Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~pineczka~

~pineczka~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2018 - 09:13

Generalnie zawsze trzeba pamiętać o tym, że zawsze ważne jest dobre CV, ono jednak warunkuje dużo rzeczy. Ja sama  korzystałam z gotowego kreatora CV -szybkiecv.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Szyb ko i sprawnie je stworzyłąm. Oczywiście w CV ważne są: umiejętności i doświadczenie. Zawsze.

 #2 ~kociasta~

~kociasta~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2018 - 08:10

to fakt , szybkiecv to fajna stronka zwlaszcza jak sie ma wersje premium bo mają tam fajne, oryginalne szablony dzięki którym nasze cv zostanie zauważone#3 ~Zenon T.~

~Zenon T.~
  • Goście

Napisano 01 luty 2019 - 18:49

Nie należy wysyłać swego CV (e-mail czy papierowy) do pracodawcy! Wyłącznie może to być:

- imię i nazwisko (też wystarczy imię),

- nr telefonu,

- ewentualne warunki które spełniamy lub nie spełniamy, postawione przez pracodawcę w ogłoszeniu,

- zgodę aby pracodawca lub osoba rekrutująca do nas oddzwoniła.

Jeżeli pracodawca (czy osoba rekrutująca) będzie zainteresowany to oddzwoni i podczas rozmowy można dokonać wzajemnej wstępnej rekrutacji. Można zapytać się pracodawcy:

- na czym polega praca,

- jaki jest wymagany wiek i czy osoby starsze też są brane pod uwagę np. 50+,

- jaka forma umowy o pracę i godziny pracy,

- jeżeli nie mam doświadczenia to czy pracodawca przeprowadzi szkolenie,

- jakie będą zarobki oraz ewentualne premie

Uwaga! Nie bać się zadawać tego pytania bo pracodawca ma podać widełki płacowe a nie przyszły pracownik zgadywać, np. „A ile pani/pan chce zarabiać?” Można wtedy odpowiedzieć „Ja mam chęć zarabiać jak najwięcej ale chęci chęciami a rzeczywistość pokaże”).

Rozmowę można nagrać z powiadomieniem o tym swego rozmówcę lub bez powiadomienia swego rozmówcy ale w takim wypadku nie może ona być wykorzystana w celach publicznych (pod sankcją karną), ale tylko w celach dowodowych w stosunku do osoby z którą rozmawialiśmy np. w kwestii spornej tylko jemu możemy mu takie nagranie dać do odsłuchania.

 

Najlepiej numer telefonu (drugi telefon) który podajemy powinien być inny niż nasz nr telefonu prywatnego a to ze względów bezpieczeństwa. Co jakiś czas tenże numer zmieniamy na inny bo pracodawcy lubią sobie robić bazy danych w tych sprawach.

 

Taki sposób postępowania jest jak najbardziej właściwy i w wielu wypadkach potencjalny pracownik zaoszczędzi sobie czasu i pieniędzy na dojazdy do biura ogłoszeniodawcy o pracę i często całkowicie zbędne a czasami głupie tzw. rozmowy wstępne z osobą rekrutującą. Jest XXI wiek a nie PRL, że trzeba było jeździć na spotkanie o pracę bo w zasadzie tylko nieliczni mieli telefony. Czas to pieniądz i dotyczy to nie tylko przedsiębiorców i nie bać się tak postępować.

Jeżeli wszyscy (pracobiorcy) tak zaczniemy postępować to za niedługo będzie to normą.

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych