Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Edukacja domowa

szkoła

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~zosia~

~zosia~
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 20:28

Dzień dobry, szukam kontaktu z rodzicami prowadzącymi ED w Białymstoku, którzy wybrali taką formę nauczania świadomie, a nie wynikła ona, np. z niepełnosprawności dziecka. Chodzi mi o nauczanie początkowe, kl 1.

#2 ~Kosmitka~

~Kosmitka~
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 21:02

Kosmici pytają z kosmicznej ciekawości.

Dlaczego Szanowna Ziemianka chce prowadzić edukację własnego dziecka w domu?

#3 ~zosia~

~zosia~
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 21:20

Szkoła uczy odbierania informacji. Niszczy w dzieciach możliwość samodzielnego myślenia, pogłębia różnice intelektualne, zabiera czas. Nie potrafi motywować do nauki, bo ją wymusza. I tym podobne.

#4 ~Kosmitka~

~Kosmitka~
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 21:46

Kosmici dziękują za odpowiedź.

Odpowiedź ta nasunęła Kosmitom kolejne pytanie.

A co ze stroną emocjonalną dziecka?

Co z kolegami czy koleżankami?

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 22:17

Rozumiem, że chodzi o socjalizację? Szkolna socjalizacja jest wymuszona i sztuczna. Nigdzie oprócz wojska i szkoły nie występuje licząca ok 26 osób grupa społeczna w tym samym przedziale wiekowym. Czy jeśli pracuję w domu, to znaczy, że nie mam znajomych? Nie. Tak samo jest z dziećmi. Nawiązują kontakty na zajęciach pozadomowych, sportowych, wśród dzieci znajomych, sąsiadów, na placu zabaw. Przyjaźnią się z tymi, z którymi chcą i których lubią a nie dlatego, bo pani posadziła w jednej ławce.

#6 ~ho~

~ho~
  • Goście

Napisano 27 maj 2018 - 06:00

Rozumiem, że chodzi o socjalizację? Szkolna socjalizacja jest wymuszona i sztuczna. Nigdzie oprócz wojska i szkoły nie występuje licząca ok 26 osób grupa społeczna w tym samym przedziale wiekowym. Czy jeśli pracuję w domu, to znaczy, że nie mam znajomych? Nie. Tak samo jest z dziećmi. Nawiązują kontakty na zajęciach pozadomowych, sportowych, wśród dzieci znajomych, sąsiadów, na placu zabaw. Przyjaźnią się z tymi, z którymi chcą i których lubią a nie dlatego, bo pani posadziła w jednej ławce.

Niedostosowana społecznie i co daleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej ??? 

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 11:56

Zależy, co się rozumie pod pojęciem ,, niedostosowania". Jeśli samodzielne myślenie, większą kulturę osobistą, wolność wyboru, dobre relacje z rodzicami i radość ze zdobywania wiedzy, to chyba rzeczywiście dzieci ED są ,,niedostosowane".

#8 ~Natalia~

~Natalia~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2019 - 08:06

Witajcie,
Tym razem ja szukam kontaktu z osobami, które przeszły na edukację domową lub myślą o tym w kontekście dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Mam 4 dzieci. Moja córka jest w zerówce i zastanawiam się nad ed. Zapraszam do kontaktu na maila nti.kondraciuk@gmail.com

#9 ~Helcia~

~Helcia~
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2019 - 08:53

Wiecie co kiedyś, jak nie miałam dzieci t dziwilam się takim ludziom

#10 ~Rodzic~

~Rodzic~
  • Goście

Napisano 13 październik 2019 - 22:03

Warto

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szkoła