Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Hałas dzwonów kościelnych a ochrona środowiska

35 odpowiedzi w tym temacie

#1 towarzysz_andrzej_1981

towarzysz_andrzej_1981

aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 05 wrzesień 2019 - 20:56

Według mnie, hałas generowany przez dzwony kościelne powinien być traktowany na tych samych zasadach co hałas wywołany transportem fizycznym, jeżeli chodzi o ochronę środowiska naturalnego.

Przydałyby się ekrany dźwiękoszczelne wokół budynków indywidualnych sekt i kultów.

Co o tym myślicie?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2019 - 21:00

Jak nie lubisz Chrystusa, Matki Bożej i Kościoła Katolickiego to wyprowadź się do Izraela. Tam będziesz miał to co lubisz: mace, talmud i grzyby bez skórki.

#3 towarzysz_andrzej_1981

towarzysz_andrzej_1981

aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 05 wrzesień 2019 - 21:10

Jak nie lubisz Chrystusa, Matki Bożej i Kościoła Katolickiego to wyprowadź się do Izraela. Tam będziesz miał to co lubisz: mace, talmud i grzyby bez skórki.

O to chodzi, że ja zupełnie nie trawie monoteizmu. Chrześcijaństwo, judaizm, i muzułmanizm traktuje jako jedno i to samo zło, po zsumowaniu wszystkich wojen i ludobójstw wielomilionowych.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2019 - 21:40

O to chodzi, że ja zupełnie nie trawie monoteizmu. Chrześcijaństwo, judaizm, i muzułmanizm traktuje jako jedno i to samo zło, po zsumowaniu wszystkich wojen i ludobójstw wielomilionowych.

Odpowiesz za te słowa przed sądem, gwarantuję ci to.

#5 towarzysz_andrzej_1981

towarzysz_andrzej_1981

aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 05 wrzesień 2019 - 22:10

Odpowiesz za te słowa przed sądem, gwarantuję ci to.

W sumie dobrze się składa, bo będę mógł przed sądem opisać jakich cierpień doświadczyłem przy wykluczaniu społecznym, w szkołach z lekcjami religii.

#6 Drogowy

Drogowy

VIP

• Użytkownicy
  • 548 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 05:06

Dzwony co ważą tony to zabobony.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2019 - 15:21

A mnie przeszkadzaja dzieci bawiace sie przy klatce schodowej, wrzeszcza, stukaja tymi hulajnogami, depcza trawnik itd.

#8 towarzysz_andrzej_1981

towarzysz_andrzej_1981

aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 15:30

A mnie przeszkadzaja dzieci bawiace sie przy klatce schodowej, wrzeszcza, stukaja tymi hulajnogami, depcza trawnik itd.

To załóż temat o wrzeszczących dzieciach przy klatkach schodowych.

Tutaj o czym innym jest dyskusja.

#9 ~sio~

~sio~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2019 - 16:50

Tutaj dyskusja o :dzwonach głośnych, bo wewnątrz pustych".

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2019 - 15:50

Czy halas od dzwonow koscielnych czy halas wrzeszczacych i wyjacych dzieci, jedna chwala. I to i to glosne. A moze sznawnym panstwu bardziej odpowiadalby glos imama?

#11 ~Bulli~

~Bulli~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2019 - 15:51

Uwielbiam tą katolicką pobożność, pomoc bliźniemu i tolerancję wobec bliźniego. 

O ile pamięć mnie nie myli Chrystus i Maria byli Żydami. Skoro każesz w swej katolickiej miłości bliźniego wyjeżdżać mu do Izraela to chyba sam zaprzeczasz sobie. 

A walenie dzwonami z samego rana również mi przeszkadza. To nie wieś że klecha to władza. Jak również znam życie bawi ciebie jak w krajach arabskich Muezin nawołuje do modlitwy.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2019 - 15:52

Powaznie?

#13 Drogowy

Drogowy

VIP

• Użytkownicy
  • 548 postów

Napisano 07 wrzesień 2019 - 15:54

Mi też przeszkadza a co gorsze za to wszyscy płacimy a to zabobon.

#14 towarzysz_andrzej_1981

towarzysz_andrzej_1981

aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 07 wrzesień 2019 - 16:58

Powaznie?

Nie niepoważnie.

(zwróć uwagę na brak przecinka po pierwszym nie)

Użytkownik towarzysz_andrzej_1981 edytował ten post 07 wrzesień 2019 - 17:11

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2019 - 19:19

Tutaj dyskusja o :dzwonach głośnych, bo wewnątrz pustych".

a puste dzwony nadal dzwonią.

#16 towarzysz_andrzej_1981

towarzysz_andrzej_1981

aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 07 wrzesień 2019 - 20:12

a puste dzwony nadal dzwonią.

Bo religie monoteistyczne mają tendencję do inwazyjności, krzykliwości, narzucania się, zazdrości o inne istoty wyższe, itd. Przedkładają rozgłos fizyczny nad cichą kontemplację prawdy i uniwersalnych aspektów kosmosu.

Pod tym względem przypominają toksyczną firmę, nastawioną na akumulację kapitału. Firmę, która na siłę próbuje wcisnąć ludziom swój produkt, poprzez naginanie polityków, krzykliwe reklamy, wykluczanie tzw. "innych", i lekcje własnej religii korporacyjnej w szkołach świeckich.

Użytkownik towarzysz_andrzej_1981 edytował ten post 07 wrzesień 2019 - 20:23

#17 ~gienek~

~gienek~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2019 - 20:22

Preferujesz politeizm, czy w ogóle nie wierzysz w żadnego Boga? Co myślisz na temat Stalina i tego jak tępił kościół, czy on nie jest odpowiedzialny za masowe morderstwa? A Hitler- stracił wiarę w Boga jako młody człowiek, on jest odpowiedzialny za rzeź wielu milionów. Nie da się zsumować wszystkich wojen i wsadzić do jednego wora- współczesne wojny muzułmańskie to przykład totalnej fanatycznej wiary, wojny krzyżowe i krucjaty to chęć zdobycia ziem, dóbr, podbój pod płaszczykiem Boga. A totalitaryzmy XXw. i związane z tym ludobójstwa opierały się na braku wiary w Boga, utopii, kłamstwie, nienawiści. Prezentujesz podobne podejście, hitlerowcom też przeszkadzały synagogi, dlatego spalili je wraz z ludźmi w środku. Jeśli przeszkadzają ci dzwony, za chwilę może się okazać, że przeszkadza ci sam budynek kościoła, bo zasłania widok, a wtedy nie będziesz domagał się uciszenia dzwonów, ale zrównania kościoła z ziemią. Myślę, że próbujesz nagiąć rzeczywistość, żeby tobie pasowała, zamiast zająć się swoimi prawdziwymi problemami, Twój problem to robienie z siebie ofiary i chęć zwrócenia na siebie uwagi, nie wiem w jakim celu. NIE RÓB Z SIEBIE CIERPIĄCEJ OFIARY. Bo robisz pisząc jakich to cierpień doznałeś w szkołach z lekcjami religii. Dorosły- domyślam się facet, a żali się, że mu dzwony przeszkadzają. 

#18 ~gienek~

~gienek~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2019 - 20:42

Bo religie monoteistyczne mają tendencję do inwazyjności, krzykliwości, narzucania się, zazdrości o inne istoty wyższe, itd. Przedkładają rozgłos fizyczny nad cichą kontemplację prawdy i uniwersalnych aspektów kosmosu.

Pod tym względem przypominają toksyczną firmę, nastawioną na akumulację kapitału. Firmę, która na siłę próbuje wcisnąć ludziom swój produkt, poprzez naginanie polityków, krzykliwe reklamy, wykluczanie tzw. "innych", i lekcje własnej religii korporacyjnej w szkołach świeckich.

To ludzie, którzy są wyznawcami, mogą w ten sposób się zachowywać, nie religia. Biblia ci mówi- WEŹ NA SIEBIE TYLE ODPOWIEDZIALNOŚCI ILE ZDOŁASZ, dosłownie weź krzyż. Jeśli nie weźmiesz jej, czeka cię piekło, ale za życia- chyba znasz ludzi, którzy unikają odpowiedzialności i wiesz jakie życie prowadzą. Nawet jeśli mówisz, że nie wierzysz w Boga, ale postępujesz według tego co mówi Biblia, to wierzysz- nie zabijasz, nie kradniesz, nie mówisz fałszywego świadectwa- jeśli to robisz, to wierzysz w samą ideę bycia dobrym człowiekiem i wyznajesz te same prawdy co katolicy.  Uniwersalne prawdy kosmosu- what the fuck? Wydaje mi się, że jesteś zdrowo rąbnięty.

#19 ~gienek~

~gienek~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2019 - 20:42

To ludzie, którzy są wyznawcami, mogą w ten sposób się zachowywać, nie religia. Biblia ci mówi- WEŹ NA SIEBIE TYLE ODPOWIEDZIALNOŚCI ILE ZDOŁASZ, dosłownie weź krzyż. Jeśli nie weźmiesz jej, czeka cię piekło, ale za życia- chyba znasz ludzi, którzy unikają odpowiedzialności i wiesz jakie życie prowadzą. Nawet jeśli mówisz, że nie wierzysz w Boga, ale postępujesz według tego co mówi Biblia, to wierzysz- nie zabijasz, nie kradniesz, nie mówisz fałszywego świadectwa- jeśli to robisz, to wierzysz w samą ideę bycia dobrym człowiekiem i wyznajesz te same prawdy co katolicy.  Uniwersalne prawdy kosmosu- what the fuck? Wydaje mi się, że jesteś zdrowo rąbnięty.

#20 towarzysz_andrzej_1981

towarzysz_andrzej_1981

aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 07 wrzesień 2019 - 21:03

Preferujesz politeizm, czy w ogóle nie wierzysz w żadnego Boga? Co myślisz na temat Stalina i tego jak tępił kościół, czy on nie jest odpowiedzialny za masowe morderstwa? A Hitler- stracił wiarę w Boga jako młody człowiek, on jest odpowiedzialny za rzeź wielu milionów. Nie da się zsumować wszystkich wojen i wsadzić do jednego wora- współczesne wojny muzułmańskie to przykład totalnej fanatycznej wiary, wojny krzyżowe i krucjaty to chęć zdobycia ziem, dóbr, podbój pod płaszczykiem Boga. A totalitaryzmy XXw. i związane z tym ludobójstwa opierały się na braku wiary w Boga, utopii, kłamstwie, nienawiści. Prezentujesz podobne podejście, hitlerowcom też przeszkadzały synagogi, dlatego spalili je wraz z ludźmi w środku. Jeśli przeszkadzają ci dzwony, za chwilę może się okazać, że przeszkadza ci sam budynek kościoła, bo zasłania widok, a wtedy nie będziesz domagał się uciszenia dzwonów, ale zrównania kościoła z ziemią. Myślę, że próbujesz nagiąć rzeczywistość, żeby tobie pasowała, zamiast zająć się swoimi prawdziwymi problemami, Twój problem to robienie z siebie ofiary i chęć zwrócenia na siebie uwagi, nie wiem w jakim celu. NIE RÓB Z SIEBIE CIERPIĄCEJ OFIARY. Bo robisz pisząc jakich to cierpień doznałeś w szkołach z lekcjami religii. Dorosły- domyślam się facet, a żali się, że mu dzwony przeszkadzają. 

Nie preferuję żadnej religii zinstytucjonalizowanej. Niektórzy politeiści też potrafią być inwazyjni, ale z tego co do tej pory się dowiedziałem to było ich znacznie mniej w porównaniu do ilości inwazyjnych monoteistów.

Stalin i Hitler to osobne przypadki, oni stworzyli własną religię militarystyczną (pod presją pamięci o własnym cierpieniu z wychowania w społeczeństwie chrześcijańskim, z kultem pracy za wszelką cenę). Nie popieram takich akcji, bo też są inwazyjne. W dodatku Stalin, przyparty do ściany w 1941 r. wypaczył początkowe idee socjalizmu planetarnego (ponadnarodowego, bez kultu pracy za wszelką cenę), do tego stopnia, że aż do dzisiaj to słowo automatycznie mieszane jest z błotem (w większości publicznych debat). Już nawet socjalizm leninowski miał niewiele wspólnego z wizją np. znacznie czystszego socjalizmu Aleksandra Bogdanowa.

Nie nauczam religii, nie zakładam swoich kościołów, nie nawołuje do rewolucji opartej na przemocy.

Według Ciebie trzeba kisić w sobie swoje poglądy, cały czas? Udawać, że wszystko jest w porządku?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych