Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dzielnica Starosielce. Tu był Meksyk :: zobacz komentowany artykuł

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~meksykanin~

~meksykanin~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2013 - 17:29

"Leży pochowany na starym cmentarzu w Starosielcach, przy ulicy - nomen omen - ks. Grzybowskiego, jego imię właśnie niedawno nadano tej ulicy."

to jakieś nieporozumienie albo zaćmienie pamięci. Odkad pamiętam a chodziłem do 21 podstawówki już w latach 80tych ulica biegnąca przy cmentarzu nosiła imię Ks.Grzybowskiego. No chyba, że autor wspomnień - skąd inąd ciekawych - za niedawno uznaje lata 80.:)

#2 ~były meksykanin~

~były meksykanin~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2013 - 18:29

Starosielce dzielnicą Białegostoku zostały w 1960 r. Rodzina ze strony ojca w Starosielcach mieszkała od 1900 r. Ja również urodziłem się w Starosielcach. Do szkoły podstawowej uczęszczałem od 1955 r. W tym czasie szkoła podstawowa i ogólniak mieściły się przy ul. Szkolnej  w 2 budynkach przy starym kościele, który w czasach carskich był cerkwią. Szkołę podstawową ukończyłem w 1955 r. W tym czasie istniała już nowa szkoła na ul. Miodowej.  Nowy kościół został oddany  do użytku w 1958 r. Ksiądz, który go budował uczył mnie religii do 5-ej klasy. W 1960 r. wyjechał na stałe do USA. W 1984 r. spotkałem i rozpoznałem go w Chicago. 

#3 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2013 - 18:33

Fantastyczne - może "Poranny" może częsciej publikować takie artykuły? Rozmowy ze starymi białostoczanami, opisującymi co było, jak wyglądało, jak się żyło plus jakieś anegdoty ze starych czasów? Starych białostoczan coraz mniej, więc trzeba się pośpieszyć.

#4 ~star~

~star~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2013 - 21:57

Ul. Księdza Grzybowskiego jest co najmniej kilkadziesiąt lat.

#5 ~bolo~

~bolo~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2013 - 09:47

a moze ktos napisze o zawodowce z Meksyku , ja chodzilem do niej w latach 60 a praktyke mielismy w KZKS

#6 ~Maksykanka z dziada~

~Maksykanka z dziada~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2013 - 10:59

Mój dziadek pracował we wspomnianej piekarni. Zawsze mile ją wspomina.

#7 ~XXX~

~XXX~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2013 - 11:01

Czuję sentyment do Starosielc, podaję link do bardzo ciekawego artykułu prof. Dobrońskiego o historii Starosielc - jakie były jego granice, że było miastem, ale była jednocześnie wieś Starosielce. Warto przeczytać
http://www.google.pl...iqif5GcfZzgaciA

#8 ~w51~

~w51~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2014 - 09:23

a moze ktos napisze o zawodowce z Meksyku , ja chodzilem do niej w latach 60 a praktyke mielismy w KZKS

zgadza sie ja chodzilem do niej od wrzesnia 1966 nie skonczylem ale nie bede pisal dlaczego bo to juz inna historia, nurtuje mie tylko jedno kto dojezdzal MPK  byla to linia E czy juz 12

#9 ~Artur~

~Artur~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2018 - 08:30

Dziadkowie mieszkali przy ul Szkolnej 4 , dziadek był zawiadowcą stacji Antoni Horodeński . Dom stał przy samej pętli autobusowej na przeciw kina  .

#10 Agent47

Agent47

zły

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 317 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 01:39

Dziadkowie mieszkali przy ul Szkolnej 4 , dziadek był zawiadowcą stacji Antoni Horodeński . Dom stał przy samej pętli autobusowej na przeciw kina  .

I znali państwa Kononowicz? 

#11 ~bylo - minelo~

~bylo - minelo~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2018 - 18:58

zgadza sie ja chodzilem do niej od wrzesnia 1966 nie skonczylem ale nie bede pisal dlaczego bo to juz inna historia, nurtuje mie tylko jedno kto dojezdzal MPK  byla to linia E czy juz 12

65 r. dojezdzalem do  V LO na MIODOWEJ chyba 5 i zdoje mi sie ze bylo to E ale nie jestem pewien no niestety lata robia swoje  nie zdalem i od wrzesnia tez zaczelem nauke w zawodowce a praktyke w KZKS  faktycznie nazya

walismy Starosielce  - Meksykiem

#12 ~Zofia Winiarska~

~Zofia Winiarska~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 11:37

Witam w antykwariacie kupiłam obraz . który jest podpisany przez Bronisława Głowackiego zam w Starowiercach z roku 1931.  Poszukuję rodziny ponieważ uważam, że taka pamiątka winna być w rodzinie . Proszę pomoc w odnalezieniu krewnych . Kontakt kom 510897904 Dziękuję .

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 luty 2019 - 12:14

A kto pamięta Woropaja i jego kobyłkę?

#14 ~zbojar~

~zbojar~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2019 - 16:06

Ja pamietam ale nie tylko jego i jego zaprzeg ale takze zone , ktora na Bojarach sprzedawala piwo

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych