Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


82 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2020 - 14:18

Gosciu X: ja nie napisałem o II Rzeczypospolitej lecz o wielodzietnych rodzinach chłopskich w Polsce Rzeczypospolitej Ludowej!!! Czytaj uważnie i nie jedz przy jedzeniu bo to wpływa na brak koncentracji i utratę pamięci!!!! Hhihihihi.

 

Po roku 1945 to była reforma rolna, spółdzielczość rolna oraz chłopska własność PRYWATNA!!!! Chłopi mogli mieć tyle ziemi ile chcieli. Przypomnę,że gdy nastała "solidarność" to ta chłopska nazywała się "Solidarnością Rolników Indywidualnych" Nieźle co? jak na twoje "trzyhektarowe" gospodarstwa...

...jeszcze dodam, że podczas rejestracji związku zawodowego rolników indywidualnych eksponowano taki transparent :"Jeśli nas zarejestrujecie - bułkę z szynką jeść będziecie". To były czasy kartek na mięso w miastach ale dobrobytu na wsi. Wielodzietne rodziny chłopskie właśnie wypuszczały swoje dzieci na studia do dużych miast. W niedzielnym wieczornym pociągu pospiesznym B-stok - W-wa pachniało kożuchami z owiec, swojska kiełbasą i kiszonymi ogórkami, że o bimberku nie wspomnę.#82 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2020 - 17:46

...jeszcze dodam, że podczas rejestracji związku zawodowego rolników indywidualnych eksponowano taki transparent :"Jeśli nas zarejestrujecie - bułkę z szynką jeść będziecie". To były czasy kartek na mięso w miastach ale dobrobytu na wsi. Wielodzietne rodziny chłopskie właśnie wypuszczały swoje dzieci na studia do dużych miast. W niedzielnym wieczornym pociągu pospiesznym B-stok - W-wa pachniało kożuchami z owiec, swojska kiełbasą i kiszonymi ogórkami, że o bimberku nie wspomnę.

I przyszedł rok 1989 i wszystko to poszło w pis.. du. Gdyby nie dotacje po wejściu do UE Polska zamianiła by się w jeden wielki odłóg.

#83 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2020 - 16:48

I przyszedł rok 1989 i wszystko to poszło w pis.. du. Gdyby nie dotacje po wejściu do UE Polska zamianiła by się w jeden wielki odłóg.

tyz prawda, jak mowil Pyzdra

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych