Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Giełda zwierząt

278 odpowiedzi w tym temacie

#261 ~pseudohodowca~

~pseudohodowca~
  • Goście

Napisano 24 październik 2010 - 21:07

I naprawde szanuje ludzi ktorzy wezma psiaka ze schroniska, szkoda mi ich (psow), kocham psy i mam nadzieje ze jest wiecej takich ludzi niz sie spodziewam (raczej jestem pesymista)
ALE.. jesli ktos hoduje pseudo rasowe psy no nie ma co klamac ze sa rasowe, szczepi je karmi dobra karma, i szuka dla nich nowego domu NIE MOZE ODPOWIADAC ZA CZYNY ICH NOWEGO WLASCiciELA ! z jakiej paki ? i to powinnyscie dziewczyny potepiac wlascicieli psow za ich lenistwo.Popyt na pieski jest, niektorzy z tego sie utrzymuja i co w tym zlego ze z dwoch pseudo np popularnych huskich wyjdzie nastepne 5 bo to nie jest najwiekszy problem. Przeciez w schoniskach sa same mieszance mieszane od nie wiadomo ilu lat z innymi mieszancami tzw kundle, i to one cierpia a nie pseudo rasowe psy bo nawet jesli pseudo rasowy piesek trafi do schroniska bedzie pierwszy w kolejce do wyjscia ! Dysplazja stawow i inne schorzenia genetyczne ? niestety sa, z rodowodem czy bez itak moga sie pojawic a co siedzieje z psami po psach rodowodowych u ktorych wykryto te choroby ? sa sprzedawane albo oddawane co wg mnie rowna sie z tym ze ktos itak je bedzie kryl.

bla bla bla jak chcecie podyskutowac to lepiej na zywo przy piwku bo nie lubie sie rozpisywac jestem lekko wstawiony i ide zapalic. Podsumuje nie pseudo rasowe psy maja przejeba*** a kundle, nie hodowcy a lekkomyslni wlasciciele ktorzy nie pilnuja wlasnych suczek(w ruji) lub pieskow (non stop) a takze wlasciciele ktorzy nie radza sobie z psami i je : topia, wieszaja, wyworza do lasu, do schroniska itd.

Mądralo a co ty zrobilas w zyciu dobrego ze masz tak wysokie mniemanie o sobie ? he ? sa ludzie "swieci" (chociaz jestem ateista) jak matka teresa ktorzy poswiecili zycie dla czegos i oni moga sie unosic (chociaz watpie by chcieli) a nie banda nastolatek.

Ludzie czynu nie slowa.

#262 ~pseudohodowca~

~pseudohodowca~
  • Goście

Napisano 24 październik 2010 - 22:20

Witam ostra wypowiedż ale popieram od piętnastu lat jestem tym niby pseudo ale jestem dumna ze swojej rasy nie sprzedawałam psów za symboliczną złotówkę ,te niby rasowe nie wałęsają się po ulicach .Broniąc takich jak ja ,napisałam kiedyś,że przyjeżdzali do mnie hodowcy z sukami z rodowodem,szczeniaki były potem podstawiane pod rodziców z rodowodem,dlaczego Oni mają się nazywać hodowcami czy są lepszymi znawcami od tych co udoskonalają swoją rasę bez rodowodu.Machloje są wszędzie gdzie są pieniądze i będą. Często czytałam wypowiedzi na tym forum nie raz miałam wrażenie że najwięcej do powiedzenia mają ludzie bardzo młodzi określenie ,,szukamy domku,,i.t.p.śmieszą mnie, uważałam że forum p u p i l i będzie ludziom ,gdzie można dowiedzieć się o rasie o wychowaniu ,ale tu co poniektórzy uważają się za znawców w szerokiej skali , .Masz rację że kundle nie mają dużego popytu i Ci ludzie którzy decydują się na adopcję ze schroniska są W i e l c y ilu jest ludzi karmiących głodne zwierzęta i czy oni krzyczą, krytykują schronisko,ludzi tam pracujących..Mam znajomą która co rok na zimę przywozi do schroniska koce ,jedzenie ,ale nie słyszałam od niej słowa krytyki na schronisko tylko jak można jeszcze pomóc.Nadmienię jeszcze temat usypiania psów ,jakiś czas temu na stronie adopcje w PUPILACH był pies podobny do amstafa szukano mu domu .Opis psa ,,kochając ludzi,przyjazny ludziom,same walory.Potem z forum wyczytuję że pies został uśpiony bo rzucił się na listonosza.Zadam pytanie jak to możliwe gdzie jego szansa na leprze życie,resocjalizacja ,dlaczego ta Osoba szukająca domków dla porzuconych piesków nie poświęciła mu więcej czasu.Chyba też nie będę się już więcej wypowiadać ,czekam na głosy krytyki.

#263 Puchacz

Puchacz

Marek Kulesza

• Użytkownicy
  • 1110 postów

Napisano 25 październik 2010 - 08:00

Wielkie brawa!
Tylko proszę dla koleżanki przekazać ,że koce dla psów na zimę są zbędne a wręcz szkodliwe. Pomijając kwestie ,że stają się idealnym miejscem rozwoju pcheł i wszelkiego robactwa, to są wręcz szkodliwe zimą. Pies oddycha także skórą. Para wychodząca z psa osiada na kocu, kołdrze i zamarza tworząc lodową skorupę. Tylko słoma. Spraktykowane. Pracownicy schronisk i tak klną na czym świat stoi na darowizny w postaci kocy , kołder które psy rozszarpują a oni muszą to sprzątać.
Pozdrawiam i życzy owocnej pracy z psami.

#264 ~Teresa~

~Teresa~
  • Goście

Napisano 25 październik 2010 - 15:03

Wielkie brawa!
Tylko proszę dla koleżanki przekazać ,że koce dla psów na zimę są zbędne a wręcz szkodliwe. Pomijając kwestie ,że stają się idealnym miejscem rozwoju pcheł i wszelkiego robactwa, to są wręcz szkodliwe zimą. Pies oddycha także skórą. Para wychodząca z psa osiada na kocu, kołdrze i zamarza tworząc lodową skorupę. Tylko słoma. Spraktykowane. Pracownicy schronisk i tak klną na czym świat stoi na darowizny w postaci kocy , kołder które psy rozszarpują a oni muszą to sprzątać.
Pozdrawiam i życzy owocnej pracy z psami.

Proszę zbierać tylko słomę, ile kto może udzwignąc, aby przedzimą, to na pewno zwierzaki ją przetrwają.

#265 Puchacz

Puchacz

Marek Kulesza

• Użytkownicy
  • 1110 postów

Napisano 25 październik 2010 - 17:25

Przetrwają. Spokojna Twoja rozczochrana.

#266 ~sylwia~

~sylwia~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2010 - 20:06

Czy w Polsce jest jakieś prawo chroniące zwierzaki przed bezmyślnym rozmnażaniem? Przeglądałam ostatnio oferty na allegro. Mnóstwo jest sprzedawców, którzy mają po kilka rodzajów szczeniaczków tzw. "rasowych". Jedna pani ma owczarki, husky, beagle, pekińczyki, westy, shar-pei i jeszcze jakieś persy. I nie jest ona jedyna, takich sprzedawczyków jest mnóstwo.Rozmnażają psiaki w okropnych często warunkach, z wadami genetycznymi, karmiąc je najtaniej, jak się da. Oby mieć największy zysk. Dla tych ludzi to chyba główne źródło dochodów. Ciekawe, czy rozliczają się z US z tego typu dochodów. Myślę, że ktoś powinien się tym zająć. Zobaczcie, jak nie wierzycie, jak takie szczeniaki dorastają, jak hodowca pozbywa się starszych suk, bo już nie rodzą, bo są tak wyeksploatowane... Zapytajcie takiego sprzedawcę z allegro, zwłaszcza tego, który oferuje dowóz psiaka do waszego domu, czy pokaże wam, jak się one wychowują. Takie pieski lądują później w schroniskach. Dlaczego kupujecie psa za 300 zł, ryzykując, że ma wady, że będzie chorować, że będzie agresywny. A później wyrzucacie na ulicę, bo nie spełnia waszych oczekiwań, bo się znudził...
Mój odnośnik

#267 ~piotr~

~piotr~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2011 - 11:51

albo do renomowanej hodowli, nie powiększajmy świadomie bezdomności zwierząt i tak jest ich w schroniskach zbyt dużo

gdzie ulica andersa a gdzie jaroszówka ?

#268 ~aaaa~

~aaaa~
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 17:39

kundle ?? zastanów sie co ty wogle mówisz !!!!!!!!!!!
a wy tylko o schroniskach ze od razu tam idą, już chorzy jesteście na tym punkcie.
Zakładacie ze od razu matka z synem ...puknijcie sie w łby.
bylyby chore mając taką samą krew...(mlode)
oba osobniki nie są z tego samego miotu jak sie łączą.
jakieś wasze chore myślenie....ciągle tylko o jednym SCHRONISKO I SCHRONISKO
a to ze sie rodzą małe to nie znaczy ze kazdy czlowiek wywozi je do schroniska czy robi nie wiem co
CO?/ boli was to ze ktos rozmnaza zwierze? wychowuje je jak najlepiej w domu,m czy chce mu znalesc dobry dom?
a WY tylko jedno jak zawsze, ze ten czlowiek jest najgorszy, a wy jacy jestescie?
kazdy ma prawo do wyboru, i nie bedziecie innym narzucac swego zdania.

O i znalazł się pewnie sam hodujesz "psy rasowe",ile jest osób które hodują te psy w domu 3/4 trzyma je w warunkach....strasznych!!!!!!!a nie ma co sie dziwić że ludzie ciagle mówia o schronisku... tam jest tak duzo wspaniałych psów,tylko nie ma komu im pomóc ja sama mam psa ze schroniska i nie zamieniłabym go na żadnego "rasowego z giełdy na Andersa"

#269 ~sylka~

~sylka~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2011 - 12:22

PODLASCY PSEUDOHODOWCY na allegro::::
http://allegro.pl/hu...1491311277.html

#270 ~hgdg~

~hgdg~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2011 - 12:24

PODLASCY PSEUDOHODOWCY na allegro::::
http://allegro.pl/husky-i1491311277.html

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=13142182

#271 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 13:38

Witam, oddam szczeniaka 6 miesiecy w dobre ręce z powodu wyjazdu za granicę, Piesek podobny do Amstaffa. propszę o kontakt email botosieczuje@wp.pl

#272 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 13:39

Witam, oddam szczeniaka 6 miesiecy w dobre ręce z powodu wyjazdu za granicę, Piesek podobny do Amstaffa. proszę o kontakt email botosieczuje@wp.pl

#273 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2011 - 05:53

Przygarnę żółwia stepowego! Zdrowego :)

agusss@buziaczek.pl

#274 Puchacz

Puchacz

Marek Kulesza

• Użytkownicy
  • 1110 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 06:47

Proszę zbierać tylko słomę, ile kto może udzwignąc, aby przedzimą, to na pewno zwierzaki ją przetrwają.

Popraw ortografię , później dyskutuj.

#275 ~bez rodowodu~

~bez rodowodu~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 13:20

bez przesady... to, że pies nie mam rodowodu to nie znaczy że jest gorszy od tego, który ma. Bez rodowodu jest tańszy i to że niektórych nie stać, albo nie chcą wydawać na psa ponad 1000 zł to nie znaczy, że jest to zwykły kundel. Oczywiście zawsze jest ryzyko, że piękny szczeniaczek nie wyrośnie na takiego psa jakiego byśmy chcieli. Jednak dla mnie pies jest przyjacielem i mam go po to, żeby się nim cieszyć w domu. Jeżeli ktoś lubi jeździć na wystawy to proszę bardzo, bo po to właśnie ma się psa z rodowodem... Ja nie mam na to pieniędzy ani chęci.

A tak na marginesie to najpierw dowiedzcie się co znaczy jakieś słowo zanim będziecie komuś prawić morały... "Pies nierasowy – pies, który nie jest zaliczany do żadnej z ras psów. Potocznie określany również jako mieszaniec, wielorasowiec lub kundel."

#276 ~justyna~

~justyna~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 14:23

http://www.google.pl...1t:429,r:11,s:0

Zanim kupisz psa na giełdzie zastanów się-może tak wyglądała jego matka

#277 Martyśka

Martyśka

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 09 październik 2011 - 20:33

ludzie zastanówcie się nad sobą że niby rozmnażanie psów bez rodowodu to okrucieństwo można to porównać do tego że czyjś dziadek był obcokrajowcem to w takim razie zakładanie rodziny przez jego wnuki to też okrucieństwo na to wychodzi dlatego zastanówcie się co piszecie!!

#278 ~Miłośnik zwierząt~

~Miłośnik zwierząt~
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 06:37

bez przesady... to, że pies nie mam rodowodu to nie znaczy że jest gorszy od tego, który ma. Bez rodowodu jest tańszy i to że niektórych nie stać, albo nie chcą wydawać na psa ponad 1000 zł to nie znaczy, że jest to zwykły kundel. Oczywiście zawsze jest ryzyko, że piękny szczeniaczek nie wyrośnie na takiego psa jakiego byśmy chcieli. Jednak dla mnie pies jest przyjacielem i mam go po to, żeby się nim cieszyć w domu. Jeżeli ktoś lubi jeździć na wystawy to proszę bardzo, bo po to właśnie ma się psa z rodowodem... Ja nie mam na to pieniędzy ani chęci.

A tak na marginesie to najpierw dowiedzcie się co znaczy jakieś słowo zanim będziecie komuś prawić morały... "Pies nierasowy – pies, który nie jest zaliczany do żadnej z ras psów. Potocznie określany również jako mieszaniec, wielorasowiec lub kundel."

Jak ich nie stać, to mogą wziąć bezpańskiego, a nie jak ci idioci (sorry, nie mogłam się powstrzymać) nabijać kabzę pseudohodowcom - oszusztom :unsure:

#279 ~Tysia~

~Tysia~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2012 - 10:12

Grubo przesadzacie z tymi opiniami o giełdzie zwierząt, Sama pare lat temu przygarnełam suczke owczarka niemieckiego błąkającą się po ulicach do tego w ciąży, po jakimś czasie urodziło się 9 pięknych szczeniaczków, dla znajomych udało mi się oddać tylko 3 więc poszłam na giełde która kiedyś była jeszcze na rynku przy kawaleryjskiej, pieski sprzedawałam dosłownie za pare złotych (nie dlatego zeby na nich zarobić tylko uważałam ze jeśli oddawałabym je za darmo mogłaby być to nieprzemyślana adopcja) zawsze dawałam swój adres w razie gdyby ktoś sie rozmyślił zeby mogli oddać pieska, nikt kto kupił szczeniaczka nie zwrócił go, a u moich znajomych ku mojemu zaskoczeniu wyrosły piękne owczarki, mimo ze oddawałam je jako kundelki poniewaz nie wiedziałam jakim psem byl ojciec piesków. W schroniskach często pieski są po przejściach i mając dzieci to za duże ryzyko brać dorosłego psa o nieznanej przeszłości, poza tym na giełdach jest mnóstwo ludzi ktorzy podobnie jak ja kiedys sprzedaja potomki swoich pupili.

Z resztą podobna sytuacja jest z papugami, owszem czesto zdarza się ze sprzedawane na giełdach są chore lub osłabione przez złe traktowanie, ale ludzie zastanówcie się, kupując papużke w sklepie zoologicznym to ta sama ktora w niedziele byla na giełdzie, tylko ze w sklepie sprzedaja juz je drożej. Sprzedawcy sklepów nawet nie pozostawiaja złudzeń i po pytaniu skad pochodzi ten ptazek odpowiadja szczerze ze z giełdy. Ale nawet ten chory ptaszek przy odpowiednim karmieniu i traktowaniu napewno wydobrzeje i wróci do formy. Ostatnio kupiłam chorą papużkę tylko dlatego że bałam się ze pan który ja sprzedawał doprowadzi do tego ze ja wykończy. po dwóch tygodniach kwarantanny w oddzielnym pomieszczeniu wydobrzała i radośnie dołączyła do mojej parki, zaklimatyzowała się w nowym domku i ciężko uwieżyć ze jeszcze niedawno była na skraju wyczerpania. Wiem ze teraz powiecie ze kupowanie tam zwierząt napędza ten mechanizm ale uwierzcie mi ze to i tak bedzie funkcjonować bo sklepy zoologiczne sie tam zaopatrują. Z reszta kiedy moje papużki będą miały małe pewnie pare z nich również sprzedam na giełdzie dla nowych, szczęśliwych hodowców

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych