Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

czy zgodne z prawem jest pobieranie kwoty 500 zł za naruszenie ciszy nożnej z wezwaniem policji na rzecz Wspólnoty mieszkaniowej?

42 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 13:31

Zarząd i Administracja Wspólnoty mieszkaniowej poddają głosowaniu mieszkańców uchwałę w sprawie ustalenia zasad odpowiedzialności Finansowej za naruszenie ciszy nocnej, i tak za każde naruszenie ciszy nocnej skutkujące interwencja Policji właściciel lokalu ma płacić 500 zł na rzecz Wspólnoty, w przypadku zniszczeń części wspólnych 1000zł, i tu moje pytanie jako wynajmującego lokal czy takie działanie jest zgodne z prawem i czy będą wydawane faktury bądź paragony ( to pytanie do administracji)w przypadku jeśli ustawa będzie przegłosowana,bardziej interesuje mnie legalność takiego działania.Dziekuje za uwagę

#2 ~bwm, bmn i bsk~

~bwm, bmn i bsk~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 13:52

nie wiem czy legalne ale zajefajne to, w kazdym bloku teraz stancje albo wsiochy jakies są co kolacje o 1 w nocy szamią przy muzie !

#3 ~bydłować na pole~

~bydłować na pole~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 14:17

Doskonale,brawo za podjęte inicjatywy - czas "biznesu" hołoty kosztem innych mieszkańców  w mieszkaniach się kończy.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 14:35

Doskonale,brawo za podjęte inicjatywy - czas "biznesu" hołoty kosztem innych mieszkańców w mieszkaniach się kończy.

A co jeśli spokojny na codzień mieszkaniec ma np.swoje urodziny i złośliwa „ hołota” zawiadomi Policję? znaczy że kończy się swoboda obywatelska,w sumie mi to odpowiada bo jestem mieszkańcem,ciekawe tylko czy Administracja będzie wydawała paragony

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 15:01

"spokojni" i z marginesu do bydłowania maja pola o ile chłop psami i widlami nie pogoni.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 16:34

Zarząd i Administracja Wspólnoty mieszkaniowej poddają głosowaniu mieszkańców uchwałę w sprawie ustalenia zasad odpowiedzialności Finansowej za naruszenie ciszy nocnej, i tak za każde naruszenie ciszy nocnej skutkujące interwencja Policji właściciel lokalu ma płacić 500 zł na rzecz Wspólnoty, w przypadku zniszczeń części wspólnych 1000zł, i tu moje pytanie jako wynajmującego lokal czy takie działanie jest zgodne z prawem i czy będą wydawane faktury bądź paragony ( to pytanie do administracji)w przypadku jeśli ustawa będzie przegłosowana,bardziej interesuje mnie legalność takiego działania.Dziekuje za uwagę

Bardzo dobrze. Nareszcie trzeba zrobić porządek z uciążliwymi sąsiadami . jeszcze trzeba zrobić porządek z tzw.wynajmem mieszkań na godziny

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 16:58

Bardzo dobrze. Nareszcie trzeba zrobić porządek z uciążliwymi sąsiadami . jeszcze trzeba zrobić porządek z tzw.wynajmem mieszkań na godziny

Nikt nie pyta czy dobrze, przeczytaj powyższy tekst ze zrozumieniem, pyta o legalność takiej ustawy i formę rozliczenia takiej kwoty, ja też uważam ze to dobry pomysł,tylko zastanawiam się czy Wspólnota nie powinna zgłosić tego typu działalności do Urzędu Skarbowego,bo wynajmujący mieszkania zazwyczaj mają założoną działalność gospodarczą i tego typu kary mogliby rozliczać jako koszt związany z utrzymaniem lokalu.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 18:33

Nikt nie pyta czy dobrze, przeczytaj powyższy tekst ze zrozumieniem, pyta o legalność takiej ustawy i formę rozliczenia takiej kwoty, ja też uważam ze to dobry pomysł,tylko zastanawiam się czy Wspólnota nie powinna zgłosić tego typu działalności do Urzędu Skarbowego,bo wynajmujący mieszkania zazwyczaj mają założoną działalność gospodarczą i tego typu kary mogliby rozliczać jako koszt związany z utrzymaniem lokalu.

maja działalność?  wątpię. do tego wynajmujący dzik nie cytuje pisma tylko plotki,ewidentnie z tego bełkotu to wynika

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 18:35

Wspólnota nie może ustalać żadnych kar. Za zniszczenia, może domagać się zwrotu poniesionych kosztów napraw, a nie ustalać jakieś cenniki.

Nawet, gdy właściciele uchwalą taką uchwałę, to nie ma ona żadnej mocy prawnej. Najwyżej się ośmieszą.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 19:19

maja działalność? wątpię. do tego wynajmujący dzik nie cytuje pisma tylko plotki,ewidentnie z tego bełkotu to wynika

Uchwała ma 2 strony,zacytuje jedynie &2
Rozważając postanowienia &1( 1,5 strony) z którego wynika zobowiązanie do jego przestrzegania,w tym do przestrzegania wyrażonych w nim zasad związanych z zachowaniem w godzinach 22.00-6.00, ciszy nocnej,właściciele lokali niniejszą uchwałą przyjmują odpowiedzialność za stosowanie się do niego przez faktycznych użytkowników ich lokali ( w szczególności najemców).Na właścicielu lokalu spoczywa obowiązek podjęcia działań faktycznych i prawnych mających na celu poinformowanie użytkowników ich lokali o treści „ Regulaminu porządku domowego” oraz treści niniejszej uchwały i obowiązku ich przestrzegania a także wymuszających rzeczywiste stosowanie się do nich przez użytkowników lokali.
2. W związku z powyższym za każde naruszenie ciszy nocnej przez użytkownika lokalu położonego w budynku Wspólnoty skutkujące interwencja Policji, Właściciel lokalu w którym doszło do zakłócenia ciszy nocnej solidarnie z użytkownikiem lokalu który naruszył ciszę nocną, zplacą na rzecz Wspólnoty karę umowną w wysokości 500 zł .

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 19:23

&3!
W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia części wspólnych przez faktycznego użytkownika lokalu, właściciel lokalu solidarnie z użytkownikiem lokalu, który dokonał zniszczenia lub uszkodzenia mienia stanowiącego nieruchomość wspólną zapłaci na rzecz Wspólnoty karę umowną w wysokości 1,000 zł

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 19:26

Uchwała ma 2 strony,zacytuje jedynie &2
Rozważając postanowienia &1( 1,5 strony) z którego wynika zobowiązanie do jego przestrzegania,w tym do przestrzegania wyrażonych w nim zasad związanych z zachowaniem w godzinach 22.00-6.00, ciszy nocnej,właściciele lokali niniejszą uchwałą przyjmują odpowiedzialność za stosowanie się do niego przez faktycznych użytkowników ich lokali ( w szczególności najemców).Na właścicielu lokalu spoczywa obowiązek podjęcia działań faktycznych i prawnych mających na celu poinformowanie użytkowników ich lokali o treści „ Regulaminu porządku domowego” oraz treści niniejszej uchwały i obowiązku ich przestrzegania a także wymuszających rzeczywiste stosowanie się do nich przez użytkowników lokali.
2. W związku z powyższym za każde naruszenie ciszy nocnej przez użytkownika lokalu położonego w budynku Wspólnoty skutkujące interwencja Policji, Właściciel lokalu w którym doszło do zakłócenia ciszy nocnej solidarnie z użytkownikiem lokalu który naruszył ciszę nocną, zplacą na rzecz Wspólnoty karę umowną w wysokości 500 zł .

I teraz wszystko wiadomo-regulamin Wspólnoty.Regulamin także istnieje w społdzielniach mieszkaniowych,w których "biznesmeny" wynajmuja dzikom-marginesowi mieszkania.Dzicz bydłuje po 22 jak co najmniej stado pawianów.

Czas wziąć "to" za mordę.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 19:33

Doskonały pomysł.

Co to za Wspólnota?

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 19:34

& 1 to rozległy bełkot dotyczącay wynajmu mieszkań a nie korzystaniu przez właścicieli, łamanie ciszy nocnej itd. ogólnie wielki żal do bogatych ludzi i tu zacytuje”...którzy są bardziej zainteresowani własnym interesem ekonomicznym , związanym z wynajmem lokalu, niż kwestia zapewnienia w budynku Wspólnoty odpowiedniego odpoczynku dziennego i nocnego jego mieszkańców”. no i ze znaczna cześć lokali mieszkalnych położonych w budynku zajmowana jest przez osoby, które nie łączy z pozostałymi użytkownikami „WIĘŹ SĄSIEDZKA” oparta na posiadaniu prawa do lokalu.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 19:46

Chcesz bydłować - chlac,rzygać,ćpać,drzeć mordę wypróżniać się z balkonu lub przez okno- won na pole,tam postaw namiot- zbuduj wiatę -zapłać chłopu i wyj,wal w bęben.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 19:54

Chcesz bydłować - chlac,rzygać,ćpać,drzeć mordę wypróżniać się z balkonu lub przez okno- won na pole,tam postaw namiot- zbuduj wiatę -zapłać chłopu i wyj,wal w bęben.

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale ja piszę o wspólnocie w centrum miasta gdzie mieszkania są bardzo drogie, a i ceny wynajmu kosmiczne,i mieszkam tu od kilku lat i nie spotkałem się z jak to ty nazywasz zapewne z własnego doświadczenia z ‚ bydłowaniem, a i żaden z luxusowych aut nigdy nie został obrzygany, na terenie wspólnoty jest 17 kamer i ochrona, osiedle zamknięte.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 19:58

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale ja piszę o wspólnocie w centrum miasta gdzie mieszkania są bardzo drogie, a i ceny wynajmu kosmiczne,i mieszkam tu od kilku lat i nie spotkałem się z jak to ty nazywasz zapewne z własnego doświadczenia z ‚ bydłowaniem, a i żaden z luxusowych aut nigdy nie został obrzygany, na terenie wspólnoty jest 17 kamer i ochrona, osiedle zamknięte.

I moim zdaniem to jest kolejne wyłudzanie forsy przez zarząd od majetnych ludzi,bezprawne ustawy i dlatego kieruje pytanie do ludzi znających prawo.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 20:16

I moim zdaniem to jest kolejne wyłudzanie forsy przez zarząd od majetnych ludzi,bezprawne ustawy i dlatego kieruje pytanie do ludzi znających prawo.

:lol: "majętni" w blokach :lol:  :lol:  :lol: biznes robią  :lol:

#19 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 20:47

Regulaminy odnośnie m.in ciszy nocnej są od początku istnienia spółdzielni czy wspólnot. Z tym że większość mieszkańców pewnie nawet nie pofatygowała się żeby go przeczytać. W regulaminach zazwyczaj piszą o karach, ale nic nie wiadomo na temat egzekwowania tych kar i przez kogo. Jeżeli więc sam regulamin nie zobowiązuje mieszkańców do jego przestrzegania to taka wspólnota postanawia pójść dalej i zacząć karać. Jak wspomniane na początku, administracja poddaje pod głosowanie, a więc mieszkańcy mogą się zgodzić lub nie. Nie ma więc co tu mieszać do tego prawo, to jest decyzja wewnątrz-administracyjna.

Z drugiej strony takie pytanie, czy od policjanta za wystawiony mandat również bierzemy fakturę.

Ogólnie to sprawa nie dotyczy tylko wynajmujących, raczej wszystkich mieszkańców, ale jak podają tylko w przypadku interwencji policji. No i na pewno właściciel mieszkania wynajmując je zastanowi się nad tym komu wynajmuje, jeżeli będzie musiał bulić za jego wybryki, choćby na pół.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 20:56

Tak,tak,"majętni" z bloków do obory robić biznes- kręcić ogonem i bykom rozmachiwać jaja.

Tam znajdziecie własny "regulamin".

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych