Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dofinansowanie z Urzędu Pracy

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~anka~

~anka~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 11:50

Chciałam założyć własną działalność i niby urząd pracy z unii miał coś dofinansować-dostalam odpowiedz:urz.pracy pracy wyczerpał środki-bardzo zabawne!W marcu dokumenty nie pasowały(brak jakiejś daty a ktoś moje dokumenty przyjmował!) to w jakim celu składałam w kwietniu?Mogli powiedzieć a tak czekałam jak głupek.Projekt dofinansowania widnieje do 2013 roku-nia ma jak dać ludziom nadzieje a pozniej...jak zawsze!

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 13:37

Te dotacje są dla wybranych, oficjalnie nikt się do tego nie przyzna, robią ludziom nadzieję a wręcz zachęcają do składania wniosków i zapewniają, że ten kto składa to otrzymuje dotację, tylko że jak raz spytałem o jakieś chociażby ogólne statystyki ile osób dostało dotację w danych roku to otrzymalem śmieszną odpowiedź, nie potrafiła Pani urzędnik mnie zapewnić, że przynamniej 1 osoba otrzymała dotację.

#3 ~ja dostałemmm~

~ja dostałemmm~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 14:23

Te dotacje są dla wybranych, oficjalnie nikt się do tego nie przyzna, robią ludziom nadzieję a wręcz zachęcają do składania wniosków i zapewniają, że ten kto składa to otrzymuje dotację, tylko że jak raz spytałem o jakieś chociażby ogólne statystyki ile osób dostało dotację w danych roku to otrzymalem śmieszną odpowiedź, nie potrafiła Pani urzędnik mnie zapewnić, że przynamniej 1 osoba otrzymała dotację.

Człowieku jak ty nie potrafisz napisać czytelnie i ze rozumienem wpisu na forum to co chcesz.
Dotacje były np w roku ubiegłym i ja dostałem i znam jeszcze 2 osoby co dostały.
Wniosek składałem dwa razy, ale dostałem. Wniosek napisałem sam bez pomocy jakiegoś biura .
Jak urzedniczka miała cie zapewnic że przynajmniej 1 osoba otrzymała dotację ? Co miala ci podac mój adres ? Co chcesz wiedzieć więcej ?
W PUP nie mam znajomych, a wszystko dzieli komisja, pracownica tylko przyjmuje wnioski, a potem inna je rozlicza.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 14:38

Człowieku jak ty nie potrafisz napisać czytelnie i ze rozumienem wpisu na forum to co chcesz.
Dotacje były np w roku ubiegłym i ja dostałem i znam jeszcze 2 osoby co dostały.
Wniosek składałem dwa razy, ale dostałem. Wniosek napisałem sam bez pomocy jakiegoś biura .
Jak urzedniczka miała cie zapewnic że przynajmniej 1 osoba otrzymała dotację ? Co miala ci podac mój adres ? Co chcesz wiedzieć więcej ?
W PUP nie mam znajomych, a wszystko dzieli komisja, pracownica tylko przyjmuje wnioski, a potem inna je rozlicza.

jak mogłeś dostac dotacje jak ty bióro piszesz przez u zwykłe

#5 ~iki~

~iki~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 16:19

Sam sobie odpowiedziałeś... :lol: :lol: ;)

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 17:23

W takim razie pochwal się ile dostałeś i na co konkretnie, jak nazywa się twoja firma? Równie dobrze ja mogę napisać, że mam w garażu Lamborghini Aventador, tylko nie jeżdżę bo sokólskie drogi są w marnym stanie.

#7 ~annka~

~annka~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 19:56

Nie chodzi,że dostałeś tylko skoro składa się w marcu a gdzie koniec roku to powiedzcie,że nie macie kasy żeby d...nie zawracać a tak mam 2 miesiące czekania na marne .Zastanawi mnie ile osób dostało w tym roku skoro w marcu wyczerpany budżet?!200? Tak logicznie pytam

#8 adrian

adrian

stały bywalec

• Użytkownicy
  • 1973 postów

Napisano 30 kwiecień 2012 - 13:02

<_<

#9 kosacki

kosacki

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 30 kwiecień 2012 - 13:13

myśmy ostatnio dostali dofinansowanie od pani z urzedu pracy stali my pod sklepem ona pewno do roboty szła bo wczesnie było samo bułki dowieźli do nas do galeri zbrakło nam do 3 wina 2,85 zł i poprosili o dofinansowanie a pani z uśmiechem wyjeła 5 zlote i zekła prosze chłopcy na zdrowie tylko nie zapomnijcie jutro przyjsc i listy podpisać

#10 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2012 - 13:44

Pieprdzielisz jak potłuczony, przecież wiadomo, że PUP to jedna wielka klika. Dotacje dostają współmałżonkowie pracowników i wygrywają przetargi. remonty dla pracowników wykonują bezrobotni. O czym Ty mówisz? Może Ty nie jesteś z Sokółki.
:D :D :D :D :D :D :D :D

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2012 - 17:15

znajomy opowiadał jak babka mu doradzała ,z ironicznym uśmieszkiem na twarzy, jaką założyć działalność,oczywiście dała namiary do kogo udać się z wnioskiem żeby przeszedł. to wszystko klika i yle.

#12 ~Kazik~

~Kazik~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 14:42

Ja dostałem dotacje i nie potrzebowałem żadnych znajomości do tego. Ale nie wykluczam że w niektórych mniejszych miejscowościach jakieś nadużycia są. Nie miałem czasu więc zleciłem napisanie wniosku firmie która się tym zajmuje: www.biznesplany24.pl (No chyba że oni mieli jakieś kontakty w tym PUP-ie, ale nie sądzę) Dotacje otrzymałem początkiem roku w Rybniku. Wszystko poszło gładko, kokosów nie mam ale jest coraz lepiej.

#13 ~Renata~

~Renata~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2012 - 20:18

Witam,
Otrzymałam dotacje z urzedu pracy. Zrobiłam zakupy ale jeden program zakupiłam od osoby fizyznej na podstwie umowy kupna sprzedaży. Zastanawia mnie jedno, w regulaminie co prawda nic nie piszą o tym, że nie mozna takiej operacji wykonać ale również piszą, że trzeba przedstwić rachunki i faktury, nic nie wspominaja o umowie kupna sprzedazy. Czy jest to wogóle mozliwe zeby taki zakup wykonac na podstawie umowy kupna sprzedazy od osoby fizycznej? Co ja musze przedstwic urzedowi pracy? Czy sama umowa wystarczy?

#14 sylwuss102

sylwuss102

absolutnie początkujący

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 17 luty 2013 - 15:43

Witam . poszukuje wzoru albo kogoś kto by mi pomógł napisać wniosek o dotacje z urzędu pracy na firme tzn , na warsztat samochodowy .. nr 886276181 32196101

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 luty 2013 - 11:58

myśmy ostatnio dostali dofinansowanie od pani z urzedu pracy stali my pod sklepem ona pewno do roboty szła bo wczesnie było samo bułki dowieźli do nas do galeri zbrakło nam do 3 wina 2,85 zł i poprosili o dofinansowanie a pani z uśmiechem wyjeła 5 zlote i zekła prosze chłopcy na zdrowie tylko nie zapomnijcie jutro przyjsc i listy podpisać

#16 ~Romek~

~Romek~
  • Goście

Napisano 19 luty 2013 - 19:28

Witam !
Chciałbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc przyjecia osoby na staż, jezeli wziąłem dofinansowanie z pup ?

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2013 - 21:41

#18 ~dotacja z urzędu pracy~

~dotacja z urzędu pracy~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2013 - 09:20

Ja dostałem dotacje i nie potrzebowałem żadnych znajomości do tego. Ale nie wykluczam że w niektórych mniejszych miejscowościach jakieś nadużycia są. Nie miałem czasu więc zleciłem napisanie wniosku firmie która się tym zajmuje: www.biznesplany24.pl (No chyba że oni mieli jakieś kontakty w tym PUP-ie, ale nie sądzę) Dotacje otrzymałem początkiem roku w Rybniku. Wszystko poszło gładko, kokosów nie mam ale jest coraz lepiej.

Masz rację, warto powierzyć napisanie biznes planu firmie, która zajmuje się doradztwem finansowym. Dotacja z urzędu pracy wymaga nie tylko poprawnego biznes planu, ale i także stosownego wniosku i komplementacji dokumentów.

#19 ~Andrew~

~Andrew~
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2013 - 15:42

Szanowni Państwo,

Czy z dofinansowania z PUP możliwy jest zakup maszyn od osób prywatnych nie mających DG na podstawie umowy kupna-sprzedaży? Jeżeli nie, to czy mogę pisać ewentualne odwołanie do PUP o zmianę zakupów lub ich kwot?

#20 ~wyborca R.~

~wyborca R.~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2013 - 12:07

moja znajoma poszła zapytać czy można otrzymać dofinansowanie kiedy się zakłada działalność gospodarczą i jak to zrobić to dostała informację od Paniusi z PUP-y :

"Proszę sobie poszukać w internecie - przecież tam wszystko jest...wie Pani ile ja mam roboty i nie mam czasu Pani pomóc..."

Bardzo mnie interesuje jaki efekt przynoszą działania sokólskiego PUP-u, czy są to działania tylko pozorowane aby utrzymać stołki.

Życzę tej Pani z PUP-y żeby sama kiedyś szukała pracy i otrzymała taką pomoc, bo przy takim modelu udzielania pomocy bezrobotnym (dla których w głównej mierze jest ten urząd) to czeka Panią bardzo niedługo.

Mam nadzieję że rząd wprowadzi obiecane zatrudnienie w tym urzędzie w zależności od skuteczności (znalezienie jak największej liczby miejsc pracy a nie siedzenie na PUP-ie i pozbywanie się interesantów).

IMHO zamiast całego urzędu wystarczyłaby komórka przy urzędzie powiatowym i 2-3 osoby które by skutecznie poprowadziły rejestrację i "podpisywanie listy" co miesiąc przez bezrobotnych + kilka osób do aktywnego szukania pracy w terenie (jest wiele firm które osób do pracy szukają na preferencyjnych warunkach uzyskanych od PUP-u ale nie mają czasu biegać za Paniami "urzędniczkami" z PUP - to one[urzedniczki] powinny biegać za mogącymi dać ludziom pracę!!)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych