Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Dlaczego kupujecie nowe mieszkania a nie domy?

98 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 05:09

Miałem kupić nowe mieszkanie w Białymstoku metraż 59m2. Cena 350tys zł plus wykończenie 420tys razem. Kupiłem działkę okolice Białegostoku 1000m2. Dom 130m2 pod klucz do wprowadzenia razem z działką wyszedł 480 tys złotych. Kto kupuje mieszkania skoro tak okradają?

#2 Drogowy

Drogowy

VIP

• Użytkownicy
  • 515 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 06:08

Ja mam to i to i uważam że dom dobry jest na lato i dla dużej rodziny.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 14:31

Bo przy domach wieczna harowka. Mieszkalem tu i tu to mam porownanie

#4 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 15:08

Bo przy domach wieczna harowka. Mieszkalem tu i tu to mam porownanie

Jaka harówka przy nowym domu?

#5 ~Kundon~

~Kundon~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 15:37

Pewnie ze jest kupa roboty nawet w nowym domu jak nie wierzysz to ci mogę rowa wychlapać

#6 ~dom to syf~

~dom to syf~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 15:53

Wieczne sprzatanie i wszedzie daleko

#7 ~Kundon~

~Kundon~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 16:27

To sprzątaczke wynajmij a jak daleko to się autem jedzie a jak cie stać tylko na PKS to Możesz sobie rowa wychlapać

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 17:09

Jaka harówka przy nowym domu?

koszenie trawy, odsniezanie sniegu, juz nie mowiac jak ktos ma ogrzewanie na ekogroszek , pelet czy wegiel to wywalanie popiolu. i wieczne wozenie dzieci, pol zycia w samochodzie.

#9 ~Kolega~

~Kolega~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 17:28

koszenie trawy, odsniezanie sniegu, juz nie mowiac jak ktos ma ogrzewanie na ekogroszek , pelet czy wegiel to wywalanie popiolu. i wieczne wozenie dzieci, pol zycia w samochodzie.

Tej zimy odsniezalem 4 razy. Koszenie trawy 5 razy w sezonie z piwkiem na luzie. Rano na tarasie kawka, śniadania, obiad. Naprawdę nic Wam niechce się w życiu robic? To dlaczego tyle domów się buduje, że ekipy znaleźć nie można. Jest boom na mieszkania bo to widzicie w mieście na codzien. Przejedzcie się na obrzeża Białegostoku to co się dzieje z budową domów to niedługo w dobrych lokalizacjach miejsca zabraknie. Jeżeli ktoś jest bardziej leniwy to ogrzewanie na gaz zalozy.

#10 ~Hubert~

~Hubert~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 17:32

Prawda jest taka, że dom to marzenie 90% ludzi. Niestety nie każdego stać, nie każdy jest tak ambitny, ludzie są za leniwi. Działka, dużo miejsca, garaż, piwko na legalu, grill itd. Jak zajadę do teściów na wioske to żyć się chce! a potem wracam do betonowego bloku 45m2 gdzie jedyny plus to coraz droższa biedronka pod nosem

#11 ~doświadczona~

~doświadczona~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 18:08

Prawda jest taka, że dom to marzenie 90% ludzi. Niestety nie każdego stać, nie każdy jest tak ambitny, ludzie są za leniwi. Działka, dużo miejsca, garaż, piwko na legalu, grill itd. Jak zajadę do teściów na wioske to żyć się chce! a potem wracam do betonowego bloku 45m2 gdzie jedyny plus to coraz droższa biedronka pod nosem

Przekonasz się "na własnej skórze, kiedy teściowie będą mieli po 90 lat i będą musieli targać popiół z pieca zimową porą, sprzątać samodzielnie, pielęgnować ogródek! Chyba, że Ty, będąc w wieku 70 lat, będziesz to wszystko za nich robił!

Pamiętaj, że będziesz musiał dojechać do staruszków, zawieźć ich na badania do lekarza, zmienić pampersa, kiedy będą obłożnie chorzy! Prawda jest taka, że ludzie budują te domy "dla dzieci", "dla wnuków", a dzieci i wnuki idą swoją drogą, rozjeżdżają się po świecie i ludzie zostają sami w tych wypasionych domach. Do grobu tego nie wezmą! Wnuki nie będą czekać aż "dziadkowie zejdą z tego świata"! Wnukom potrzebne własne lokum.

#12 ~Hubert~

~Hubert~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 18:22

Przekonasz się "na własnej skórze, kiedy teściowie będą mieli po 90 lat i będą musieli targać popiół z pieca zimową porą, sprzątać samodzielnie, pielęgnować ogródek! Chyba, że Ty, będąc w wieku 70 lat, będziesz to wszystko za nich robił!
Pamiętaj, że będziesz musiał dojechać do staruszków, zawieźć ich na badania do lekarza, zmienić pampersa, kiedy będą obłożnie chorzy! Prawda jest taka, że ludzie budują te domy "dla dzieci", "dla wnuków", a dzieci i wnuki idą swoją drogą, rozjeżdżają się po świecie i ludzie zostają sami w tych wypasionych domach. Do grobu tego nie wezmą! Wnuki nie będą czekać aż "dziadkowie zejdą z tego świata"! Wnukom potrzebne własne lokum.

Teście mają ogrzewanie na pallet mało roboty. Teraz zmieniają na gaz i nawet gmina dofinansowuje 90%. Nie będą dali już rady nic robić to sprzedadzą to wszystko i pójdą do mnie. Czy w bloku czy w domu jak już człowiek ledwo żywy to nic nie poradzisz.

#13 ~o, tak o!~

~o, tak o!~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 18:36

Teście mają ogrzewanie na pallet mało roboty. Teraz zmieniają na gaz i nawet gmina dofinansowuje 90%. Nie będą dali już rady nic robić to sprzedadzą to wszystko i pójdą do mnie. Czy w bloku czy w domu jak już człowiek ledwo żywy to nic nie poradzisz.

" Sprzedadzą to wszystko i pójdą do mnie." Pójdą do ciebie z kasą! Już widzę, jacy będziecie wszyscy szczęśliwi na kupie, leciwi ... . Istny dom starców!

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 18:58

juz widze jak dziadki, ktorzy maja 1500 zl emerytury a raczej mniej jak mieszkaja na wsi to maja rolnicze czyli ponizej 1000 zl ogrzewaja dom gazem :lol: znajomy cale zycie pracowal na gospodarce i dostal 700 zl emerytury. poza tym w miescie wychodzi z bloku i ma autobus. a na wsi? dziadki 80 lat beda jezdzic samochodem  do lekarza i do sklepu? moi rodzice sprzedali taki przybytek dobroci i zamieszkali w bloku.

#15 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 19:33

Ludzie robią się bardzo leniwi i wygodni. W takim bloku w mieście ma wszystko na miejscu, wszędzie blisko. Rano do pracy później do domu, obiadek, kanapa , tb i święty spokój, o nic nie musi się martwić. Płaczą tylko że na opłatach ich rżną, ale i tak nie zrezygnują. Ludzie nie uciekają ze wsi, żeby później na nią wracać.

#16 ~Hubert~

~Hubert~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 21:40

" Sprzedadzą to wszystko i pójdą do mnie." Pójdą do ciebie z kasą! Już widzę, jacy będziecie wszyscy szczęśliwi na kupie, leciwi ... . Istny dom starców!

Tak oddadzą mi te pieniądze i wnukom kupią np. mieszkania. Czy lepiej, żeby oddali Państwu? Może Tobie? Mi już tyle pieniędzy nie potrzeba. Wszystko robi się dla dzieci.

#17 ~Hubert~

~Hubert~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 21:45

juz widze jak dziadki, ktorzy maja 1500 zl emerytury a raczej mniej jak mieszkaja na wsi to maja rolnicze czyli ponizej 1000 zl ogrzewaja dom gazem :lol: znajomy cale zycie pracowal na gospodarce i dostal 700 zl emerytury. poza tym w miescie wychodzi z bloku i ma autobus. a na wsi? dziadki 80 lat beda jezdzic samochodem do lekarza i do sklepu? moi rodzice sprzedali taki przybytek dobroci i zamieszkali w bloku.

Mają nie dużo bo 20 hektarów. Nic nie robią już bo nie mają sił. Co roku a tylko kukurydzę. Mają podpisana umowę z dużym gospodarstwem. Facet przyjeżdża z maszynami i im to zbiera. Z 20 hektarów po odliczeniu kosztów wychodzi im 60-70 tys złotych plus dopłaty 17 tys złotych. Skąd u was ta nienawiść? Pieniędzy im nie brakuje, trzeba tylko trochę pomyśleć. Ogrzewanie na gaz ich domu to około 3500-4000 zł.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 07:39

Przejedzcie się na obrzeża Białegostoku to co się dzieje z budową domów to niedługo w dobrych lokalizacjach miejsca zabraknie. Jeżeli ktoś jest bardziej leniwy to ogrzewanie na gaz zalozy.

Dobra lokalizacja to jest konstancin,zoliborz czy  sadyba a nie bialystok  :D

Dom w niceii kosztuje 400tys EUR ,dom pod bruksela 200tys EUR   a dom w bialymstoku to niby jakim cudem kosztuje podobnie?

Tylko kompletny idiota buduje sie pod bialymstokiem...

#19 ~Wojtek~

~Wojtek~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 10:28

Dobra lokalizacja to jest konstancin,zoliborz czy sadyba a nie bialystok :D
Dom w niceii kosztuje 400tys EUR ,dom pod bruksela 200tys EUR a dom w bialymstoku to niby jakim cudem kosztuje podobnie?
Tylko kompletny idiota buduje sie pod bialymstokiem...

To buduj się w Warszawie kto Ci broni :) a najlepiej w Dubaju

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 11:09

ale jak to sprzedadza i pojda do ciebie?! przeciez na wsi tak super a w bloku okropnie! to ty powinienes sie do nich przeprowadzic skoro blok taki starszny.  :lol: sam sobie zaprzeczasz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych