Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

do czego służy PUP (Powiatowy Urząd Pracy) ;)

183 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~bezrobotny 2012~

~bezrobotny 2012~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2012 - 13:59

:o Jak się dostać na jakiś kurs gdy nie ma się znajomości ?Czy to możliwe.

#2 ~ciekawy~

~ciekawy~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2012 - 14:20

:o Jak się dostać na jakiś kurs gdy nie ma się znajomości ?Czy to możliwe.

Myslę ze PUPy są od zmniejszania ilości bezrobotnych ,przez zatrudnianie armii urzędników niczym się nie zajmujących siebie.Kursy i szkolenia tylko po kumoterstwie. :angry: człowiek bez zawodu potrzebnego dziś nie ma szans na przekwalifikowanie.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2012 - 14:46

PUP w Bielsku-nic tylko ubezpieczenie.Cały czas te same twarze znajomych osób a urzędnicy kombinują jakby ich się pozbyć czyli wykreślić z urzędu.

#4 ~sandor~

~sandor~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:33

PUP w Bielsku-nic tylko ubezpieczenie.Cały czas te same twarze znajomych osób a urzędnicy kombinują jakby ich się pozbyć czyli wykreślić z urzędu.

PUP Zbyt droga instytucja ,fundusze pewnie idą na premie tam pracujących nierobów.

#5 ~TaK~

~TaK~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:33

wykreślić z urzędu nie udzielając pomocy.

Na przestrzeni demokratycznych lat kilka razy szukałem pomocy w naszym PUP i nigdy jej nie otrzymałem, ani pomocy w znalezieniu pracy, ani skierowania na kursy o które usilnie się ubiegałem. Jedyny plus to ubezpieczenie, w innych celach nie warto tam chodzić.
Nawet ofert pracy chyba nie chcą zamieszczać bo w porównaniu z ogłoszeniami pracy na terenie Bielska na portalach nie związanych z tym urzędem, mają tego zaledwie ułamek i nie pokazują wszystkiego publicznie.
Ta firma jest całkowicie zbędna w naszym mieście, służy raczej do rzucania kłód pod nogi rozpaczliwie szukającym pracy.

#6 ~zalamany~

~zalamany~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 07:43

wykreślić z urzędu nie udzielając pomocy.

Na przestrzeni demokratycznych lat kilka razy szukałem pomocy w naszym PUP i nigdy jej nie otrzymałem, ani pomocy w znalezieniu pracy, ani skierowania na kursy o które usilnie się ubiegałem. Jedyny plus to ubezpieczenie, w innych celach nie warto tam chodzić.
Nawet ofert pracy chyba nie chcą zamieszczać bo w porównaniu z ogłoszeniami pracy na terenie Bielska na portalach nie związanych z tym urzędem, mają tego zaledwie ułamek i nie pokazują wszystkiego publicznie.
Ta firma jest całkowicie zbędna w naszym mieście, służy raczej do rzucania kłód pod nogi rozpaczliwie szukającym pracy.

tak samo i ja ciągle brak funduszy -takie tłumaczenie ,lub się nie przewiduje ,a sam znam osobiście gości którzy mają po kilka kursów ,ale i tak nie pracują ,gdy im się nie opłaca.Kursy porobili bo jak sami mówią mają wtyki w PUP.Jak widać bez kumoterstwa w Bielsku ani rusz.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 08:16

Też słyszałem takie tłumaczenie przez około 2 lata, a znam "gości" którzy po kilka razy byli na stażu bo mają tam znajomych.Nie było szkoleń to sam szukałem firm szkoleniowych-w Białymstoku jest ich kilka,które mi płaciły za to że uczęszczam na ich szkolenie.PUP Bielsk -porażka bez znajomośći.

#8 ^MaD^

^MaD^

stażysta

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 73 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 08:35

To fakt porażka... Gdy zajdziesz coś załatwić na 5 min to i tak godzina zleci bo trzeba poczekać aż łaskawa pani dopije kawę, kiedy zaszedłem w sprawie stażu kobieta mi odpowiedziała że PUP nie ma pieniędzy noooooo chyba że mam znajomości w firmach i sobie sam załatwię to mooże się uda... żal

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 08:40

Kiedyś dostałem W PUP kartę podobną do bankomatowej.Dostałem ją chyba na pamiątkę bo nikkt nigdy niezapytał mnie o jej posiadanie.Kompletnie niewiem po co mi ona została wydana(do bankomatu niewkładałem jeszcze), a słyszeliśćie o Indywidualnych Planach Działania też niewiem z czym to się je.Chyba pokażę to przyszłemu pracodawcy jak mnie zapyta o doświadczenie zawodowe,odbyte stażę lub szkolenia.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:31

Tak chcą wykreślić, dają robotę za najniższą, kiedy utrzymanie domu 800 zł+opłaty inne 500zł i na żarcie i ubranie jeszcze musisz dokraść. Najniższą to osobie samotnej proponuj gówniaro jedna z drugą, a nie ludziom z dziećmi. Jak już proponujesz to z opłat od nieruchomości zwolnij, do prądu dopłać, a nie siedzisz tam i wchodząc piszczysz z ryjem, "proszę poczekać", bo kawa stygnie. Sprawdź czy pracodawca ma zamiar przestrzegać kodeksu pracy, a nie napieprzasz po 10 godzin dziennie, w soboty 6 i 1300 na rączkę. Syf. Wczoraj jeden ten syf pokazał, aż postrzelił się.

#11 ~anty PUP~

~anty PUP~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 13:04

czy jest jakaś instytucja kontrolująca PUP ,z chęcią bym nasłał na bielskich lewusów ,które są zawsze zajęte ,ale sobą.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 13:05

Pklan szkoneń na 2011 rok z PUP-aż 4 edycje klubu pracy na ok 2000 bezrobotnych-fajnie tylko że też jest ograniczona ilość miejsc.Dają jedną i tą samą ofertę pracy 150 osobom a gdy odmówisz to cię wykreślą na 3 miesiące.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 13:13

niema co się dziwić że takie jest postępowanie urzędasów jak stanowiska obsadzane są po znajomości chociażby zaczynali od ustawionego stażu.ten problem niedotyczy tylko PUP ale i innych budżetówek w tym mieście.nepotyzm i kumoterstwo rządzi tylko po odpowiedniej kombinacji.ale nikt z "nich" nieprzyzna się że ma pracę dzięki układom.świni od koryta nieoderwiesz

#14 ~Caro~

~Caro~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 13:33

w całym Bielsku Podlaskim urzędasy jeszcze jak za komuny myślą ,że petent jest dla nich ,nie wiedzą że to oni służą obywatelom, płacącym ciężkie podatki na ich utrzymanie ,PUP no cóż to przykład kumoterskich powiązań i nieuczciwości ,zakłamanie na co dzień.staże tylko wybrańcom,po studiach wysyłają na staż do sklepu,a po ogólniaku bez matury (oczywiście po znajomości)np do sądu lub innego urzędu .chyba jest coś nie tak ,najgorsze że brak kontroli nad tym urzędniczym "widzimisię".

#15 ~Bezrobotny~

~Bezrobotny~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 13:53

Musimy jeszcze trochę poczekać aż Palikot wygra wybory.Wtedy "odświeży" takie urzędy sądy itp.Pokarze gdie jest miejsce krzyża takim darmozjadom da gromnice w ręcę i kopa w du.e. A propo sądu słyszałem co tam się dzieje-to ma być sprawiedliwość- chyba najbliższej rodzinie i znajomym.

#16 ~bezrobotny 2012~

~bezrobotny 2012~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 14:02

Musimy jeszcze trochę poczekać aż Palikot wygra wybory.Wtedy "odświeży" takie urzędy sądy itp.Pokarze gdie jest miejsce krzyża takim darmozjadom da gromnice w ręcę i kopa w du.e. A propo sądu słyszałem co tam się dzieje-to ma być sprawiedliwość- chyba najbliższej rodzinie i znajomym.

w bielskim urzędzie nic się nie zmieni siedzą, tam te same osoby od początku,oczywiście i ich potomki , znajome.To jest zamknięte środowisko ,żony,ciotki,i inne z układów osoby bielskich pracodawców,urzędasów. Obcych nie przyjmują gdyż może jeszcze namącić. :(

#17 koneser

koneser

początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 14:49

Generalnie to polecałbym szukanie pracy na własną rękęDołączona grafika

#18 ~bezrobotny 2012~

~bezrobotny 2012~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 16:34

Generalnie to polecałbym szukanie pracy na własną rękęDołączona grafika

Do czego w końcu powołana jest ta instytucja ,chyba do badania rynku pracy przekwalifikowywania bezrobotnych i pomocy w znalezieniu pracy ,jak nie to po co podatnik ma utrzymywać darmozjadów z PUP.

#19 Cyprin

Cyprin

ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 496 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 10:37

Tak chcą wykreślić, dają robotę za najniższą, kiedy utrzymanie domu 800 zł+opłaty inne 500zł i na żarcie i ubranie jeszcze musisz dokraść. Najniższą to osobie samotnej proponuj gówniaro jedna z drugą, a nie ludziom z dziećmi. Jak już proponujesz to z opłat od nieruchomości zwolnij, do prądu dopłać, a nie siedzisz tam i wchodząc piszczysz z ryjem, "proszę poczekać", bo kawa stygnie. Sprawdź czy pracodawca ma zamiar przestrzegać kodeksu pracy, a nie napieprzasz po 10 godzin dziennie, w soboty 6 i 1300 na rączkę. Syf. Wczoraj jeden ten syf pokazał, aż postrzelił się.

Mam 14 lat pracy za sobą jednak w 2009 byłem zmuszony uczeszczac do pup przez 4 miesiące. Z tą kawą to prawda.... na petentów którzy się rejestrują pani wrecz "warczy" (chyba za duzo ludzi przyszło i brak czasu na wypicie kawy). Dla tych pań cały czas coś nie pasowało, a to nie taki wniosek, a to nie taki "styl" formularza i tak na okrągło. Chyba z 7 razy jeździłem do firmy i tłumaczyłem jak ma ten dokument napisać, tak aby się spodobał dla szanowniej czcigodniej cudownej pani w P U P :D

Na samą myśl, że bym musiał tam ponownie uczęszczać ....

#20 ~hehehe~

~hehehe~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 10:22

Mam 14 lat pracy za sobą jednak w 2009 byłem zmuszony uczeszczac do pup przez 4 miesiące. Z tą kawą to prawda.... na petentów którzy się rejestrują pani wrecz "warczy" (chyba za duzo ludzi przyszło i brak czasu na wypicie kawy). Dla tych pań cały czas coś nie pasowało, a to nie taki wniosek, a to nie taki "styl" formularza i tak na okrągło. Chyba z 7 razy jeździłem do firmy i tłumaczyłem jak ma ten dokument napisać, tak aby się spodobał dla szanowniej czcigodniej cudownej pani w P U P :D

Na samą myśl, że bym musiał tam ponownie uczęszczać ....

co racja to racja PUP to urzędasy w większości nie znający przepisów i nie wiedzą sami po co są, zazwyczaj "pracują" po znajomości.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych