Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Giełda zwierząt

278 odpowiedzi w tym temacie

#41 leuke

leuke

aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 15:00

Pies, który ma rodowód ma udokumentowane pochodzenie, poza tym psy z hodowli nie są narażone na choroby, których w schronisku mogłyby się nabawić. 2 lata temu wziąłem psa ze schroniska w Białymstoku - to był prazent świąteczny dla samego psa - chciałem żeby miał dom.
1. biorą psa usłyszałem: "proszę zaczekać tydzień - jak przezyje to odrobaczyć"
2. był brudny, śmierdzący ale jakoś to mnie nie zniechęciło.
3. w leczenie biednego szczeniaka wsadziłem grubo ponad 1000 zł i niestety trzeba było go uśpić - pies przeżył do nowego roku - 8 DNI!!.
4. choroby nabawił się w schronisku - lekarz weterynarz powiedział, że jest to nie pierwszy przypadek.
Reasumując - kupując psa z hodowli wydałbym te same pieniądze a oszczędził psu i rodzinie cierpienia.

Schronisko dla psów w Bialymstoku nazwałbym raczej HOSPICJUM dla psów

#42 ~Buubel~

~Buubel~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2009 - 20:14

Ktoś na samym początku napisał że psy rozmnażane są : matka-syn itd. I to prawda..wiem,bo interesuję się kynologią,a psy są moją pasją-więc nie macie do czynienia z amatorem :/ Psy w pseudo hodowlach są trzymane w klatkach,w stodole,karmione odpadkami,pomyjami..rzeczywistość.Nie liczy się dobro psa-liczy się zysk ! Im więcej szczeniaków suka urodzi..tym więcej kasy zbija pseudo hodowca :/ Nie ważne kto jest ojcem,matką szczeniaków..ważne żeby jako maluchy były podobne do np.owczarka niemieckiego.Podam na przykładzie..Moja koleżanka kupiła na giełdzie na ul.Andersa "yorka"..oczywiście 800 zł kosztował maluszek,który miał wyrosnąć na yorka miniaturkę... a co z niego wyrosło ? Pies wielkości ok.50cm..a miała być miniaturka yorka..Dodam że w ogóle nie przypomina yorka-jedynie srebrno-złoty kolor :// Więc jeśli chcemy kupić psa np. owczarka niemieckiego wybierzmy się do hodowli-zapłacimy drogo-ok.1700 zł . ale będziemy mieli pewność że wyrośnie z niego ONek,a nie pies w typie rasy..I dodam na koniec że te psiaki z giełdy nie są socjalizowane..od małego są traktowane jak zabawki za które dostaje się kasę...najczęściej z takich psów wyrastają agresywne psy...te z hodowli są socjalizowane(trzymane w domowych warunkach-najczęściej z dziećmi),szczeniak uczy się hierarchii w rodzinie...

#43 Czytelniczka

Czytelniczka

VIP

• Użytkownicy
  • 964 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 09:38

CYTAT(Buubel @ 12.03.2009, 20:14) <{POST_SNAPBACK}>
Ktoś na samym początku napisał że psy rozmnażane są : matka-syn itd. I to prawda..wiem,bo interesuję się kynologią,a psy są moją pasją-więc nie macie do czynienia z amatorem :/ Psy w pseudo hodowlach są trzymane w klatkach,w stodole,karmione odpadkami,pomyjami..rzeczywistość.Nie liczy się dobro psa-liczy się zysk ! Im więcej szczeniaków suka urodzi..tym więcej kasy zbija pseudo hodowca :/ Nie ważne kto jest ojcem,matką szczeniaków..ważne żeby jako maluchy były podobne do np.owczarka niemieckiego.Podam na przykładzie..Moja koleżanka kupiła na giełdzie na ul.Andersa "yorka"..oczywiście 800 zł kosztował maluszek,który miał wyrosnąć na yorka miniaturkę... a co z niego wyrosło ? Pies wielkości ok.50cm..a miała być miniaturka yorka..Dodam że w ogóle nie przypomina yorka-jedynie srebrno-złoty kolor :// Więc jeśli chcemy kupić psa np. owczarka niemieckiego wybierzmy się do hodowli-zapłacimy drogo-ok.1700 zł . ale będziemy mieli pewność że wyrośnie z niego ONek,a nie pies w typie rasy..I dodam na koniec że te psiaki z giełdy nie są socjalizowane..od małego są traktowane jak zabawki za które dostaje się kasę...najczęściej z takich psów wyrastają agresywne psy...te z hodowli są socjalizowane(trzymane w domowych warunkach-najczęściej z dziećmi),szczeniak uczy się hierarchii w rodzinie...

Święte słowa. Ja dodam jeszcze, że kupując zwierzę od psedo hodowcy, nie mamy również pewności czy zwierzę jest zdrowe, czy nie ma wad genetycznych (np. przez krzyżówkę matki z synem), itp. I to, że sie zapłaci połowę ceny, nie oznacza, że się nie straci. A jeszcze dodatkowo będzie trzeba patrzeć jak zwierzę cierpi.

#44 gawronka

gawronka

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 13:50

CYTAT(Czytelniczka @ 13.03.2009, 09:38) <{POST_SNAPBACK}>
Święte słowa. Ja dodam jeszcze, że kupując zwierzę od psedo hodowcy, nie mamy również pewności czy zwierzę jest zdrowe, czy nie ma wad genetycznych (np. przez krzyżówkę matki z synem), itp. I to, że sie zapłaci połowę ceny, nie oznacza, że się nie straci. A jeszcze dodatkowo będzie trzeba patrzeć jak zwierzę cierpi.

I na koniec, że kupując psa z "giełdy" wspomaga się proceder pseudorozmnażaczy i zachęca innych niegodziwych ludzi do szybkiego zarobku bez względu na dobro zwierząt angry.gif

Użytkownik gawronka edytował ten post 13 marzec 2009 - 13:51

#45 ~Buubel~

~Buubel~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2009 - 19:45

Przez kupowanie psa na giełdzie wspomagamy pseudo hodowców.Ostatnio byłam z rodzicami na giełdzie(w hali) i z ciekawości zaszłam do samochodów z psami.Jeden samochód przykuł moją uwagę mi.in były w nim : 1 ONek,2 berneńczyki,3 pekińczyki,kilka cocker spanieli i shar-pei.Psiaków było tak dużo że jeden drugiego gryzł,warczały na siebie.Normalny szczeniak z hodowli by tak się nie zachował..to były oznaki dominacji już w wieku szczenięcym ! Kupując takiego szczeniaka nie miejmy pewności że wyrośnie z niego pies zgodny ze wzorcem...Ehh..brak słów.. sad.gif

#46 ~Buubel~

~Buubel~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2009 - 19:45

Przez kupowanie psa na giełdzie wspomagamy pseudo hodowców.Ostatnio byłam z rodzicami na giełdzie(w hali) i z ciekawości zaszłam do samochodów z psami.Jeden samochód przykuł moją uwagę mi.in były w nim : 1 ONek,2 berneńczyki,3 pekińczyki,kilka cocker spanieli i shar-pei.Psiaków było tak dużo że jeden drugiego gryzł,warczały na siebie.Normalny szczeniak z hodowli by tak się nie zachował..to były oznaki dominacji już w wieku szczenięcym ! Kupując takiego szczeniaka nie miejmy pewności że wyrośnie z niego pies zgodny ze wzorcem...Ehh..brak słów.. sad.gif

#47 ~~monia3a~~

~~monia3a~~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2009 - 21:57

Trzeba mieć tylko nadzieję, że kiedyś pies będzie lusksusem na który nie każdego będzie stać.

#48 ~endriu88~

~endriu88~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2009 - 08:56

Hej. Sorka że się wtrącę do tematu, ale mam pytanko, czy ta giełda na ul. Andersa nadal tam funkcjonuje??? Czy można tam kupic króliki????
Proszę o odpowiedz!

#49 ~Nakasha~

~Nakasha~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2009 - 12:22

To samo co psów tyczy się królików. I kotów. I ptaków. I świnek morskich. I innych zwierząt sprzedawanych na giełdzie...

Zapraszam na fora królicze, tam mnóstwo króliczków czeka na adopcję. Zdrowych, oswojonych, zadbanych, potrzebujących pomocy.

#50 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2009 - 01:09

CYTAT(endriu88 @ 28.03.2009, 09:56:28) <{POST_SNAPBACK}>
Hej. Sorka że się wtrącę do tematu, ale mam pytanko, czy ta giełda na ul. Andersa nadal tam funkcjonuje??? Czy można tam kupic króliki????
Proszę o odpowiedz!

Ello, jak coś to polecam prawdziwą hodowlę królików - wchodzisz na stronę www.e-hodowca.pl i tam masz kontakt do super hodowców. Mają zajefajne zwierzaki - wszystko rodowodowe i z tego co mówili to pod nadzorem powiatowego weterynarza smile.gif, a giełdę odpuść, tak jak piszą to nigdy nie wiadomo co się trafi. Proceder braku szczepień wśród królikarzy to norma - (zresztą w sklepach też nie szczepione). Z hodowli nawet certa czy rodowód dostaniesz (sorki ale nie pamiętam jak oni to nazywają).

#51 ~szuja~

~szuja~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2009 - 20:23

Zobaczcie jakie "przedmioty" sprzedaje użytkownik z allegro o nicku SHANNON3

#52 ~mzed~

~mzed~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2009 - 20:29

A u mnie możesz kupić yorka za 800 zł z tym, że będzie po rodowodowych rodzicach (rodowody do wglądu) i są wychowywane z dzieckiem w domu, karmione dobrą karmą. Prawda jest taka, że hodowcy sprzedający pieski za 1700 zł tak jak ja nie robią tego bezinteresownie, nie czarujmy się. To są małe przedsiębiorstwa. mzed@tlen.pl

#53 Czytelniczka

Czytelniczka

VIP

• Użytkownicy
  • 964 postów

Napisano 01 lipiec 2009 - 09:54

CYTAT(mzed @ 30.06.2009, 21:29:57) <{POST_SNAPBACK}>
A u mnie możesz kupić yorka za 800 zł z tym, że będzie po rodowodowych rodzicach (rodowody do wglądu) i są wychowywane z dzieckiem w domu, karmione dobrą karmą. Prawda jest taka, że hodowcy sprzedający pieski za 1700 zł tak jak ja nie robią tego bezinteresownie, nie czarujmy się. To są małe przedsiębiorstwa. mzed@tlen.pl

I co z tego, że po rodowodowych rodzicach? Jeżeli szczeniak nie ma rodowodu, nie jest rodowodowy, a więc i nie jest rasowy.
I dziwi mnie, że niektórzy "hodowcy" nie chcą wyrabiać szczeniakom rodowodów, bo to kosztuje grosze. Widać taka to "hodowla" unsure.gif

#54 ~elka~

~elka~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2009 - 13:34

CYTAT(szuja @ 30.06.2009, 21:23:08) <{POST_SNAPBACK}>
Zobaczcie jakie "przedmioty" sprzedaje użytkownik z allegro o nicku SHANNON3

Zajrzyjcie i zobaczcie "przedmioty" użytkowniczki, która często bywa również na giełdzie na Andersa:
http://aukcjewp.wp.p...php?uid=4510813

#55 ~B.~

~B.~
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2009 - 20:59

mzed a w jakim celu rozmnażasz te yorki? O co chodzi jak nie o kasę wink.gif Nie czarujmy się smile.gif Może i taniej ale cel chyba ten sam? Tylko wśród rodowodowych yorków nie ma "miniaturek" czyli skarłowaconych (czytaj chorych) psów, jest jakaś kontrola, a nie wolna Amerykanka. Chociaż... i wśród rodowodowych również zdarzają się czarne owce, więc nie ma co generalizować cool.gif

Szok z tą panią z Allegro ohmy.gif Szkoda psiaków i kociaków. Maszynki do rodzenia, szkoda że niektórzy nie potrafią sami na siebie zarobić. Ale pewnie ta pani robi to dla ich dobra i bardzo je kocha! wink.gif Ciekawe czy pani rozlicza się z US...? Bo hodowla psów również powinna być opodatkowana wink.gif

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2009 - 21:10

mam prośbę czy ktoś mógłby mi powiedzieć, gdzie dokładnie na ul. Andersa znajduje się ta giełda? wink.gif

#57 ~szuja~

~szuja~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 23:55

CYTAT(Gość @ 18.07.2009, 22:10:20) <{POST_SNAPBACK}>
mam prośbę czy ktoś mógłby mi powiedzieć, gdzie dokładnie na ul. Andersa znajduje się ta giełda? wink.gif

TAM GDZIE GIEŁDA ROLNA - NA PLACY PRZY HALACH.

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2009 - 20:10

dużo jest tu znawców ale wielu nie wie co pisze...
po pierwsze:
rasowy = rodowodowy!!! nic tego nie zmieni - po rodowodowych rodzicach to szczenię nie jest rodowodowe - żaden sznujący się hodowca nie pozwoli sobie na krycie psem rodowodowym suki bez papierów - tylko dla kasy.
po drugie: krzyżowanie zwierząt ze sobą spokrewnionych jest używane też w hodowlach - nazywa się to INBREED - jednak musi być zrobione to z głową i trzeba wiedzieć jak to zrobić, które psy można łączyć ze sobą - jest wiele psów, zwycięzców świata, które są inbredowane np z ukraińskiej hodowli del bohex
po trzecie: jeżeli jeden "handlarz" sprzedaje wiele ras to znaczy że nie wie nic o prawdziwej hodowli psów - nastawiony jest na kasę i to szybką i sprzedaje tylko to co jest modne
po czwarte: pies z dobrej hodowli, który ma zrównoważonych rodziców i trafi w odpowiednie ręce jest przyjacielem a nie tylko zabawką...

#59 ~agami@onet.eu~

~agami@onet.eu~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2009 - 08:33

CYTAT(~hoolygaan~ @ 25.01.2009, 10:40:10) <{POST_SNAPBACK}>
Witam i proszę o informację gdzie jest obecnie w Białymstoku giełda zwierząt i w jakie dni funkcjonuje. Dziękuję i pozdrawiam.

Giełda zwierzat jest na giełdzie rolno-spozywczej na ul. andersa. ja bylam w niedziele po godz. 9 to bylo sporo zwierzakow. Ale nie wiem czy to w kazda niedziele jest.

#60 gawronka

gawronka

zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 postów

Napisano 12 wrzesień 2009 - 07:54

CYTAT(agami@onet.eu @ 3.09.2009, 09:33:31) <{POST_SNAPBACK}>
Giełda zwierzat jest na .... ja bylam w niedziele po godz. 9 to bylo sporo zwierzakow. Ale nie wiem czy to w kazda niedziele jest.

A schronisko na ul. Dolistowskiej 2 w Białymstoku. http://www.bialystok.schronisko.net/ . Te zwierzątka też, o ile nie mocniej, Cię pokochają. Chyba , że potrzebujesz psa do tzw. "lansu" , to lepiej kup samochód. dry.gif

Użytkownik gawronka edytował ten post 12 wrzesień 2009 - 07:55

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych