Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Józek~

~Józek~
  • Goście

Napisano 13 maj 2012 - 14:24

Kolejny morderca Polaków pochodzenia żydowskiego.
A Karola S ubili jego koledzy . W tej niby zasadzce NIKT poza generałem nie zginął, nikt. To trochę dziwne bo potyczki z UPA kończyły sie dość krwawo, Co wiecej oddzial któremu przypisuje sie śmierć Waltera operował w innym rejonie ,dość odległym. A w czasie zasadzki z nim było tylko kilku żołnierzy, bo osłona została z tyłu.
Autorka pokręcila pewne fakty, ale wyszło jak wyszło.
Tak sie składa że ukończyłem szkoły których "patronem " był ów człowiek, a do tego sąsiad był kierowcą z otocznia Świerczewskiego i dlatego przeczytałem chyba wszelkie materiały o "patronie".
Kula od której zginał była kulą w plecy.
Czyli albo uciekał /człowiek co sie kulom nie kłaniał/ lub dostał "w plecy".
PS. Świerczewski nie walczył pod Dreznem/bo je zbombardowali amerykanie i nie było o co/, lecz brał udział w forsowaniu Odry pod Budziszynem i tam pijany dowodził, co było w skutkach tragiczne.

#2 ~Smutne, ale prawdziwe...~

~Smutne, ale prawdziwe...~
  • Goście

Napisano 13 maj 2012 - 15:39

Jest tu pośrednio odpowiedź na pytanie: "Dlaczego na wschodnich rubieżach Polski płonęły stodoły..." Smutne jednak prawdziwe. Ilu była takich "przyszywanych" Polaków...

#3 ~adam~

~adam~
  • Goście

Napisano 15 maj 2012 - 22:17

A Hemnigway to byl tez alkoholik i degenerat przeciez.
Swierczewskiego lubili W LWP bo byl hulaka i babiarzem,natomiast panowie oficerowie przedwojenni to zbior wszystkich mozliwych cnot.
Mnie tam nie bylo,wiec powiedziec nic konkretnego nie moge.Gerharda zapewne tez oszczedzili w zamian za zobowiazanie napisania "LUNY W BIESZCZADACH"
Za to prawdziwemu BOHATEROWI - OGNIOWI teraz sie stawia pomnik..
Sranie w banie............

#4 ~Tylicz~

~Tylicz~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 09:40

Dla jednych Walter był Wielkim Bohaterem dla innych nie.Ja nalezę do osób szanujących prawdę historyczną .Waltera walczącego pięknie opisał Hemingway w książce pod tytułem "Komu bije dzwon" jako człowieka "który kulom się nie kłaniał".Jak wiadomo poległ z bronią w ręku w polskim mundurze generalskim.Zginął za wolną Polskę.Popatrzmy na naszych generałów ,którzy zamiast bronić Ojczyzny uciekli z niej do Rumuni .Ale co do zdolności tych generałów też są kontrowersje ,też można powiedzieć że w krajach zach prowadzili nieudolną walkę w których ginęli masowo nasi Rodacy Krytykować można nawet pilotów walczących na zachodzie -za co? ano ,że po wojnie wystawiono nam ogromny rachunek za samoloty i nie tylko nawet za sznurówki do butów czy naboje do broni osobistej - widziałem te rachunki .Dług spłacaliśmy dopiero na początku lat 70.A tu znaleźli się poprawiacze historii i z furią atakują naszego generała,który zginął ponad 60 lat temu walcząc o wolną Polskę.

#5 ~cyryldrab~

~cyryldrab~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2013 - 16:00

a malo to teraz takich swierczewskich w polskim wojsku.a mamy XXI w.rok 2013.a polscy politycy sa teraz gorsi od swierczewskiego.

#6 ~sz82~

~sz82~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2013 - 16:46

@Tylicz
Kiedy walczył o wolną Polskę? W 1920 czy na II WŚ? Jedyne dobre co zrobiła UPA dla Polski, to to że ubili tego sk....syna.

#7 ~mały~

~mały~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2013 - 09:37

Dla jednych Walter był Wielkim Bohaterem dla innych nie.Ja nalezę do osób szanujących prawdę historyczną .Waltera walczącego pięknie opisał Hemingway w książce pod tytułem "Komu bije dzwon" jako człowieka "który kulom się nie kłaniał".Jak wiadomo poległ z bronią w ręku w polskim mundurze generalskim.Zginął za wolną Polskę.Popatrzmy na naszych generałów ,którzy zamiast bronić Ojczyzny uciekli z niej do Rumuni .Ale co do zdolności tych generałów też są kontrowersje ,też można powiedzieć że w krajach zach prowadzili nieudolną walkę w których ginęli masowo nasi Rodacy Krytykować można nawet pilotów walczących na zachodzie -za co? ano ,że po wojnie wystawiono nam ogromny rachunek za samoloty i nie tylko nawet za sznurówki do butów czy naboje do broni osobistej - widziałem te rachunki .Dług spłacaliśmy dopiero na początku lat 70.A tu znaleźli się poprawiacze historii i z furią atakują naszego generała,który zginął ponad 60 lat temu walcząc o wolną Polskę.

A jestem ciekaw czy czy różne książki czytaliśmy czy jedną. Bo w KOMU BIJE DZWON to o Karolu nic nie ma , , Świerczewski był tam pionkiem i niczym nie dowodził, ale propaganda zrobiła z niego bohatera, a historia pijaka, bo pod Budziszynem stracił całe swe wojsko , i za smierć tych ludzi odpowiada.A co do historii , polakom UPA to bandyci, ukraińcom "bohatyry". . Dla IPN ci co walczyli nawet do lat 60 o Wolną Polske to bohaterowie walki o niepodległość i stawia sie im pomniki, dla innych to byli zwykli bandyci co mordowali..
Dla jednych Kukliński do bohater innym to Judasz co poleciał na dolary ?
Tak ta nasza historia.
A Świerczewski podobnie jak Popławski /1 armia WP/ był ruskim.
A dlaczego polska gardzi Rokossowskim / on dla Stalina był Polakiem dlatego zastapił go Żukow w 1944 roku, gdy ruszano na Berlin.

#8 ~zły~

~zły~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2013 - 09:44

Dla jednych Walter był Wielkim Bohaterem dla innych nie.Ja nalezę do osób szanujących prawdę historyczną .Waltera walczącego pięknie opisał Hemingway w książce pod tytułem "Komu bije dzwon" jako człowieka "który kulom się nie kłaniał".Jak wiadomo poległ z bronią w ręku w polskim mundurze generalskim.Zginął za wolną Polskę.Popatrzmy na naszych generałów ,któr............... Krytykować można nawet pilotów walczących na zachodzie -za co? ano ,że po wojnie wystawiono nam ogromny rachunek za samoloty i nie tylko nawet za sznurówki do butów czy naboje do broni osobistej - widziałem te rachunki .Dług spłacaliśmy dopiero na początku lat 70.A tu znaleźli się poprawiacze historii i z furią atakują naszego generała,który zginął ponad 60 lat temu walcząc o wolną Polskę.

Skąd ty bajki i gdzie widziałeś rachunek. Polskich żołnierzy z zachodu zniszczono tam na zachodzie. Przyklad : w 1945-46 roku odebrano polakom wszelkie odznaczenia, prawa emerytalne itp. Generał Maczek taki bohater nalewał wódke w barze by żyć ,Polscy piloci uciekali z Anglii o która walczyli i gineli np do Kanady , bo angole pakowali na statki i odsyłali do Polski / a tam jak Skalski czekaly więzienia/..

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2013 - 10:23

A jestem ciekaw czy czy różne książki czytaliśmy czy jedną. Bo w KOMU BIJE DZWON to o Karolu nic nie ma , , Świerczewski był tam pionkiem i niczym nie dowodził, ale propaganda zrobiła z niego bohatera, a historia pijaka, bo pod Budziszynem stracił całe swe wojsko , i za smierć tych ludzi odpowiada.A co do historii , polakom UPA to bandyci, ukraińcom "bohatyry". . Dla IPN ci co walczyli nawet do lat 60 o Wolną Polske to bohaterowie walki o niepodległość i stawia sie im pomniki, dla innych to byli zwykli bandyci co mordowali..
Tak ta nasza historia.
A dlaczego polska gardzi Rokossowskim / on dla Stalina był Polakiem dlatego zastapił go Żukow w 1944 roku, gdy ruszano na Berlin.

Widocznie z tej Pana książki ktoś kartki powyrywał ?- opisującego gen Waltera -ale polecam drugą książkę pt Łuny w Bieszczadach Jana Greharda. Pozdrawiam,Ps. każdego można zeszmacić i zniszczyć min gen Waltera ,który walczył i zginął w słusznej sprawie -Polski.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2013 - 10:45

Kolejny morderca Polaków pochodzenia żydowskiego.
A Karola S ubili jego koledzy . W tej niby zasadzce NIKT poza generałem nie zginął, nikt. To trochę dziwne bo potyczki z UPA kończyły sie dość krwawo, Co wiecej oddzial któremu przypisuje sie śmierć Waltera operował w innym rejonie ,dość odległym. A w czasie zasadzki z nim było tylko kilku żołnierzy, bo osłona została z tyłu.
Autorka pokręcila pewne fakty, ale wyszło jak wyszło.
Tak sie składa że ukończyłem szkoły których "patronem " był ów człowiek, a do tego sąsiad był kierowcą z otocznia Świerczewskiego i dlatego przeczytałem chyba wszelkie materiały o "patronie".
Kula od której zginał była kulą w plecy.
Czyli albo uciekał /człowiek co sie kulom nie kłaniał/ lub dostał "w plecy".
PS. Świerczewski nie walczył pod Dreznem/bo je zbombardowali amerykanie i nie było o co/, lecz brał udział w forsowaniu Odry pod Budziszynem i tam pijany dowodził, co było w skutkach tragiczne.

Pewnie miałeś alkomat i zmierzyłeś zawartość alkoholu we krwi, ile było promili?

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 luty 2013 - 10:50

Skąd ty bajki i gdzie widziałeś rachunek. Polskich żołnierzy z zachodu zniszczono tam na zachodzie. Przyklad : w 1945-46 roku odebrano polakom wszelkie odznaczenia, prawa emerytalne itp. Generał Maczek taki bohater nalewał wódke w barze by żyć ,Polscy piloci uciekali z Anglii o która walczyli i gineli np do Kanady , bo angole pakowali na statki i odsyłali do Polski / a tam jak Skalski czekaly więzienia/..

Można pogrzebać nawet w internecie i to znaleźć .Rachunki wystawili nam -Brytyjczycy a spłaciliśmy te długi, za Władysława Gomułki.W tamtych czasach ,sporo pisała min nasza prasa .

#12 ~Mazowsze~

~Mazowsze~
  • Goście

Napisano 11 luty 2013 - 15:24

Tak ta nasza historia.

Twoja wiedza na temat gen Waltera jest zasłyszana czy przeczytana z brukowców.Opowiem Ci pewną historię ,która wydarzyła się w ubiegłym roku.Moja serdeczna koleżanka wybrała się na pieszą pielgrzymkę przez Francję, Pireneje i Hiszpanię gdzieś w okolice Atlantyku.Pielgrzymka trwała ponad miesiąc,zrobiła fotki,dostała certyfikat z kościoła i odbyła kilka odczytów w salach katechetycznych w PL .Min opowiadała jak na pustkowiu Hiszpanii spotkała pastuszka pasącego kozy i owce.Pastuszek nieśmiało spytał skąd pochodzi i dokąd idzie .Znajoma odpowiedziała ,że jest z Polski i idzie do świętego miejsca ,które jest położone nad oceanem . Pastuszek pomyślał i powiedział że zna dwóch Polaków i o takim samym imieniu a był to min Karol Wojtyła nasz papież i Karol Świerczewski nasz gen Walter.

#13 ~mały~

~mały~
  • Goście

Napisano 12 luty 2013 - 22:07

Twoja wiedza na temat gen Waltera jest zasłyszana czy przeczytana z brukowców.Opowiem Ci pewną historię ,która wydarzyła się w ubiegłym roku.Moja serdeczna koleżanka wybrała się na pieszą pielgrzymkę przez Francję, Pireneje i Hiszpanię gdzieś w okolice Atlantyku.Pielgrzymka trwała ponad miesiąc,zrobiła fotki,dostała certyfikat z kościoła i odbyła kilka odczytów w salach katechetycznych w PL .Min opowiadała jak na pustkowiu Hiszpanii spotkała pastuszka pasącego kozy i owce.Pastuszek nieśmiało spytał skąd pochodzi i dokąd idzie .Znajoma odpowiedziała ,że jest z Polski i idzie do świętego miejsca ,które jest położone nad oceanem . Pastuszek pomyślał i powiedział że zna dwóch Polaków i o takim samym imieniu a był to min Karol Wojtyła nasz papież i Karol Świerczewski nasz gen Walter.

a ile lat miał ten pastuszek ? 8 czy 88? A w Hiszpanni to Karol był ale nie Świerczewski, Jakoś nie wyobrażam sobie hiszpana mówiacego nazwisko Świerczewski.
Pod Budziszynem chciano go rozstrzelać, A w wojnie domowej w 1936 roku to był inny człowiek.A czy tam Walter był jako polak czy jako komunista to nie jestem pewny , bo nie przypominam by gen .Świerczewski czymś dowodził we wrześniu 1939 roku.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 07:46

no pewnie, bo pastuszek to rzetelne źródło informacji, natomiast książki historyczne to już nie. sentyment do komuny niektórym mózg lasuje. a tak w ogóle, to urzekająca opowieść.

#15 ~zygi~

~zygi~
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 15:53

A jakim on mógł byc POLAKIEM w wojnie hiszpańskiej ? No jakim. Wyjechał z Polski , gdy jej nie było na mapie świata, wracał wraz z Armią Czerwoną gdy ta szło nieść komunizm i wodzia Dzierżyńskiego, Potem w latach 40 walczył z Niemcami broniąc Stalina.
Dobiero w 1945 roku Popławski w I a Świerczewski w Ii Armii Wojska Polskiego okazali sie POLAKAMI ! A komu on składał przysięgę wojskową ?
Świerczewskiego zabito, a Popławski wrócił do Moskwy . Tacy byli z nich Polacy , i nie wciskaj kitu o pastuszku który tako KOCHAŁ Karola -Polaka.Wojtyła to owszem polakko , ale ten drugi Karol to sowiet ubrany w polski generalski mundur.
Jak chcesz bronic to broń Jerzego Pawłowskiego. To większy Polak od Kuklińskiego i Świerczewskiego razem wziętych !
Panie pułkowniku Pawłowski nasz MISTRZU.

#16 ~Baligród~

~Baligród~
  • Goście

Napisano 16 luty 2013 - 14:00

A jakim on mógł byc POLAKIEM w wojnie hiszpańskiej ? No jakim. Wyjechał z Polski , gdy jej nie było na mapie świata, wracał wraz z Armią Czerwoną gdy ta szło nieść komunizm i wodzia Dzierżyńskiego, Potem w latach 40 walczył z Niemcami broniąc Stalina.
Dobiero w 1945 roku Popławski w I a Świerczewski w Ii Armii Wojska Polskiego okazali sie POLAKAMI ! A komu on składał przysięgę wojskową ?
Świerczewskiego zabito, a Popławski wrócił do Moskwy . Tacy byli z nich Polacy , i nie wciskaj kitu o pastuszku który tako KOCHAŁ Karola -Polaka.Wojtyła to owszem polakko , ale ten drugi Karol to sowiet ubrany w polski generalski mundur.
Jak chcesz bronic to broń Jerzego Pawłowskiego. To większy Polak od Kuklińskiego i Świerczewskiego razem wziętych !
Panie pułkowniku Pawłowski nasz MISTRZU.

Zginął w polskim mundurze generalskim z bronią w rękach, walcząc z banderowcami. a na cmentarzu gdzie pochowani są jego żołnierze jest napis " Przechodniu spójrz na ten krzyż :Żołnierze polscy wznieśli go wzwyż,Scigając faszystów przez góry i skały.Dla Ciebie Polsko i dla twej chwały " Cześć i chwała mu na wieki.

#17 ~Budziszyn~

~Budziszyn~
  • Goście

Napisano 06 październik 2013 - 20:23

a ile lat miał ten pastuszek ? 8 czy 88? A w Hiszpanni to Karol był ale nie Świerczewski, Jakoś nie wyobrażam sobie hiszpana mówiacego nazwisko Świerczewski.
Pod Budziszynem chciano go rozstrzelać, A w wojnie domowej w 1936 roku to był inny człowiek.A czy tam Walter był jako polak czy jako komunista to nie jestem pewny , bo nie przypominam by gen .Świerczewski czymś dowodził we wrześniu 1939 roku.

Generał  w tym czasie nie uciekł jak większoś naszych generałów do Rumuni z kasą .Zamiast dowodzić naszymi zołnierzami.Po pewnym czasie wydawali błędne rozkazy w których gineli nasi żołnierze ,min Powstanie Warszawskie w którym poległo 200 tyś naszych PowstańcówTo wybitny internacjinalist człowiek legenda czy to się komuś podoba czy nie.Cześć jego pamięci.

#18 ~Dorota~

~Dorota~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 09:50

"O człowieku który się kulom nie kłaniał" napisała Janina Broniewska a nie Hemingway!

#19 ~Polak~

~Polak~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2015 - 21:59

to bandyta i morderca Polaków, niech pamięć o nim zawsze będzie taka - morderca prawdziwego Polaka , sowieckie łajno.

#20 ~Akakij~

~Akakij~
  • Goście

Napisano 05 październik 2015 - 20:40

Dla mnie generał Karol Świerczewski Walter jest i będzie bohaterem.
Zabity przez Ukraińców w obronie granic polskich.
Bohatersko walczący w Hiszpanii.
Szacunek dla Człowieka Który Się Kulom Nie Kłaniał. Salut!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych