Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Mirek~

~Mirek~
  • Goście

Napisano 15 październik 2016 - 13:28

Po nowelizacji ustawy, która weszła w życie w lipcu 2016 roku prąd produkowany z paneli fotowoltaicznych może być magazynowany w sieci. Dzięki temu rozwiązaniu jestem w stanie pokryć całe swoje zapotrzebowanie na prąd z własnych źródeł i przede wszystkim inwestycja szybko się zwraca. Polecam firmę AZEnergia działającą na terenie Warszawy, która wykonała instalację profesjonalnie i szybko oraz całkowicie zajęła się sprawą przyłączenia do sieci mojej mikroinstalacji fotowoltaicznej. Więcej informacji azenergia.pl

#2 ~nfo~

~nfo~
  • Goście

Napisano 15 październik 2016 - 13:45

Dwa pytanka?

1. Zapłacisz dwa razy za przesył tzw opłatę przesyłową która już teraz funkcjonuje, wystarczy wczytać się w rachunek za prąd, raz jak będziesz magazynował a drugi jak będziesz odbierał ? co mi z tego zostanie ?

2. Na taryfie G11  będę  jechał z fotowoltaiką i na starym liczniku?

bo chyba musi być licznik co liczyć będzie w obie strony i jaka będzie tzw opłata stała za nową taryfę ? 

#3 ~Dante~

~Dante~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2017 - 08:30

W Sunex produkują solary już od wielu lat. Ja bym ich polecał, polska firma z doświadczeniem, standard mają zachodni i zresztą sporą część produktów sprzedają w Niemczech. U nich kupowałem płaskie kolektory już dobre kilka lat temu. Konstrukcja się sprawdza, zwrot energii jest cały czas taki sam, nie widzę, żeby mi jakoś wydajność kolektorów spadała z biegiem lat.

#4 panna_marta

panna_marta

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 18 październik 2017 - 16:57

Na fotowoltaikę można wziąć dofinansowanie przez co będzie bardziej opłacalna, bardzo popularne są dotacje prosument, które ostatnio powróciły i można znowu na nie składać wnioski (od wczoraj tj. 17.10).

Użytkownik panna_marta edytował ten post 18 październik 2017 - 16:57

#5 Tynka

Tynka

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 10 luty 2019 - 16:07

nie wiem jak to jest na większą skalę, ale taka domowa (coś jak http://pvprojekt.com/realizacje/) opłaca się. Piszę z autopsji.. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych