Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dylemat z karierą zawodową

studia praca czy warto studiować

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Damian98~

~Damian98~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2018 - 16:49

Dzień dobry,

Jestem niepewny swojej przyszłej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Uczę się 3 języków (niemiecki, angielski, chiński - mandaryński) rozważam również w niedalekiej przyszłości rozpoczęcie nauki kolejnych języków (rosyjski lub/i japoński).

Chciałbym w przyszłości pracować firmie handlującej/świadczącej usług/ współpracującej z firmami zagranicznymi, gdzie znajomość języków obcych jest atutem, a czasami jest niezbędną umiejętnością. Rozważam, czy studia są mi w ogóle potrzebne.

Moje główne pytania:

Czy znajomość 3-5 języków obcych przeważy brak wykształcenia ekonomiczno/handlowego?

Czy pracodawcy wymagają wykształcenie “ekonomiczno/handlowe”, czy traktują je tylko jako dodatkową zaletę?

Z góry dziękuję za pomoc.

#2 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2018 - 18:30

1) Czy znajomość 3-5 języków obcych przeważy brak wykształcenia ekonomiczno/handlowego?

Tak, zdziwiłbyś się ile firm pozytywnie zareaguje na CV w języku obcym. Np. działy reklamacji

9nie nie, nie takie w których użerasz się z Januszem o 50 gr) potrzebują ludzi do kontaktów z placówkami z innych krajów.

Rada na dziś: naprawdę stawiaj na język. Zbuduj sobie profil na linku, FB i poznawaj ludzi z innych części świata i rozmawiaj z nimi w językach obcych. Jeśli rzeczywiście znasz język HR szybko Cie namierzy ;)

2) Czy pracodawcy wymagają wykształcenie “ekonomiczno/handlowe”, czy traktują je tylko jako dodatkową zaletę?

To już trudniejsze pytanie.

Są stanowiska na których jeśli nawet Cię zatrudnią to bez tej wiedzy po prostu zginiesz (lub nie awansujesz) Są też miejsca, gdzie informacja ta podawana jest tylko po to by uniknąć.. pewnego typu ludzi (czyli tych, którzy twierdzą, że sobie poradzą, choć nie potrafią wyjaśnić "jak")

Raz jeszcze: widzisz fajne ogłoszenie? Wyślij CV w języku obcym.. Pamiętaj tylko, że angielski znają dziś wszyscy.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2018 - 18:46

Informatyk świeżo po studiach zarabia w Białymstoku 8 tysi na rękę, potem tylko więcej a praktycznie nie trzeba nic umieć.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 14:25

2) Czy pracodawcy wymagają wykształcenie “ekonomiczno/handlowe”, czy traktują je tylko jako dodatkową zaletę?

To już trudniejsze pytanie.

Są stanowiska na których jeśli nawet Cię zatrudnią to bez tej wiedzy po prostu zginiesz (lub nie awansujesz) Są też miejsca, gdzie informacja ta podawana jest tylko po to by uniknąć.. pewnego typu ludzi (czyli tych, którzy twierdzą, że sobie poradzą, choć nie potrafią wyjaśnić "jak")

Raz jeszcze: widzisz fajne ogłoszenie? Wyślij CV w języku obcym.. Pamiętaj tylko, że angielski znają dziś wszyscy.

Jezyk angielski znaja wszyscy nie sadze ja nie znam co do nauki tylu jezyków podziwiam zapał ucze się jednego i widze ile to pracy i samozaparcia z 5 jezykami to raczej jedz w swiat po co robić w cebulandii za czapkę gruszek ,widziałem oglosenia gdze wymagano od kandydata znajomości 2 języków obcych za całe 2500 brutto , z jednym za granica zaczniejsz zarabiać od 5-6 tys w góre kto tutaj tyle zarabia nieliczni a bycie wyrobnikiem za grosze to nic fajnego

#5 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 18:46

Jezyk angielski znaja wszyscy nie sadze ja nie znam co do nauki tylu jezyków podziwiam zapał ucze się jednego i widze ile to pracy i samozaparcia z 5 jezykami to raczej jedz w swiat po co robić w cebulandii za czapkę gruszek ,widziałem oglosenia gdze wymagano od kandydata znajomości 2 języków obcych za całe 2500 brutto , z jednym za granica zaczniejsz zarabiać od 5-6 tys w góre kto tutaj tyle zarabia nieliczni a bycie wyrobnikiem za grosze to nic fajnego

Znajomość języka angielskiego w zawodach związanych z komunikacją jest dziś standardem, oczywistą oczywistością. Ogłoszenia o których mówisz.. no cóż, są. Na rynku pracy jesteś towarem i musisz umieć się sprzedać. Jeśli nie umiesz się sprzedać, będziesz wykorzystywany. I to dotyczy każdej umiejętności, każdej branży. 

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 20:52

widze ze zawężasz znajomość angielskiego do określonej grupy zawodowej bo jeszcze niedawno znali go wszyscy :Ducza się jezyków wileu ale komunikować się wnim w sposób płynny potrafi niewielu niestety jestem pełen podziwu dla każdego kto opanował jezyk w takim stopniu , ogłszenie o prace jakie czytałem całkem niedawno pracownik biurowy z biegła znajomoscia języa chińskiego za całe 2000 tys brutto litości ilu ludzi zna go biegle oprócz chinczyków przebywających w pl także proponowanie takiego wynagrodzenia to żenda nie ma szans dla tego kraju niestety ,zarobki jak 3 swiat koszty zycia jak w Europie zachodniej

#7 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2018 - 19:11

widze ze zawężasz znajomość angielskiego do określonej grupy zawodowej bo jeszcze niedawno znali go wszyscy :Ducza się jezyków wileu ale komunikować się wnim w sposób płynny potrafi niewielu niestety jestem pełen podziwu dla każdego kto opanował jezyk w takim stopniu , ogłszenie o prace jakie czytałem całkem niedawno pracownik biurowy z biegła znajomoscia języa chińskiego za całe 2000 tys brutto litości ilu ludzi zna go biegle oprócz chinczyków przebywających w pl także proponowanie takiego wynagrodzenia to żenda nie ma szans dla tego kraju niestety ,zarobki jak 3 swiat koszty zycia jak w Europie zachodniej

Odpowiem, po raz ostatni.

Tak, zawężam bo autor postu zapytał o realia pracy ludzi znających co najmniej 2 języki obce. Wśród takich ludzi znajomość języka angielskiego jest podstawą. 

Nie udzielaj rad zawodowych na tematy spoza swojej branży, bo właśnie dzięki takim ludziom jak Ty wchodzący na rynek pracy nie potrafią się wycenić i podejmują pracę u "Januszy".

2500 brutto za język chiński? Idealna oferta (nie żartuję!) dla studenta, których wciąż przybywa i którzy chcą dorobić do stypendium. 2000 brutto za 2 języki? Też nie brzmi źle (mówimy o pracy zazwyczaj bezpiecznej, bez wkładu własnego) 

Nie wiem ile masz lat, ale rynku pracy nie rozumiesz. Uwierz, ze naprawdę nie jest tak źle (jeśli mówimy o ludziach świadomych swojej wartości i potrafiących sprzedać swoje umiejętności)

#8 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2018 - 19:11

Odpowiem, po raz ostatni.

Tak, zawężam bo autor postu zapytał o realia pracy ludzi znających co najmniej 2 języki obce. Wśród takich ludzi znajomość języka angielskiego jest podstawą. 

Nie udzielaj rad zawodowych na tematy spoza swojej branży, bo właśnie dzięki takim ludziom jak Ty wchodzący na rynek pracy nie potrafią się wycenić i podejmują pracę u "Januszy".

2500 brutto za język chiński? Idealna oferta (nie żartuję!) dla studenta, których wciąż przybywa i którzy chcą dorobić do stypendium. 2000 brutto za 2 języki? Też nie brzmi źle (mówimy o pracy zazwyczaj bezpiecznej, bez wkładu własnego) 

Nie wiem ile masz lat, ale rynku pracy nie rozumiesz. 

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2018 - 19:29

a jakie maja wyjście że podejmują prace u januszy cenić to się mogą ale realia sa takie jakie sa, a duma się nie nakarmi ,nie ubierze i dachu nad głowa nie znajdzie także cenić to się mogą ale jak głód do d... zajrzy to do pracy za 2 tys brutto będą leciec w podskokach

#10 ~Bartek~

~Bartek~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2019 - 19:22

Język chiński z pewnością jest przyszłością przed którą chcę się przygotować polecam kursy języka chińskiego w Białymstoku pochinsku.pl

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2019 - 14:45

Dzień dobry,

Jestem niepewny swojej przyszłej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Uczę się 3 języków (niemiecki, angielski, chiński - mandaryński) rozważam również w niedalekiej przyszłości rozpoczęcie nauki kolejnych języków (rosyjski lub/i japoński).

Chciałbym w przyszłości pracować firmie handlującej/świadczącej usług/ współpracującej z firmami zagranicznymi, gdzie znajomość języków obcych jest atutem, a czasami jest niezbędną umiejętnością. Rozważam, czy studia są mi w ogóle potrzebne.

Moje główne pytania:

Czy znajomość 3-5 języków obcych przeważy brak wykształcenia ekonomiczno/handlowego?

Czy pracodawcy wymagają wykształcenie “ekonomiczno/handlowe”, czy traktują je tylko jako dodatkową zaletę?

Z góry dziękuję za pomoc.

To masz łeb ja uczę się jednego i się go naucze wcześniej czy później chiński czy japoński to chyba dłuższa meta nauki

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: studia, praca, czy warto studiować

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych