Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Gimnazjum w naszym mieście to absurd!

gimbaza zamykanie szkoły czarna białostocka

67 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Absolwentka~

~Absolwentka~
  • Goście

Napisano 17 luty 2015 - 19:45

Witam! Jako absolwentka tej jakże zacnej i cenionej w regionie szkoły chciałabym napisać do was parę słów. Na wstępie dodam, że moja wypowiedź nie ma na celu obrażać imienia szkoły, uczniów i jej pracowników.

Zacznę od tego, że szkołę tą kończyłam już opinią o niej neutralną, jednak dzisiaj się wszystko zmieniło :P. Jeżeli więc myślisz, że Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej to szkoła nudna, gdzie nic z wyjątkiem uczniów się nie zmienia to muszę Ci powiedzieć, że bardzo się mylisz. W ubiegłych latach nie obchodziło się bez bójek, wyzwisk, problemów uczniów i nauczycieli, papierosów, alkoholu, kradzieży, złego zachowania ... wiem co mówię i zaznaczam - na liście świętych mnie nie znajdziecie. W tej szkole zawsze brakowało szacunku na tle uczeń nauczyciel i odwrotnie. Definicja ucznia w gimnazjum w Czarnej Białostockiej to zło konieczne, aroganckie, wrednie, niewychowane, niekulturalne, mające problemy z rówieśnikami  i ogółem spod ciemnej gwiazdy (oczywiście szkoła ma swoje rodzynki). A jaką mamy kadrę? No właśnie i tu robi się banan na twarzach uczniów: wspomnijcie sobie technikę tj. ton nauczycielki taki, że słychać wszystko w sali niżej (od fizyki), a znacie tekst z wykorzystaniem postawy dzielnego słuchacza? Zapewne tak :). Wspaniałe lekcje na których po mapie nauczycielka wodzi środkowym palcem, zabawne lekcje wychowania fizycznego gdzie uczeń nie jest wpuszczany na lekcje z powodu NIEBEZPIECZNYCH trampek, religia na której katechetka wyczuwa zapach palonej celulozy, fizyka na której każde urządzenie podłączone do prądu robi bum, angielski na którym nauczycielka jest w stanie wstawić 8 jedynek na jednej lekcji, nie wspomnę o niemieckim na którym można się świetnie bawić a po ukończeniu szkoły pozostają e-wspomnienia. Za moich czasów nie było można nosić koszulek z nadrukami, ale za to można było podziwiać koronkowe majtki i krótkie spódniczki jednej z pracownic szkoły. Tak tak to szkoła idealna jeżeli chcesz się dobrze bawić, ale pamiętaj mydło i papier toaletowy dostępne tylko we wrześniu :P

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 luty 2015 - 22:44

I co w zwiázku z tym?

#3 ~Także absolwentka~

~Także absolwentka~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 08:16

Czym ty ukończyłaś szkołę - opinią?

I to zło konieczne, aroganckie, niewychowane. I przecinków nie nauczyli stawiać. Już nie wspomnę o wątkach zaczętych, a niedokończonych. Zrobili ci krzywdę. Nawet dobrego paszkwila zredagować nie potrafisz :)

#4 ~była nauczycielka~

~była nauczycielka~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 08:40

Czym teraz się zajmujesz? Czy "opinia neutralna" (którą ukończyłaś!) wystarczyła, aby podjąć naukę w szkole średniej?

#5 ~Zbigniew~

~Zbigniew~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 09:15

Szanowna "Absolwentko" mam nadzieję, że w dalszym swoim, dość subiektywnym, wywodzie na temat wspomnień szkolnych z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej przejdziesz do uzasadnienia tytułu tematu. Przypominam więc Ci tytuł: " Gimnazjum w naszym mieście to absurd ! " Dla ułatwienia czytającym podaję znaczenie tego słowa: absurd < łac. absurdus = niedorzeczny > wyrażenie sprzeczne lub niedorzeczne, nonsensowne: niedorzeczność, nonsens.

I może jeszcze: absurdalny = niedorzeczny, z całą oczywistością nieprawdziwy, nieprawdopodobny, pozbawiony sensu.

Podałem znaczenia słów "absurd" i " absurdalny" bo także jestem ciekawy w jakim kierunku zamierzasz pójść i pisać dalszą część swego tematu. Ciekawi mnie jak z niego wybrniesz. Ps. Pisząc o nauczycielach i uczniach pewnie miałaś na myśli  ( bardziej prawidłowe słowo )  relacje a nie tło.

Ale, w sumie, dość dobrze się zapowiada. Pisz dalej.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 09:28

Nauczyciele z gimnazjum nie nauczyli pisać absolwentki, więc...... może sprawi to dalsze  życie. I myśleć, i myśleć !

#7 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 10:54

Moje dzieci tez tu chodzą i wcale nie narzekają, uważam ze Gimnazjum nie jest wcale gorsze od białostockiego.Zawsze do czegoś można się przyczepić...szkoda czasu na takie tematy!

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 15:58

I proszę oto przykład GIMBUSA, dziewczynko ile ty masz lat ??? za twoich czasów ?? Za moich czasów jak byś otrzymała "reprymendę" to konfliktu by nie było na tle uczeń nauczyciel, i jeszcze jedno szkoła i nauczyciele mają uczyć a nie wychowywać.

PS. mniej ćpaj

#9 ~Absolwentka~

~Absolwentka~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 16:40

Cdn.

Od tamtej pory została lekko zmieniona kadra, uczniowie i wspomnienia. Sądzić można by, że w szkole jest coraz lepiej, gdyż zauważalne są błędy - tu jednak można się zdziwić. Szkoła robi się na miano szpitala psychiatrycznego, a zamiast nosić tyt. im. Jana Pawła II powinna nazywać się ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. Tak nie mylicie się, uczniowie są trzymani pod kluczem, nikt nie wchodzi i nikt nie wychodzi. Przekonałam się o tym osobiście dzisiaj na własnej skórze. Ponadto uczniowie którzy mają w-f na hali sportowej często muszą okazywać plan lekcji, by po prostu na nią iść. Czy to normalne? To już nie ma innych metod? Za rok lub trzy może będziecie przywiązywać uczniów łańcuchami? W ilu szkołach byłam to muszę przyznać, że takie metody są stosowane tylko u nas (pomijając przedszkola i podstawówki w których to rodzice odbierają swoje dzieci). Aj chyba już wystarczy, pewnie i tak niewiele się zmieni. Tą szkołą wypadałoby się zainteresować, bo takie cyrki co tu się dzieją to nawet w trudnych sprawach nie pokazują. Pozdrawiam i życzę uczniom szybkiego ukończenia Oddziału Zamkniętego w Czarnej Białostockiej!

#10 ~Absolwentka~

~Absolwentka~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 16:51

To nie chodzi o to, by szkoła wychowywała uczniów. W innych gimnazjach mają takie same problemy, ale zamykanie szkoły to już przesada! Nawet w razie pożaru nie ma się jak ewakuować, bo wszystko jest pozamykane. Nie ma otwartych przejść ewakuacyjnych, a już nawet drzwi główne zostały zamknięte ... 

Co do kropek i przecinków to radziłabym najpierw swój post przeczytać :). To jest niedorzeczne co tam się dzieje, szkoła niegdyś neutralna choćby dla mojej osoby zamienia się w coś co trudno objąć słowem norma.

#11 ~też absolwentka~

~też absolwentka~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 16:59

Cdn.

Od tamtej pory została lekko zmieniona kadra, uczniowie i wspomnienia. Sądzić można by, że w szkole jest coraz lepiej, gdyż zauważalne są błędy - tu jednak można się zdziwić. Szkoła robi się na miano szpitala psychiatrycznego, a zamiast nosić tyt. im. Jana Pawła II powinna nazywać się ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. Tak nie mylicie się, uczniowie są trzymani pod kluczem, nikt nie wchodzi i nikt nie wychodzi. Przekonałam się o tym osobiście dzisiaj na własnej skórze. Ponadto uczniowie którzy mają w-f na hali sportowej często muszą okazywać plan lekcji, by po prostu na nią iść. Czy to normalne? To już nie ma innych metod? Za rok lub trzy może będziecie przywiązywać uczniów łańcuchami? W ilu szkołach byłam to muszę przyznać, że takie metody są stosowane tylko u nas (pomijając przedszkola i podstawówki w których to rodzice odbierają swoje dzieci). Aj chyba już wystarczy, pewnie i tak niewiele się zmieni. Tą szkołą wypadałoby się zainteresować, bo takie cyrki co tu się dzieją to nawet w trudnych sprawach nie pokazują. Pozdrawiam i życzę uczniom szybkiego ukończenia Oddziału Zamkniętego w Czarnej Białostockiej!

No proszę, "absolwentka" ... w końcu udało ci się wyjść z " oddziału zamkniętego"! A, w jakim celu " bywasz w wielu szkołach"? Czy, przypadkiem, nie sprzedajesz dopalczy uczniom? Nie kompromituj się i nie wypisuj bzdur!

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 17:04

Jeszcze napisz w jakim celu tam byłaś ? I co zaszłaś drzwi zamknięte ? Był ktoś nie było ? jak dalej się potoczyła twoja historia ? Stałaś pod oknem krzyczałaś aby cię wpuszczono? Szkoła jest zamknięta właśnie też w takim celu, aby nikt niepowołany tam nie właził - proste ?

#13 ~apsolfętka~

~apsolfętka~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 17:08

Witam! Jako absolwentka tej jakże zacnej i cenionej w regionie szkoły chciałabym napisać do was parę słów. Na wstępie dodam, że moja wypowiedź nie ma na celu obrażać imienia szkoły, uczniów i jej pracowników.

Zacznę od tego, że szkołę tą kończyłam już opinią o niej neutralną, jednak dzisiaj się wszystko zmieniło :P. Jeżeli więc myślisz, że Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej to szkoła nudna, gdzie nic z wyjątkiem uczniów się nie zmienia to muszę Ci powiedzieć, że bardzo się mylisz. W ubiegłych latach nie obchodziło się bez bójek, wyzwisk, problemów uczniów i nauczycieli, papierosów, alkoholu, kradzieży, złego zachowania ... wiem co mówię i zaznaczam - na liście świętych mnie nie znajdziecie. W tej szkole zawsze brakowało szacunku na tle uczeń nauczyciel i odwrotnie. Definicja ucznia w gimnazjum w Czarnej Białostockiej to zło konieczne, aroganckie, wrednie, niewychowane, niekulturalne, mające problemy z rówieśnikami  i ogółem spod ciemnej gwiazdy (oczywiście szkoła ma swoje rodzynki). A jaką mamy kadrę? No właśnie i tu robi się banan na twarzach uczniów: wspomnijcie sobie technikę tj. ton nauczycielki taki, że słychać wszystko w sali niżej (od fizyki), a znacie tekst z wykorzystaniem postawy dzielnego słuchacza? Zapewne tak :). Wspaniałe lekcje na których po mapie nauczycielka wodzi środkowym palcem, zabawne lekcje wychowania fizycznego gdzie uczeń nie jest wpuszczany na lekcje z powodu NIEBEZPIECZNYCH trampek, religia na której katechetka wyczuwa zapach palonej celulozy, fizyka na której każde urządzenie podłączone do prądu robi bum, angielski na którym nauczycielka jest w stanie wstawić 8 jedynek na jednej lekcji, nie wspomnę o niemieckim na którym można się świetnie bawić a po ukończeniu szkoły pozostają e-wspomnienia. Za moich czasów nie było można nosić koszulek z nadrukami, ale za to można było podziwiać koronkowe majtki i krótkie spódniczki jednej z pracownic szkoły. Tak tak to szkoła idealna jeżeli chcesz się dobrze bawić, ale pamiętaj mydło i papier toaletowy dostępne tylko we wrześniu :P

W każdym gimnazjum zdarza się, że kończą je .e! W Czarnej -  też! Powyższy przyklad jest tego dowodem1

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 17:09

Jak wylezie taki uczeń i zapali papieroska później rodzice postawią na nogi wszystkie służby bo ich pociecha się zatruła to co ma robić szkoła? Lepiej zamknąć niż słuchać pretensji rodziców. To jest wasze myślenie zachowujcie się odpowiedzialnie to nie będą was zamykać

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 17:18

Izolują was dzieciaczki bo kiedyś było proste szedł jeden i drugim z podbitymi oczami wracali, palili pili - wpadli - dostali poi łbie od nauczyciela ( dla ich dobra ) przychodziła matka czy ojciec dostał  jeszcze raz przy wszystkich na jakiś czas był spokój i tak się toczyło, dzieciak wiedział co to nauczyciel i rodzic a teraz leci mamusia i tatuś bo synek skręcił nogę, gdzie był nauczyciel pyta co za szkoła!!!!!! a dzieciak zwykłego dzień dobry nie mówi. Więcej macie praw niz obowiązków to trzeba was izolować dla świętego spokoju

#16 ~Zbigniew~

~Zbigniew~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 18:30

:D  :D  :lol:  Absolwentką to Ty dopiero będziesz gdy dorośniesz i zrozumiesz  co to znaczy dyscyplina i obowiązek. Rozczarowałaś mnie. Jeszcze nie rozumiesz wielu pojęć, i co jest najgorsze, nie czujesz nawet potrzeby ich poznania. Tym razem nie będę dawał Ci jakichkolwiek wskazówek, bo  zmarnowany to wysiłek i  czas - a poza tym, tego nie pragniesz, nawet w najskrytszych marzeniach, lub najbardziej skrytych zakamarkach świadomości. Moim zdaniem najpierw ukończ gimnazjum (szkołę życia ) a dopiero potem podpisuj się absolwentka - i pisz wspomnienia lub uwagi do działania szkoły.

#17 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 19:41

Ja z tej wspomnienia mam raczej nie za dobre. Nie to ,ze cos sie dzialo , ale jakos nie lubilem tam chodzic . A ta, pożal się hala? Hah. Niezły syf.

#18 ~ZIBI~

~ZIBI~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 19:42

A Ty Zbysiu chyba jesteś moherem, że ciągle siedzisz przed komputerem. :D  :D  :D  :D  :D  :D

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 20:35

Czy to już nagonka przed konkursem na dyrektora?Bo coś czuję że w ten marny sposób próbuje się zdyskredytować obecną dyrekcję. Podchodzi mi to pod osobę która chce wystartować w konkursie i pokazać jaka to dyrekcja jest be.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 21:20

Nie. Myślę,że to piszą jacyś mierni uczniowie.  Widać to po stylu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gimbaza, zamykanie szkoły, czarna białostocka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych