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2019 - 21:26

Lublin - od kilku lat drgania podłogi, drgania łóżka (mimo iż nóżki są na podwójnych gumowych podkładkach jak do wyciszania pralki) . Myślałam, że to sąsiedzi -studenci ale ich teraz nie ma  a drgania są...Nie wiem co to...

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 10:17

Mam wrażenie, że nowe technologie budowlane (10-letnie >) są gorsze od starszych (20-letnich<). Budynki stare 5 kondygnacyjne były bez pompy ciśnieniowej do wody, obecnie taki budynek wymaga pompy ciśnieniowej nie tylko na centralne ale i do wody jak wieżowiec. Garaże pod budynkami wymagają dodatkowej wentylacji, która idzie po całej wysokości budynku (dlaczego - nie wiem). Pompy i metalowe tunele wentylacyjne bez żadnej uszczelki, to chyba oczywiste, że będą przenosić dźwięki i drgania. Tylko dlaczego takie bloki zostają oddane do użytku???

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Huczenie buczenie, rezonans, Białystok

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych