Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Handlowiec, przedstawiciel handlowy – początki

handel handlowiec przedstawiciel handlowy

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~donb~

~donb~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2019 - 18:37

Witam, chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia. Przez kilkanaście lat pracowałem na stanowiskach około sprzedażowych, a od niedawna pracuję na stanowisku handlowca. Sprzedaję usługę wartą setki tysięcy złotych, jednak w firmie miałem dwa dni szkolenia produktowego i kazano mi jechać w teren zdobywać doświadczenia. Żadnego szkolenia sprzedażowego, żadnych wskazówek, wytycznych, nie pozwolono mi nawet pojechać w teren z innymi handlowcami żeby ich podpatrzeć. Oczywiście nie dostałem żadnej bazy klientów ni nic takiego. Żeby było śmieszniej, właściciele oczekują ode mnie natychmiastowych wyników czyli umów, które w branży pozyskuje się miesiącami a nawet latami. Sam charakter pracy handlowca bardzo mi się podoba, wcześniej miałem duże sukcesy w sprzedaży. Pytanie czy to ja tak źle trafiłem bądź mi się tak wydaje, czy to może standard w tej pracy ?

Mam również wątpliwości czy można być dobrym handlowcem bez sieci kontaktów, bazy klientów itp ? Widzę że inni handlowcy wyjadacze nie uprawiają akwizycji tylko korzystają ze swoich wieloletnich kontaktów, poleceń itp. Jak to wygląda w Waszych branżach, czy można zostać skutecznym handlowcem zaczynając po 30 od zera ?

#2 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2019 - 21:29

Witam, chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia. Przez kilkanaście lat pracowałem na stanowiskach około sprzedażowych, a od niedawna pracuję na stanowisku handlowca. Sprzedaję usługę wartą setki tysięcy złotych, jednak w firmie miałem dwa dni szkolenia produktowego i kazano mi jechać w teren zdobywać doświadczenia. Żadnego szkolenia sprzedażowego, żadnych wskazówek, wytycznych, nie pozwolono mi nawet pojechać w teren z innymi handlowcami żeby ich podpatrzeć. Oczywiście nie dostałem żadnej bazy klientów ni nic takiego. Żeby było śmieszniej, właściciele oczekują ode mnie natychmiastowych wyników czyli umów, które w branży pozyskuje się miesiącami a nawet latami. Sam charakter pracy handlowca bardzo mi się podoba, wcześniej miałem duże sukcesy w sprzedaży. Pytanie czy to ja tak źle trafiłem bądź mi się tak wydaje, czy to może standard w tej pracy ?

Mam również wątpliwości czy można być dobrym handlowcem bez sieci kontaktów, bazy klientów itp ? Widzę że inni handlowcy wyjadacze nie uprawiają akwizycji tylko korzystają ze swoich wieloletnich kontaktów, poleceń itp. Jak to wygląda w Waszych branżach, czy można zostać skutecznym handlowcem zaczynając po 30 od zera ?

Chwila, jak to w końcu jest: miałeś wcześniej te sukcesy sprzedażowe czy pracowałeś na stanowiskach okołosprzedażowych?

Przechodząc do sedna..

To prawda, że są szefowie którzy oczekują że wykorzystasz swoje dotychczasowe znajomości i kontakty by wcisnąć ich produkt. Są też i tacy, którzy szukają kogoś kto narobi zamieszania, hałasu za sprawą którego potencjalni klienci zaczną szukac informacji o ich produkcie na własną rękę. 

Na kogo Ty trafiłeś? Nie wiem, ale aktualnie uwierzę we wszystko.

Czy da się być dobrym handlowcem bez bazy klientów? A jak zmienisz branżę to, co? Usiądziesz i będziesz płakać? 

Masz warsztat (umiejętności) masz rynek i do dzieła. Chcesz byc handlowcem czy zbieraczem zamówień?

Wyjadacze, mistrzowie znajomości mają jedną wadę: rynek się zmienia. tak, mają jakieś zaplecze, ale dzis nikt rozsądny nie polega wyłącznie na starych kontaktach.

Powodzenia!

#3 ~ropson~

~ropson~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2019 - 08:47

A jakie wy macie umiejętności????

włazicie w doope z uśmiechem od ucha do ucha każdemu kogo spotkacie, ludzie bez honoru

DNO

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: handel, handlowiec, przedstawiciel handlowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych