Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

ekonomiczne spalanie wegla

107 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2011 - 10:54

ja próbowałem i zadziałało, trochę długo się rozpala, ale pali się bardziej równomiernie, wadą takiego palenia jest to że trzeba czekać aż się wszystko do końca wypali by znów załadować piec

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2011 - 15:17

2t węgla orzecha + 2 m drewna. Dom 3 kondygnacyjny. Palę 3h. Od 10 do 13. Temperatura do wieczora na plusie od 22 do 18 stopni. Rano 16. Nie kumam niektórych. Na ch*** na noc palić? Pod kołdrą ciepło.

#23 ~stach~

~stach~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2011 - 16:14

już kilka razy rozpalałem ,trzeba się tego nauczyć przy ostatnich temperaturach pale jeszcze drewnem Wady pracochłonność,trudności z rozpalaniem bawienie się z układaniem drewna w piecu tradycyjnie wkładałem np jedną porcje byle jak teraz wkładam układam dwie porcje .brak możliwości podkładania,raz zapaliła mi się dolna warstwa ,Zalety te dwie porcje palą mi się o wiele dłużej =tradycyjnych 4 porcje już widoczna oszczędność więcej ciepła brak dymu zgadzam się z Alikiem ,wyłączyłem nawiew ,kto musi oszczędzać to dobry sposób ,gdybym palił od początku sezonu w piewnicy było by kilka metrów drewna więcej. też polecam .dobrze że synek pokazałmi to forum .z szacunkiem stasiek.

#24 leszek

leszek

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 09 grudzień 2011 - 21:58

dzieki za odzew.moj sukces to przekonanie sasiada .sam przygotowuje plyty szamotowe 3cm grubosci do wylozenia paleniska-czterech bokow .zrobilem tez ruszt z zebrowanych pretow 4 cm nad rusztem wodnym.dopalilo sie lepiej tzn zostalo mniej popiolu.tak jak pisalem na poczatku na forum muratora ciagla wymiana pomyslow.pozdrawiam .L

#25 leszek

leszek

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 15 grudzień 2011 - 21:16

witam czytajacych forum.prawie 1000 otwarc to sporo .na forum muratora doczytalem ze jesli zar za szybko idzie w dol np w jednym miejscu ciagnie az do rusztu to trzeba pilnowac rownomiernego rozlozenia wegla i ewentualnie sypnac troche popiolu w miejsce gdzie szybciej sie wypala lecz tylko w to miejsce objetosciowo 1 szklanka nie wiecej.zima nas rozpieszcza.to dobrze ale i przy takiej pogodzie mozna puscic mniej dymu na okolice.pozdrawiam.L

#26 leszek

leszek

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 30 grudzień 2011 - 21:53

witam.niesmialo przypomne sie wszystkim czytajacym forum porannego .pogoda super.w sam raz na eksperymenty z paleniem od gory.zachecam do zagladania na forum muratora z watkiem -ekonomiczne spalanie wegla

#27 leszek

leszek

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 07 styczeń 2012 - 17:33

odswiezam wątek.moze znajda sie nastepni palacy inaczej .probujcie bo szkoda pluc naszych i naszych dzieci,wnukow.po co sie truc .l

#28 ~seb~

~seb~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 09:44

2t węgla orzecha + 2 m drewna. Dom 3 kondygnacyjny. Palę 3h. Od 10 do 13. Temperatura do wieczora na plusie od 22 do 18 stopni. Rano 16. Nie kumam niektórych. Na ch*** na noc palić? Pod kołdrą ciepło.

I tu się zgodzę temperatura w nocy ( czasie snu) nie większa niż 18 c, zdrowo się człowiek wysypia, ja przy wyższych mam problem z zasypianiem, pozdrao

#29 ~seb~

~seb~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 09:55

odswiezam wątek.moze znajda sie nastepni palacy inaczej .probujcie bo szkoda pluc naszych i naszych dzieci,wnukow.po co sie truc .l

Witam, ja palę od góy jakieś drugi tydzień, efekty widać było już po paru dniach, piec który dotąd był, cały zawalony smołą i sadzą teraz jest czyściutki ładnie się wypalił, z komina idzie ładny wolny delikatny biały dymek, przedtem czarna, ciemana mgłą spowijała dom mojego sąsiada, polecam spróbować. W starej metodzie wiecznie siedziałem w kotłowni, cały smierdziałem dymem, teraz pół godzinki przygotowanie z rozpalaniem i przy dobrych lotach 6 do 8 godzin spokoju na piecu miedzy 50 a 60 stopni zależy od pogody

#30 ~ombre~

~ombre~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 09:59

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego :rolleyes:
dziękuje za temat. cały dzień przy piecu REWELACJA .Władze gminy zachęcam do zapoznania się z tym tematem ,np zrobienie broszurki informacyjnej dla właścicieli domków jednorodzinnych,którzy nie odwiedzają forum,a firma która będzie robiła drobne przeróbki sukces murowany.jeszcze raz polecam i dzięki ,dalej czytam 6000 postów .pisze się na pierwszego klienta (dwa piece)

w ten sposób palę już trzy lata wiem coś na ten temat same plusy

#31 leszek

leszek

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 20:01

#32 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2012 - 20:03

Mam jeszcze stary piec,bez dmuchawy. Da się w nim palić od góry?

#33 leszek

leszek

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 20:06

witam.ponad 2000 wejsc to niezle .jesli 10 procent sie przekona do oszczednego i prawie bezdymnego palenia to mamy 200 kominow .zachecam do czytania forum muratora jak w temacie.pozdrawiam wszystkich palacych od gory.l

#34 leszek

leszek

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 16 luty 2012 - 20:22

odswiezam .moze komus sie przyda.l
http://forum.murator...ęgla-kamiennego

#35 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 21:39

Palę tą metodą jak tylko przeczytałem wpis Leszka.Piec stary,wcześniej mokry i zasmolony teraz suchutki a opał ten sam -drewno i groszek z energo.Dla mnie rewelka.Polecam to wszystkim niedowiarkom

#36 ~leszek~

~leszek~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2012 - 20:31

witam wszystkich.lato minęło jak śpiewał Rudi Schubert i nadciagają chłody .przypominam się w temacie -
jak palic w zwykłym kotle smieciuchu aby po pierwsze spalić mniej i zaoszczedzic kasę oraz mniej truć siebie i sasiadów.pozdrawiam .leszek

#37 ~sojuz~

~sojuz~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 16:13

dodatkowym atutem tego spalania jest to ,że jeżeli wrzucisz kulkę foli (duże jabłko} to dopiero jest efekt .ja nazwałem to nitropalenie,efekt niesamowity, temperatura skacze w górę .naprawde dopalacz szok.proponuję zaczynać od małych kuleczek,aż dojdziecie do wprawy,takie małe gałganki.i co ważniejsze zero dymu, zero smrodu i sąsiedzi dadzą spokój pozdrawiam.

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 16:35

dodatkowym atutem tego spalania jest to ,że jeżeli wrzucisz kulkę foli (duże jabłko} to dopiero jest efekt .ja nazwałem to nitropalenie,efekt niesamowity, temperatura skacze w górę .naprawde dopalacz szok.proponuję zaczynać od małych kuleczek,aż dojdziecie do wprawy,takie małe gałganki.i co ważniejsze zero dymu, zero smrodu i sąsiedzi dadzą spokój pozdrawiam.

O dioksynach mam nadzieję słyszałeś? Stosuj nadal ten dopalacz. Skutki mogą być bardzo przykre dla twoich dzieci lub wnuków.

#39 ~sojuz~

~sojuz~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 16:50

O dioksynach mam nadzieję słyszałeś? Stosuj nadal ten dopalacz. Skutki mogą być bardzo przykre dla twoich dzieci lub wnuków.

powtarzam zero dymu ,zero smrodu,można sypnoć szczypte soli .będziesz miał jak w Ciechicinku,aromaterapia.kumasz

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 16:57

no właśnie, zero dymu i smrodu. Nie widać ich, nie czuć, a swoje robią. Twój wybór. I tylko popytaj sasiadów czy interesują ich genetyczne mutacje?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych