Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Handlowiec fotowoltaika - zarobki

handlowiec fotowoltaika zarobki

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~zib~

~zib~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2019 - 18:20

Witam, zastanawiam się nad zmianą branży na sprzedaż instalacji fotowoltaicznych. Chciałbym zapytać osoby zorientowane o warunki pracy i płace w branży. Jakie prowizje płaci się za podpisanie umowy, jakie są średnie zarobki handlowców w tej branży, jaka podstawa, ile miesięcznie umów podpisujecie ? Pracujecie na umowie o pracę czy własnej działalności ? W sieci da się wyczytać jedynie że pieniądze są „dobre”, ale nigdzie ni mogę znaleźć żadnych szczegółów. Z góry dzięki.

#2 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2020 - 13:31

Witam, zastanawiam się nad zmianą branży na sprzedaż instalacji fotowoltaicznych. Chciałbym zapytać osoby zorientowane o warunki pracy i płace w branży. Jakie prowizje płaci się za podpisanie umowy, jakie są średnie zarobki handlowców w tej branży, jaka podstawa, ile miesięcznie umów podpisujecie ? Pracujecie na umowie o pracę czy własnej działalności ? W sieci da się wyczytać jedynie że pieniądze są „dobre”, ale nigdzie ni mogę znaleźć żadnych szczegółów. Z góry dzięki.

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na żadne z zadanych przez Ciebie pytań, bo wszystko zalezy od .. chyba już tylko od fantazji właścicieli firm.

Jedyna rada dla Ciebie: poznaj temat na własą rękę, wejdź na fora i dowiedz się co o całym tym produkcie myślą i mówią klienci. Bo to do Ciebie, jako tego który im to sprzedał będa dzwonić. Nie do firmy, do Ciebie.

Aha i jesli zdecydujesz się na własną działalność radze walczyć o własne auto, nie to, które oni Ci dadzą.

#3 ~zib~

~zib~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 21:06

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na żadne z zadanych przez Ciebie pytań, bo wszystko zalezy od .. chyba już tylko od fantazji właścicieli firm.

Jedyna rada dla Ciebie: poznaj temat na własą rękę, wejdź na fora i dowiedz się co o całym tym produkcie myślą i mówią klienci. Bo to do Ciebie, jako tego który im to sprzedał będa dzwonić. Nie do firmy, do Ciebie.

Aha i jesli zdecydujesz się na własną działalność radze walczyć o własne auto, nie to, które oni Ci dadzą.

Na własną działalność raczej się nie zdecyduję, ponieważ nie jestem przedsiębiorcą tylko pracownikiem, dla mnie to nonsens. A o co to dokładnie chodzi z autem, raczej wolałbym dostać służbowe niż eksploatować własne rodzinne auto ?

#4 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 21:29

Na własną działalność raczej się nie zdecyduję, ponieważ nie jestem przedsiębiorcą tylko pracownikiem, dla mnie to nonsens. A o co to dokładnie chodzi z autem, raczej wolałbym dostać służbowe niż eksploatować własne rodzinne auto ?

Są firmy w któych zwrócą CI koszty eksploatacji wg cennika ustawowego (w praktyce zabijesz auto km lub za sprawą stanu dróg powiatowych)

Jest też opcja w której będziesz robił samochodem ktorego stan techniczny szybko zemści się na Twoim zdrowiu.

Ilość kilometrów jakie będziesz robił głownie po podlaskich wsiach w zamian za prowizję od projektu. Pytanie tylko kiedy ową prowizję dostaniesz, moze być tak, że zobaczysz ją dopiero po sfinalizowaniu inwestycji (czyli po ok 8 miesiacach: koszt kredytu/dotacji no i czas w któym monterzy mają wolny termin)

Zwróć uwagę na ogłoszenia jakie pojawiają się na portalach lokalnych dotyczące nawiązania współpracy z jakimś PH Ludzie ratują się przed jazda i pustymi kosztami.

#5 ~cla~

~cla~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2020 - 23:53

Ja mam pytanie do handlowców z branży, ile podpisujecie umów tygodniowo ? Jest ktoś kto robi więcej niż 4-5 ?

#6 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 10:48

Ja mam pytanie do handlowców z branży, ile podpisujecie umów tygodniowo ? Jest ktoś kto robi więcej niż 4-5 ?

4-5 to raczej miesięcznie. 

Policz sobie koszt instalacji, zasady przyznawania i wypłacania dotacji etc. Zróć też uwage, że obecnie informacji na temat paneli masz więcej niż 2-3 lata temu.

.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2020 - 10:56

Tylko nie zapomnij przed każdym dniem nasmarować się gruuuuuboo wazylinką ,żeby lepiej było włazić w doope z uśmiechem na twarzy każdemu klientowi którego spotkasz.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: handlowiec, fotowoltaika, zarobki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych