Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Da Grasso

62 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Herbi~

~Herbi~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2010 - 16:42

SIEĆ PIZZERII DA GRASSO POSZUKUJE: KIEROWCY-DOSTAWCY DO ROZWOŻENIA PIZZY.
WYMAGANIA:
-WŁASNE AUTO
-DYSPOZYCYJNOŚĆ
-DOBRA ZNAJOMOŚĆ TOPOGRAFII MIASTA.
MOŻLIWOŚĆ POGODZENIA PRACY Z NAUKĄ W SYSTEMIE ZAOCZNYM.
CV PROSZĘ SKŁADAĆ U KIEROWNIKÓW ZMIANY W LOKALACH: UL.WARSZAWSKA 1A, UL.ŻEROMSKIEGO 9
LUB KONTAKT OSOBISTY POD NUMEREM 502518332

a wygląda to tak:
na początek każą Ci przychodzić codziennie, bo tylko wtedy coś zarobisz, kiedy będziesz jeździć od rana. Jak tylko zgodzisz sie wpisać na grafik, to będziesz jeździć od rana max 2 dni w tygodniu, a pozostałe dni masz przerąbane, bo musisz być cały czas pod telefonem. Może się nawet zdarzyć tak, że przyjedziesz do nich 20 minut przed zamknięciem, żeby zawieźć jedną pizze. Więcej wydasz na dojazd niż zarobisz.

#2 ~Grizzli~

~Grizzli~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2010 - 17:05

Dostajesz stawkę postojową w wysokości 2,50zł/h i w ramach tego masz robić wszystko co Ci każą - od składania kartonów i polewania sosów (jeszcze znośnie) aż po zamiatanie schodów, zaplecza i podwórka, co normalnie powinny robić kelnerki, czy też zmywać podłogę. Za to co zjesz płacisz połowę ceny, a to i tak nieraz drożej niż w innych pizzeriach - mi taniej wychodziło po pracy zajechać gdzie indziej i kupić za normalną cenę

Ponadto, w pt, so i nd odwozi się pracowników - za to oczywiście również jest płatność, ale sam nigdy nie wiesz jak Ci to naliczą, a jeśli się zbuntujesz, że za mało g... Ci to da. Nikt nigdy z kierowców w DG nigdy nie wiedział jak to jest wyliczane. Mi się to np. nigdy nie opłacało, bo na pracowników i tak trzeba było czekać nawet 1,5h.

Ważne jest też, że wydajesz resztę ze swojej kasy, a rozliczasz się po każdym wyjeździe. Jeśli nie masz jak wydać - masz problem, a czas leci. Jeśli się spóźnisz - wyjazd jest na Twój koszt.

Rozważmy jeszcze jeden przypadek - dostajesz 3 adresy: wg kolejności przyjęcia zamówień: 1. ul.Borsucza 16:32, 2. Ul. Matejki 16:41, Ul. Korzeniowskiego 16:45. Masz 1:15 ma dowóz, a wyjeżdżasz o godzinie 17:40. Zdażysz? Kubica miałby problem... Możesz najwyżej ograniczyć czas, jeśli zmienisz kolejność wyjazdów, a tu niespodzianka - za zmianę kolejnośći nie dość, że klient nie płaci Ci za dowóz, to jeszcze i zapłacisz karę w da grasso w wysokości 200% od kursu. Milusio, ale to na porządku dziennym.

#3 ~Grizzli~

~Grizzli~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2010 - 17:19

Ponadto warto się zastanowić. Zauważ, kolego, że to Ty obcujesz z klientem i to Ty zbierasz od niego ochrzan. Ponadto ochrzaniają Cię też inni.

O czym nie powiedziałem, to stawki za dowóz - od 2,50zł do 6zł od adresu. Jednak te 6zł to unikat. Raz Ci się zdaży na wyjeździe troszkę zarobić, a raz stracisz. Zależy czym jeździsz. Dla mnie koszt zrobienia 100km wynosił ok. 30zł, więc zarabiałem ok. 50zł za cały dzień. Napiwki? zdarzają się, ale rzadko - kryzys. Naharasz się a ledwo co Ci z tego przyjdzie. A jeszcze jak dostaniesz wyjazd w godzinach szczytu i to w 3 adresy zupełnie nie po drodze, to nie wiem czy choćby na jeden zdążysz i świeć wtedy oczami. Stawki są stałe od 3 lat i nigdy nie były zmieniane, a cena paliwa już znacznie poszła od tego czasu w górę.

Na ścianie zaplecza w DG jest fajna tabliczka - "nie narzekać, nie rozmawiać o pieniądzach". Już wiem dlaczego. Przede wszystkim są tam kamery z mikrofonem, które wyłapią każde narzekanie, a resztę dopowie asystent i już masz przerąbane. Wiem po sobie - u mnie afera poszła o 4zł, bo mi za mało naliczyli za odwóz pracowników ;)

Ach, zapomniałbym o najważniejszym - restauracja na ul. Pięknej. No to jest dopiero jazda... Ale o tym przekonasz się sam, jeśli spróbujesz. Tylko nie mów że nie ostrzegałem.

Pozdrawiam,
Życzliwy

#4 ~Grizzli~

~Grizzli~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2010 - 17:22

a poza tym wszystkim odnośnie warunków pracy - jak u groma może wyglądać "kontakt osobisty pod numerem 502......"???

#5 ~Krzysztof M~

~Krzysztof M~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2010 - 17:59

Pizza na telefon, to jest pomysł importowany. :-) Importowany z Zachodu. I teraz policzcie, cena paliwa, cena auta, cena pizzy, cena kosztów utrzymania. I cena za km, lub kurs. :-) W Polsce to się po prostu NIE OPŁACA. Opłacalność tego u nas na dziś nie jest możliwa. :-) Widziałem od zaplecza, jak to działa w Warszawie. Przypominało to pracę Charlie Chaplina na taśmie produkcyjnej. :-) Naprawdę chcecie tak pracować? :-)

Nowinki z Zachodu ładnie wyglądają w TV. A w życiu te nowinki lepiej oglądać w ich środowisku naturalnym. :-) Mam na myśli środowisko ekonomiczne.

#6 ~Seba~

~Seba~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2010 - 21:11

A teraz pomyślcie sobie jeszcze, że jeździcie swoim autem, sami je tankujecie, dochodzi amortyzacja, płyny, hamulce itp. Wszystko się zużywa a jeszcze jak się trafi jechać na jakieś "odludzie", gdzie dziury są nieraz głębsze niż prześwit, to nie będzie to zbyt opłacalne. Już jeździłem w czymś takim i straciłem już zderzak i kilka innych elementów zawieszenia. Nie wiem czy w sumie zarobiłem na straty w aucie. A z tego co wiem to Da Grasso wozi na całe miasto - na takie zad.pia jak Dojlidy też, a zbyt prosto tam nie jest. A jak jeszcze jakiś wypadek - nie masz pracy ani samochodu. Pierniczę to. Już wolę ulotki roznosić...

#7 ~Emil~

~Emil~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2010 - 21:15

Nowinki z Zachodu ładnie wyglądają w TV.

Co do TV polecam film "Phat Pizza" :P

#8 ~Andrzej S~

~Andrzej S~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 14:17

No też co nieco słyszałem. Brat dziewczyny tam jeździł. Podobno teraz wprowadzili nawet kary za spóźnienia. Kiedyś było tak, że jak po niego dzwonili to mówił w ile czasu się wyrobi i, jeśli to im pasowało to go wołali, a jeśli nie to brali następnego z listy. Teraz podobno, żeby "ułatwić" życie kierowcom liczą im spóźnienia. Mają teraz chyba 20 minut na dojazd do pracy, a jak się spóźnią to jest jakaśtam kara.

#9 ~Gregor79~

~Gregor79~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 14:28

Andrzej S. : nie kara tylko jeśli się spóźnią, to płacą za dowóz pizzy do klienta jeżeli pizza przez ich spóźnienie też będzie spóźniona. Wiem z pierwszej ręki :P

Ale w sumie to też głupie. To nie mogą ich wołać wcześniej? Albo jak są godziny szczytu, to jak mają się wyrobić? Kierowcy mieszkają w całym mieście, a nie tylko na Warszawskiej i na Żeromskiego, że tylko wyjdą z domu i są na miejscu. A dojazd np. z Wygody albo Wyżyn na Żeromskiego czy ze Starosielc na Warszawską w godzinach szczytu to bite 40 minut jazdy, a przecież nikt nie czeka na telefon z włączonym silnikiem i gotowy do jazdy. Zwłaszcza, że raz się trafi, że zawołają przed południem, a raz nawet po 20.00 i nigdy nie wiesz kiedy się spodziewać. Nawet nic zaplanować nie można. Idiotyzm

#10 ~Andrzej S~

~Andrzej S~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 14:29

No o taką kare mi chodziło ;)

#11 ~Gregor79~

~Gregor79~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 14:30

Aha, ok :D

#12 ~P.~

~P.~
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2010 - 09:43

Panowie, jestem w szoku.. i - choć oferty tej nie rozpatrywałam - dzięki Wam wiem już, co się kryje pod tymi zachęcającymi opisami stanowisk, wielki dzięki

#13 ~ZUS~

~ZUS~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2010 - 23:32

Co w tym zachęcającego to nie wiem. Jak się ma jakiegoś starego dezela, którego nie szkoda, nie masz co robić w domu to już lepiej żebyś rozwoził placki w DG niż się szlajał pod monopolem zarabiając "na rumuńską pandę". A tak ogólnie, to szkoda kasy, auta, czasu i nerwów

#14 ~marcia~

~marcia~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2010 - 07:49

a może wiedzieć jak wygląda stanowisko barmanki w dagrasso, 15 dni w miesięcy od zamknięcia do zamknięcia bo wybieram się na rozmowę??

#15 ~Loda Halama~

~Loda Halama~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2010 - 19:23

Barmanka? Jeśli lubisz być kapusiem, chcesz od razu na wstępie narobić sobie wrogów i robić za nędzną kasę jak na to stanowisko, to proszę bardzo. Robisz tam wszystko - od roznoszenia pizzy, przez sprzątanie, po pracę na zmywaku. Nie mówiąc juz o tym, że wychodzisz nieraz nawet o 23 czy 1 w nocy. Chcesz to próbuj, ale już bardziej polecam tesco. robię tu od roku, ale mniej narzekam niż tam

#16 ~roma~

~roma~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2010 - 18:17

pracowałam tam i nikomu,u nigdy nie polecę tej pracy , tak jak wyżej koleżanka napisałam wolę pracować w tesco lub ulotki roznosic :P

#17 ~axel~

~axel~
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2010 - 15:23

Jako kierowca? każda inna pizzeria, ale nie ta. Tu przyjmują wszystkich, ale tu się nie da zarobić. A jak nie będziesz kombinować to jeszcze i stracisz. Promocja dla pracowników? Byle typek z ulicy ma taki sam upust - duża w cenie małej. Nigdy tam nie jadłem poza pracą. Jak byłem w pracy to jeszcze jeszcze, ale naprawdę są pizzerie, gdzie da się kupić pizzę o wiele taniej niż tam nawet za połowę ceny. A z tymi 20 minutami i płaceniem za spóźnienia to w ogóle zdurnieli. Byłem jak wprowadzali opłatę karną za zmianę kolejności wyjazdów. To już było przegięcie, a teraz jeszcze to. Nigdy więcej DG!!!

#18 ~aga~

~aga~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2010 - 07:59

Jedno mnie zastanawia: skoro niby tak Wam zle to dlaczego do mnie na Świętojańską przyjeżdża z pizzą z Da Grasso w kółko ta sama dziewczyna/od ponad3lat/ ? Dawno na miejscu nie byłam ale wcześniej kiedy nie zajrzałam ta sama ekipa pracowała .I nie wyglądali żeby im krzywda się działa ???ŚCIEMY zwolnionych z pracy?

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2010 - 18:05

Jedno mnie zastanawia: skoro niby tak Wam zle to dlaczego do mnie na Świętojańską przyjeżdża z pizzą z Da Grasso w kółko ta sama dziewczyna/od ponad3lat/ ? Dawno na miejscu nie byłam ale wcześniej kiedy nie zajrzałam ta sama ekipa pracowała .I nie wyglądali żeby im krzywda się działa ???ŚCIEMY zwolnionych z pracy?

Dokładnie ;) Po przeczytaniu jego postów w tym temacie śmiem twierdzić, iż autor tematu to jakiś sfrustrowany wariat.

Stracił pracę, a teraz chce się wyżalić całemu światu, żałosne. Na forum Bravo Girl zrozumieją takich jak Ty.

#20 ~werona~

~werona~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2010 - 14:04

Ciekawe czy jak cie znajdą po IP to też będziesz taki chojtrak? :P Pompkę powiadasz? :D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych